-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='gonia141']Trzymam kciuki za najlepszy na świecie domek dla Miecia. Jeśli się nie uda, czego mu nie życzę, tak na wszelki wypadek wpłacę mu w czerwcu 150 zł, żeby nie został chłopina bez środków do życia. [/QUOTE] Oby nie były potrzebne pieniążki... ale fajnie, że Miecio w razie czego, będzie na następny miesiąc zabezpieczony finansowo :loveu: [quote name='agiza']Tak , niestety Greven. Piszę niestety bo skoro fundacja pe ma go gdzieś to raczej nie jest to plus dla Miecia.[/QUOTE] Moim zdaniem to jest jednak plus. Gorzej, gdyby "fundacja" PE robiła problemy, nie chciała zrzec się Miecia na fergilkę. A tak, mimo, że formalnie pies należy do niej - ma go gdzieś, nie potrzebuje umowy adopcyjnej i nie będzie nic utrudniać ;) -
[quote name='Estrella']Po prostu piszę, to co myślę. A myślę, że TOZ zachował się nie w porządku w stosunku do Sandry, która im pomogła.[/QUOTE] [SIZE=1]Jak już to "pomogła" psu lub jego właścicielowi, bo to on pozbył się problemu - uciekającego i błąkającego się po wsi psa[/SIZE] ;) [quote name='kinia098']A może i nawet ten psiaczek ma już dom? Tylko nie wiemy?[/QUOTE] Ciekawe, czy [B]mercy[/B] się dodzwoniła.. bo jutro sobota i mogą nie odbierać, a tak byłoby już wiadomo, co z psiakiem.
-
Crazy i Piggi wysterylizowane, a maluszek w DS :) Sprawa zakończona.
Cudak replied to kinia098's topic in Już w nowym domu
[B]Mila88[/B] dobrze, że się zalogowałaś ;) Mam nadzieję, że będziesz nas na bieżąco informować, co z maluszkiem i jego mamusią. Doszły do Marty pieniążki na sterylkę drugiej suczki? -
Byliśmy na szczepieniu [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Następne za 3 tygodnie, a za 2 tygodnie trzeba powtórzyć odrobaczanie. Obie kotki po wizycie u weta pojechały do DS [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/ok.gif[/IMG] Pozostałe kociaki oddzielone od matki (za radą weta). Mam nadzieję, że bez problemu zakończy się u niej laktacja i będzie można ją jak najszybciej wysterylizować i wypuścić, bo jest naprawdę źle.
-
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
[quote name='magdola']psy są bardziej odwazne razem.....czasem az za bardzo...[/QUOTE] Zależy, jaki jest ten drugi pies ;) -
Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)
Cudak replied to Cudak's topic in Już w nowym domu
Biedna. Ciekawe, czy ten jej strach kiedyś przejdzie... Może, jak już się przeprowadzicie i będzie drugi psiak, Tycia poczuje się pewniej? Kiedy była u mnie, była dużo odważniejsza w towarzystwie moich psów, niż kiedy była sama. [url]http://www.dogomania.pl/forums/422-Strachliwo%C5%9B%C4%87[/url] - ten dział jest poświęcony strachliwości. Na pewno warto poczytać, bo problemy podobne, jak u Tyciej. Trzymam kciuki operację Pani Mamy i pozdrawiam serdecznie. -
Co za problem w takim razie odwieźć psa skąd przyjechał, zamiast oczerniać TOZ? :roll: Ktoś zwracał się do TOZu z prośbą o pomoc dla Bastera? Bo wątpię, żeby wolontariuszki, nawet jeśli czytają wątek, zawracały za przeproszeniem d*pę inspektorom, wiedząc, że jest masa psów na ich terenie w o wiele gorszej sytuacji. Biorąc psa na DT zawsze trzeba liczyć się z tym, że mogą być z nim problemy, że może np nie dogadywać się z rezydentami, ganiać koty itp Tym bardziej, kiedy pies jest ze schroniska lub z ulicy i niewiele o nim wiadomo. Tu niestety nie TOZ nawalił, tylko DT. Największym problemem było to, że gania koty=nie może iść na łańcuch, a z prowizorycznego kojca ucieka... Były propozycje zbiórki na nowy, porządny kojec, które zostały OLANE. Dlaczego? Piesek się znudził, za mocno na smyczy ciągnął? Zresztą sama S. na temat Słupskiego TOZu miała całkiem inne zdanie niż ty, więc nie wiem, skąd się wzięły twoje pretensje? EOT? Szkoda, że nie ma więcej informacji o tym psie, bo ciężko napisać tekst do ogłoszeń praktycznie nic o nim nie wiedząc... [B]mercy[/B] dzwoniłaś do TOZu?
