Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. No biedna, ale ogromne szczęście w tym wszystkim miała, bo Pani wet powiedziała, że w ostaniej chwili przywieziona - wykończyłaby się przez te guzy :( Je za pięciu... Suchą karmę łyka bez gryzienia :( Pojechałam godzinę temu nakarmić koty z portu, wyciągam z samochodu puszki i suchą karmę i kątem oka widzę dwie dziewczynki - jedna stoi w brami portu z yorkiem na smyczy, a druga głaszcze kota. Myślę sobie - fajne dzieciaki, pewne Wampira głaszczą (najbardziej oswojonego kota w porcie i na świecie ;) ). Dziewczynka z yorkiem pogania tą drugą, zanim doszłam, to już uciekły przez stację paliw na boczną uliczkę. Myślę - pewnie przed deszczem uciekają, bo padało dość mocno. Dochodzę do bramy i widzę nie Wampira, a jego miniaturkę - śliczną, ok 3 mies, oswojoną, zadbaną koteczkę....... Kotka już odrobaczona, właściwie w ciągu 2 godzin powinna znaleźc dom tymczasowy lub stały!!!!! [IMG]http://img338.imageshack.us/img338/5998/p8102438.jpg[/IMG]
  2. I po zabiegu, była narkoza - na szczęście bez problemu się wybudziła. Koszt zabiegu 50 zł. Miała dziś usuniętą sierść z powieki, jest szansa, że odrastając nie będzie zawijać się do oka, a jak będzie się zawijać, to potrzebny będzie poważniejszy zabieg, ale to już jak przestanie rosnąc jej głowa. Przed wyjazdem do weta: [IMG]http://img269.imageshack.us/img269/5105/p8092428j.jpg[/IMG] [IMG]http://img818.imageshack.us/img818/6785/p8092429.jpg[/IMG] i po: [IMG]http://img441.imageshack.us/img441/2803/p8092430.jpg[/IMG] [IMG]http://img849.imageshack.us/img849/6947/p8092435.jpg[/IMG]
  3. Kotka już po zabiegu. Wysoka ciąża okazała się być zaawansowanym nowotworem :( Pełno guzków miała, mam nadzieję, że nie ma przerzutów na inne narządy.... Może ktoś ma kawałek podwórka, stajni, obory, gdzie mogłaby zamieszkać? :( Jest młodziutka, szybko się oswoi... szkoda ją do portu wypuszczać... Ma 7 dni na znalezienie DS .
  4. Na 18.45 idę z Inką na zabieg (samo usunięcie tych włosków, które wchodzą do oczka). Mam nadzieję, że dobrze goi zniesie i wystarczy jakiś środek uspakajający, a nie narkoza (bo wtedy i koszty mniejsze by były...).
  5. Daj znać... W mieście większe szanse by miała na domek, niż tu u nas.
  6. Dziękuję [B]tobciu[/B] jeszcze raz za pomoc i poświęcony czas :) Karma dla suniek zamówiona (Brit Light). Mam nadzieję, ze [B]Lupi [/B]do nas wróci jak najszybciej, bo już pod koniec lipca powinien pójść przelew za PDT...
  7. [quote name='Cudak']Nasza Gmina nie ma pieniędzy na sterylki, ludziom zgłaszającym się po nie doradza się nie dokarmiać kotów, a po sterylki zgłaszać się do mnie, choć nic mi nie wiadomo bym w Lotto wygrała :roll:[/QUOTE] "Zgłoszona" bezdomna kotka już u mnie (tylko dlatego że w wysokiej bardzo ciąży...albo dlatego, że nie umiem odmawiać?), na jutro sterylka, mam nadzieję, że się nie okoci przez noc! [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/7262/p8082408.jpg[/IMG] [IMG]http://img855.imageshack.us/img855/7950/p8082405.jpg[/IMG] Półdzika, podobno ma rok-półtora. Zaniedbana, ale piękna będzie, jak się ją odkarmi, odrobaczy. Duża kotka z niej. [B]Nie ma dokąd wracać![/B]
  8. Jak groźnie wygląda :) [B]tobciu[/B] - mam nadzieję, ze uda mi się dziś wieczorem ogarnąć wszystko (policzyć i podzielić) :) Wpłaty dotarły - łącznie 300 zł z bazarku - ogromnie dziękuję :)
  9. [B]tobciu[/B] - bardzo dużo mam na głowie ostatnio (zaraz lecę do weta, bo z moim koniem coś nie tak...), ale mam nadzieję, że uda mi się dziś policzyć wszystko :) bo na Urgo poszło z tego 100 zł na puszki, a coś jeszcze z wcześniejszego bazarku zostało na moim koncie.
  10. Jeśli chodzi o sterylki, to akurat jestem sama jak palec. Mam nadzieję, że uda się to ogarnąć... bo nigdy więcej nie chciałabym widzieć, tego co na poniższym zdjęciu (Kruszynka o której życie walczyłam 4 dni): [IMG]http://img19.imageshack.us/img19/8356/p8052356.jpg[/IMG] :(
  11. [quote name='Clean']Nie no, super, najlepsze rozwiazanie nie dokarmiać!Co za matoły za przeproszeniem tam pracuja?Jak wogóle można coś takiego powiedzieć? a co z zapisem w nowej ustawie o ochronie zwierzat mówiacym o tym że gmina powinna sporzadzić coroczny plan opieki nad bezdomnymi zwierzętami?[/QUOTE] Program jest - papier wszystko przyjmie. Jest o dokarmianiu, sterylkach, leczeniu.......kotów oczywiście. Na ten rok niestety kończą się środki, bo była jedna większa inwestycja, mam nadzieję, że za rok będzie lepiej, ale i tak sterylki potrzebne "na wczoraj"! Może jedna Fundacja mi pomoże zebrać środki (tak żeby wszystko było legalnie i przelewy za sterylki szły prosto do weta), tylko potrzebne są zdjęcia tych wszystkich bezdomnych, niewysterylizowanych stadek - z tym trochę latania będzie i nie wiem, czy Karmiciele, będę chcieli współpracować, bo nie każdemu przeszkadza, że koty się mnożą i zdychają potem te maluszki chore, nieleczone po krzakach...
  12. Zmieniłam i ogromnie się cieszę, że Norek ma wspaniały domek :) zasłużył chłopak :) Dziękuję wszystkim, którzy sie do tego przyczynili, że nie poszedł umierać w Białogardzie...
  13. [B]Magdola[/B], jeśli masz na myśli czarną, która znalazła dzięki Tobie domek, to to jest jej siostrzyczka :)
  14. [quote name='Hałabajówka']przetestowałam to najpierw na sobie ;)[/QUOTE] No, jak masz doświadczenie to prościej będzie :)
  15. Założyłyśmy z [B]Lupi [/B]gminne "stowarzyszenie przyjaciół zwierząt", ale jako stowarzyszenie zwykłe nie możemy zbierać funduszy, więc możemy tylko zajmować się adopcjami, edukacją... Jak są jakieś zwierzaki w potrzebie, to ludzie się do nas zgłaszają, żeby zabrać zwierzaki, tylko każda taka pomoc generuje zawsze koszty i to jest największy problem. Ja mogę łapać, przetrzymać koty po zabiegach, ale zapłacić nie mam z czego... :shake:
  16. [quote name='__Lara']Też piękna! Może osobny wątek?[/QUOTE] Założę, bo długo już siedzi w DT, a tymczasowa Opiekunka we wrześniu wyjeżdża do miasta na studia (do akademika, więc kota zabrać nie może).
  17. Nasza Gmina nie ma pieniędzy na sterylki, ludziom zgłaszającym się po nie doradza się nie dokarmiać kotów, a po sterylki zgłaszać się do mnie, choć nic mi nie wiadomo bym w Lotto wygrała :roll:
  18. [quote name='Clean']co z tym rudym kociakiem który pojawił się w porcie?[/QUOTE] Strasznie dziki jest :( Teraz karmę koty codziennie, bo Pani Basia wyjechała i raz go widzę, a raz nie. Zje i chowa się (tzn przy mnie nawet nie je...). Mam nadzieję, że to kocur, ale szkoda że aż tak dziki (lub przerażony chyba bardziej). W typie persa, tylko wychudzony, znalazłby dom na 100%.
  19. [quote name='yoshi22']Bardzo mi przykro... Niedawno też straciłam koteczkę. Cudak to ja poczekam albo wyślę ciutek więcej po wypłacie i będzie kwita.[/QUOTE] Posłałam PW - przepraszam za opóźnienie....
  20. Mam jeszcze taką koteczkę specjalnej troski do adopcji (DT też potrzebny). Ślepa na jedno oczko, nie radzi sobie za dobrze... [IMG]http://img842.imageshack.us/img842/5696/p7121976.jpg[/IMG] [IMG]http://img341.imageshack.us/img341/2187/p7121970.jpg[/IMG]
  21. Przedłużyłam tylko jej cierpienia :(((((((((((
  22. [quote name='Cassi_']:( czy wcześniej wet ją widział?[/QUOTE] Widziało ją trzech wetów - pierwszego dnia dostała 2 zastrzyki-antybiotyk i coś na wzmocnienie, została odrobaczona i odpchlona. Na drugi dzień pojechałam z nią do innej lecznicy i dostała zastrzyk, który miał ją nawodnić, bo odwodniona była strasznie - skórka jak kartka papieru cieniutka. Za późno o termoforze pomyślałam (bo i w domu go nie miałam..) :(
×
×
  • Create New...