-
Posts
6679 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Selenga
-
POTRZEBNA NA CITO OSOBA Z OKOLIC OPOLA LUBELSKIEGO DO PRZEPROWADZENIA PA!!!
-
Cygan - teraz MISTER - już w SWOIM DOMU okupuje kanapę :)
Selenga replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny znacie kogoś z okolic Opola Lubelskiego kto mógłby zrobić wizytę przedadopcyjną???? Jest cudowny dom chętny na Cygana, więcej - zdecydowany na Cygana. Ale trzeba go sprawdzić. Z rozmowy wynika, że to dom-marzenie.... -
Cygan - teraz MISTER - już w SWOIM DOMU okupuje kanapę :)
Selenga replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
Ziutka zrobiła Cyganowi ogłoszenia na 30 portalach, dzisiaj miałam pierwsze pytanie o niego, ale mailem wiec jeszcze żadnych konkretów nie ma, a za to ja mam zapalenie nerwu wzrokowego i szlaban na komputer :( -
Cygan - teraz MISTER - już w SWOIM DOMU okupuje kanapę :)
Selenga replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
Rozważamy opcję hotelu jak najbardziej. Najbliżej jest Jamor, ale tam nawet z dogomaniacką zniżką trzeba zapłacić 600 zł miesięcznie. Kiedyś był jeszcze hotelik u Donki, ale nie mogę znaleźć info czy działa dalej. Póki co wysyłam pytanie do hotelików w okolicach Warszawy. -
Cygan - teraz MISTER - już w SWOIM DOMU okupuje kanapę :)
Selenga replied to Selenga's topic in Już w nowym domu
On jest we wsi Sobolew, między Kozienicami i Warką -
Jeszcze tylko dziś i jutro...
-
Cygan - teraz MISTER - już w SWOIM DOMU okupuje kanapę :)
Selenga posted a topic in Już w nowym domu
Potrzebne są deklaracje na utrzymanie Cygana w hotelu - 350 zł miesięcznie - sąsiadka i jej córka nie wydolą z tym same. Poza tym potrzebne będą pieniądze na generalny przegląd chłopaka, odrobaczenie, szczepienie i kastrację. ___________________________________________________________________ Skołtuniona sierść, kojec 2 x 4 m, częsty brak wody i jedzenia oraz możliwości ruchu - oto codzienność Cygana. Jego właściciel go nie lubi i nie chce go dłużej trzymać. Dlaczego? Bo to "darmozjad" - zamiast pilnować domu i odstraszać, on się cieszy na każdego gościa i tylko by się łasił. Właściciel ma już upatrzonego nowego psa, groźnego. Więc Cygan MUSI zniknąć i to szybko. Bo jak nie to "się to inaczej załatwi". To kundelek podobny do owczarka alzackiego tylko sporo mniejszy, bardzo przyjazny ludziom. Jest młody - ma około 2-3 lat. Podkreślam - Cygan jest bardzo łagodny, zarówno do osób dorosłych jaki i do dzieci. Dzieci zresztą uwielbia. Taką informację dostałam od sąsiadki, której już raz pomagałam znaleźć dom dla bezdomnego psa. Wtedy się udało. Kiedy mi opowiedziała o Cyganie myślałam, że mamy trochę czasu, bo pies nie błąka się po polach, nie jest katowany, ma budę, kojec i od czasu do czasu trochę chleba namoczonego w rozwodnionym mleku... Niestety okazało się, że tego czasu nie mamy... Właściciel upatrzył sobie już nowego, bardziej agresywnego psa, który będzie odstraszał nieproszonych gości i chce tego psa jak najszybciej do siebie sprowadzić. Więc Cygan przeszkadza. On wie, że szukamy Cyganowi domu, ale nie będzie czekał. Wariant optymistyczny - wywiezie gdzieś i wyrzuci. Wariant pesymistyczny - przywiąże w lesie, utopi albo potraktuje siekierą. Niestety ten drugi jest bardziej prawdopodobny... Kociaki jakie rodzą jego kotki topi... Nie będzie miał oporów... Cygana trzeba zabrać praktycznie natychmiast, może uda się wyprosić jeszcze kilka dni, może tydzień. Tylko nie ma gdzie. Sąsiadka wziąć go nie może, bo mieszka w maleńkim mieszkanku z kocicą, która nie toleruje konkurencji. Zresztą to starsza osoba, nie poradzi sobie z adaptacją psa do miejskich warunków, nie da rady biegać z psem na smyczy. Ja go wziąć nie mogę bo za duży, też sobie z nim nie poradzę. Nie chcę też stresować staruszka Guzika, któremu by chyba serce pękło jakbym mu sprowadziła kolegę. No i nie wiem jak Cygan reaguje na koty, a mam w domu dwa w tym jeden jest kaleki. Pomóżcie proszę - na prawdę na cito potrzebny jest DT dla Cygana. Sąsiadka tak bardzo chce mu pomóc, że zapłaci za jego utrzymanie. Cyganowe banerki: _____________________________________________________________________ DEKLARACJE STAŁE mar.gajko 50 zł ja 50 zł rodzina sąsiadki 150 RAZEM: 250 zł brakuje 100 zł miesięcznie :( WYDATKI październik 2015 transport Cygana do hotelu - 25 zł (ja