Jump to content
Dogomania

bonsai_88

Members
  • Posts

    5821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by bonsai_88

  1. Puchu za zmęczenia [bezsenność mnie dopadła i w efekcie w nocy spałam 3 godziny] zapomniałam ci odpisać... Birmie tyłka nie zgolę, bo jej już sierść na zimę zapuszczam. Wbrew pozorom jej tam tak dużo nie ma ;). Zerduszko zdjęcia nawet w 1/10 nie oddają piękna Bułki. Obama "ten" koń to klaczka :D. Asiaczku nie każdy musi uwielbiać konie... Dla mnie to jest miłość niewiele mniejsza niż do psów, zaczęłam jeździć mając 10 lat. Niestety teraz, ze względu na Smoka, jeżdżę bardzo mało - czasu mi brakuje :(. Po za tym mam dla was bardzo miłą wiadomość - właśnie wróciłam z Birmą ze spacerku z.... amstafami :). Poznałam dzisiaj [przypadkiem - mijanka na chodniku ;)] przesympatycznego pana z 2 przełagodnymi amstafami. Psiaki były bardzo fajne, spokojne [olewały wyszczerzoną i szczekającą Birmę]. Po krótkiej chwili Birma zaczęła iść mi spokojnie przy nodze [żarełko w mojej ręce nie miało z tym nic wspólnego :D], a na koniec spaceru nawet się delikatnie obwąchiwała z psiakami :). Jest to duuuży sukces dla mnie, bo Musia bardzo nie lubi TTB i potrafi je zaatakować. Dużo pomogł fakt, że psiaki były naprawdę spokojen i dobrze wychowane, a właściciel myślący. Na jutro też jesteśmy umówieni na spacer socjalizacyjny ;). Może nawet pójdziemy gdzieś dalej [dzisiaj wygrała z nami burza] i spuścimy młodą ze spokojniejszym z psiaków [ma już 11 lat, choruje, więc raczej nie biega, tylko sobie spokojnie chodzi - nie będzie musi napastował po spuszczeniu].
  2. Asiaczek ostatnio moje ubrania przestały mnie lubić - uparcie tarzam się po ziemii, żeby zrobić Birmie zdjęcie z "niskiej" perspektywy ;). A taranciki [tego na zdjęciu nazwałam Ciapaty - w stadninie się przyjeło, tylko właściciel się wkurza :D] są dość rzadkie i występują raczej wśród koni rasowych niż "kundelków". M&S Tam prawie wszystkie konie są ładne :). A Birma nie byla nawet bardzo zmęczona, ale zdjęcie było jak wracaliśmy ze spaceru ok. 12.00 i młoda już się rozpływała z gorąca....
  3. I w nagrodę, dla cierpliwych, resztka zdjęć Birmy i Smoka :cool3: [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhjdDtyiwI/AAAAAAAABBM/Gs5A1ZHLCF0/s640/IMG_5951.JPG[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhjT6P3R4I/AAAAAAAABBE/w6pkiERVTMI/s640/IMG_5950.JPG[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhkIIWVuLI/AAAAAAAABBk/WGI84wqJGeg/s640/IMG_5955.JPG[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhkADv-F1I/AAAAAAAABBc/l2F5NLOtOj0/s640/IMG_5954.JPG[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhjz0cuvjI/AAAAAAAABBU/sXJIDtxydyw/s640/IMG_5953.JPG/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhjsVtYaJI/AAAAAAAABBQ/3xaA20hQgfk/s640/IMG_5952.JPG[/img]
  4. Zygzak... [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhte2Q_ImI/AAAAAAAABFE/lcEVnYA5n8Y/s640/IMG_5986.JPG[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhtcNSQanI/AAAAAAAABFA/ZSvPNkTZNk0/s640/IMG_5985.JPG[/img] Eskort - największy brudas w stadninie.. [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhtUTHC3rI/AAAAAAAABE8/QOzVd4FefnY/s640/IMG_5982.JPG[/img] Heros [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhrnnzb_BI/AAAAAAAABDU/c1LOOGMKMtg/s640/IMG_5969.JPG[/img]