-
[quote name='Estrella']Jak mają pod swoją opieką, to może i dbają, ale jak już znajdzie się D[B]T[/B],to zapominają o psie.. Ci którzy czytają wątek Bastera powinni wiedzieć o co mi chodzi.[/QUOTE] Fundacja PE zwróciła się do TOZu z ofertą bezpłatnego DT (tylko za karmę, na którą było zbierane na dogo) dla błąkających się psów. Baster nie był pod opieką TOZu. Ktoś z TOZu [U]tylko[/U] go złapał i przekazał transportowi. Pozostałe 2 psy nie zostały złapane. Czy o nim zapomnieli? Nie wiem, ale sami są zadłużeni, mają co chwila nowe zwierzaki pod opieką... stąd może nie latają po forach, nie czytają nowych info o nim i nie wyskakują z propozycją pomocy dla psa, który [U]nie był pod ich opieką[/U] i został zabrany przez osobę podającą się za Fundację.
-
Niby ON 6 miesięczny powykręcane łapki 5 kg :(MA DOM
Cudak replied to Justyna_wolontariat's topic in Już w nowym domu
Śliczny Supełek :loveu: Ciocia bela51 ma śliczne gumowiaczki :razz: -
[quote name='mercy']no jezeli ten toz tak szuka domow jak nasz to wspołczuje.... macie moze do nich nr tel? chetnie zadzwonie[/QUOTE] [url]http://www.toz.slupsk.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=35[/url] [B](0-59) 8430-158 [/B]
-
Crazy i Piggi wysterylizowane, a maluszek w DS :) Sprawa zakończona.
Cudak replied to kinia098's topic in Już w nowym domu
[quote name='ANETTTA']kto pomożę wysterylizować sunieczki[/QUOTE] Na jedną sterylkę jest już kasa :) Trzeba jeszcze uzbierać 200 zł na sterylkę drugiej i pieniążki na karmę... -
Biedna :-( i tak dobrze, że termin cc trochę się przesunął... Jak będzie od samego początku rehabilitowana, to może nie będzie aż tak źle, ale to już zależy od zaangażowania jej rodziców (niektórzy bardzo szybko się poddają)... i wiąże się zawsze z jakimś kosztami... Trzymam kciuki za Malutką.
-
2 kotki na szczęście już jutro na 99% pojadą do DS, a one są bardziej dzikie (no może bardziej pasowałoby nieśmiałe), więc dobrze, że dłużej z nią nie będą... Kocurki będą z kocicą myślę, że jeszcze max tydzień, czy dwa, ale one na szczęście cieszą się, jak do nich przychodzę, pchają się na ręce, więc myślę, że jej agresja nie powinna znacząco wpłynąć na ich zachowanie... Choć jej stres na pewno się im udziela.
-
[quote name='kinia098']Gdzie znajdziemy taki DT, który weźmie za darmo? :([/QUOTE] Szukać warto. Ja też zawsze brałam psy na darmowy DT. Dla niego lepsza byłaby nawet buda z łańcuchem, ale u kogoś, kto angażowałby się w szukanie mu domu, brał na spacery, odpowiednio karmił itp... Bo tu gdzie teraz jest chyba utkwi na zawsze :(
-
Jutro do nowych domków pojadą obie kotki - od razu po szczepieniu :) Nad jednym z kocurków ktoś się zastanawia i jeden jest bez domku. Czyli, w "najgorszym" wypadku zostaną dwa kocurki, a jak dobrze pójdzie zostanie tylko jeden i jemu nie będę szukać domku dopóki kocica nie zakończy laktacji (żeby w razie czego go do niej przystawić - gdyby pojawiło się jakieś zapalenie, lepiej dmuchać na zimne, niż potem szukać jakiegoś kociaka...). Kocica jest niestety coraz bardziej agresywna [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_confused.gif[/IMG] Najpierw była na mnie zła po tym, jak zabrałam je na odrobaczanie - kilka dni fuczała na mnie, a teraz, jak nie ma już Muminka jest po prostu wściekła, rzuca się, chce atakować przez kratki... Kociaki nie wiedzą wtedy, co się dzieje i wciskają się w kąt klatki. Mam problem, żeby wyciągnąć kuwetę, czy dać im jedzenie/wodę. Muszę czekać aż kociaki zaczną chodzić po klatce, tak, żeby osłoniły sobą moją rękę, bo wtedy kocica nie atakuje. Nie wiem, co będzie, jak pójdą do nowych domków. Nawet, jak ten jeden przez jakiś czas z nią będzie, to czuje, że będzie ciężko... Nie mówiąc już o tym, jak zostanie sama i po sterylce [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG]
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='AgusiaP']Oj bardzo przepraszam, ale mam teraz tylko internet w pracy:oops:[/QUOTE] Nie ma sprawy :) i raz jeszcze dziękuję za wpłatę :loveu: -
[quote name='kinia098']Pisałam z nimi trochę na NK. Mają dużo zwierząt i też wyciągają z własnej kieszeni lub jakichś darowizn. Wątpię. :( Jeszcze muszę Martę ścignąć niech się dowie dokładnie co i jak.[/QUOTE] Może chociaż pomogliby szukać mu lepszego DT? ...bo na łańcuchu, przy wraku samochodu i bez ogłoszeń nie ma szans mu pomóc.