płacę) hotelowanie - 95 zł listopad odrobaczenie - 16 zł szczepienie - 50 zł hotelowanie + zabiegi weterynaryjne - 450 zł grudzień hotelowanie - 350 zł ogłoszenia wyróżnione 3 mies. - 30 zł styczeń hotelowanie 350 zł luty hotelowanie 350 zł marzec hotelowanie - 350 zł badanie krwi + lek na wątrobę - 111 zł kwiecień hotelowanie - 95 zł RAZEM: 2 272 zł WPŁATY październik 2015 ja - 25 zł rodzina sąsiadki - 95 zł listopad ja - 50 zł rodzina sąsiadki - 250 zł grudzień bazarek - 361 zł ja - 50 zł mar.gajko - 100 zł rodzina sąsiadki - 150 zł styczeń ja - 50 zł mar.gajko - 50 zł sąsiadka - 150 zł luty ja - 50 zł mar.gajko - 50 zł sąsiadka - 150 zł marzec ja - 50 zł mar.gajko - 50 zł bazarek - 40 zł sąsiadka - 200 zł kwiecień ja - 50 zł mar.gajko - 50 zł sąsiadka - 100 zł RAZEM: 2 121 zł SALDO: -151 zł -
Zapraszam na bazarek dla Ergo, który od grudnia 2014 czeka w hoteliku u Murki na swój najlepszy z najlepszych własny dom
-
Agrabcia podeślij mi zdjęcia na [email protected] - nawet jeśli będą nie najlepsze, to w photoshopie da się je poprawić i będą dobre do ogłoszeń. Jakby co to mogę na fb też coś pomóc
-
Ja też uważam, że jak brać koty to w parach. Mam 2 kocice i większość czasu zajmują się sobą, nawet jak wyjeżdżam na cały dzień gdzieś to nie ma dramatu, nawet tego nie zauważają. Piękne masz te tymczasy ewkar :) U mnie pewnie zmieściłoby się też jeszcze parę, ale na razie to nie możliwe - obie kocice są białaczkowe, a niestety z własnego doświadczenia wiem, że szczepienie w 100 % nie zabezpiecza...
-
Podeślij zdjęcia do mnie na 601 440 478 albo na maila [email protected]
-
Sorry, że się wtrącam, ale może Misiowi by ulżyło jakbyś go nakryła mokrym prześcieradłem? Ja tak schładzam mojego staruszka Guziczka i wygląda na zadowolonego.
-
Może niech Sylwia wyśle zdjęcia do mnie na [email protected] Ja mam szybki internet, więc nie będzie problemu z wstawieniem
-
Okazało się, że ogromna część zdjęć robionych przez Zosię ocalała i udało się uzyskać dostęp do nich. Dzięki temu powstała strona internetowa, galeria, z tymi zdjęciami. Głownie są to zdjęcia zwierzaków, w których ratowanie Zosia się angażowała. Gdyby ktoś chciał sobie przypomnieć albo znaleźć zdjęcia "swojego" zwierzaka, to adres galerii: http://zdomaniewska.egonet.pl/ To jeszcze nie są wszystkie zdjęcia, w sumie jest ich ok. 50 GB i prawie wszystkie są w wysokiej rozdzielczości, więc ich przystosowanie do wyświetlania w sieci trochę trwa, ale albumy będą sukcesywnie uzupełniane.
-
Może na początku było łatwiej, teraz jak się wszyscy tam przenieśli, to jest to samo co tutaj, zwłaszcza jeśli zwierzak jest już bezpieczny i zdrowy. Polubić i ewentualnie udostępnić - tak, proszę bardzo. Ale pieniądze - nie, bo "przecież jest tyle zwierzaków umierających, skatowanych, że im trzeba w pierwszej kolejności pomóc".
-
Z tym FB to wcale nie jest tak fajnie jak się wydaje. Niby więcej osób tam się przewija, ale na wątkach pomocowych zwykle są to te same osoby i na dodatek jak się spróbuje bliżej zakolegować, to się okazuje, że zdecydowana większość ma swoje nicki na dogo albo na miau... Wydarzenie dla Ergo na FB jest, każda wiadomość na jego temat jest stąd natychmiast kopiowana na FB. W opisie jest podany numer konta Murki, ale ani Aga ani Murka chyba żadnych wpłat z FB nie odnotowały (chyba, że coś przeoczyłam). Bazarek na FB też raczej wielkim powodzeniem się nie cieszył, zebrane środki były porównywalne z tymi, które uzyskujemy z bazarków na dogo. Niby potencjalnie jest tam więcej ludzi, ale w praktyce nawet jeśli ktoś się zainteresuje, to udostępni znajomym i uznaje, że swoje zrobił. Na bardzo chore zwierzaki, na ratowanie życia - tak, tu FB się sprawdza bardzo dobrze, ale na hotelowanie zdrowego psa, to już tak łatwo nie jest... Mam w tej chwili rozgrzebane dwa projekty dla klientów i terminy mnie gonią, ale niedługo będzie koniec, a potem wakacje kiedy jest zastój w interesach, więc będę miała trochę czau i zrobię bazarki na dogo i na FB. Zrobię też na miau obiecany bazarek na twoje koty - fanty już mam, tylko czasu na zrobienie zdjęć i opisów brakuje.
-
Wilczur Borys PROSI O WSZELKĄ POMOC W SZUKANIU DOMU
Selenga replied to wanda szostek's topic in Już w nowym domu
Na prośbę Wandzi wstawiam, aktualne (z kwietnia) zdjęcia Borysa. I jeszcze dla wszystkich, którzy wspierają Borysa tu i na FB: