jaanka
Members-
Posts
3989 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by jaanka
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
jaanka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Uszy żyją własnym życiem , jak kwiaty . Różowa przypomina mi mojego pierwszego psa . Też miał takie niesamowite radary i mieszanka ras zbliżona . -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
jaanka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Bardzo się cieszę bo wypytywałam Wegielkową czy ma jakieś wieści :multi: Pozdrów Weime serdecznie i niech szybko do nas wraca . -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
jaanka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Frytkowe są z futra a te ze skóry . Musiała szybko biegać jak była malutka . :evil_lol: Mój tz jak jeżdził na rowerze bijąc własne rekordy szybkości to wracał uczesany na tzw. " włoszkę " -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
jaanka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Te uszy przypominają wywinięte rondo puchatego kapelusza ( celowo unikam określenia - moherowego ;)) -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
jaanka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='ang']no wiem, wiem... tak tylko napisałam, bo domek Bridża super i tak samo dobry chciałabym dla Kropka.... przecież to nie wyścigi, a mój wioskowy głupek też się kiedyś doczeka:)[/QUOTE] kurcze pieczone , pewnie takiego domu jak ma Frytka to nie chcesz ? -
Tylko Irmy znowu brak :(
-
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
jaanka replied to ang's topic in Już w nowym domu
Cieszę się że bocianki w porządku , martwiłam się o tego drugiego . Może coś połknął i mu stoi w przełyku . Pisz co u nich słychać . A może jakieś zdjęcie ? -
Faworek już za tęczowym mostem. Są następcy w potrzebie....
jaanka replied to wisela1's topic in Już w nowym domu
Ale lśniące grube dupeczki :loveu: Tylko klepusiać I głaskać . -
Już mam :)
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
jaanka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='erka'] Troszkę jeszcze ciągnie na smyczy, ale jest coraz lepiej. Po weekendzie pani obiecała fotki:).[/QUOTE] Mam taki wypróbowany model szelek który oducza ciągnięcia TRIXIE Szelki dla psa "Easy Walk" ZA OK 18 zł. -
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
jaanka replied to ang's topic in Już w nowym domu
ale ona ma takie napady raz na jakiś czas a pomiędzy jest całkiem wyciszona . Grzeczna na spacerach i w domu . I właśnie nie wiem co powoduje ten napad energii , strachu czy coś jej się przypomina ? Zawsze to robi kiedy mnie nie ma w pobliżu . I jest błyskawiczna w działaniu . Malagos a jak bocianki ? -
Faworek już za tęczowym mostem. Są następcy w potrzebie....
jaanka replied to wisela1's topic in Już w nowym domu
aż boję się zapytać ... -
Nie gotuję . Mielę w blenderze i wsypuję do jedzenia . Robię to z nadzieją że oprócz kwasów omega 3 które są tylko w rybach i właśnie w siemieniu daję wspomnianą wit. b17 czyli amigdalinę . Trzeba podać jak najszybciej po zmieleniu . Drugi sposób który od lat praktykuję przy schorzeniach wątroby , owrzodzeniach i jako osłonę przeciw działaniu leków . Zalewam w szklance ze dwie , trzy łyżki ziaren ( raz można mielone raz całe ) przykrywam talerzykiem jak zioła . Dla zachęty można wlać odrobinę wywaru mięsnego lub posiekac drobniutko trochę mięsa . Myślę że fotografia zbliżenia pyszczka Saszy mogłaby być w tym przypadku przydatna . Wprawdzie to nie krew ale jak piszecie trzeba mocnego akcentu .