-
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
To trzeba trzymać kciuki! :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: -
[quote name='gameta']no to robimy zakłady, ile będzie ważyć - co ty na to? Ja pierwsza - daję 4100 :)[/QUOTE] Lepiej niech już za dużo nie rośnie, bo mi się więcej rozstępów zrobi :evil_lol: [quote name='gameta']i kiedy w takim razie TEN dzień ?[/QUOTE] Jeśli uda mi się donosić (bo teraz to już w każdej chwili może się zacząć...) to wstępnie 9.06, chyba że mojemu lekarzowi zmieniłoby się coś z dyżurami, bo chcę żeby to on mnie operował. [quote name='agbar']Moj sie urodzil 3830 i 51cm.Tak wiec maz biegiem robil zakupy ubrankowe w rozmiarze 50 cm...Alex byl prognozowany na 3700 i tez mialam wiekszosc ubranek na rozmiar 56 i wyzej....[/QUOTE] Czyli nie zawsze waga idzie w parze ze wzrostem ;) [quote name='ludwa']Ciotka, co z Maluszkiem?[/QUOTE] Właśnie... [B]Iza.[/B] coś zamilkła. Mam nadzieję, że wszystko w porządku?
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[B]AgusiaP[/B] nie odpowiedziałaś wtedy, więc im kupiłam wczoraj 20 puszek po 1.49 zł :) W porcie byłam po południu, kiedy koty były już nakarmione, więc tylko Wampir rzucił się na puszki (otworzyłam im od razu 5). Reszta kotów, które zwykle uciekają w popłochu, leżała sobie jak gdyby nigdy nic na trawce. Chyba wczorajsze słoneczko tak im się spodobało :evil_lol: Dzisiaj niestety pada deszcz :( Wampir wygląda na zdrowego, ale schudł trochę. -
[quote name='_Aga_']A który to tydzień ciąży? :) [/QUOTE] Daty O.M. nie pamiętałam :oops: a wg tej, którą "strzeliłam" 38, choć na usg od początku wychodzi tydzień starsze. Lekarz jednak uparł się na datę z O.M. i wyznaczył mi termin cc na za 2 tyg (czyli 40 tc). Mam nadzieję, że nic się wcześniej nie zacznie dziać :roll: [quote name='gameta']Gudak, USG to +/- 500 gram, więc spodziewaj się giganta :) 56 odpuść sobie już na starcie :)[/QUOTE] Ja mam większość ciuszków właśnie takich malutkich... Może już nie urośnie ;)
-
Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!
Cudak replied to fergilka's topic in Już w nowym domu
[quote name='szczecinianka']No właśnie, brak czasu, trudności organizacyjne to główne powody dla których przy takiej liczbie zwierząt, które mamy pod opieką nie jesteśmy w stanie tak tym pokierować. [/quote] Przy dużej liczbie psów na pewno nie byłoby to możliwe. No i przy tych "prosto" ze schroniska, bo o nich niewiele można się tam dowiedzieć (tzn jak zachowują się w domu, czy potrafią zachować czystość, nie niszczą, jakie są do dzieci, kotów itp), a to niestety bardzo ważne i nie można za takiego psa ręczyć, że wszystko będzie ok.. [quote name='szczecinianka']fergilka, to Ty a nie PE dałaś Mieciowi szansę na życie, proszę, nie rezygnuj z niego :shake:[/QUOTE] Skoro Greven twierdzi, że spisała z fergilką jakąś umowę i nie rości sobie do niego żadnych praw, nie powinno być problemu :) [quote name='katlis']W przeciągu 10 dni powinna się wyklarować sprawa DS dla kudłacza, jeżeli zostanie wszystko pozytywnie załatwione osobiście odwiozę Mietka na miejsce. (...) Jeżeli ktoś ma jakieś pytania z miłą chęcią odpowiem.[/quote] Ja mam! Mów, co to za domek? Ktoś z ogłoszenia? [quote name='katlis']Zdjęć dzisiaj nie będzie -złośliwość rzeczy martwych (baterie siadły) :([/QUOTE] :mad: