-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
No biedna, ale ogromne szczęście w tym wszystkim miała, bo Pani wet powiedziała, że w ostaniej chwili przywieziona - wykończyłaby się przez te guzy :( Je za pięciu... Suchą karmę łyka bez gryzienia :( Pojechałam godzinę temu nakarmić koty z portu, wyciągam z samochodu puszki i suchą karmę i kątem oka widzę dwie dziewczynki - jedna stoi w brami portu z yorkiem na smyczy, a druga głaszcze kota. Myślę sobie - fajne dzieciaki, pewne Wampira głaszczą (najbardziej oswojonego kota w porcie i na świecie ;) ). Dziewczynka z yorkiem pogania tą drugą, zanim doszłam, to już uciekły przez stację paliw na boczną uliczkę. Myślę - pewnie przed deszczem uciekają, bo padało dość mocno. Dochodzę do bramy i widzę nie Wampira, a jego miniaturkę - śliczną, ok 3 mies, oswojoną, zadbaną koteczkę....... Kotka już odrobaczona, właściwie w ciągu 2 godzin powinna znaleźc dom tymczasowy lub stały!!!!! [IMG]http://img338.imageshack.us/img338/5998/p8102438.jpg[/IMG] -
4-mies Inka z chorym oczkiem - ma wspaniały DS :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
I po zabiegu, była narkoza - na szczęście bez problemu się wybudziła. Koszt zabiegu 50 zł. Miała dziś usuniętą sierść z powieki, jest szansa, że odrastając nie będzie zawijać się do oka, a jak będzie się zawijać, to potrzebny będzie poważniejszy zabieg, ale to już jak przestanie rosnąc jej głowa. Przed wyjazdem do weta: [IMG]http://img269.imageshack.us/img269/5105/p8092428j.jpg[/IMG] [IMG]http://img818.imageshack.us/img818/6785/p8092429.jpg[/IMG] i po: [IMG]http://img441.imageshack.us/img441/2803/p8092430.jpg[/IMG] [IMG]http://img849.imageshack.us/img849/6947/p8092435.jpg[/IMG] -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Kotka już po zabiegu. Wysoka ciąża okazała się być zaawansowanym nowotworem :( Pełno guzków miała, mam nadzieję, że nie ma przerzutów na inne narządy.... Może ktoś ma kawałek podwórka, stajni, obory, gdzie mogłaby zamieszkać? :( Jest młodziutka, szybko się oswoi... szkoda ją do portu wypuszczać... Ma 7 dni na znalezienie DS . -
4-mies Inka z chorym oczkiem - ma wspaniały DS :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Na 18.45 idę z Inką na zabieg (samo usunięcie tych włosków, które wchodzą do oczka). Mam nadzieję, że dobrze goi zniesie i wystarczy jakiś środek uspakajający, a nie narkoza (bo wtedy i koszty mniejsze by były...). -
Kruszynka 4 tyg, 350 gram skrajnie wychudzona, chora , umiera.
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Daj znać... W mieście większe szanse by miała na domek, niż tu u nas. -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Dziękuję [B]tobciu[/B] jeszcze raz za pomoc i poświęcony czas :) Karma dla suniek zamówiona (Brit Light). Mam nadzieję, ze [B]Lupi [/B]do nas wróci jak najszybciej, bo już pod koniec lipca powinien pójść przelew za PDT... -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Cudak']Nasza Gmina nie ma pieniędzy na sterylki, ludziom zgłaszającym się po nie doradza się nie dokarmiać kotów, a po sterylki zgłaszać się do mnie, choć nic mi nie wiadomo bym w Lotto wygrała :roll:[/QUOTE] "Zgłoszona" bezdomna kotka już u mnie (tylko dlatego że w wysokiej bardzo ciąży...albo dlatego, że nie umiem odmawiać?), na jutro sterylka, mam nadzieję, że się nie okoci przez noc! [IMG]http://img32.imageshack.us/img32/7262/p8082408.jpg[/IMG] [IMG]http://img855.imageshack.us/img855/7950/p8082405.jpg[/IMG] Półdzika, podobno ma rok-półtora. Zaniedbana, ale piękna będzie, jak się ją odkarmi, odrobaczy. Duża kotka z niej. [B]Nie ma dokąd wracać![/B] -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[B]tobciu[/B] - bardzo dużo mam na głowie ostatnio (zaraz lecę do weta, bo z moim koniem coś nie tak...), ale mam nadzieję, że uda mi się dziś policzyć wszystko :) bo na Urgo poszło z tego 100 zł na puszki, a coś jeszcze z wcześniejszego bazarku zostało na moim koncie. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Jeśli chodzi o sterylki, to akurat jestem sama jak palec. Mam nadzieję, że uda się to ogarnąć... bo nigdy więcej nie chciałabym widzieć, tego co na poniższym zdjęciu (Kruszynka o której życie walczyłam 4 dni): [IMG]http://img19.imageshack.us/img19/8356/p8052356.jpg[/IMG] :( -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Clean']Nie no, super, najlepsze rozwiazanie nie dokarmiać!Co za matoły za przeproszeniem tam pracuja?Jak wogóle można coś takiego powiedzieć? a co z zapisem w nowej ustawie o ochronie zwierzat mówiacym o tym że gmina powinna sporzadzić coroczny plan opieki nad bezdomnymi zwierzętami?[/QUOTE] Program jest - papier wszystko przyjmie. Jest o dokarmianiu, sterylkach, leczeniu.......kotów oczywiście. Na ten rok niestety kończą się środki, bo była jedna większa inwestycja, mam nadzieję, że za rok będzie lepiej, ale i tak sterylki potrzebne "na wczoraj"! Może jedna Fundacja mi pomoże zebrać środki (tak żeby wszystko było legalnie i przelewy za sterylki szły prosto do weta), tylko potrzebne są zdjęcia tych wszystkich bezdomnych, niewysterylizowanych stadek - z tym trochę latania będzie i nie wiem, czy Karmiciele, będę chcieli współpracować, bo nie każdemu przeszkadza, że koty się mnożą i zdychają potem te maluszki chore, nieleczone po krzakach... -
Norek zostaje na stałe w kochającym DT :))) dziękuję za pomoc :)
Cudak replied to mgro's topic in Już w nowym domu
Zmieniłam i ogromnie się cieszę, że Norek ma wspaniały domek :) zasłużył chłopak :) Dziękuję wszystkim, którzy sie do tego przyczynili, że nie poszedł umierać w Białogardzie... -
Kruszynka 4 tyg, 350 gram skrajnie wychudzona, chora , umiera.
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[B]Magdola[/B], jeśli masz na myśli czarną, która znalazła dzięki Tobie domek, to to jest jej siostrzyczka :) -
Mika[*] i Inez, staruszki jamniczki... INEZ zbiera $$$ na badania i PDT
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='Hałabajówka']przetestowałam to najpierw na sobie ;)[/QUOTE] No, jak masz doświadczenie to prościej będzie :) -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Założyłyśmy z [B]Lupi [/B]gminne "stowarzyszenie przyjaciół zwierząt", ale jako stowarzyszenie zwykłe nie możemy zbierać funduszy, więc możemy tylko zajmować się adopcjami, edukacją... Jak są jakieś zwierzaki w potrzebie, to ludzie się do nas zgłaszają, żeby zabrać zwierzaki, tylko każda taka pomoc generuje zawsze koszty i to jest największy problem. Ja mogę łapać, przetrzymać koty po zabiegach, ale zapłacić nie mam z czego... :shake: -
Kruszynka 4 tyg, 350 gram skrajnie wychudzona, chora , umiera.
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='__Lara']Też piękna! Może osobny wątek?[/QUOTE] Założę, bo długo już siedzi w DT, a tymczasowa Opiekunka we wrześniu wyjeżdża do miasta na studia (do akademika, więc kota zabrać nie może). -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Nasza Gmina nie ma pieniędzy na sterylki, ludziom zgłaszającym się po nie doradza się nie dokarmiać kotów, a po sterylki zgłaszać się do mnie, choć nic mi nie wiadomo bym w Lotto wygrała :roll: -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Clean']co z tym rudym kociakiem który pojawił się w porcie?[/QUOTE] Strasznie dziki jest :( Teraz karmę koty codziennie, bo Pani Basia wyjechała i raz go widzę, a raz nie. Zje i chowa się (tzn przy mnie nawet nie je...). Mam nadzieję, że to kocur, ale szkoda że aż tak dziki (lub przerażony chyba bardziej). W typie persa, tylko wychudzony, znalazłby dom na 100%. -
4-mies Inka z chorym oczkiem - ma wspaniały DS :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='yoshi22']Bardzo mi przykro... Niedawno też straciłam koteczkę. Cudak to ja poczekam albo wyślę ciutek więcej po wypłacie i będzie kwita.[/QUOTE] Posłałam PW - przepraszam za opóźnienie.... -
Kruszynka 4 tyg, 350 gram skrajnie wychudzona, chora , umiera.
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Mam jeszcze taką koteczkę specjalnej troski do adopcji (DT też potrzebny). Ślepa na jedno oczko, nie radzi sobie za dobrze... [IMG]http://img842.imageshack.us/img842/5696/p7121976.jpg[/IMG] [IMG]http://img341.imageshack.us/img341/2187/p7121970.jpg[/IMG] -
4-mies Inka z chorym oczkiem - ma wspaniały DS :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Kotek dziś umarł :( -
Kruszynka 4 tyg, 350 gram skrajnie wychudzona, chora , umiera.
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Przedłużyłam tylko jej cierpienia :((((((((((( -
Kruszynka 4 tyg, 350 gram skrajnie wychudzona, chora , umiera.
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Cassi_']:( czy wcześniej wet ją widział?[/QUOTE] Widziało ją trzech wetów - pierwszego dnia dostała 2 zastrzyki-antybiotyk i coś na wzmocnienie, została odrobaczona i odpchlona. Na drugi dzień pojechałam z nią do innej lecznicy i dostała zastrzyk, który miał ją nawodnić, bo odwodniona była strasznie - skórka jak kartka papieru cieniutka. Za późno o termoforze pomyślałam (bo i w domu go nie miałam..) :( -
Kruszynka 4 tyg, 350 gram skrajnie wychudzona, chora , umiera.
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Przegraliśmy walkę :(