-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
[quote name='Clean']Moim kotom podaje witaminy w paście, o takie [URL]http://www.zooplus.pl/shop/koty/przysmaki_dla_kota/przysmaki_gimpet/pasty/30598[/URL] bardzo im to smakuje.[/QUOTE] W hurtowni tylko tabletki były :( na razie pierwsza potrzeba to i tak karma. Może po odrobaczeniu Śnieżek (biały kocurek) przytyje... Dostał zastrzyk na robale, waży 1300 gram (w podobnym wieku kociaki, które u mnie są ważą ok 1800 g)
-
[quote name='Kamila Proc']przybywa kociakow, przybywa...[/QUOTE] To już ostatni. Więcej pod opiekę nie wezmę, bo o domy naprawdę ciężko, a wykarmić taką armię jeszcze gorzej! Nie mówiąc już o tym, ile schodzi mi czasu na sprzątanie kuwet, mycie miseczek, wizyty u weta.... Wszystko się wokół kotów kręci i mam już powoli dość tego ciągłego martwienia się o to, czy znajdą domy, czy będę miała za co je zaszczepić, by mogły zamieszkać w porcie w razie czego (bez szczepień to skazanie ich na choróbska wszelakie), czy dam radę je wykarmić, czy ta biegunki to nic poważnego, czy może białaczka, dlaczego jeden je za dużo, a drugi nie ma apetytu i wciąż chudy, czy ten brud w uszach to świerzb, czy reszta się nie zarazi.... Suchego końcóweczka, a dziennie idzie naprawdę sporo (2 z biegunką są na specjalnej karmie) Stan konta kociaków znów na minusie.... żebrać o wpłaty nie mam sił, a o DT to chyba nawet sensu nie ma.
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[B]tobciu[/B] - aktywowane, dziękuję i modlę się o odzew z ogłoszeń :) -
Jedna złapana - rano siedziała na klatce, w której zamknęłam wczoraj dziką szylkretkę :) Drugiej czarnulki nie widzę dziś, pewnie gdzieś w stajni się ukrywa lub w malinach nadal... Nie zdążyłam już wczoraj napisać, że wieczorem dostałam kolejnego tymczasowicza :shake: Mały, biały, chudy z dużym brzuszkiem... Ktoś go znalazł na łące przy ogrodzeniu od zakładu drzewnego - pewnie jedzonka zaczął szukać za płotem (na terenie zakładu spore stadko niewysterylizowanych kotów). Wybierzemy się na odrobaczenie dziś, bo ten brzuch na bank od robali duży. I ogólnie kotek marniutki, a witaminek w tabletkach nie chce jeśc :(
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='Hałabajówka']Już wszystko wiem... liczenie nie jest moją mocna stroną i zajęło mi całe 2 dni ehhhh Mięso kupuje różne ale średnio wychodzi 7zl za kg. Czyli z moich obliczeń wyszło 130zl (mięso, makaron/ryż, warzywa) oczywiście to nie jest zobowiązująca kwota tylko moje wyliczenia.[/QUOTE] OK, poszło przed chwilą 150 zł na jedzonko dla suniek (z pieniążków z bazarku [B]tobciu[/B], które zostały do mnie przelane). Mam nadzieję, że[B] Lupi [/B]jak najszybciej za sierpień da radę puścić przelew... bo za lipiec wyłożyłam, ale więcej już nie dam rady. -
[quote name='elinka']Myngey, czy Urgo jest bardzo wybredny bo pozostało mi trochę karmy po Zidanku gdyż znalazł już DS :multi: to chętnie Ci ją oddam. Mam trochę mieszanki suchej karmy (Darling+ Friskes+ Orlando+ Acana) i kilka słoików z pasteryzowaną mokrą własnej roboty (w środku ryż+ porcje rosołowe+ makaron+ 2kasze+ marchewka). Na przykład jutro wieczorkiem mogłabym się z Tobą spotkać. ;)[/QUOTE] Dziękujemy elinka :)
-
[quote name='magdola']Pokoik wyglada naprawdę profesjonalnie......i solidnie, nawet podłoga....[/QUOTE] Rano jeszcze były, po południu cała dzika trójka zwiała :( Jak? Nie mam pojęcia :( Szylkretkę złapałam, 2 czarne w maliny uciekają. Mam nadzieję, że jeśli uciekły, to są na tyle sprytne, by ukryć się przed psami..... Biało-rudy kocurek trafił wczoraj wieczorem do DS :) Dziękuję [B]AlfaLS[/B] :)
-
[quote name='magdola']Trzy razy pasta, a teraz takim preparatem spot-on na kark...zobaczymy.... Jeśli nadal bedą robaki to trzeba będzie zrobić badania na białaczkę.....[/QUOTE] To trzymam kciuki za pozbycie się robali.... [B]Clean[/B], a ile się nakombinowałam, by im "podłogę" zrobić :D Mam nadzieję, ze mi nie uciekną z tego pomieszczenia, bo będzie problem by je złapać.
