Jump to content
Dogomania

mru

Members
  • Posts

    17663
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mru

  1. psiaki zostały wyłowione chyba przedwczoraj z Wisyły - dryfowały na krze niczym ten Baltic (i setki innych) ktoś to zgłosił straży pożarnej czy jakoś tak w każdym razie straż zadzwoniła do R., ale R. chory kazał im po prostu wyłowić psy i przywieźć straż próbowała, ale psy były AGRESYWNE :evil_lol: (boże! to są psy przerażone! odwijały się ze strachu! oba są megałagodne i kochane!) więc straż przyjechała do lecznicy i dostała sedalin żeby podać psom... :roll: wszystko musiało trwać wieki i nie wyobrażam sobie co te psy tam przezywały. no i potem jak dostały sedalin, zanim padły... matko boska. czy czeka ich los giełdowy? po tym wszystkim??? widać, że te psy raczej zyły z boku, nie bezpośrednio z ludźmi (chociaż nie bją się panicznie) [SIZE=4][B]goldenowata suka [/B][SIZE=2]fajna, delikatna, przerażona ale bardzo dzielna... dorosła suka. [/SIZE][/SIZE][CENTER][IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/psy_z_kry/09032010753.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/psy_z_kry/09032010754.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/psy_z_kry/09032010761.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/psy_z_kry/09032010764.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/psy_z_kry/09032010772.jpg[/IMG] [/CENTER] [SIZE=4][/SIZE]
  2. aha, dom ma też Iwa - ta pani, która ją znalazła w końcu przyszła po nią i zabrała ze sobą :) to chyba dobrze. Iwa i Parkur zostali zachipowani w razie co - taki jest plus adopcji z lecznicy
  3. Kora, odezwę się do nich tylko musieliby nie zrobić R. afery (niestety) jeśli R. rozwiąże umowe z gmina to zadnego psa nie uratujemy pogadam z Primą, może zrozumieją sytuację wiem, gdzie pies jest możnaby go wykupić np. czy coś tam (facet chyba go lubi) anyway, bo tu się dużo dzieje i ja też czasem nie nadążam :) a jak ktoś ma jeszcze swoje psy i w ogóle inne jakieś to nie sposób nadążyć :)
  4. [SIZE=4][B]ast rednose[/B][/SIZE] bardzo fajny psiak, taki drobny, mniejszy [CENTER][IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/rednose_ast/09032010746.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/rednose_ast/09032010745.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/rednose_ast/09032010743.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/rednose_ast/09032010747.jpg[/IMG] [/CENTER]
  5. DIna ma dom :) nie od nas ale jakiś w Warszawie (hmm) Parkura adoptował ktoś przedwczoraj - bezpośrednio z kliniki więc zawsze to lepiej niż na giełdzie... chyba. Miki jak najbardziej :) lub któregoś nowego, ale to ja muszę je powrzucać najpierw a potem napisać teksty :( jestem w trakcie może szczeniaki? [url]http://www.dogomania.pl/threads/180259-TRZY-maluchy-dwie-sunie-i-samczyk-czekajAE-w-hotelu-na-domy-NIE-MA-KASY-POMOCY?p=14270638[/url]
  6. dzieki :) kochana jestes Latka jeszcze do 23-24 musi zostać w przytulisku - wtdy będzie miała sterylkę no i kilka dni musi jeszcze pozostać pod obserwacją. potem czeka na transport do domku :) znaczy jeszcze czekamy na Ulaa i wizytę, ale sądzę, że będzie dobrze...:)
  7. [SIZE=4][B]Pan Kaukaz [/B][SIZE=2]bardzo kontaktowy, zabawowy, nieagresywny do ludzi psiak ma może z metr w kłębie i jest świetny skarcony nie odwija się, zna podstawowe komendy (podobno, tak powiedział mi R.) i jest ułozony widać, że "chował" się z ludźmi, przy kimś dość ogarniętym, nie przy jakimś wieśniaku (lub ma dobry charakter) [/SIZE][/SIZE][CENTER][IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/kaukaz/09032010741.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/kaukaz/09032010737.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/kaukaz/09032010736.jpg[/IMG] noktowizor :evil_lol: [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/kaukaz/09032010731.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/kaukaz/09032010727.jpg[/IMG] [/CENTER]
  8. Akrum, w lecznicy jest teraz taki mały Pimpek po wypadku - może jemu? zaraz powrzucam foty :)
  9. [quote name='Kora']Moze tego labka Fundacja by zabrala?[/QUOTE] jestem za, ale która? a Kajko i Agat? :( oni nie są w niczym gorsi poza "rasą"
  10. ojej, mam nadzieję, że się uda ja Kropki mam tylko dwa i to słabe :/ a Seda w ogóle!
  11. nie, nie ma. te z kry to suka bardziej golden a pies - jej syn, to taki większy Gwizdek
  12. wiem, że jedno nie ma z drugim wiele wspólnego, ale: [CENTER][IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/09032010786.jpg[/IMG] [IMG]http://i892.photobucket.com/albums/ac127/psy_piaseczno/09032010787.jpg[/IMG] [/CENTER] może Wam coś wpadnie...
  13. jest pięć nowych psów... jutro wrzucę foty, juz dzis nie wiem jak mam na imie w ogole porażka, Pita trzeba szybko zabrać - w jakies 3 dni :) .... :(
  14. nie dawałabym ich do budy, ale i tak nikt nie dzwonił :( no ale ogłoszenia pospadały, jutro trzeba porobić
  15. tak :) czekam teraz na Ulaa aż się skontaktuje z mamą Margret i się do niej wybierze :)
  16. mtf dla szczeniaka to nie ew Big (stary) mógłby mieszkać na zewnatrz lub Choinek (terrierowaty)
  17. oby! jutro mojego szefa nie ma to porobie ogłoszenia tylko aż nie wiem od kogo zacząć :(
  18. nie dość że o nie nikt nie pyta to w lecznicy dosłownie tragedia :( o psy z lecznicy tez nikt nie pyta i adopcje stoją... no chyba ze te na giełdzie - te to ida jak burza....
  19. kurcze ani złotówki nikt nie da na Seda? :( czy doszła wpłata od osoby, dla której pytałam o nr konta? :) to prawda idusiek, moje też są urocze :P Gacek agresywny hihi jak sie uwiesi na rękawie lub na innym psie to rozkleszczać trzeba ;) Diego lekliwy jak cholera i agresywny do psów i gołębi! praca juz ponad rok chyba niewiele daje :) Hazmat nie dość, że ma głupie imię to jeszcze sika z niewyjaśnionych do końca powodów w różnych sytuacjach - na nas i na meble :D a Skrzek ma 115 lat, nic nie widzi, nie słyszy i gryzie jak się go podnosi ;) no i sika! i poptrafi cie obsikać jak go wynosisz na spacer haha! kochane chłopaki!
  20. szczesciara :) to co sie teraz dzieje to jakis koszmar :(
  21. daj spokój, mi wszystko opadło za mało było problemów :( i ten stary biedak z rzeki :( umierał sam w nocy, podejrzewam że gdzie indziej mógłby przezyć, bo wet wetowi nierówny... poza tym przecież na razie go nie badano, czekano aż wyjdzie z tego wyziebienia a może dla niego lepiej, że umarł... co by z nim bylo? do stacji kontroli sie nie nadaje...
  22. ja mogę tylko pokazać co zmontowałam sama na swoje potrzeby :) ale nie wykluczone, że będę coś zmieniać :) UMOWA PRZEKAZANIA PSA dnia ............................... w ........................................................ pomiędzy: ................................................................................. zam. .................................................. ............................... legitymującą się dowodem osobistym nr ....................................... zwanym dalej – WOLONTARIUSZEM a .............................................................. zam. ......................................................................... legitymującym się dowodem osobistym nr .................................... zwanym dalej – OPIEKUNEM TYMCZASOWYM została zawarta umowa następującej treści: 1. Przedmiotem umowy jest pies/suka (opis: .................................................. ...............................................................................................................................................................................................................................................), będący pod opieką Wolontariusza jako zwierzę bezdomne, zwany w dalszej części umowy "psem". 2. Wolontariusz w dniu odbioru przekazuje nieodpłatnie Opiekunowi Tymczasowemu psa określonego powyżej, w celu zapewnienia mu tymczasowego schronienia. 3. Wolontariusz informuje Opiekuna Tymczasowego o stanie zdrowia przekazywanego zwierzęcia. 4. Żadne dolegliwości zdrowotne przekazywanego psa, które zostaną wykryte po przekazaniu zwierzęcia Opiekunowi Tymczasowemu, nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych ze strony Opiekuna Tymczasowego. 5. Wolontariusz zastrzega sobie prawo do skontrolowania warunków w jakich trzymany będzie pies oraz bezwarunkowego odebrania psa, w razie gdyby warunki przetrzymywania psa nie były zgodne z postanowieniami niniejszej umowy czy przepisami dotyczącymi ochrony zwierząt (w szczególności z Ustawą o ochronie zwierząt z dnia 21.08.1997, Dz.U. z 2003r. Nr 106, poz. 1002, z 2004 r. Nr 69, poz. 625, Nr 92, poz. 880, Nr 96, poz. 959. i późniejszymi zmianami) lub budziły poważne wątpliwości Wolontariusza co do ich pozytywnego wpływu na dobro psa. 6. Niedotrzymanie warunków niniejszej umowy także może być podstawą do odebrania psa Opiekunowi Tymczasowemu. WARUNKI PRZEKAZANIA PSA: 1. Pies przechodzi pod opiekę Opiekuna Tymczasowego bezterminowo – do momentu znalezienia mu nowego domu (podpisania umowy przekazania psa nowemu właścicielowi – Nabywcy) 2. Opiekun Tymczasowy zobowiązuje się pokrywać koszty ewentualnych szczepień, oraz – o ile zajdzie taka potrzeba – koszty leczenia psa. 3. Opiekun Tymczasowy zobowiązuje się pokrywać koszty wyżywienia psa. 4. Wolontariusz zobowiązuje się, w razie problemów finansowych Opiekuna Tymczasowego, pomagać mu w miarę możliwości lub szukać wsparcia finansowego gdzie indziej. 5. Opiekun Tymczasowy zobowiązuje się do podjęcia socjalizacji psa oraz ewentualnego oduczania psa niepożądanych nawyków. 6. Zarówno Wolontariusz jak i Opiekun Tymczasowy zobowiązani są szukać dla psa domu stałego. Ostateczna decyzja w tej sprawie musi być decyzją wspólną Wolontariusza i Opiekuna Tymczasowego. OŚWIADCZENIE OPIEKUNA TYMCZASOWEGO: 1. Opiekun Tymczasowy oświadcza, że ma wystarczające wiadomości, umiejętności i warunki do opieki nad psem oraz że takie wiadomości i umiejętności zobowiązuje się na bieżąco uzupełniać. Zwalnia jednocześnie Wolontariusza od wszelkiej odpowiedzialności w razie wystąpienia komplikacji związanych z niewłaściwym wychowaniem, hodowlą, karmieniem i traktowaniem zwierzęcia. 2. Opiekun Tymczasowy zobowiązuje się do utrzymania psa w dobrym zdrowiu i samopoczuciu, dbając m.in. o terminowość szczepień i opiekę weterynaryjną w razie potrzeby. 3. Opiekun Tymczasowy zapewnia, że przejmowany przez niego pies nie będzie poddawany zabiegom kopiowania uszu ani ogona. 4. Opiekun Tymczasowy zobowiązuje się do trzymania psa w sposób zapewniający nadzór nad psem, bezpieczeństwo psa oraz otoczenia, a jednocześnie zapewnia, że nie będzie trzymał psa na łańcuchu ani innej uwięzi, uniemożliwiającej psu swobodne wybieganie się, oraz że wyposaży psa w akcesoria umożliwiające natychmiastowe odnalezienie właściciela w przypadku, gdy pies zaginie (np. kieszonkę „adresówkę”, medalik z wygrawerowanym adresem i telefonem, chip elektroniczny lub tatuaż). 5. Opiekun Tymczasowy zobowiązuje się powiadomić Wolontariusza o każdorazowej zmianie adresu, ewentualnym zaginięciu psa lub jego zgonie w ciągu 24 godzin. Zobowiązuje się też powiadomić go o zamiarze przekazania zwierzęcia osobom trzecim, jego sprzedaży lub uśpienia. Wolontariusz ma w tym wypadku pierwsze prawo do nieodpłatnego nabycia psa w ciągu 7 dni od otrzymania powiadomienia. 6. Opiekun Tymczasowy oświadcza, że nie jest pośrednikiem przy tym zakupie, że odebrany na podstawie niniejszej umowy pies nie będzie odsprzedany ani przekazany komukolwiek, a zwłaszcza do żadnego pośrednika w handlu zwierzętami lub sklepu ze zwierzętami jak również, że pies nie będzie brał udziału w walkach psów. 7. Opiekun Tymczasowy oświadcza, że nie dopuści do rozmnożenia psa i w miarę możliwości wykona zabieg jego kastracji. Umowa została sporządzona w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Podpis Wolontariusza: Podpis Opiekuna Tymczasowego:
  23. labek poszedł na giełdzie, pilnuje teraz stacji kontroli pojazdów jest już kaukaz, jest bardzo grzeczny rottek jeszcze musi mieć operację łapy pies z rzeki nie przeżył wyszedł z wyziębienia, ale "widocznie miał inne obrażenia" są faktycznie dwa nowe psy, owczarkowate - te z kry, wyłowili je strażacy beka czy mogłabyś zrobić nowym psom foty? ja nie dam rady w tym tygodniu podjechać...
  24. własnie? czy ktos moglby? na pierwsza wrzuciłam nowe foty
×
×
  • Create New...