-
Posts
15120 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Charly
-
Sunia 9 mięsięcy Cocker Tarnowskie Góry, już w nowym domku :)
Charly replied to Peter Beny's topic in Już w nowym domu
Tez się cieszę, choc miałam nadzieję, że sunia trafi do wlasciciela i ten jej nie porzucil;) -
obozwiązek kastracji psów/kotów ni przeznaczonych do hodowliw PL
Charly replied to spring_'s topic in Sterylizacje
[quote name='ARKA']Nie wiem czy autorka watku jest na dogo, po co ten tytul mylacy, to przedawniony wątek jest:roll: Nie masz racji, tak wogole. Bedzie lista psow tzw. agresywnych(i jest) i ich mieszacow, ktore bedzie obowiazywala ich kastracja:razz:[/quote] Ta lista ma inną motywację od problematyki tutaj omawianej. Pomysłodawcą jest najwyrazniej Szwajcaria. Motywem dla nich sa przypadki pogryzien, nie bezdomność (dlatego tylko psy wyżej wymienione). Zreszta kazdy kanton robi swoje, kastracja [B]nie jest[/B] [B]obowiązkowa[/B] [B]generalnie, a w indywidualnych przypadkach[/B]. Ciekawe co faktycznie i w jakiej rozciągłości przejdzie u nas. -
[quote name='Ra_dunia']No to ja w przyszłym tygodniu porobię bazarki. Tym razem na Czareckiego. Serwetki coś nie idą :( ale wystawię książki i sweterek H&M (okazało się, że jestem za niska i dekolt mi pół biustu odsłania :eviltong:) Damy radę - tylko Czarecki - ZDROWIEJ!!! A co do kubraczka - to serio trzeba o nim na zimę pomyśleć...[/quote] Ra-dunia, a może jakies zdjęcia na bazarku sweterka....no wiesz...sex sells:cool3::loveu: A co do kubraczka, ja mam taki filipkowy, ale on nie jest nieprzemakalny, no i dla filipka byl troszki przykrotki. jaki dlug jest tułow Czarka (bez szyi i ogona:evil_lol:)
-
moglam wiedziec. Sama mam starszaka i wiem, ze co niektore rzeczy wychodzą pózniej. Ale teraz faktycznie nie ma co nad tym płakać. Czekam na Weronię ale interesuje mnie skąd nagle ten świerzbowiec. Ta wetka to tak na oko oceniła? Bo nie wyszlo przeciez w badaniu.
-
[quote name='Herspri']Zdecydowanie koty są zachwycone :cool3: Zdjęć kocich barf'owych póki co nie mam ale jak już zrobię to napewno się pochwalę :eviltong:[/quote] czytałam gdzies:cool3:;), że tak jak pies potrzebuje jeszcze czegos więcej niż tylko mięsa (choc mój pies stanowczo twierdzi, że to plotka:lol:) tak kot jest typowym carnivorem.
-
No niby tak. Ale nie bardzo czaję, co ten pan ma do tego, że psy się zagryzają. zagryzly się tego roku 64? zagryzly. Czy on je skameruje czy tez nie. zresztą wierz mi, wiem jak funkcjonuje nasze schronisko. nie potrzeba do tego fimu. Są schroniska, ktore selekcjonują psy. Tzn. agresywny pies nie dostanie się do kojca wraz z innymi. Ale tu trzeba się troszkę zainteresować. a nie traktowac psa jak rzecz prawda? Wezmy np. ciapkowo od animalsow. tam jakos nie ma zagryznien- psów tez jest mase. Ale wiesz- można się starac, a można tez i nie. Schronisko Elbląg utrudnia adopcje. Utrudnia prace ludziom, ktorzy chcą pomóc. Idz i zapytaj o psa- o cokolwiek? smiech- nikt nic nie wie. Dac zrac i wody i to wszystko. niestety niektorych opieka nad bezbronnymi istotami przerasta. W porzadnych schroniskach nie utrudnia, a popiera się adopcje. Przeprowadza się akcje. Ja w zeszlym roku zaproponowalam kierowniczce strone (tzn. ja nie potrafie,ale znam kogos kto mogly zrobic) ze zdjeciami zwierząt. "Nie potrzebujemy"- no bo po co? po co adopcje? Zagryzą się przeciez. ps. swoją droga gdybym nie byla przeciwnikiem teori spiskowych...to moglabym się zdziwic tym postem. 2 posty i akurat trafiłas na Pinia, który nawet w górze nie był....Jeden post na weterynari, jedna na Piniu...;) Pomijąc fakt, że ten pan "się nie kreuje", bo jest niewidoczny w tym filmie...
