Jump to content
Dogomania

Ewa&Duffel

Members
  • Posts

    7780
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewa&Duffel

  1. [quote name='BM.'] Ja spróbuję kaganiec. Najlepszy by był z małymi oczkami, może taki uda mi się gdzieś kupić [URL]http://www.futrzakowo.pl/image_func.php?img=gfx/85a1fc6b0ab67021dc436ca55783783e.jpg&maxwidth=200&lang=pl[/URL] Taki chyba nie jest zły, prawda? Będzie mógł ziewnąć chyba.[/QUOTE] Taki jest ok, tylko musi być odpowiednio dobrany, żeby pies mógł swobodnie otworzyć pysk. Najlepiej iść do zoologa i przymierzyć. Najlepsze są niby kagańce fizjologiczne, ale one mają duże otwory, więc dla spacerowego odkurzacza to raczej średnio się nadają...
  2. Powodzenia :) Jakie świetne są te szelki :loveu::loveu: Chyba też takie zamówię :cool3: [url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna%202011/DSC08406.jpg[/url]
  3. Duffel też sobie nigdy nie odmówi skosztowania tego "przysmaku"...Żadne tabletki ani żwacze wołowe nie pomagają :shake: Ale jak pierwsza zauważę i ostro krzyknę "fe!", to jest szansa, że zostawi.
  4. Baron i tak Duffla nie przebił jeśli chodzi o efekty błotnych kąpieli :diabloti::lol:
  5. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7tyNWa-7I/AAAAAAAADQw/t6fWvYIgD4s/DSC06447.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7tzZ4DcOI/AAAAAAAADQ0/ahnFeFNHAgI/DSC06448.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7t7VPUpjI/AAAAAAAADRs/xPO-KW_ZToM/DSC06469.JPG[/img] ;)
  6. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7tt-o9b1I/AAAAAAAADQU/vZ8hVhjOQj4/DSC06438.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7tuTeAbiI/AAAAAAAADQY/ijSy2GntCkM/DSC06439.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7tux92qcI/AAAAAAAADQc/FpK0BnfN9bQ/DSC06440.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7tvsQ0WzI/AAAAAAAADQg/TBDCk4MHfDs/DSC06441.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7tv3qDYKI/AAAAAAAADQk/4igNuVvkKHc/s512/DSC06444.JPG[/img]
  7. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='Onomato-Peja']Ale macie farta, z takim przystojniakiem na spacer. ;)[/QUOTE] Pewnie ;) Akurat tak się złożyło, że mieszkamy blisko :) [quote name='*anusia&ajlu*']jak ja lubie wasze fotki, spotkania :) az milo sie oglada :D mizianko dla Duffla :loveu:[/QUOTE] Dzięki :) Mizianko przekazane :) [quote name='kalyna']A mi się najbardziej podoba, jak ona rozrabia na spacerach :) jest brudny i szczęśliwy :) jak bryka z innymi psami po lesie itp ;) Bo to potwierdza, że jest łagodny ale i potrzebuje sporo ruchu :)[/QUOTE] Bardzo trafne spostrzeżenie ;) Golden jest świetną rasą, ale żeby w domu był spokojny potrzebuje naprawdę sporo ruchu. Ja zawsze się staram, żeby miał ciekawe i urozmaicone spacery, jak patrzę na jego szczęśliwy pysk to sama też jestem szczęśliwa :loveu: [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7tnXFKSKI/AAAAAAAADPk/E_3VWxoC-so/s512/DSC06423.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7truZv-yI/AAAAAAAADQE/JGHL9W_-Oyg/s512/DSC06434.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7tsVsy7_I/AAAAAAAADQI/87xZ42c8hDc/DSC06435.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7ts2cBJXI/AAAAAAAADQM/xl_qgEmKh4I/DSC06436.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TY7ttdOTBsI/AAAAAAAADQQ/uVWTMrmswvI/DSC06437.JPG[/img]
  8. Świetne zdjęcia z plaży, naprawdę fajnie cykasz ;) Surykatka zawsze mnie rozczula, a już na tym zdjęciu szczególnie :loveu: [url]http://i1219.photobucket.com/albums/dd440/Fotopeja/Rasta/DSCF7668.jpg?t=1301146667[/url] Dumna arystokratka :) [url]http://i1219.photobucket.com/albums/dd440/Fotopeja/Rasta/DSCF7764.jpg?t=1301149235[/url]
  9. [quote name='BM.']Ten jego apetyt zaczął sie rok temu po kastracji i trwa do teraz. Dla niego nic nie jest ważniejsze od jedzenia.[/QUOTE] U nas dokładnie tak samo, niepohamowanego apetytu pies dostał właśnie po kastracji, przed zabiegiem był wręcz niejadkiem...I tak mnie to teraz denerwuje, że gdybym mogła cofnąć czas, to poważnie zastanowiłabym się nad kastracją. [quote name='BM.']Własnie przeczytałam, że jest taki gorzki preparat dla psów, którym można spsikac jedzenie i podrzucać mu na dworze. On zje i będzie mu się kojarzyło to z czymś niemiłym. Za którymś razem załapie. Co o tym myślicie? Może to będzie prosta metoda :D tylko ciekawe jak z zapachem. Pies chyba rozpozna zapach preparatu i zapach mięska[/QUOTE] Jak Duffel był szczeniakiem, to psikałam takim preparatem o gorzkim smaku meble i pomagało, ale w przypadku jedzenia...wątpię, żeby coś dało...Ja próbowałam kiedyś metody posypania/polania jedzenia czymś bardzo ostrym w smaku, kupiłam jakiś azjatycki sos, posypałam ostrym pieprzem...pies i tak zjadł i potem nawet pić mu się nie chciało :shake: [quote name='filodendron']Kup psu żwacze wołowe albo rumen-tabs i przemyśl jego dietę. Takie wyżeranie śmieci świadczy czasem o niedoborach żywieniowych lub nieprawidłowościach w składzie flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Mój zobojętniał na śmieci znajdowane na spacerach po przestawieniu na dietę Barf. (A jak lecieliśmy na samej suchej karmie, to miał taką fazę, że zżerał nawet wyplute gumy do żucia.)[/QUOTE] Kurczę, wydaje mi się, ze Duffel ma niby zbilansowaną dietę, ale może w tym leży problem ? Dostaje suchą karmę (aktualnie Hills'a dla ras dużych z jagnięciną i ryżem), suszone gryzaki (żwacze, płuca, tchawice, penisy itp.), co parę dni jogurt naturalny lub kefir, do tego codziennie owoce i warzywa do pochrupania. Ale jednak trochę mam obawy przed BARFem... [quote name='Martens'] Jak już uparcie chcesz go puścić żeby sam znajdował sobie zajęcie, to zainwestuj w kaganiec - tzw. fizjologiczny, duży, z lekkiego tworzywa. Skórzany jest też ok, moja suka nie zżera przez niego śmieci, ale łatwo sztywnieje od wilgoci i trudno się czyści, szczególnie jak się nie wyrobi przy wąchaniu kupy... :p Lekki metalowy kaganiec w którym pies może swobodnie otworzyć pysk też jest dobry, ale gorzej mogą znieść to Twoje nogi, jak pies będzie się nim o Ciebie ocierał albo grzmotnie w piszczel z rozbiegu.[/QUOTE] A u mnie pies w każdym kagańcu, nawet fizjologu, zachowuje się jak psi staruszek, wlecze się powolutku łapa za łapą, cały czas patrząc smutno...albo stanie jak słup soli...Już wolę go cały czas obserwować i powtarzać "fe", zwłaszcza, że jak chce, to i przez kaganiec potrafi coś wszamać.
  10. Nie wiem, czy tego da się oduczyć...Mój pies niestety ma nawyk poszukiwania żarcia, ciągle łazi z nosem przy ziemi i muszę mieć oczy dookoła głowy, czy tylko węszy, czy już coś konsumuje :roll: Na szczęście w 99 % reaguje na "fe". Najgorzej jest przy jakichś rzeczach płynnych, papkach, resztkach zupy itp. W przypadku Duffla kaganiec nic nie zmienia, przez niego też potrafi zjeść. Moim zdaniem nie pozostaje nic innego jak cały czas psa obserwować i odwoływać. Powinno się też psu organizować jakieś zajęcia na spacerze, wtedy ma co innego do roboty ;) Ja staram się chodzić na spacery w miejsca, gdzie mogę trochę swobodniej pochodzić, bo tam raczej nic z jedzenia ludzie nie wyrzucają, tzn. do lasu czy na łąki. Raczej unikam parków, a osiedlu pies jest zawsze na smyczy.
  11. Cudowne jest to zdjęcie :loveu: Widać, że dziewczynki się kochają :loveu: [url]http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0311/img_396378ac.jpg[/url] Pasują Niuni te szelki :) [url]http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0311/untitled1copy575c.jpg[/url]
  12. Mi też się bardzo podobają yorki z długą sierścią, nieobcięte ;)
  13. Eee, co takie małe ? :eviltong:
  14. [quote name='Monika Volturi']No to jak ? widzimy się ? :-) przyjadę z Margot jest bardziej skora do zabawy i bardziej przyjazna. Daj znać w jakich godzinach mogłybyśmy się spotkać i może jakiś kontakt na priva ;-)[/QUOTE] My jak najbardziej jesteśmy chętni, może być jutro ? 11:30 ? Margot to cane corso, tak ? ;) Mieliśmy kiedyś znajomego corsiaka i psy zawsze super się ze sobą bawiły, ale niestety jakiś czas temu się przeprowadzili.
  15. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='sator_k_'][URL]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoJzINcgI/AAAAAAAADJA/wskjzMu4mHs/DSC06386.JPG[/URL] Kastracja:evil_lol:[/QUOTE] :diabloti: [quote name='ania90']jak ladnie psiaczki trzymaly i niosly patyk, taka zgodnosc:loveu: u Was dalej snieg? u nas juz sniegu nie ma od 2tygodni[/QUOTE] Duffel nie z każdym psem się podzieli patykiem, Brutus to wyjatek, jemu pozwala na wszystko ;) Nie, zdjęcia są z początku marca. [quote name='dOgLoV']Buahahahahahahahahahahhaha ale sie uśmiałam :evil_lol: ja za kastracje płaciłam 250 zł a tu takie proste rozwiazanie buahahahahhahaha :evil_lol:[/QUOTE] Następnym razem zapraszamy do nas, Duffel wykona zabieg szybko i tanio :diabloti: [quote name='deer_1987']Czysty piesek :razz:[/QUOTE] Bardzo :lol: [quote name='Kaja10014'][URL]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJnoVDfE1I/AAAAAAAADGc/MVwQMl574yM/DSC06341.JPG[/URL] chciałam napisać, że jest brudny.... [URL]http://i54.tinypic.com/oaq2d4.jpg[/URL] ...ale widząc to po prostu padłam :D A czekoladek piękny :loveu:[/QUOTE] Wczoraj to on przeszedł samego siebie :evil_lol: [quote name='sator_k_'][URL]http://i56.tinypic.com/2dkwprq.jpg[/URL] Nowe posłanie?? ;)[/QUOTE] [quote name='Amber']Tak, dokładnie. Chociaż szczerze to nie polecam, bo strasznie szybko się brudzi ;). Duffel jest mega :bigcool:[/QUOTE] :cool3: [quote name='Paula03'][URL]http://i54.tinypic.com/oaq2d4.jpg[/URL] O kurde :D[/QUOTE] Pies dwukolorowy :lol: [quote name='awaria']Amber - Twój dobek jest przepiękny :loveu: Ewa, jak ty doprowadzasz Duffla do ładu po takim spacerku :crazyeye: ? P.S. Zdjęcia są z lasku BRD, zgadza się :razz: ?[/QUOTE] Cóż, wczoraj niestety musiał być kąpany...Podczas zabawy wpadł do kanałku w lesie i nie dość, że był taki brudny, to jeszcze śmierdział szlamem...także niestety bez szamponu się nie obyło. Ale zazwyczaj wystarczy tylko miska z wodą i ręcznik , a potem jest odpoczynek na posłaniu ;) Tak, to lasek bródnowski :) [quote name='dOgLoV'][URL]http://i54.tinypic.com/oaq2d4.jpg[/URL] jaki czyścioszek :evil_lol: [URL]http://i54.tinypic.com/2nrzz1t.jpg[/URL] przepiękny doberman , śliczna maść :loveu: ma może galerię na dogo ?? ;)[/QUOTE] :evil_lol: [quote name='Amber']@awaria Tak foty są z lasku. @Doglov Nie i raczej nie będzie miał. Znając niektórych na dogomanii mogę być pewna, że zaraz zostanę zbesztana i straszona sądem za to, że Jari jest kopiowany (mimo, że sama tego nie wykonałam) więc wole sobie tego oszczędzić. Nie chcę żeby galeria stała się polecam walki + dodając do tego mój porywczy charakter jak ktoś przegnie (a na punkcie własnego psa jestem wyczulona ;) ) mogę jeszcze zarobić bana więc nie wiem czy się opłaca. Btw dziękuje tutaj wszystkim za miłe komentarze :).[/QUOTE] ;)
  16. Czasem się nie ma wyboru...Ja chodzę do szkoły na 7:45, wstaję o 5:30, o 6 wychodzę z Dufflem na jakieś 20 minut. On zazwyczaj jeszcze smacznie śpi o tej porze i muszę go budzić, ale nie ma innego wyjścia, potem nikt z nim pójdzie. Moi rodzice to śpią dłużej niż ja ;) Także fajnie macie z tymi zamiennikami, ja nie mam na kogo liczyć. A w ogrodzie to Duffel za nic się nie załatwi.
  17. Basterek jaki radosny, aż miło popatrzeć :) A Miśka super wygląda w tych szelkach ! Strasznie fajne ujęcie, widać, że szczęśliwi ;) [url]http://img16.imageshack.us/img16/3921/dsc09764f.jpg[/url]
  18. Ewa&Duffel

    Duffel

    I 2 ostatnie ;) [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoMeI4E_I/AAAAAAAADJQ/1i3xubs3FMc/DSC06394.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoMymh9DI/AAAAAAAADJU/4Gzk9HeH8Ts/DSC06395.JPG[/img]
  19. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoJN6UJsI/AAAAAAAADI8/cFEFSCJSiYE/DSC06385.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoJzINcgI/AAAAAAAADJA/wskjzMu4mHs/DSC06386.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoKWfVIGI/AAAAAAAADJE/R_mw6LlMNIs/DSC06390.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoLP0uxLI/AAAAAAAADJI/2f7WiEjNo9w/DSC06391.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoLqELcsI/AAAAAAAADJM/nu_F5IyhMqo/DSC06392.JPG[/img]
  20. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoEm0zkoI/AAAAAAAADIo/ngzMTvJySOQ/DSC06380.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoFamta7I/AAAAAAAADIs/FRv4QZWytbY/DSC06381.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoGbOdeTI/AAAAAAAADIw/FVUUpMzGdig/DSC06382.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoHOmghPI/AAAAAAAADI0/Kry-E-rHXn4/DSC06383.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoINms6mI/AAAAAAAADI4/qGJEXnPrFec/DSC06384.JPG[/img]
  21. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoA7Qqt-I/AAAAAAAADIU/zbsa5X4f2lE/DSC06373.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoB7unuPI/AAAAAAAADIY/TdQkG4oQsTo/DSC06374.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoChxio7I/AAAAAAAADIc/-Vb04nIWoZs/DSC06375.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoDOP3sRI/AAAAAAAADIg/XVek8IxPSoE/DSC06377.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoD00ieQI/AAAAAAAADIk/RsmERhlKQAU/DSC06378.JPG[/img]
  22. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJn9FFP0ZI/AAAAAAAADIA/25C_dzl545s/DSC06368.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJn9_XRKQI/AAAAAAAADIE/9tQgFm0AP0g/DSC06369.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJn-V63tzI/AAAAAAAADII/JFnI4QCeRPw/DSC06370.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJn_OK7zDI/AAAAAAAADIM/DlXr6B0kOBU/DSC06371.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJoAI2f8LI/AAAAAAAADIQ/AWuWx7QecpE/DSC06372.JPG[/img]
  23. Ewa&Duffel

    Duffel

    Chyba już dokończę te zdjęcia dodawać, bo to wstyd takie śniegowe trzymać :cool3: [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJn4a122NI/AAAAAAAADHs/AZSNeK0VM-k/DSC06363.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJn5qv9MdI/AAAAAAAADHw/lVejl-llWBI/DSC06364.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJn6l4iiiI/AAAAAAAADH0/qTv1QS4aB2E/DSC06365.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJn7U4JYUI/AAAAAAAADH4/oS0XkeW5ziE/DSC06366.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TYJn8FCupLI/AAAAAAAADH8/iVHL1QFiIpc/DSC06367.JPG[/img]
  24. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='sator_k_']U Was jeszcze śnieg??[/QUOTE] Nie, to są zdjęcia jeszcze z początku marca ;)
  25. [quote name='sator_k_']Odbywa się ok. 7 Ja do lasu mam 2min. drogi ;) Chociaż w mieście mieszkam to jak wyjde na ulice to z 3 stron praktycznie mnie las otacza ;) Zrobie kiedyś zdjęcie żeby Wam to zobrazować :)[/QUOTE] Czyli Sator może dłużej pospać ;) To fajnie masz, zawsze chciałam mieszkać blisko lasu :)
×
×
  • Create New...