Jump to content
Dogomania

Charly

Members
  • Posts

    15120
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Charly

  1. [quote name='Ewelina.w38']eee tak przegladam i przegldam ale sie zamotalam:roll: czy pieski przebywaja w schronisku? nie zrozumialam chyba- jak duzo zcasu maja, my mamy?[/quote] są w schronisku i czasu mamy...kilka dni???
  2. [quote name='Wet-siostra']Nie wiedziałam,że nie można żartować...Bardzo przepraszam...[/quote] oj nie wiedzialam ze zartujesz
  3. to jest okropne w moim wypadku. to tak jakby moj pies siedzial w schronie. wyrózniłam go na allegratce. ON MUSI ZNALESĆ DOM SZYBCIUTKO- NIE CHCE ZEBY ZROZUMIAL, NIE CHCĘ ŻEBY SPOWAŻNIAŁ, NIE CHCĘ, ŻEBY PŁACIŁ ZA TEN CZAS PRZEZ CAŁE SWOJE ŻYCIE W ogole pozdrawiam sąsiadkę;) jestem z TG
  4. nie bylam chora jakies 20 lat a tu nagle...grypa. Ale ja wpadlam na spacerze z psiakiami schroniskowymi do wody tzn. przeszlam po lodzie, myslalam ze mnie utrzyma i wpadlam powyzej kolan:roll:. myslalam ze rozejdzie się po kosciach, ale nic z tego ten dobek na razie jest na kwarantannie. nie wiem nic o nim. nie zaglądalm do karty. wet jest u nas codziennie w schronisku. chcialam tylko przekazac fundacji nadzieja dobermana jakies blizsze dane na jego temat, a wąpie ze do jutra wyzdrowieje, zeby sprawdzic sama. Jesli jutro pojdziesz powiedz proszę p. Joli ze mam grypę edit: tzn. ze Ola ma grypę;)
  5. juz pisze Bakterio- serdeczne dzieki:lol: o widzę Olena tam dziala. juz do niej pisze ciekawe tylko czy to TA Olena. Ale dowiemy się;) dziewczyny co wiecie o tym dobku. zaglądał ktos do karty: Rybcia?
  6. [COLOR=black]Filipek[/COLOR] będzie mial operacje w srode..:-?wlasnie wracam od pana weterynarza. Filutek ma dziwną brodawkę pod łapką miedzy włoskami( ktorej nazwy juz zapomnialam) i którą zauwazylam dopiero dzis, bo ją probowal odgryść. Ma malenką jak ziarenko piasku brodawkę pod powieką, ktorą zauwazylam jakis czas temu przy przeglądaniu oczek no i ma cos duzego tlustego, co się przesuwa przy karku, co zauwazylam juz kilka miesięcy temu i co inny lekarz polecil nie ruszać. Jednak ten wet polecil usunąc. Więc w srode wszytkie trzy sprawy będą załatwione.
  7. hihihihihi achahahahhahah:multi:
  8. o super:multi: Ja raczej nie będe w schronisku jutro. Mam grypę i czekam az mi przejdzie. ps. Filipek będzie mial operacje w srode
  9. Ja sobie juz zaklepałam: sliczny promyk ma zgasic eutanazja:oops: Izadora będzie musiala zadowolic się inna alternatywą:eviltong: Mru- on ma tak zawsze wedlug Iwy Iwa- moze spróbowalaby nasmarowac mu tego siusiaka żelem i spróbować"odkręcic" ten napletek...:talker::mdrmed:
  10. juz sprawdzilam w sieci. do 21:00. Dzis z tego co wiem jest p. Marek i dlatego jadę;) Filipek ma dziwną krwista brodawką pod lapką i probuje ją sobie odgrysc caly czas. przed chwilą zauwazylam. lecę
  11. Kto wie do ktorej Luksowa ma dzis otwarte???? muszę jechac z Filipem do weta, a nie mogę sie tam dodzwonic, tzn. nikt nie odbiera
  12. [quote name='black_cat']o kurcze, jakieś zapalenie? wydaje mi się, ze musi bolec, jak tak wystaje i jest narazone caly czas...hm...muszę spytac;) a poważniej: to co znalazlam: ( oczywiscie męskie prącie to nie psie, ale...) Załupek (łac. paraphimosis) – to schorzenie najczęściej nabyte, występujące u mężczyzn. Polega na niemożności sprowadzenia napletka z powrotem na żołądź prącia. Odciągnięty napletek znajduje się w okolicy rowka zażołędnego i jest zbyt wąski, aby żołądź mogła się przez niego przecisnąć. Sytuacja taka powstaje jako konsekwencja odprowadzonej stulejki lub na skutek urazu żołędzi, która ulega obrzękowi. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do niedokrwienia i martwicy żołędzi. Leczenie wyłącznie operacyjne. i jeszcze to "hej Aga ciezka sprawa, bo pracie u psa powinno (!) byc -moim zdaniem - calkowiecie schowane w worku napletkowym. Sytuacja, w ktorej pracie nie cofa sie calkowicie nastepuje najczesciej po kryciu u psow ktore maja dlugie wlosy wokol otworu napletkowego. Latwo sobie wyobrazic ze nastepuje wtedy zawiniecie napletka do wewnatrz->skrocenie->zaciesnienie wokol susiaka susiak nie "chowa" sie calkowicie. Nie bede sie jednak rozpisywal na ten temat bo zaraz zauwazy ktos - co za brednie: 5 m-cy i krycie i racja, ALE moze podczas zwyklej erekcji (tez troche wczesnie, ale moj psiak chyba juz mial erekcje w tym wieku nastapilo to zawiniecie napletka (?). W kazdym razie powinnas sprobowac, po wczesniejszym nasmarowaniu siusiaka jakims "poslizgiem" (czyms neutralnym np oliwa z oliwek), odwinac napletek i go schowac. Szczerze to nie wiem czy to sie latwo uda bo nie probowalem (pamietam z rozrodu zwierz), ale przy normalnie wyksztalconych samczych narzadach powinno. Jesli nie -> do weta - ale napisalas, ze bylas - (moze zasiegnac opini drugiego) - a mnie nadal wydaje sie, ze stan kiedy siusiak sie nie cofna nie jest normalny i czekac az "pies wyrosnie" wrrr(podraznienie, stan zapalny, trwale uszkodzenie z martwica wlacznie). Moze nie jest tak zle nie chce straszyc bo nie napisalas czy pracie ciagle "wystaje" z napletka czy tylko chwilowo i jak duza jego czesc - bo moze niewielki koniuszek i skoro wet to widzial i stwierdzil ze ok, to nie jest to grozne? ufff sie rozpisalem ale to jeszcze nie wszystko skoro jush zaczalem... jesli sie okaze po odwinieciu, ze winne wloski wokol ujscia napletka to logiczne - ostroznie (!) przytnij (tak czasem zaleca sie rowniez przed kryciem). W zasadzie ciezko mi wymyslic niezbedna potrzebe ich posiadania, a zapobiegniesz ponownym zawinieciom bo w koncu twoj owczarek bedzie coraz czesciej miewal erekcje Opcja druga... wydaje sie - paradoksalnie - ze bardziej mozliwa, bo mlody wiek twojego psa za nia przemawia: Stulejka, dokladnie - zwezony pierscien napletka (! moze mnie nikt nie powiesi). No i mamy ten paradoks dlatego, ze w zasadzie to schorzenie uniemozliwia wysuniecie sie siusiaka na zewnatrz z napletka...cierpliwosci postaram sie wyjasnic. Mamy tutaj powtorke: zdarza sie, ze pomimo stulejki, podczas erekcji czesc pracia wysunie sie na zewnatrz i zwezenie pierscienia napletk nie pozwola mu sie "wycofac". No i tak... znane mi sa dwie przyczyny zwezenia: pierwsza - wrodzona, druga - stan zapalny. Jezeli wrodzona -> zabieg (zwiekszenia otworu napletka). Jesli zapalnie -> wyleczyc. Klopot chyba w tym, ze o ile dobrze pamietam, obie moga wystepowac rownoczesnie. tzn. wrodzona czesto doprowadza jeszcze do stanu zapalnego. Sama powinnas wiedziec najlepiej, jesli stan zapalny wystepuje - podraznienie, wysiek, swiad lizanie - to ja najpierw sprobowalbym przeleczyc - mlode samce b czesto miewaja stany zapalne "tam" niestety hehe [ dobra, mam nadzieje, ze moje nudzenie nie bylo potrzebne skoro twoj wet to widzial raczej nie sadze (?) zeby stwierdzil ze spox gdyby bylo cos powaznego (sie nie bede powtarzal Jesli jest stan zapalny moge sprobowac poradzic jak pomoc. I w ogole jak jeszcze cos to pytaj - najlepiej weta i pewnie zeby zobaczyl to mus ! - a ja jak bede cos niecos wiedzial na temat to napisze. pozdrawiam"
  13. [quote name='Wet-siostra']Jaki on biedniutki...:-( A wy,dziewczyny,tylko o jednym...:diabloti: W górę,maluszku...:loveu:[/quote] nie wet- siostro. Pytam, bo jesli wystaje cały czas, to ten pies cierpi niewyobrazalnie
  14. :calus:jest wyróżnione- to juz Mru przejęła:lol: tzn. jest wyróznione, podswietlone i pogrubione
  15. jedno zdjęcie wymieniłam. a czemu mu siusiak tak wystaje? zawsze tak ma, czy tylko teraz z wrażenia?