-
[quote name='Weronia'][U][COLOR=red][B]Mam złe wieści :([/B][/COLOR][/U] [B]Czaruś ma zapalenie uszka mocne i świerzbowca.. :placz:[/B] [B]Jednak to coś poważniejszego.[/B] [B]Nie wiem dlaczego dopiero teraz (na dniach) zaczął się drapać..[/B] [B]Jedno uszko jest bardziej chore.[/B] [B]Dziś u weta Czaruś odstawił histerię.. ze strachu- biedaczek nic nie widzi - i jak coś go boli i nie widzi co- próbuje ugryźć:([/B] [B]Dostał 3 zastrzyki, Pani weterynarz badała wydzielinę z ucha, dostaliśmy krople do uszek (Aurizon), na grzbiet Pani zaaplikowała jakieś krople ogólne.. [/B] [B]i razem zapłaciliśmy aż 82 złote:([/B] Zakraplać mam 2 razy dziennie do każdego ucha. Rzeczywiście po tych zastrzykach jakby przestał się drapać. Za dwa dni mamy przyjść na czyszczenie ucha - ze względu na nerwowość Czarusia, dostanie środek uspokajający, żeby nam na zawał nie zszedł (bo weta boi sie strasznie:( ) Wetka mówila też o jakichś antybiotykach zdaje się co 2 dni x3. Potem kilka tabletek i powinno przejść. Niestety każda wizyta będzie nas kosztowała jakieś 20, 25 zł:( Dokładnie będę wiedziała jakie leki i zastrzyki dostał w sobotę- P Wetka wypisze mi wszystko w książeczce Czarusia.[/quote] O kurde. A ja bazarek dalam na inne:placz:. Moglam pomyslec cholera. Ja zmienię tytul, poprosze o pomoc, tylko Weroniu powiedz mniej więcej ile trzeba. zawalilam sprawe z tym bazarkiem. myslalam, ze on jest ok.
-
wow. Ale duuży kawał:multi: A dla kota BARF to już chyba w ogóle raj. Masz zdjęcia?:cool3:
-
Sunia 9 mięsięcy Cocker Tarnowskie Góry, już w nowym domku :)
Charly replied to Peter Beny's topic in Już w nowym domu
[quote name='marta23t']a może właściciele są z innych okolic czy miasta i ogłoszeń nie widzą?:shake: warto by poczekać..takiego pieska na pewno ktoś szuka i ktoś za nim płacze...a jak zmieni dom i może nawet miasto to znalezienie ,,pana,, przepadnie..:shake:[/quote] Z tym czekaniem to jest tak wiesz;)...bo ten pan, u ktorego jest, nie może jej wiecznie trzymać. W sumie DT/DS potrzebny na już. -
Sunia 9 mięsięcy Cocker Tarnowskie Góry, już w nowym domku :)
Charly replied to Peter Beny's topic in Już w nowym domu
Dzieki za wiadomość. Tak czasem mysle ludzie są często bardzo niekumaci. Nie pomyśla o schronisku. Siedzą w domu i płaczą. Z drugiej strony mała chyba nawet nie miała obróżki,a to raczej o czymś znaczy...Ale jest taka śliczna i zadbana. Nie rozumiem tego. -
obozwiązek kastracji psów/kotów ni przeznaczonych do hodowliw PL
Charly replied to spring_'s topic in Sterylizacje
Nie będzie prawnego nakazu kastracji psa domowego, gdyż jest to niezgodne z prawem czy się komu podoba czy nie. Zwierzęta w schronisku, gospodarcze i inne tak. Nie domowe. a tu można poczytać o pomysłach i innych, oraz zobaczyc i dowiedzieć się kto, co i dlaczego.. [URL]http://www.koalicja.org.pl/zmiana.php[/URL] -
Sunia 9 mięsięcy Cocker Tarnowskie Góry, już w nowym domku :)
Charly replied to Peter Beny's topic in Już w nowym domu
Nie ma chyba -
[quote name='Neczka']Charly, mam nadzieję, że ten wyraz "mix" uspokoi wszystkich wrogo nastawionych :evil_lol: Odezwał się też do mnie gość z portalu [URL="http://www.dogomania.pl/forum/www.anatoliandog.pl"]Anatolianów ([/URL][URL="http://www.anatoliandog.pl/"]www.anatoliandog.pl[/URL]) i zaprosił do ogłaszania, puści też wieści po znajomych...:roll:[/quote] No ja nie wiem:evil_lol::roll:. Na tosiakowym forum to ludziki czasem wstawiaja takie kwiatki (ja też hihi), które tylko kształtem ucha i barwą siersci przypominają tosę i zaraz wszyscy się zlatują pomagać. A ta mała jest wybitnie w typie:eviltong: anatoliana i mi nikt nie powie, ze tam nie pasuje. Ok ok. Mix. Niech będzie. (co do anatoliandog. pl na ich stronie jest mozliwosc ogloszenia psiaka. obojętnie jakiej rasy. Ja tam tez juz psiaki oglosilam. I tak jakos sobie przypominam, ze Angie :) kiedys wspominala o tym na dogo. W każdym razie mówiła, że mozna tam psiaki ogłaszac.)
-
pewnie to jakis chętny. I teraz się zastanawia;)
-
WEronia mówi ze mu z uszka bardzo śmierdzi...Moze go przewialo gdzies, albo tak po prostu jakies zapalenie się wzielo, albo jakis grzyb czy cus. Ale to mascia raczej szybciutko się zaleczy, jesli to nic wielkiego nie jest oczywiscie.
-
[quote name='mru']donoszę :cool1: tylko, że mała ma się dobrze :p SP spotkał ją na ulicy ostatnio z panią pyta co u nich a ta pani na to, że ten jej mąż umarł następnego dnia po akcji z małą... :crazyeye::shake: [SIZE=1]hehe oczywiście moja siostra twierdzi, że na pewno przez nas :evil_lol:[/SIZE][/quote] o rany:-(. smutne
-
Sunia 9 mięsięcy Cocker Tarnowskie Góry, już w nowym domku :)
Charly replied to Peter Beny's topic in Już w nowym domu
[COLOR=black]Wspani[B]e[/B]le;):multi:[/COLOR]. Folen :Rose::Rose::Rose: Juz wysylam wszedzie -
[quote name='gosia15']Melduję się posłusznie :razz:. W ciągu ostatnich dni napisałam 3 dorodne posty :user: . Później kliknęłam "podgląd wiadomości" i wyskoczyła ponownie ramka "zaloguj się" :mad:. Po zalogowaniu, po napisanym poście nie został najmniejszy ślad :comp26:.[/quote] bo dogo wywala jak za dlugo "bez ruchu" siedzisz. Dlatego na wszelki wypadek ja zawsze dlugie posty kopiuje, a potem jak mnie wywala tylko wklejam i już.
-
Sunia 9 mięsięcy Cocker Tarnowskie Góry, już w nowym domku :)
Charly replied to Peter Beny's topic in Już w nowym domu
tak do konca to wlasnie nie wiem jak to ma byc sformulowane. no bo szukamy wlasciciela suni ale przy okazji (jesli ten sie nie zjawi) nowego domku. mysle:cool1: tzn. wedlug mojego uznania nic specjalnego. Ze wiesz;) sunia zgubila się 4 pazdziernika na Nowych Chechle. CZeka na wlasiciela. No i ze prosimy osoby zainteresowane adopcja suni o kontakt w przypadku jesli wlasiciel w ciagu powiedzmy 2 tygodni? ( czy moze wcale nie pdoawac terminu?) się nie zglosi....No i,że sprawa jest bardzo pilna, bo czlowiek ktora mala przygarnąl nie może jje dlugo trzymac i mała nie ma wiele czasu. a potem co? schron? (moze tak napisac jakos- sorry nic nie wiem i nic mi dzis nie wychodzi:oops:) Co więcje. Tzn. nie mam jakos sily na jakies teksty ostatnio. Jesli ktos z Was ma to pomozcie. Ale wedlug mnie to wystarczy. Historia jest dramatyczna sama w sobie. -
Podniose sunię. jak na razie na molosach tylko uwagi dotyczące czystosci rasy. Ale przeciez wiadomo, ze nikt jej nie odda jako "anatoliana do strzezenia stada owiec" przypisując jej takie a nie inne cechy charakteru:roll:. Ale przeciez jest podobna bez dwóch zdan. No ale może rzeczywiscie lepiej byc dokladnym i slowo mieszaniec zalagodzi sprzeciwy;)
-
Sunia 9 mięsięcy Cocker Tarnowskie Góry, już w nowym domku :)
Charly replied to Peter Beny's topic in Już w nowym domu
Ja tez podrzucę sunieczkę. Ona chocby na szybko potrzebuje jakiegos DT czy nie? jak dlugo może zostac u tego pana? -
Maciusiu sliczny kochający dzieci znajdz domek na zimę:-(