  5. Miraż [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhsJRECJHI/AAAAAAAABDs/1Hh5TAuGAc8/s640/IMG_5973.JPG[/img] Bułka [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhr_wMdu4I/AAAAAAAABDo/4IJzeG1W5RI/s640/IMG_5972.JPG[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhr3dUm37I/AAAAAAAABDk/CkPW3CsMFhE/s640/IMG_5971.JPG[/img] Iniemamocny, zawsze wołałam na niego Idiota - też na "I", też pasuje, a za to o ile krótsze :evil_lol: [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhtovjJboI/AAAAAAAABFY/pCh2e00x7M0/s640/IMG_5987.JPG[/img] A oto jego starsza siostrzyczka - Intrusia :loveu: [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhrsx-yXSI/AAAAAAAABDY/lPWZ8mL0mSc/s640/IMG_5970.JPG[/img]
  6. Tarancik ;) [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhqphc9jDI/AAAAAAAABCI/qcLQqHVLPY0/s640/IMG_5960.JPG[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhszcH3sWI/AAAAAAAABEI/Nwe6wSkkEN4/s640/IMG_5984.JPG[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhsj8cNoOI/AAAAAAAABEA/eB54yWooM5g/s640/IMG_5978.JPG[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhsR0NX2AI/AAAAAAAABD0/-Xau5jLNgXY/s640/IMG_5976.JPG[/img] Enolinka [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhsVGVfaFI/AAAAAAAABD4/motY-yEHETw/s640/IMG_5977.JPG[/img]
  7. A teraz 2 miłości mojego życie - Smoku i.... Jamnik :loveu:. [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhkPJtVsNI/AAAAAAAABB4/PF9r7Z9dUqk/s640/IMG_5957.JPG[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhkUuaDlVI/AAAAAAAABCA/_dzVUo5Rsag/s640/IMG_5958.JPG[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhkZqwTStI/AAAAAAAABCE/YN1CBQaRnXg/s640/IMG_5959.JPG[/img] I Jamniątko prowadzone na karuzelę - co by w końcu schudł leń jeden :evil_lol: [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhtOKQpPrI/AAAAAAAABE4/VaTPmgZj_rc/s640/IMG_5981.JPG[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhrZg5zJ-I/AAAAAAAABC4/vWFqorpkWl8/s640/IMG_5967.JPG[/img]
  8. A tutaj, specjalnie dla państwa Imen - koń, przy którym przyuczałam Birmę do posłuszeństwa jak siedzę w siodle ;). [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhqxtARefI/AAAAAAAABCM/nKjo4TcHWtY/s640/IMG_5961.JPG[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhq72tPbVI/AAAAAAAABCU/eYT2E7aUoBc/s640/IMG_5962.JPG[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhrAfJIAXI/AAAAAAAABCY/tnuNipXBP3A/s640/IMG_5964.JPG[/img] Amelcia, jedyny koń który mi kiedykolwiek uciekł [z boksu, przy czyszczeniu kopyt - poszła do owsa ;)] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhrf1FShCI/AAAAAAAABDA/O9mRC0n0Iok/s640/IMG_5968.JPG[/img] Awalon, przepiękny koń, niestety ma chore nogi i nie może jeździć... Najspokojniejszy, najsłodszy koń jakiego poznałam [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhs-NHh6fI/AAAAAAAABEk/8yW1XA08ilM/s640/IMG_5988.JPG[/img]
