Jump to content
Dogomania

3 x

Members
  • Posts

    16146
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by 3 x

  1. [quote name='agata51']A dajcie sobie spokój. Nie macie większych problemów?[/QUOTE] mamy ;) ale tym zajełyśmy się w ramach relaksu i efekty są niestety nie powalają bo tak jak się wszyscy pewnie spodziewali wpłata się znalazła ;) czyli nikt nie jest zdziwiony/zszokowany itd ;) doszła 24 maja faktycznie nie było nicku i Izę zmyliła ta "Poczta" mam zdjęcia dzielnej koteczki (tak piszę, zeby tez nei zapomniec wstawić) edit: jak juz o Bacy i fredzie to ja wszystkie os które prosiły o s[rawdzeni czy i ile ew zalegaja ja pamiętam i sprawdze przepraszam, ze jeszcze się z tym nie ogarnełam alejak nie Maciek to kicia jak nie kicia to suńka ech ale pamiętam i postaram sie jakoś na danich posprawdzac zeby nie zapomniec :oops:
  2. czy on biega juz na 4 łapkach?
  3. [quote name='gusia0106']No nie, przełożyliśmy jeszcze o tydzień. A tymczasem........;) Kto śpi na łóżeczku ? :) [/QUOTE] Marlejucha :loveu::loveu::loveu: Gusia jak ty wyczarowałas mu dom? kurcze we łbie mi się nie mieściło ze Marlej będzie miał inny DS niz miał DT ;)
  4. [quote name='agata51']3 x, stówkę wysłałam pocztą 20 maja. Nicku mogło nie być - panienki na poczcie nie zawsze podają. Zresztą to nieważne. Będę wysyłać te swoje 40zł, a wy zdecydujcie, na co lub na kogo - wiecie najlepiej. Za czerwiec/lipiec pójdzie lada szelest.[/QUOTE] jeśli wysyłałas jak zawsze to pewnie doszła tylko Iza musi ją zlokalizować ;) na szczęście w maju w ramach akcji powodziowej miała więcej wpłat :) tylko teraz trudniej to ogarnąć ;) poprosiłam ją - ma poszukać ale będę się przypominac bo mamy z Biafrą ustalone że to ja jestem ta zła i mam jej gderać :diabloti:
  5. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_PyN4dD54RWA/TCutm2GiXmI/AAAAAAAADN4/mIZLzyHIPFk/s640/P6243414.JPG[/IMG] cudo normalnie cudo :) V i k i gratuluję cudownego psa :)
  6. [quote name='taks']Basiapron - w całej rozciągłości popieram. Faktycznie moje spostrzeżenia co do wysyłek bazarkowych są podobne - zbyt czesto sie zdarza wysyłanie rzeczy paczką jesli mozna to zrobic znacznie taniej listem. A juz pomijając koszty , paczki idą inna "scieżką" i ich dostarczanie trwa znacznie dłużej niz listu - a to tez przeciez ma niejednokrotnie znaczenie. Waga przesyłki do 2 kg to na prawdę duzo - z wyjatkiem np. ceramiki czy litego metalu to jesli przesyłka zawiera ciuch a nawet ksiązke musi byc tego na prawde dużo aby przekroczyc dopuszczalny limit. I jeszcze dodam że list wcale nie musi byc w kopercie - to nie kwestia opakowania a właśnie waga+ gabaryty+ decyzja wysyłajacego decyduja jak przesyłka będzie zakwalifikowana. Tak więc nawet pudełko o długości np. 40 cm jesli jego szerokośc i wysokośc nie przekraczają w sumie 50 cm ( czyli powiedzmy 25 x25 cm)MOŻE byc listem. Dla uzmysłowienia o czym mówimy - jest to pudełko sporo większe niż pudełko po butach. [B]I kolejna droga do "zbicia" ceny wysyłki to opakowanie - nie wszystko przeciez wymaga "bąbelkowej" koperty . Sweterek czy pluszowa zabawka nie wymaga takiego zabezpieczenia - woreczek foliowy+zwykła o wiele tańsza koperta a nawet kawałek papieru pakowego w zupełności wystarczy.