-
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
jaanka replied to ang's topic in Już w nowym domu
Samo sikanie i gryzienie nie jest aż tak dla mnie frustrujące . Szmatę , mopa , pralkę mam i żadna to dla mnie nowina kupy , siuśki czy wymioty . W sumie nie na to narzekam , żebyście mnie źle nie zrozumiały . Zawsze martwi mnie dlaczego to się dzieje . Zdrowotnych przyczyn tu nie ma , raczej stawiam na nerwicę . Akcja jest błyskawiczna . Kilka minut i jakby przeszło tornado . Potem jest spokój ale od czasu do czasu widzę różne nietypowe zachowania . Jeżeli chodzi o gryzienie to ona ma co tylko woli zupełnie coś innego. Najgorsze że to są kable . Wcześniej rozpruła przedłużacz teraz dwa razy zasilacz . Na szczęście jestem z tych co wszystko wyłączają z prądu . Zasilacz był odłączony i leżał na stole . Z butami to bym się trochę bała że zrozumie to jako pozwolenie . Patyków się panicznie boi a marchewkę to zje tylko gotowaną albo startą . Ma te sznury to szarpania i piłki tenisowe . A prasowanymi kośćmi rozorała sobie podniebienie . Odstraszaczem musiałabym wszystko spryskać bo nigdy nie wiem co sobie wybierze . Wcześniej kradła narzędzia . Obcęgi , srubokręty , wszystko co ma rączki z tworzywa . I błyskawicznie ściąga koce , narzuty , poduszki na podłogę . Zastaję ją zdyszaną i rozczochraną na kupie bambetli które jeszcze pięć minut wcześniej wyglądały dosyć przyzwoicie . A ona jest przerażona i jakby czekała na baty ( koszmarny widok aż serce się ściska ) . -
Wiedźmo jak szukasz domu w pobliżu to może warto plakaty rozkleić ? Może któraś z Was umie zrobić banerek Józefce ? Mam miejsce obok psiaków kieleckich to chętnie dołączę :)
-
Siemię kupuję w normalnym sklepie , nie w aptece . Jest tańsze . Mielę bezpośrednio przed podaniem . Czy macie możliwość zrobienia Saszce Allegro cegiełkowego na leki ? A ma fb ? Przy kłopotach z jedzeniem używam blendera , miksuję wszystko na krem i wtedy łatwiej jeść . Pomóc finansowo nie mam możliwości . Mogę się tylko dzielić tym co wiem . Bardzo mi szkoda suni ale dobrymi radami ...resztę każdy zna . W razie co pogońcie mnie z wątku ;)
-
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
jaanka replied to ang's topic in Już w nowym domu
Fryta doskonale ... sobie radzi z gryzieniem naszego dobytku i podwyższaniem wilgotności powietrza :placz: Po względnym spokoju kiedy uśpiła moją czujność dała dzisiaj popis swoich uiejętności . Rano przywitała nas wielka kałuża na podłodze . Potem jak poszłam zająć się resztą towarzystwa posłała łóżko i psie posłanka . Zastałam wszystko na jednej kupie a do tego pogryziony zasilacz od laptopa . Na szczęście odruchowo wszystko wyłączam to nic jej nie popieściło . Przed chwilą znowu zabrała się za kable . Nie wiem czym ją zająć . Poradzcie . Ma sznurki i piłki do gryzienia . Dawałam jej skórzane kości ale zauważyłam ślady krwi na nich więc zrezygnowałam . -
Dziewczyny nie chcę żebyście źle odebrały moją wypowiedź bo martwię się o Saszę mimo że jestem wyłącznie czytaczem wątku . Nie umiera się ze starości , zawsze coś jest przyczyną . Starość powoduje to że po kolei odmawiają posłuszeństwa narządy ale zawsze jest jakiś powód . Może jednak ta morfologia jak radzi Inga ?
-
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
jaanka replied to ang's topic in Już w nowym domu
Jedz bocianku Bardzo proszę wyzdrowiej . -
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
jaanka replied to ang's topic in Już w nowym domu
[quote name='savahna']Ech......:placz::placz::placz:No tak, musimy uwierzyć na słowo.;)[/QUOTE] no niestety . Na kolejnym nie powtórzyła tego wyczynu a byłam przygotowana . -
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
jaanka replied to ang's topic in Już w nowym domu
Dzięki . Leżą sobie w kąciku z rupieciami i deskami i cierpią . Biedne pieski . Leżą sobie na prawym boczku a potem na lewnym . Nuuuda . Ziemniaczanka lubi się dokładać do kogoś . Trochę pośpi z jednym trochę z drugim bo we troje to się mieszczą tylko na tapczanie . A dzisiaj odkryła uroki zabawy z piłką . Biegała po ogrodzie jak szalona z piłką tenisową w zębach . Aż włosy powiewały . Żałowałam że nie wzięłam ze sobą aparatu fotograficznego . -
[quote name='Wiedźma']Problem tkwi w czym innym: opiekunka Józki to starsza pani; nie ma siły poskramiać 2 wariatów. No i za chwile zaczną się zbiegać zalotnicy.[/QUOTE] no wiem . Obawiasz się ze zrezygnuje z bycia dt i będzie problem .
-
Mira - szalony berneński małolat - już w nowym domku
jaanka replied to Milla.j's topic in Już w nowym domu
i gdzie te dalsze relacje ? :mad: -
pewnie pamiątka z poprzedniego cudownego życia :placz: