-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Ogólnie stan konta moich tymczasowych kociaków (od 11. lipca, kiedy przygarnęłam pierwsze 3 tegoroczne chore kociaki) to 345 zł wpłat z miau, a wydatków było 486,38 zł + 200 zł na leczenie, za które zwróciła Gmina. Kociaki dostały również wsparcie w postaci worka karmy oraz puszek, dzięki którym sporo zaoszczędziliśmy na wyżywieniu ich. Jeśli dobrze liczę [B]jesteśmy już 141,38 zł na minusie (bez dzisiejszej wizyty!)[/B]. Potrzeby są [B]OGROMNE[/B], co chwila muszę dokupować worek żwirku (przez biegunkę Kalinki muszę często wywalać wszystko z kuwety i myć ją, a kotkom z klatek zaczęłam teraz dawać do "kuwet" zwykły piach/żwir, w ramach oszczędności i żeby nie tracić czasu na wygrzebywanie nieczystości). Przydałoby się całe towarzystwo zaszczepić (koszt jednej szczepionki to ok 40-45 zł, wiec mogę pomarzyć...). Mam nadzieję, że wyrobię się dziś z bazarkiem i że uzbiera się z niego cokolwiek...
-
Szczęście, że zawrócili :shake: Jak nic się nie znajdzie bliżej, to spróbuję namówić TŻeta na DT, tylko my ok 50 km od Szczecina mieszkamy.
-
Piękny!!!!! :loveu: Nie wiadomo, jak do dzieci i kotów? Dałoby się sprawdzić? Gdyby tolerował, to trułabym TŻetowi o DT, a nawet i może DS? tylko wtedy i kastracja by była potrzebna.
-
[IMG]http://img36.imageshack.us/img36/5121/p8310278.jpg[/IMG] Drugie czarne od przejechanej kotki, dziś złapane na pułapkę - też ma biały krawacik, będzie ciężko je odróżnić.. Dzikusek straszny [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG] Za wszelkie rady dotyczące oswajania, byłabym ogromnie wdzięczna! Nie wiem, czy sobie poradzę z nimi, aż 3 dziczki...
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[B]AlfaLS[/B], a jak to zdiagnozować? -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Koteczka po operacji przepukliny: [IMG]http://img62.imageshack.us/img62/7700/p8290254.jpg[/IMG] Kochana, mrucząca, odnalazłaby się szybko w domowych warunkach... Martwi mnie to, że jej mocz jest czerwony (z krwią?). Wet mówił, że to od tego, że prawdopodobnie doznała urazu (kopnięcie) i może nerki obite i dlatego, ale przyczyn chyba więcej może być? Zapalenie pęcherza? -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='AlfaLS']Cudak a może znasz Ty albo ktoś inny kogoś z Wolina albo bliskich okolic Wolina? Potrzeba jest wizyta przedadopcyjna dla małej suczki z Nowego Targu i druga w Koszalinie dla małej starej suczki ze schroniska w Mielcu. Wątek suczki z Mielca na dogo: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230130-MIELEC-Biedna-malutka-MONIA-czeka-schronisku-od-2002r-Czy-zd%C4%85%C5%BCymy-jej-znale%C5%9B%C4%87-dom"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230130-MIELEC-Biedna-malutka-MONIA-czeka-schronisku-od-2002r-Czy-zdążymy-jej-znaleść-dom[/URL] Czy ta z Nowego Targu ma wątek to nawet nie wiem... Bardzo proszę o pomoc........[/QUOTE] Ode mnie do Wolina ok 30 km, napiszcie może do[B] Lupi[/B], czy by nie podjechała za koszt dojazdu? U mnie z czasem bardzo kiepsko ;/ -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Na konto Fundacji zbieramy tylko na karmę dla kotów z portu i jest zamawiana na allegro lub ze sklepów internetowych. Na leczenie, transporty, puszki z supermarketów (wydatki "na miejscu") zbieram na moje konto, więc dla maluszków też moje konto, rozliczenie będzie w 2. poście ich wątku. -
Na konto Fundacji zbieramy tylko na karmę i zamawiam ją mniej więcej raz w miesiącu dla portowych kotów. Zawiozłam dziś pułapkę, żeby złapać pozostałe maluchy od tej przejechanej kotki.. Mam nadzieję, że się uda, bo wszystkie chore. W najgorszym wypadku tylko wyleczę i wrócą tam, gdzie się urodziły....
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Po zabiegu, koteczka jeszcze "pijana", mam nadzieję, że będzie dobrze i szwy się nie rozejdą... -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Cudak']W porcie jedna koteczka (ok roku ma - jedna z podrzuconych przez SG kociaków w zeszłym roku) ma z jednej strony brzucha chyba przepuklinę - wygląda jakby piłeczkę połknęła :roll: na czwartek umówiona do weta na zabieg (jeśli to faktycznie przepuklina). Gorzej, że klatkę mam zajętą jeszcze przez tą kotkę z nowotworem - miałam zamiar puścić ją do portu, bo już ona po sterylce, ale obawiam się, że nie poradzi tam sobie, bo jest słaba, a brzuszek znów się powiększa (miała w nim "galaretę" - pewnie znów jakieś płyny się zbierają, a kolejnej operacji chyba nie ma sensu robić... Mogłyby ją koty przegonić, a obok portu ulica, samochody, psy... [IMG]http://img716.imageshack.us/img716/9139/p8112383.jpg[/IMG] [IMG]http://img215.imageshack.us/img215/770/1234nk.jpg[/IMG][/QUOTE] Trzymajcie dziś kciuki od 18.00 - zabieram koteczkę z portu na operację, prawdopodobnie przepukliny, która mogła powstać np od kopnięcia.... Wczoraj udało się ją złapać, w klatce grzeczniutka (przerażona, ale głaskana mruczy)