  9. A teraz kunie wraz z opisami :eviltong: Mika i chowający się na mój widok Filipek :diabloti: [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhsj0qyGjI/AAAAAAAABD8/J_aIuC_V4g0/s640/IMG_5979.JPG[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhtLfqEzhI/AAAAAAAABEo/ITUp9-Tc36Q/s640/IMG_5980.JPG[/img] Maleńka Sofcia, zwana księżniczką... osobiście uczyłam ją jak się je cokolwiek po za mlekiem :cool3: [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhrRAtTOMI/AAAAAAAABC0/M7MUfeaTVJM/s640/IMG_5966.JPG[/img] Nieco starszy Cytrusek, wredny gryzoń i tyle :mad:... [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhsvv5Hb0I/AAAAAAAABEE/hP2zEXI2N5c/s640/IMG_5983.JPG[/img] Magik, koń z którym się nienawidzę z calego serca... do tegp stopnia, że wolał nie jeść obiadu niż wpuścić mnie do boksu. Po krótkiej awanturze [i braku paru obiadków :diabloti:] zmienił zdanie... Ogólnie jedyną osobą, której ten cholernik nie atakuje jest jego właścicielka [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhrHY_Yt4I/AAAAAAAABCs/N_5FdWMtJF0/s640/IMG_5965.JPG[/img]
  10. Phi, widzę, że nie chce wam się zdjęć oglądać... a ja nawet nowe porobiłam - z frisbee. Teraz jestem w Krakowie, więc raz dziennie następuje podział obowiązków [mały zostaje w domu i ogląda bajkę - oczywiście nie sam], kumpela dostaje do łapki aparat, a ja z Birmą szaleję przez 10-15 minut z frisbee :). Wariatka się cieszy na nie co raz bardziej, a ja kombinuję jak ją na prawdziwe [jawzy] nakręcić tak jak na szmaciane. Dzisiaj wam wybaczę i poklejam resztę zdjęć ze spacerku w lesie i ze stadniny, ale jak się nie poprawicie to wam nowych zdjęć nie dam... a są naprawdę fajne [mimo, że trochę kiepskiej jakości - Dominika nie radzi sobie z moim wybrednym aparacikim :(]. [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhgf7o3VgI/AAAAAAAAA_A/uy-6oM4oGjo/s640/IMG_5919.JPG[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhgm_sAQ6I/AAAAAAAAA_E/oumWDXLcysU/s640/IMG_5920.JPG[/img] Mówiłam wam już, że uwielbiam te Birmowe, puchate łapcie ;)? [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhgwSZMa7I/AAAAAAAAA_I/MbOTOdSWqS4/s640/IMG_5921.JPG[/img]
  11. Zazdroszczę, Birmę muszę robić sama [może dlatego jest tak rzadko kąpana ;)?], bo młoda tego nie znosi i potrafi atakować. Niestety tylko mi grzecznie [ataki na słuchawkę prysznica przemilczę] kąpać i strzyc... u innych jak dochodzi do nielubianych miejsc to próbuje gryźć i robi się nie wesoło. Jakby nie było ta wariatka jest dość sporym psem...
  12. Mam jeszcze więcej zdjęć [wstawiłam dopiero 30 z 70 ;)], ale nie wiem kiedy je wrzucę... dzisiaj jadę na jakiś tydzień do Krakowa, a nie wiem czy laptop zabiorę... Za to mam zamiar zabrać aparat i [jakby ktoś był chętny do spacerku ;)] telefon... Ps. dla chętnych przypominam numer - 793-391-851 :D
  13. [quote name='Jelly']Puchate psy szybciej sie brudzą zwłaszca gdy są białe.[/QUOTE] Popieram... moja suka ma baaardzo puchate łapy, z przepięknymi białymi skarpetkami. Ostatnio białe były wczoraj od godziny 15.00 [to już 2 kąpiel w tym roku była :evil_lol:] do 19.00, kiedy to wzięłam pieska na spacer. Normalnie aż mi się płakać chciało jak na dzień dobry wbiegła radośnie w błotko :diabloti:.
