Jump to content
Dogomania

AlfaLS

Members
  • Posts

    11677
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by AlfaLS

  1. Moje zakupy już u mnie. Pięknie dziękuję za przetrzymanie do kolejnych bazarków!
  2. W poprzednim poście z filmikami, wykasowałam je a on i tak jest różowy i niewidoczny...
  3. https://youtu.be/FMpw898vA5k https://youtu.be/QoidXl72bnE ten link musicie skopiować myszką i wkleić w przeglądarkę, wtedy się filmik wyświetli - wskazówka rozi - mam nadzieję, że zadziała...
  4. Zaraz spróbuję. Teraz mam tak, że ten akurat wątek mam w "psach szukających domu" zawsze taki jaśniejszy, jakby nikt nic nie pisał. Czy to da się jakoś poprawić?
  5. Nie wiem jak je wstawić. Chciałam dać same linki do nich, nawet tak jakoś zapisane inaczej / w sensie coś przed i ciś po / ale też mi to zmienia na filmiki i jest niewidoczne.
  6. Filmiki wkleiłam ale post jest różowy i pewnie nikt go nie zobaczy :(((. Nie wiem jak to przeskoczyć :(.
  7. Pierwszy filmik z 24.09.25 r. choć na YT mi się inna data zapisała Nie potrafię go przekręcić :(.
  8. U niego na razie drobne zmiany. Miska z jedzeniem już na podłodze i jak Kasia przychodzi to zastaje ją pustą więc Maurycy już je jak pies :). Kontakty na linii człowiek-pies na razie takie sobie bo praktycznie bez zmian. Dla mnie jednak to i tak jest bardzo dobrze bo nie ucieka od człowieka a tego się obawialiśmy. A jak człowiek daje coś dobrego to wtedy chyba nawet trochę lubi tego człowieka :). Zaraz postaram się wgrać filmiki :).
  9. Też jestem tego zdania. Zew był nas wszystkich i jeśli jakiś dług został to powinniśmy go wspólnie pokryć. Jestem za wyciągnięciem kolejnej biedy z Zamościa. Może ta sunia co siedzi chyba 14 lat?
  10. Tolu wiem że nie żyje. Pytałam bo może były jeszcze jakieś jego rachunki do zapłacenia... Tu na wątku pytaliśmy Askę, ona czekała chyba na informacje od Jaaga. Kilka osób zaoferowało, że jeśli jest jakiś dług to możemy jeszcze wpłacać np. na konto Aska żeby do pokryć... Tylko chyba nie było konkretnej informacji w tej sprawie albo ja ją przeoczyłam :(.
  11. Odpowiem trochę hurtowo :). W sprawie odrobaczeń uzgodniłam z Kasią, że ona, która obserwuje Maurycego, widzi jego kupy, wie z czym przyjechały do niej inne psy z Zamościa i mająca wiedzę, którą nam tu przekazała Jaaga oraz jej wetka, która ma świadomość jaki to pies, że nie ma za dużo kasy podejmą decyzje czy odrobaczamy w ślepo czy robimy badania. Zapadła decyzja, że robimy badania koopy. Od poniedziałku Kasia zbiera co trzeba i po wyniku będziemy odrobaczać na to co nam wyjdzie. Maurycy, powolutku do przodu. Jedzenie zje ładnie ale tylko jak dostanie na łóżko. Wodę pije z normalnego miejsca, na podłodze :). Zachowuje czystość. W domku zawsze czysto. Na tarasie jak były jakieś legowiska to wszystkie obsikał. Jak je Kasia polikwidowała to już a tarasie nie sika. Kupa zawsze poza domkiem i tarasem. Niestety jeszcze wokalizuje, może nie tak intensywnie jak wcześniej ale ciągle "sobie podśpiewuje". Dostaje te tabletki, które kupiliśmy więc może mu się to znudzi. Widzi inne psy ale nie ciągnie go do nich. Raczej jakby chciał nacieszyć się spokojem i "być sam ze sobą". Fotek nowych nie mam bo nie były robione. Kasia mówi, że on ciągle leży na tej kanapie to zawsze byłyby takie same. Jak Kasia jest dość daleko, z innymi psami, to widzi jak on sobie chodzi ale jak podchodzi bliżej to on od razu wskakuje na kanapę i tylko ją obserwuje :).
  12. Czy ktoś ma zdanie w sprawie tych badań? Odrobaczeń? Kasia czeka na jakieś wytyczne co ma robić a jak naprawdę nie wiem co jej powiedzieć...
  13. Post rozliczeniowy na razie tu Deklaracje stałe: Iwona z Sosnowca 50 zł., deklaracja za 07-09 2025 podniesiona do 60 zł. wpłacone: VII, VIII 2025 deklaracja od 10.2025 podniesiona do 100 zł. malti 100 zł. wpłacone: 100 zł. VIII, IX 2025 elficzkowa 50 zł. wpłacone: VII, VIII 2025 Aska7 50 zł. wpłacone: VIII, IX 2025 Nesiowata 10 zł. wpłacone: VIII, IX, X 2025 Onaa 20 zł. wpłacone: VIII, IX 2025 Gabi 79 10 zł. wpłacone: IX, X 2025 Rodzice Aska7 50 zł. wpłacone: VIII, IX 2025 Jo37 20 zł. wpłacone: VIII, IX, X, XI, XII 2025 Aldrumka 30 zł. wpłacone: VIII, IX 2025 Koja 50 zł. wpłacone: VIII, IX 2025 Jankamałpa 20 zł. wpłacone: VIII, IX, X, XI, XII 2025 mdk8 10 zł. wpłacone: VIII 2025 Agat21 20 zł. wpłacone: VIII 2025 Beata Sz. z FB 35 zł. wpłacone: 50 zł. VIII 2025 Katarzyna B. z FB 50 zł. wpłacone: IX 2025 siostra elficzkowej 30 zł. wpłacone: VIII, IX 2025 Razem wpłaty deklaracji stałych 1260 zł. Wpłaty jednorazowe: AlfaLS 50 zł. 04.08.25 Nadziejka 40 zł. bazarek 14.08.25 Nadziejka 25,50 zł. bazarek 22.08.25 Agat51 470 zł. bazarek imienny 22.08.25 + 35 zł. dopłata do bazarku 01.09.25 Nadziejka 31,40 zł. bazarek 26.08.25 Jankamałpa 120 zł. 27.08.25 Onaa - spadek po Łatusiu - 400 zł. 28.08.25 anonimowy darczyńca z dogo 50 zł. 01.09.25 Ellig 50 zł. 03.09.25 Pani Beata Sz. z FB 55 zł. zwrot za tabletki uspokajające 02.09.25 Pani Irenka z Katowic 50 zł. 01.09.25 Jo37 100 zł. 08.09.25 Razem wpłaty deklaracji jednorazowych 1476,90 zł. WYDATKI: 600 zł. Hotelik 28.08-27.09.25 102,38 zł. - preparat na uspokojenie, witaminy, smakołyki 02.09.25 Razem wydatki : 702,38 zł. Razem na koncie AlfaLS 1714,52 zł. na dzień 15.09.2025 r. Na koncie Fundacji ZEA mamy 320 zł. - wpłaty w VII, VIII 2025 r. Razem konto Maurycego na 15.09.25 to 2034,52 zł.
  14. Na konto Maurycego u mnie wpłynęło: 200 zł. od Jo37 - stała VIII-XII 2025 + jednorazowa 100 zł. 50 zł. koja stała IX, 30 zł. siostra elficzkowej stała, 60 zł. Aldrumka stała VIII-IX, 20 zł. Gabi79x stała IX, X 100 zł. Aska7 i rodzice Aska7 stała IX Razem 460 zł. Na ten moment 15.09.25 r. u mnie Maurycy ma 1714,52 zł. i 320 zł. na koncie w Zea. Pięknie dziękuję wszystkim pomagającym i kibicującym Maurycemu
  15. Pieniądze wpłynęły. W pracy miałam młyn i nie bardzo miałam jak uzupełnić wpłaty. A przyznam na komórce nie lubię tego robić. Najpóźniej jutro wszystko będzie uaktualnione. Przepraszam za opóźnienie.
  16. Bardzo proszę o pomoc... Wiadomość z hoteliku: Są wyniki, lipaza trzustkowa jest zawyżona i świadczy o zapaleniu trzustki ( zapewne przewlekle), ale jeśli jest wszystko ok, jest apetyt, kupy w porządku, żadnych wymiotów itd, to na razie wskazane tylko chude jedzenie - taka sobie dieta , bez wspomagania enzymami. Jak mocno podwyższona, tego nie wiem ( nie wiedziałam że to tak będzie wyglądać....) i do określenia o ile przekracza normę, potrzebny jest osobny parametr - to co zapisane na kartce wraz z ceną - do Waszej decyzji czy robić, bo muszę dać im znać. Co do robaków, dla pewności można zrobić testy na lamblie( chociaz na pewno tam było zawyżone przez trzustkę). Klinika praktykuje też odrobaczenie tabletami które mogą wybić wszystko, jeśli faktycznie jest, z pominięciem testów - wiem że większość tego nie pochwala, ale ludzie często tak robią z oszczędności, więc wspomniała o takim rozwiązaniu Podpowiedzcie co mam powiedzieć Kasi? Na co się decydujemy?
  17. Poproszę Kasię żeby tu zajrzała i to przeczytała bo ja jej za skarby tego nie powtórzę :). To co napisałaś to absolutnie czarna magia dla mnie :).
  18. Dała. Już się tak nie boi Kasi. Nie zwiewa jak ona do niego idzie. Co prawda nie je jak jedzenie zostaje na podłodze ale ostatnio jak mu Kasia zostawiła na łóżku gdzie leżał to jakoś jedzenie zniknęło :). Dalej wokalizuje i to porządnie ale malutkimi krokami chyba idzie w dobrym kierunku :). Wczoraj Kasia dzwoniła w sprawie dodatkowych badań. Ponieważ Lipaza jest dość wysoka padło pytanie czy z krwi, która już została Maurycemu pobrana i jest przetrzymywana w laboratorium przez 7 dni, zrobić dodatkowe badania trzustkowe żeby wiedzieć dokładnie czy ta wysoka lipaza to od trzustki czy coś innego. Koszt 140 zł. Ponieważ trzeba było podjąć szybko decyzję nie konsultowałam na wątku ale prosiłam o zrobienie tych badań. Mamy już krew, nie trzeba ciągnąć Maurycego do gabinetu to dowiedzmy się jak najwięcej. Mam nadzieję, ze macie podobne zdanie. Reszta wyników zaskakująco dobra ale z tego możemy się tylko cieszyć :). Dostał jakieś tablety, te co na fotce, ale za skarby nie pamiętam na co to...
×
×
  • Create New...