Jump to content
Dogomania

Charly

Members
  • Posts

    15120
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Charly

  1. Charly

    Barf

    [quote name='Martens']Jeśli karmisz standardowo 18-19 czy jakoś tak, spróbuj nakarmić go bardzo późno, tuż przed spaniem, np. 23-24 - ale nie u wszystkich psów to działa. Generalnie na barfie wiele osób karmi raz dziennie, więc jeśli pies jest zdrowy i nie ma przeciwwskazań, to spróbuj tak.[/quote] nie przeczytalam calego problemu, ale nie rozumiem w czym karmienie przed spaniem ma byc dobre. ja wlasnei zwracam uwage na to, zeby maly co najmniej 3 godziny przed snem nie jadl. Tak zeby organizm odpoczywal i sie odnawial w czasie snu, a nie pracowal trawiąc.
  2. w takim razie maluszek ma na 100% zatkane gruczoly okolodbytowe. To nieprzyjemne dla psiaka. Popros weta zeby mu koniecznie wycisnąl. wsadzi mu palucha do dupci i po krzyku:lol:. Potek tez juz starszy jest i będzie pewnie regularnie trzeba to robic. zresztą zobaczysz i wet doradzi. Szczury sa superasne, ale wieczorem i nocką tez zawze chcialam zatrzaść je. Az w koncu dostalam okropnej allergi i musialam znalesc domek:-(. Ale znalazlam wspanialy więc nie tak zle:)
  3. bedziemy ja tak podnosic do skutku:) Musi w koncu czy tu czy z ogloszen ktos ją wziaść- ktos wspanialy jak ona:)
  4. o wow. suuuuper dary:multi:. a my nadal szukamy transportu dla 100 kg mięsa wolowego z podkarpacia lub (moze byc dowiezione do Krakowa) Krakowa do pani Wandy czyli do Przyborówka (Poznan) sorry za off,ale jak widzę ten wątek to teraz tablica ogloszeniowa:p
  5. Ale ładnie napisane- szczególnie to o Śnieżce:placz:
  6. Włos jest faktycznie superancki. Mięciutki. Ciocia moja kiedys powiedziala-"ten włos to taki dziwny jest, jak u szczeniaczka, aksamitny i mięcciutki- jak nowy"...E tam nowe...całe 10, 5 miesiąca mają..:eviltong: oko prawe jak widac jest niebieskie - tu ma zacme 100% - widac ten magiczny Y (dr. Garncarz tlumaczyl, ze to znaczy ze zacma dokonala dziela). A lewe oczko wygląda ładnie- prawie normalnie- czasem widać ( to zalezy od światła) lekką niebieska "poświatę" czyli też zacme, ale bardzo słabo. Poza tym nie ma zaczerwienien, wycieków. Nic. Oczka są czysciutkie. W kwietniu znow kontrola. Jak ten czas leci:-o
  7. malagos (100km od W-wy) ma od dzis kojec z budą. hm.. Moze Milka...?
  8. Co te oczka widziały..:-( Kochany Patosik został uratowany. Cudnie kompetentne dziewczyny jesteście:loveu: [IMG]http://img517.imageshack.us/img517/9375/patos17al3.jpg[/IMG]
  9. Charly

    Barf

    moj pies tez mial miec usuwany kamień, ale weci woleli poczekac az dojdzie do siebie. Jak juz doszedl to kamienia nie było juz:lol:
  10. [quote name='Neigh']Robaki, to pikuś. Irenaka pamiętaj Słońce, zeby mu KONIECZNIE olej albo parafinę po odrobaczeniu podać!!!!!!!! Żeby nie doszło do zatkania robalami...skoro jest aż tak. (...) [B]Charly TWA broni, TWA radzi, TWA nigdy Cię nie zdradzi[/B];-).[/quote] :scream_3::scream_3::haha: ------------------- Gusia widac widac jaki chudzielec jest. A zdjęcia i tak pogrubiają. Bidulek jak on musial cierpiec. To prawda- o wyrku wygodnym ten maluch pewnie nie snil
  11. ciekawe co to moglo byc. a co on dostaje?
  12. [COLOR=darkslategray][/COLOR] [COLOR=darkslategray]heil eris![/COLOR] [/quote] zawsze znalalam to jako 88, ale 85 jest lepsze;)
  13. [quote name='koss']Charly, daj spokój, nie tłumacz się... Najlepiej napisać, że sunia jest miła, kochana, niekłopotliwa, malutka, grzeczna, słodka... A potem jak coś jest nie tak i zaczynają się kłopoty, jest zwrot z adopcji, to obwinia się ludzi, którzy adoptowali psa... Trzeba informować i ostrzegać. __________________ I z tym sie zgadzam absolutnie,więc jezeli do do mnie te słowa to nie :evil_lol:trafione-:oops:Pisalam juz wczesniej o tym samym ...no moze z lekka inaczej: [SIZE=1][B]WARZCIE SŁOWA ,KIEDY PISZECIE,JESTEM ZA ABSOLUTNA PRAWDA ALE NIE WYKRZYWIONĄ[/B][/SIZE] [SIZE=2]Tak ,jedyne wyscie to D.T bądż-HOTELIK...moja dzikuska -tylko mnie uznaje -ale jescze nie na tyle,abym mogła wziąść ją na kolana...jeszcze długa droga przed nami...[/SIZE] [B]rybcia [/B]-myśl o hoteliku.prosze.... charly- moja Pani nie zrezygnoawła zpowodu tuszy małej ( absurdalne) - nie bardzo wiem ,o czym piszesz-:crazyeye:[/quote] Koss- mnie tez jest cięzko wyobrazic sobie szczeniaka zachowującego się tak jak ona wtedy. O Twojej pani nie mówie. Ktos inny tu pisal, ze dom przerazony bo mala przytyla i odchudzic cos nei bardzo w domu......
  14. [quote name='Hawa']kiedyś wył i ja myślałam coś mu się przypomniało smutnego to go wzięłam na spacer i przeszło. Potem po naleśniku i po spacerku przeszło. Teraz wył dłużej jak dotknęłam klatki piersiowej to przykurcz. Jak trochę przeszło poszedł teraz na spacer wrócił i jest ok. Normalnie daję mu Royala dla dorosłych psów- delikatnego i wszystko ok. Może po prostu Benio nic innego nie może. A może dlatego że po długim spacerze. A on na tych spacerach to taki dzielny wyobraźcie sobie psa niewidomego który w obcym terenie prowadzi panią. Już nie wyje. Ale muszę to z wetem skonsultować. Bo to ewidentnie po innym jedzeniu i to zaraz po. Dziękuję za namiary. Dobrze że jesteście. :-)[/quote] Jejku. ulzylo mi. Jak mowilam ja się nie znam. ale wiesz jak za tluste to wrazliwemu i jelita moze poskręcać czy cos. Ta wetka podobno jest b. dobra.
  15. Bidulka. to jest to. Pokochala Ciebie i spokoj. Ja nie wyobrazam sobie doroslego niewidomego pieska w innym otoczeniu. Ale u pani Ewy tez będzie miala spokoj- mimo wszystko jednak-bardzo mi jej zal:-(
  16. [quote name='Hawa']potrzbuje waszej pomocy bede pioac`jeedna reka bo w drugiej pionizuje benia tak mu troche lepoej [LIST=1] [*]zmieliłam dwa filety indycze wirlkosc razem jednej dloni [*]beni zjadl i zacszal wyc i to nie przechodzi [/LIST]co to ject [B]boli go widac[/B][/quote] gdyby nie bolalo powiedzialabym, ze chce jeszcze. Ale tak? jejku. nie mam pojęcia. moze mu za tlusto czy cos i zoładek boli? ja mięsa nie jadam i nie znam się na tym tak naprawdę:shake: edit: Mru ma numer od jakiejs pani wet z Warszawy(polecona- podobno dobra). zaraz Ci poda
  17. [quote name='Visenna']Jakby tak było, no na cholerę by mu był sąd ostateczny? On wybacza, pod warunkiem ze się naprawdę chce tego wybaczenia :) Ale jesli się do konca, w zaparte nie chce ani Jego, ani Jego wybaczenia, ani Jego miłosci - to wybacz, [B]ale głupi to ON nie jest.[/B] Jak już napisałam - nic na siłę ;) Poza tym wybacz, ale z takimi pytaniami to nie do mnie - nie uważam sie za teogola żeby rozprawiać o niuansach wiary, ile wiem, tyle piszę. Ale jeśli bedziecie bardzo chcieli, nogę spróbowac przyciagnąc do wątku dziewczynę, której wiedza w tym temacie jest przeogromna i ktorej argumenty bardzo cięzko odeprzec- wiem, bo dyskutowałam z nią, i byłam wtedy adwokatem diabła, czyli mialam łatwiejsze zdanie, jak wy teraz :eviltong: :roflt:no tak. nic za nic.. :-( @Visenna. Nie chcialam Ciebie urazic tym śmieszkiem. Tylko sformułowanie troszkę mnie rozbawilo.
  18. [quote name='Visenna'] Twoje prawo tak mysleć, moje prawo wierzyc, ze kiedys będziesz tego myslenia żałować :) Biedny ten Bóg:-( Cóż mu uczynili:-(. Teraz jeszcze insynuacje, ze i jego milość stawia warunki. Cóz to za miłość:mdleje: ale...czytalam, ze jest wyrozumiały i wybacza wszytko, więc to tez pewnie wybaczy..
  19. bosz jaka bieda straszna:-(. Jak dobrze ze juz jest bezpieczny
  20. no. musi mu sie to bidulkowi w głowce poukladac. Dobrze ze wtedy zimą Beba go napotkala w tym lesie. bidulek. I dobrze ze TWA tak sprawnie potrafi dzialac.
  21. Charly

    Barf

    [quote name='Ania+Milva i Ulver']Jak często dajecie papkę warzywną? Codziennie czy co parę dni? Nie dam rady przekopac sie przez cały watek aby znaleźć...:roll:[/quote] Na przyklejonym wątku jest watek jadlospisowy. Martens tam miedzy innymi zrobila juz jadlospis. Tylko trzeba go dopasowac do wagi wlasnego psa.
×
×
  • Create New...