Jump to content
Dogomania

Selenga

Members
  • Posts

    6680
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Selenga

  1. hopsamy ktoś musi zauważyć, sunie takie śliczne a tu dużo dobrych ludzi... mają jakieś imiona? jedna to chyba Dzika a druga?
  2. Zrobiłam Lori allegro, trochę wyróżnione [URL]http://www.allegro.pl/item315067391_lori_bardzo_przestraszona_smutna_gryziona.html[/URL] Przydałaby się informacja ile ona może mieć lat i czy jest wysterylizowana Rybcia, mam pytanie. Dlaczego w ogłoszeniach jest podane, żeby w sprawie adopcji kontaktować się wyłacznie z tobą? bezpośrednio ze schroniskiem nie można? dlaczego?
  3. No normalnie co ta skleroza robi z ludźmi... jeszcze trochę i ja będe potrzebowała DT... oczywiście że już podaję: [URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=314756839"][B][COLOR=#0000ff]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=314756839[/COLOR][/B][/URL]
  4. OK, zadzwonię do Kariny
  5. Z tego co zrozumiałam to Lusia jest u p.Kariny. Tylko GDZIE to jest???? Pytam bo niewykluczone, że będzie dla niej przynajmniej tymczas i chciałabym wiedzieć gdzie trzeba po nią pojechać
  6. Gdzie teraz jest Lusia? w jakim mieście? bo rozumiem, że z Końskich została zabrana?
  7. Bułeczka ma nowe allegro, troszkę podpasione - zawsze na poczatku kategorii :)
  8. Zrobiłam Twoim chłopakom bazarek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9505592#post9505592[/URL] Postaram się jeszcze jakoś pomóc. Czy Rubik ma ogłoszenia?
  9. Zrobiłam Brutusowi bazarek Może sie przyda, a jak nie jemu to na pewno będziecie wiedziały komu się przyda O ile ktoś coś kupi....:cool1: http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9504538#post9504538
  10. Ja w sprawie biegunki Okruszka. Oczywiście wiem, że pysiek jest pod opieką weta i wet najlepiej wie co podać, ale może moje doświadczenia się na cos przydadzą. Na pewno nie zaszkodzą. Miałam przez kilka lat problem z biegunkami mojej suni,też schroniskowego psa, po przejściach. Ona biegunkę miała nawet od tego, że ja wróciłam zdenerwowana z pracy. Aż trafiłyśmy do wetki, która poradziła żeby jej do jedzenia dodawać 2-3 łyżki zaparzonego siemienia lnianego i biegunki jak reką odjął, od czasu kiedy dostaje siemie, biegunkę miała raz i to tylko dlatego, że się jej udało mnie zmylić i dopadła jakieś śmieci w śmietniku na działce. W aptekach można kupić siemie mielone, ja je zalewam gorącą wodą i taki glutowaty płyn dodaję jej do każdego posiłku.
  11. Jak on mi mojego Gucia przypomina, prawie taki sam jest Gucio też miał podobne przejścia, wielki sznaucer mu rozpruł brzuszek, rana była na cały brzuch, goiło sie długo, ale udało się go z tego wyciagnąć Żeby nie moja staruszeczka... Mogę mu zrobić allegro i ogłoszenie na adopcje.org + ogłoszenia typu plakacik tylko proszę o informację na temat kontaktu w sprawie Kiwika, do kogo mają się odzywac ewentualni zaintersowani I jakby były potrzebne pieniądze to mogę zrobić bazarek
  12. pozbieram dzisiaj wszystkie wasze informacje o Lori i wystawię jej ogłoszenia na allegro i adopcje.org
  13. i jeszcze jedna sunia zdaje się, że Gizmo i tę sunię miała zaadoptować ta sama rodzina ale dokładnie to się chyba dowiemy dopiero w poniedziałek, jak Dorota porozmawia z przedstawicielami fundacji, którzy przyjadą po psiaki
  14. nie ja napisałam, ale podzielam to zdanie może dlatego, że widziałam "prawdziwych Polaków" w podobnej akcji
  15. [quote name='Sabina02']Skad wiesz ze Polak?[/quote] Z rachunku prawdopodobieństwa - na terenie Polski najprawdopodobniejsze jest to, że Polak
  16. czy Czaruś ma jeszcze allegro? pytam bo nie znalazłam jakby co to mogę zrobić
  17. Zrobiłam Pestce allegro [URL]http://www.allegro.pl/item313309223_malutka_pestka_czeka_na_kochajacy_dom_mloda_.html[/URL] robię to pierwszy raz, nie wiem czy dobrze - może nie wywalą.... tekst skopiowałam z innego jej ogłoszenia krzyczcie jakby coś było nie tak
  18. jak na razie nie znalazłam w sieci żadnej lecznicy weterynaryjnej w Radomiu czynnej całą dobę... najwcześniejsza podana godzina to 8:00
  19. też poproszę o numer konta na pw jakby nie było zobowiązałam się :-)
  20. [quote name='Jola_K'] my tu sobie gadu gadu a zauwazmy, ze osoby najblizej Gizmo juz dawno przestaly sie odzywac, bo klamka zapadla moi drodzy, pies jest juz pewnie przygotowany do podrozy (paszporty itp) i nic juz nie zdzialamy, chyba ze gdzies czai sie dom? czai sie?[/quote] A po co mają się odzywać? Dyskusja (ciekawa skąd inąd) zeszła z Gizma, ogłoszenia rozlepione, opublikowane... Jeśli się ktoś zainteresowany odezwie, to będzie się nad czym zastanawiać. Ale jeśli się nie odezwie, to Gizmo pojedzie do Niemiec 18 czy 19.02. W końcu nie chodzi o to żeby dobre cioteczki mogły się wykazać, ale o to żeby skrzywdzony zwierzaczek znalazł kochający dom i opiekę.
  21. [quote name='Ania-tygrysiczka'] Swoją drogą też bym chciała doczekać takich schronisk w Polsce...[/quote] Ja to już raczej nie doczekam... Nawet takich jak miejskie schroniska dla bezdomnych zwierząt w USA... Nie przeszkadza mi to, że Gizmo pojedzie do Niemiec. Jeśli będzie miał kochający, bezpieczny dom to jak dla mnie to może być równie dobrze Japonia czy Argentyna, bo nie kraj się tu liczy. Przeszkadza mi jednak to, że Gizmo najprawdopodobniej pojedzie do Niemiec bo w POLSCE nie dało się znaleźć mu szybko domu, że jakaś niemiecka rodzina zainteresowała sie nim tak szybko, a u nas reakcją na ogłoszenia było często stwierdzenie "A uśpić go to nie będzie kłopotu". To mi bardzo, bardzo przeszkadza. Dzwoniła dzisiaj dorotikus - panie ze schroniska prosiły ją żeby była przy ekspediowaniu małego (i jego koleżanki - obydwa psy będa pod opieką tej samej rodziny chyba) do Niemiec, żeby porozmawiała z przedstawicielami fundacji, żeby obejrzała wszystkie dokumenty. Dorota pojedzie tam razem z koleżanką po germanistyce, więc nie będzie problemu z językiem. Jak widać, paniom ze schroniska też zależy żeby wszystko było w porządku i nie traktują psiaka jak rzecz, a wolontariuszy jak natrętów. P.S. Gizmo pojedzie (prawdopodobnie) do Niemiec z inną fundacją, p. Agnieszka nie miała dla niego domu od zaraz, musiałby czekać w schronisku. Dlatego jedzie tam, gdzie dom już na niego czeka.
  22. [quote name='Jola_K']po informacjach o eksmisji do Niemiec nagle watek zamarl a wiele osob bylo zaangazowanych w naglasnanie problemu i szukanie dla GIZMA domu nie sadze, ze jego poszukiwanie mialo by trwac "pol roku albo i dluzej" mamy jeszcze kilka dni, sprezmy sie, szykajmy[/quote] Szukamy, szukamy :)
  23. [quote name='Jola_K']nadal nie jestem przekonana uwazam, ze GIZMO powinien znalezc dom w Polsce[/quote] Nawet jeśli by miał na ten dom czekać pół roku albo i dłużej?
  24. Na pewno 50, a jak klienci zapłacą porządnie faktury to pewnie uda się więcej
  25. [quote name='ARKA']zuziaM, mnie sie wyddawalo,ze Ty znasz fundacje "Canis", ze wiesz kto to jest p.Agnieszka Drabbe? I, ze doskonale tez wiesz, ze p. Drabbe ma WŁASNE schronisko, legalne, pod Hamburgiem, mylę sie,ze znasz p. Agnieszkę? Wszyscy ją znają i w Polsce i w Niemczech z bardzo pozytywnej strony.[/quote] Nie chodziło o to, że ta fundacja jest podejrzana, nie wszyscy zainteresowani ją znali co prawda, ale to nie był problem. Problem był w tym, że pani Agnieszka nie miała na już domu dla Gizma. Pojechałby do schroniska i tam czekałby dopiero na dom. A choćby to nawet było bardzo luksusowe schronisko to nie o to nam przecież chodziło.
×
×
  • Create New...