-
Dla kotków z klatki (3 dzikich) szykuję pomieszczenie, w którym sąsiedzi trzymali gęsi. Z miesiąc będą mogły tu posiedzieć... Będą miały dużo więcej miejsca, a i jasno w nim jest, bo okno duże i drzwi z takiej kratki zrobione :) Może nie za pięknie, ale myślę, że kociakom się spodoba i będę miała przy tym większe możliwości oswajania ich, bo będę mogła wchodzić do nich do środka. [img]http://img542.imageshack.us/img542/5245/p9080377.jpg[/img] Jeśli nie znajdą domów, będę musiała je chyba do portu wypuścić - będą tam miały co jeśc i gdzie spać (tylko najpierw zaszczepić je trzeba będzie i wysterylizować).
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Byłam dziś z kotką, która miała operację na przepuklinę na kontroli, przy okazji dostała zastrzyk odrobaczający i wróciła do portu: [img]http://img802.imageshack.us/img802/7087/p9080369.jpg[/img] [img]http://img402.imageshack.us/img402/95/p9080374.jpg[/img] -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Paragon znalazłam od puszek: [IMG]http://img208.imageshack.us/img208/5881/p9070362.jpg[/IMG] -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='Hałabajówka']To tak trochę wygląda jak makaron z zupki chińskiej ;) Chyba wolę tradycyjny chociaż mniej więcej wiem co w nim jest.[/QUOTE] W zeszłą zimę kupiłam worek dla psów (sąsiadów) i worek dla kotów bezdomnych - psy bez marudzenia jadły, a kotom trzeba było z puszkami/mięsem mieszać.... -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='Hałabajówka']Znalazłam ile dziennie trzeba podawać 120gram na 5-9kg psa czyli na nie 2 wyliczyłam że ok 7,5kg mięsa na miesiąc.[/QUOTE] ...ale do tego makaron, koszty gotowania (gaz?), a ceny mięsa też bardzo różne (korpusy drobiowe już za 1,99 zł/kg można kupić, a wołowina ponad 30 zł/kg....), więc naprawdę musisz sama określić miesięczne koszty, bo nie wiemy, jakie mięso im kupujesz itp :) -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']Aj, do Cudak info wysłałam, a to jeszcze na wątku trzeba napisać przecież. Z ostatniego mojego bazarku wyszło że : [B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B]MIKA, INEZ oraz URGO uzbierali z bazarku : * 280,00 zł z fantów * 14,68 zł z „ogonków” Razem : 294,68 zł ( w zaokrągleniu 296 zł ) [/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/QUOTE] Dziękuję w imieniu psiaków i potwierdzam, że wpłata doszła :) -
[quote name='tobciu']Aj, do Cudak info wysłałam, a to jeszcze na wątku trzeba napisać przecież. Z ostatniego mojego bazarku wyszło że : [B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B][B]MIKA, INEZ oraz URGO uzbierali z bazarku : * 280,00 zł z fantów * 14,68 zł z „ogonków” Razem : 294,68 zł ( w zaokrągleniu 296 zł ) [/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/QUOTE] Dziękuję w imieniu psiaków i potwierdzam, że wpłata doszła :)
-
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[url]http://allegro.pl/makaron-instant-dla-psa-z-warzywami-i-miesem-29kg-i2561190681.html[/url] - może coś takiego? Wystarczy zalać wrzątkiem, poczekać parę minut i ciepły posiłek z mięsem i warzywami gotowy :) -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='Hałabajówka']Ale dałyście mi zadanie... niewykonalne. Popytam jeszcze[/QUOTE] Chyba Ty nam :D -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='tobciu']W połowie sierpnia 2012 miały sunie ode mnie [B][COLOR=#0000ff]dwa pakiety po 50 ogłoszeń na województwa : - zachodniopomorskie - pomorskie[/COLOR][/B] Teraz dokupiłam im u Emiś, [COLOR=#0000ff][B]pakiet 30 ogłoszeń na Wielkopolskę. [/B][/COLOR][/QUOTE] Dziękuję :) Odzewu niestety brak, ale może w Wielkopolsce domek czeka na nie? -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='Hałabajówka']Chrupek jedzą we dwie tyle co jedna sunia moja sunia 20kg. [/QUOTE] Razem tyle ważą ;) albo i 20-parę. Kurcze to trudny orzech do zgryzienia nam dałaś z tym gotowaniem, więc najlepiej określ sama, ile na miesiąc dla nich by było trzeba, żeby nie było, że za mało czy coś... Rozmawiałam z [B]Lupi,[/B] ma problemy z netem (a dziś i z prądem), ale jak tylko będzie miała możliwość uzupełni rozliczenie i postara się za sierpień przelać.