  16. Koperek i Renata zdaje się:lol:
  17. [quote name='Renata5']Promyczek póki co na: - psy.pl - ale.gratka.pl - adopcje.org - 4lapy.pl - kupiepsa.pl - czworonogi.eu - przygarnijzwierzaka.pl - przygarnij.pl - bono-polska.pl - animalia.pl - petworld.pl - adopcjapsa.pl - petsy.pl - e-zwierzak.pl - schronisko24.pl A ja dodałam go na: http://www.adopcje.8p.pl/dodajpsauser.php?imie=Teo%9C-Promyczek&id=193 Darmowe ogłoszenia drobne, praca, mieszkania, sprzedam, towarzyskie, Polska, Anglia, Świat: Warszawa Dodaj bezpłatne ogłoszenie Darmowe ogłoszenia drobne na Gumtree Warszawa Ogłoszenia Autogielda.pl - Ogłoszenia motoryzacyjne, ogłoszenia nieruchomości, oferty pracy, turystyka :: Sprzedam - Kupię - Zamienię :: Samochody, motocykle, mieszkania, domy Ogłoszenia drobne. Aleokazja.pl. Darmowe ogłoszenia - praca, nieruchomości, zwierzęta http://www.pupile.com/ogloszenia/dodaj.asp?step=1 Anonse, Ogłoszenia, Darmowe Anonse, Praca, Ogłoszenia Praca Nieruchomości I Inne tutaj:-o:loveu:
  18. o jesuuusss:kciuki::kciuki::kciuki: :kciuki::kciuki: :kciuki::kciuki::kciuki:
  19. [quote name='Frotka'] -schroniko nie miało kompletnej dokumentacji dotyczącej czasu pobytu poszczególnych zwierząt w schronisku, w związku z tym nie można stwierdzić, czy zwierzęta zaniedbano w schronisku czy też w takim stanie zostały do niego przywiezione Złożyliśmy zażalenie.[/quote] cos strasznego. A przecież istnieją zdjęcia psów: swieżo w Krzyczkach - (sądząc po zdjęciach) i w momencie odebrania. Jak np. moj Filip czy jak Bobik od Basia0607. Tylko oczywiscie ledwo widać, ze to faktycznie te psy
  20. ok. wiadomo schronisko.Ale myśle, ze w nowym domu nauczy sie sygnalizowac i będzie mozna ją wynosic..Dom z ogrodem to pewnie wymarzony dom dla Ogrysi
  21. sluchajcie a jak Ogryzia się załatwia w schronisku?
  22. Nikusiu znajdz domek:roll:
  23. Dodałam. Jaka ona jest bidulka:-( Na naszej klasie wszyscy jej żałują, ale to wszystko
  24. Dzięki za zdjęcia. Cudowny, szczęściarz kochany
  25. wstawilam tekst Majgi- jesli mam cos kolorystycznie zmienic, czy czcionkę zmniejszyc, zwiększyc. przerwę gdzie indziej zrobić itd itd piszcie. PROMYK-WYŚCIG Z EUTANAZJĄ (550587300) - Aukcje internetowe Allegro
×
×
  • Create New...