  14. A teraz seria limitowana - Birma i.... FRISBEE :multi: [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhfpo0OopI/AAAAAAAAA-I/XRXJsMHR45I/IMG_5912.JPG[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhf3L-SEWI/AAAAAAAAA-Q/aKkKpOy1md4/s640/IMG_5913.JPG[/img] [/img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhf7ZJKcuI/AAAAAAAAA-g/X5bM_MItreM/s640/IMG_5914.JPG[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhgCWj_pQI/AAAAAAAAA-k/-J1CLkPW8Z4/IMG_5916.JPG[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhgHi81lqI/AAAAAAAAA-o/cxkopBpkTV4/IMG_5917.JPG[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhgY0wLm3I/AAAAAAAAA-s/pg_7gR0fbLw/s640/IMG_5918.JPG[/img]
  15. Pańcia, dość czekania na tą marudę... idziemy... [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhfVO8swCI/AAAAAAAAA9s/tqRn2qgq4wM/s640/IMG_5908.JPG[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhfhH5RwVI/AAAAAAAAA90/Mwpy9_GkxBA/s640/IMG_5909.JPG[/img] Maruda postanowił jednak iśc z nami ;) [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhfiAhkgRI/AAAAAAAAA94/kkzeGboDM_o/s640/IMG_5910.JPG[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhfpuNlNFI/AAAAAAAAA-M/zj7F3rLphgY/s512/IMG_5911.JPG[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhgf7o3VgI/AAAAAAAAA_A/uy-6oM4oGjo/s640/IMG_5919.JPG[/img]
  16. No wiecie?!?! Toż ja dopiero co skończyłam ją doprowadzać do ładu :(... Uparłam się jej dłuższe futro zostawić w tym roku [faktycznie - nie zdychała w upały tak jak wcześniej, nawet trochę biegała]. Do tego poowoooli zapuszczam młodą na zimę, więc już jej nie będę krótko obcinać w tym roku. Niestety z zrobieniem jej ładnej "długiej" fryzurki mam problem, ale i tak mnie ludzie zaczepiają na ulicy "bo ona tak ładnie ścięta, a nam się nie podoba jak nasz piesek został ostatnio obcięty"... Za to Smoku to prawdziwy olbrzym... Ma niecałe 3 latka, a nosi ubranka na 5-6. Do tego ostatnio go mierzyłam - młody urósł 12 cm w ciągu 10 miesięcy... jego to lepiej żywić niż ubierać - grubasek jada ostatnio tylko chleb z wodą i.... MLEKO... MLEKO... MLEKO!!! No, chyba że mamusia gotuje obiadek [a nie babunia] - wtedy z talerza znika wszystko ;)
  17. [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhgx3AgbGI/AAAAAAAAA_M/RsiJ9RCTjxg/s640/IMG_5922.JPG[img] [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhi_E-iDNI/AAAAAAAABA0/esWLV8MZntY/s640/IMG_5948.JPG[/img] Spiący grubasek :evil_lol: [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhefD3auaI/AAAAAAAAA9U/m38HSbo_Oos/s640/IMG_5904.JPG[/img] Obrażony grubasek, zastanawiający się czy uciec mamusi :mad: [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhe_cPPzuI/AAAAAAAAA9Y/4XVzTcqoalE/s640/IMG_5905.JPG[/img] Wynudzona Birma, czekająca aż grubaskowi przejdą fochy :roll: [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhfQblayYI/AAAAAAAAA9o/7Nr7v_Ku3Ek/s640/IMG_5906.JPG[/img]