[/B] Wiem że to może bardziej pracochłonne ale skoro bazarki robią ludzie zbierający groszowe nawet wpłaty na psiaki to chyba taki apel o oszczedność nikogo nie zdziwi ani nie oburzy. wklejam link do cennika poczty polskiej - warto się z nim zapoznać gdyż liczyc na zyczliwe doradztwo pań w okienku raczej nie radzę... to przydatne do szybkiej wyceny wybranego wariantu przesyłki [url]http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm[/url] to do zapoznania sie z warunkami jakie dany rodzaj przesyłki powinien spełniać [url]http://www.poczta-polska.pl/cenniki/Cennik_Krajowy_2008.pdf[/url][/QUOTE] dodam, że przesyłka nie musi być zapakowana w papier można wysłac np torebkę czy książkę czy cokolwiek dobrze zapakowane np w czarny worek dobrze zapakowane oznacza ze nie wrzucamy czegoś do worka zawiązujemy jak ten ze śmieciami i szczesliwi idziemy na pocztę tylko, że wspomniany czarny worek może robić za papier czasami cięzko zapakowac coś dziwniegabarytowego w papier bo się papier drze czy cokolwiek wtedy mozna zapakowac w folię tylko tak "ściśle" ja ostatnio wysyłałam jako list polecony przesyłkę w pudełku w domu zrobiłam to pudełko z jakiegos inne no nie wygladało rewelacyjnie wiec po wierzchu zapakowałam w niebieski worek śmieciowy i tam nakleiłam adresy i bez problemu poszło jako list jak jeszcze można obtanić przesyłkę poprzez tańsze opakowanie - ja np wykorzystuję "wnętrzości" starych przesyłek, tzn bąbelkowe wnętrze sprawdza się idealnie do tego co powyżej pisała taks i ja kieruję się zasadą ze cokolwiek nie waży 2 kg i ma przyzwoite gabaryty czyli nie jest stojącą lampką nocną czy wieszakiem na ubrania - idzie jako list a nie paczka chociaż raz pani kazała mi przesyłkę wielkości pół pudełka po butach wysłac jako paczkę a nie list bo niby mogaby iśc jako list ale takie gabaryty to już powinna iść paczka
  7. podliczyłam allegro Drwala zacznę od mniej przyjemnych spraw tzn wystawienie: gratis ode mnie ;) no dobra ta nie była jeszcze taka złą wiadomość ;) prowizja od sprzedaży cegiełek: 29,6 zł no i tego juz niestety nie mogę zasponsorować :oops: z wpłat uzbierało się: 590 zł czekam jeszcze na 4 wpłaty ale nie wiem czy dojdą a ja mam zasadę przy allegro cegiełkowym, ze się nie upominam to jest aukcja charytatywna i jesli ktoś chce to zapłaci a jak nei chce to i upomnienia nie pomogą ale podziękowanie wyślę do wszystkich i może jednak wspomnę słowkiem, ze jeśli ktoś jeszcze nie uregulował wpłaty to moze to cały czas zrobię :diabloti: jedna wpłata trafiła do Biafry :crazyeye: - równoległe allegro było ale dzięki Izie wiem, ze coś takiego miało miejsce i już się dogadałyśmy co do pieniązków ;) jeszcze poprosza ją o sprawdzenie czy inne Drwalowe pieniązki nie trafiły na konto Fundacji. zaraz opublikuję listę wspaniałych allegrowiczów a was z Asia pogonię na konsultacje :mad::mad: bo co ja napisze w podziękowaniu że Drwalatko kochane ma leniwców wokół siebie? :eviltong: a oto lista wspaniałych allegrowiczów: [B]5 zł - Moskap 5 zł - majhewa 25 zł - dextra 40 zł - Dorota_4424 5 zł - GoryniakMaziarka 10 zł - osspdg 10 zł - -Raven99- 30 zł - armabapa 20 zł - atomoowka_bbb 100 zł - mcania81 50 zł - kluniu76 50 zł - kasiek252-k1 5 zł - emila0882 10 zł - Dakima_2006 50 zł - Yv1958 10 zł - kometa111 10 zł - krzycho9 5 zł - Sromatek 5 zł - mysat 100 zł - -_LuNa_- 40 zł - otma 5 zł - icingdeath 35 zł -GALEZIEWSKA_ 2009[/B] co daje w sumie 625 zł minus 29,60 zł prowizja =[B][COLOR="#ff0000"] 595,4 zł[/COLOR][/B] komu komu przelać pieniążki drwalowe? kto mi powie kiedy konsultacja ? :cool3: tak, to jest szantaz emocjonalny albo jakiś inny ;)
  8. [quote name='scarabae']A ja właśnie wpłaciłam 20 zł, i jeśli można to chociaż część z tego chciałabym, żeby trafiła też na tego biednego kociaka... Bo widzę, że jakoś został tu pominięty przez użyszkodników :roll:[/QUOTE] dziękuje :) jak dojda - potwierdzę tutaj na watku ale rozliczenie finansów Kici będzie na miau na jej wątku są wieści o Kici :) właśnie skończyłam rozmawiac z Iza, tzn brak zasięgu zakończył rozmowe ale chwilę rozmawiałysmy Kicia jest bardzo bardzo dzielna jest kontaktowa i strasznie garnie się do ludzi nastawia do głaskania i niesamowicie mruczy cała lecznica jest w niej zakochana jest na silnych lekach przeciwbólowych i antybiotykach na ranki ma kolejno nakładane te opatrunki hydrożelowe na to przepuszczające powietrze dziane opaski i na to ma jeszcze zielony kubraczek (przerobiony kubraczek posterylkowy) je samodzielnie - a dokładnie to zjada wszystko co dostanie jest odłaczona d kroplówek długa droga przed nią jeszcze ale najważniejsze ze nie ma powikłań po zabiegu amputacji i narkozie ! dzielna kicia! Kicia jest malutka drobniutka po amputacji łapki mieści się na dwóch dłoniach Iza jest bardzo, bardzo wdzięczna za wsparcie finansowe ni znamy jeszcze kosztów (bo tak jak pisałam rozlicza się raz na koniec miesiąca) ale wiemy ze koszty będa i to pewnie niemałe powiedziałam jej też ile ludzików na miau i dogo wspiera kicie - dziękuję :loveu: dzisiaj Biafra była w lecznicy u Kici i mam mieć zdjecia by Iza miała net niestety suńka, z która była, zmarła na stole operacyjnym - powikłania po porodzie/sterylce :(
  9. [quote name='ewikS']Pieniążki dostałam od Azizy :) dziękuję bardzo. Kwota do zapłaty jest nieco niższa bo czasem leki przychodziły z hurtowni w niższej cenie :) Niemniej jednak łącznie to jeszcze ok 330 zł.[/QUOTE] przelałam własnei 200 zł na na Twoje konto - dziękuję :) w takim razie [B]do spłaty mamy [COLOR="#ff0000"] 130 zł[/COLOR][/B] może ktoś sie dorzuci to nie wykasujemy do zera pomocowego konta dla zwierzaków :roll::roll: Aziza - dziękuję :) Szarotka - pieniązki już oddałam :) uzona - będę dzwonić do Izy i gnębić i męczyć o treści ogłoszeń! to jest wielka szansa dla zwierzaków!
  10. leki zakupione przez ewikS i dostarczone do Niepołomic :loveu: salbutamol 30 op*4 zł = [B]120 zł[/B] BUTAPIRAZOL 20 op*14 zł = [B]280 zł[/B] NO-SPA amp. 20 op*4 zł = [B]80 zł[/B] BALSAM KOŃSKI 2 op*8,5 = [B]17 zł[/B] [B][COLOR="#ff0000"]SUMA: 497 zł [/COLOR][/B] 50 zł na leki przekazała ewikS oraz drugie 50 zł ewikS dostała od dogomaniaczki (kto się przyzna ??? :)) [B][B]czyli jakby nie patrzeć do spłaty mamy prawie [COLOR="#ff0000"]400 zł[/COLOR][/B][/B] a na koncie karmowo bytowym nie mamy takich pieniędzy (odejmując 100 zł przeznaczonych na kantary) [B][COLOR="#ff00ff"][SIZE="3"]może ktoś zechce się dorzucić do leków?[/SIZE][/COLOR][/B] [B]ewikS[/B] - poproszę o numer konta na pw przeleję Ci przynajmniej połowę kwoty dzięki ewikS mozemy płacić w ratach
  11. [quote name='Tora&Faro']Ale optymizm:evil_lol:....może Cię zaskoczą;)[/QUOTE] dokładnie, powiało potymizmem ze hej ;) nie ma co szalejesz mysza ;)
  12. uzona dziękuję :) jutro porozmawiam z Iza na ten temat ! do adopcji na pewno jest Siwa i Dakota oraz Fred - bo coś się Państwo nie odzywają :( myślę, ze taka reklama byłaby dla nich ogromną szansą rozumiem, że Roksana to nick na dogo?
  13. [quote name='Aldrumka']na jakie konto wpłacić pieniądze z bazarku, które maja być przeznaczone na karmę ? czy na fundacyjne ? [/QUOTE] zaraz wysyłam pw z numerem konta dziękuję :)
  14. [quote name='Szarotka']To ja tez trzymam za Bace. Czy moja wplata dotarla. Pieniadze byly wplacone w poniedzialek. Jakies sa oporne.[/QUOTE] dostałam pieniązki 50 zł dziękuję :loveu: i dostałam też inną wpłatę i to chyba pomyłka wpłata jest od: Mirosławy K. Gdańsk zatytułowana: "Podhalany - od Szarotki" Szarotka daj mi znac na pw co zrobic z tymi pieniązkami?
  15. [quote name='mysza 1']Ja będę robić ciuchowy, nie za wiele mam ale zawsze coś. [B]I nowe klapki sobie zakupiłam, odcięłam metkę, przymierzyłam i ... za małe:evil_lol:[/B] Ależ jestem zdolna, mówię Wam... Sama bym pojechała do Marty, nie wyściskałam Misia ale nie wiem, doba za krótka...[/QUOTE] mysza może odciełas coś więcej niż metkę ;) gosia - ide focic te torebki ;)
  16. główny watek kici założyłam na miau [URL="http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=113566&p=6149315#p6149315"]WATEK KICI NA MIAU[/URL] ale oczywiście tutaj tez będę Was o wszystkim informowac ale rozliczenia jesli ktoś z dogo zechce wesprzeć Kicię będę prowadziła na miau tutaj będe ew potwierdzała wpłynięcie pieniązków [B]sonikowa[/B] - dziękujemy :)
  17. [quote name='Selenga']Dyplomocegiełka dla Drwala: [URL="http://dogo.egonet.pl/dyplomy/drwal1.jpg"]w wersji jpg (390 kb)[/URL] [URL="http://dogo.egonet.pl/dyplomy/drwal1.pdf"]w wersji pdf czyli do druku (1,2 MB)[/URL][/QUOTE] cudo :) dziękuję :) dziewczyny ja pewnie w weekend rozliczę Drwala bo dzisiaj to juz nie dam rady a jutro już prawie weekend ;)
  18. mam nowe inf o kici: jest już po amputacji wybudza się właśnie prawa tylnia nóżka amputowana lewa tylnia - usztywniona, w gipsie prawa przedania ta bez skóry ze zdartym mięśniem - opatrzona w tej łapce została wycięta martwa skóra i tkanki, łapka jest szawmi "przyciągnięta" bliżej ciałka Kicia ma wielką wolę życia ! zostaje na razie w szpitaliku. kosztów dokładnych nie znamy, poznamy pewnei za tydzień jak się sytuacja będzie normować na pewno nie będa małe ale że Iza leczy Fundacyjne zwierzaki w tej lecznicy, na pewno można liczyć na rozsądne koszty może 300 zł nie wiem może 500 zł cięzko powiedzieć Kicia dzisiaj wieczorem będzie miała swój watek na miau jeśli ktoś z dogo zechce ją wesprzec - rozliczenia po założeniu wątku będę prowadziła na miał a tutaj przklejała informacyjnie
  19. [quote name='Cantadorra']Mysza, a czy patrzylas na aktualne wydanie metra? :)[/QUOTE] może ktos na jakiejś stacji metra wysiesił wydrukowane ogłoszenie ? ;) a była wogole kiedyś w metrze? i czy mówił po jakiego psa dzwoni ? czy ze po ON? bo Onków to wy trochę macie i kilka z nich było w metrze
  20. [quote name='sleepingbyday']alicjazar, jak nie zrobisz na działce pożegnalnego grilla, to uruchamiam swoje znajomości w strazy granicznej i was nie wypuszczą !! ;-) [/QUOTE] ja pomogę :diabloti: zawsze marzyłam, zeby poznac Bambaryłka tzn Fiodora :loveu:
  21. agata - rozmawialamz Iza, sprawdzi co z wpłatą [B][COLOR="#ff0000"][SIZE="3"]UWAGA, poniżej będą DRASTYCZNE ZDJĘCIA![/SIZE][/COLOR][/B] kolejna tragedia u Izy Iza walczy o kociaka kociaka który teoretycznie powinien zostać zjedzony żywcem przez robaki w przydrożyn rowie straszna tragedia :( kociaka przynieśli wczoraj wieczorem sąsiedzi przejechany przez auto wygląda jak przemielony przez maszynkę do mięsa jedna lewa łapka złamana w 3 miejscach prawa cała rozerwana - naczynia zerwane, obumarłe jeszcze jedna łapka obdarta ze skóry i tkanek któraś z nich się trzym na "ochłapie" na pewno jedna nadaje się tylko do amputacji Iza od wczoraj walczy o kicię kicia wylizuje sobie rany i ... nastawią łepek do głaskania i podobno niesamowicie mruczy i jak tu nie walczyć o takiego kota, który tak chce żyć? tyle, że znów będą potrzene pieniądze na masę opatrunków hydrożelowych kroplówek i innych lekarstw [B]jeśli ktos chciałby wspomóc kicię, można wpłacac na moje konto - tak uzgodniłyśmy z Iza wtedy będę na bieżąco uzupełniac wpłaty nie wiem jaki dopisek może "dla kota" [/B] [COLOR="#ff0000"][B]prosze nie pozwólmy zgasnąć tej kruszynce [/B][/COLOR] btw. miała pisac o rozliczeniu z ewikS i napisze tylko pewnie pod wieczór strasznie nawarstwiły się potrzeby finansowe ech [B]ale musimy dac rade! i damy! prawda?[/B] edit. za 6 godz kończy się allegro może ktos jeszcze moze gdzieś zareklamowac? [IMG]http://img807.imageshack.us/img807/5149/dsc00080.jpg[/IMG] [IMG]http://img688.imageshack.us/img688/6479/dsc00081w.jpg[/IMG] [IMG]http://img706.imageshack.us/img706/2504/dsc00082uq.jpg[/IMG] [IMG]http://img41.imageshack.us/img41/1223/dsc00083uz.jpg[/IMG]
  22. [quote name='mysza 1']Jest taki plan, kiedyś go przywiążę do klamki z kokardą i w nogi:evil_lol:[/QUOTE] może z okazji wyborów prezydenta zrobimy Gusi taki prezent? dorzucimy marcepana, zeby miec pewnośc ze nie zacznie za nami gonić ;)
  23. [quote name='agata51']Ja jeszcze w sprawie deklaracji Baca/Fred. Podtrzymuję deklarację (40zł/mie) i rozumiem, że 20 zostaje jako deklaracja dla Freda, a Bacowe 20 przechodzi na X (dla mnie bez znaczenia). Troszkę się gubię w tych rozliczeniach z 1 strony, mam nadzieję, że moja majowa stówka (40zł deklaracje + 60zł na X) doszła. Z czerwcową zalegam (przepraszam, nagromadziło mi się nieco wpłat), ale wyślę na dniach, najpewniej razem z lipcową. Pozdrowienia dla Izy, dzielnej kobiety i dla was, ciotki-anioły - jestem pod wrażeniem. A dla kaukazów mizianko (szczególnie czułe dla Baci i Freda).[/QUOTE] dziękuję Agata :) rozliczeniw chłopaków jest w poście #4 za maj i czerwiec - czyli to które ja robiłam w piątym w cytowanym fragmencie jest na samym dole rozliczenie za kwiecień zobacz prosze do #4 postu -- nicka nie widzę ale może ukrywasz się pod inicjałami? czy w przelewie był podawany nick? i może pamiętasz kiedy przelew majowy poszedł? w maju (którego mniej więcej) czy może jeszcze w kwietniu? będziemy szukać doszedł na pewno skoro wczesniejsze dochodziły tylko być może umkną Izie przy przeglądaniu wyciągu z konta posty 1-3 dotycza powodzi i tam są rozliczane pieniązki zbierane na moje konto
  24. zapiszę sobie zeby nie zapomnieć: dzisiaj zrobię wstępne rozliczenie za leki które zostały zakupione dzięki [B]ewikS[/B] z tego co pamiętam trzeba ewikS oddac ok 350 zł może ktoś zechce się dołożyć? możemy płaić w ratach :loveu: (ale szczerze powiem, ze nie chciałabym za bardzo naużywac wspaniałomyślności ewikS i chciałabym to w jakiś rozsądnych ratach i kwotach oddać)
×
×
  • Create New...