  18. Jak już mówiłam jest tylko parę zdjęć Smoczka ;)... Swoją drogą młody za miesiąc kończy 3 latka :). [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhhUZZtl0I/AAAAAAAAA_c/c39Ds_WMT54/s640/IMG_5927.JPG[/img] I wracamy do Musi... [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhhDG7D-UI/AAAAAAAAA_U/qTSDpCzFWIg/s640/IMG_5925.JPG[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhhC_D-3OI/AAAAAAAAA_Q/TO5uUIAjYvE/s640/IMG_5926.JPG[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhjErUl6GI/AAAAAAAABA4/Ap9UJ7a4Vd8/s640/IMG_5949.JPG[/img]
  19. Skoro się już wyjaśniło to wklejam dalej :cool3: [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhh5MSMDQI/AAAAAAAABAE/a72i84uuKIU/s640/IMG_5933.JPG[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhhu-Vf3tI/AAAAAAAAA_8/7W6ZCfuL5Ks/s640/IMG_5932.JPG[/img] Wszyscy wiedzą, że koparkę się.... zakopuje :evil_lol: [img]http://lh5.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhhm_QRjNI/AAAAAAAAA_4/VKONBJ4Cjm0/s640/IMG_5929.JPG[/img] Najpiękniejsze łoczko świata :loveu: [img]http://lh3.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhheGO-FHI/AAAAAAAAA_w/YIpF0BpPDTA/s640/IMG_5931.JPG[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_UMtcpH15cCM/TFhhUhwRJ_I/AAAAAAAAA_g/2XxN5ZHeUfc/s640/IMG_5928.JPG[/img]
  20. no to próbuję jeszcze raz [img]http://picasaweb.google.com/lh/photo/lf216_lRLWkQQpIWRWOfjQ?feat=directlink[/img] [img]http://picasaweb.google.com/lh/photo/nIotkV05Szg-YlBSX-F5iQ?feat=directlink[/img]
  21. Kurde, nie wiem czemu :(. Później jeszcze popróbuję.... za to już was mogę uprzedzić, że do wklejenia jest równiuteńko 70 zdjęć - połowa to zdjęcia Birmy, prawie połowa to zdjęcia koni i parę zdjęć Smoka... jako kochająca mamusia musiałam przecież latać z aparatem za dzieciątkiem i wyciągać mu łapki spomiędzy końskich zębów :D
  22. Pokaż szczeniora - przy nim na pewno nie jest wam nudno ;)... A tak po za tym wymiziaj ode mnie te twoje puchatki :cool3:. Chętnie zrobiłabym to sama, gdyby tylko to nie groziło utratą ręki :evil_lol:.
  23. ciekawe skąd mi się "jpg" wzięło :D... Małe tarzanko [img]http://picasaweb.google.com/lh/photo/lf216_lRLWkQQpIWRWOfjQ?feat=directlink[/img] [img]http://picasaweb.google.com/lh/photo/nIotkV05Szg-YlBSX-F5iQ?feat=directlink[/img] I moje ukochane nasiona traw po tarzanku... [img]http://picasaweb.google.com/lh/photo/GUbDZ1q3bk-eq2QQ2IA7Bg?feat=directlink[/img] 2 dzielnych podróżników wyruszyło zdobywać nieznany świat ;)... [img]http://picasaweb.google.com/lh/photo/RaJhXoafDy-Ew3Ur2cGb7w?feat=directlink[/img] [img]http://picasaweb.google.com/lh/photo/WIasIX2uyOftHDhmv8cYKg?feat=directlink[/img]
  24. ty mi lepiej przypomij jak to się robi, bo mam jeszcze parędziesiąt zdjęć do wklejenia ;P
  25. U mnie humorek lepszy ;)... Na dowód macie trochę nowych zdjęć z dzisiejszych spacerków - jeden do lasu, a jeden do stadniny. Niestety przy koniach nie robiłam Birmie zdjęć [byłam zbyt zajęta pilnowaniem Smoka i opieprzaniem Birmy za szczekanie na konie :mad:]. [jpg]http://picasaweb.google.com/lh/photo/ljljtpuZxWfUGAuEPh1_mg?feat=directlink[/jpg] Teraz tylko sprawdzam, czy pamiętam jak się zdjęcia wkleja :evil_lol:
×
×
  • Create New...