-
Posts
8312 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by toyota
-
Miałam na myśli właściciela schroniska ;). Schronisko ma zakaz wydania psa do adopcji skoro jest odebrany tylko czasowo, kierują się przepisami. Nie znają pojęcia DT, wydają psa tylko po okazaniu dowodu osobistego, w zasadzie nie ma żadnej umowy adopcyjnej, trudno więc mówić o zmienionej umowie (na DT) skoro nie ma żadnej. Nie chcą miec problemów z policją, sądem w razie gdyby ten orzekł, że pies ma wrócić do właściciela, co w Polsce akurat jest całkiem możliwe. Schron nie ma prawnika i dla nich sprawa jest prosta i mają gdzieś co jest lepsze dla psa. W schronie jest 500 psów i mogę sobie wziąć każdego innego.
-
Tak, w tym mieszkaniu mam 8 psów, na razie mieścimy się tylko w jednym, ale za to dużym pokoju. W pracy mam jeszcze 2 psy i kota. Jak widać wszyscy są doskonale wychowani ;). Mam dużą działkę, ale psy nie chcą przebywać na zewnątrz, a już zwłaszcza zimą. Mój TZ trochę marudzi, że normalni ludzie mają tylko 3 psy :).
-
Zdjęcie już nieaktualne :). To tylko połowa ekipy: [IMG]http://img705.imageshack.us/img705/6098/psyjv.jpg[/IMG]
-
Niestety schronisko nie chce wydać Zoji. Nie chodzi o to, że jest dowodem w sprawie, ale jest sprawa o znęcanie się i jest odebrana czasowo właścicielowi. Dopiero jak zapadnie wyrok o znęcanie się to schronisko ją wyda. Chyba, że nie udowodnią nic gnojowi to może nawet do niego wrócić. Są już 2 psy w typie husky w tej samej sytuacji. Trwa to już 2 lata i jeszcze nie zapadł wyrok. Nie mam pojęcia co się stało, tydzień temu mówili mi, że można ją adoptować i nawet nie ma kwarantanny ! Tak jakby nie chcieli pociągać do odpowiedzialności właściciela. Nie wiem czy ktoś przypadkiem nie dzwonił na policję lub do schroniska z dogo lub fb, żeby zajęli się tą sprawą, no i się zajęli- zgodnie z procedurą sądowo- policyjną. Zoja siedzi nadal w klatce w kuchni. Dostaje zastrzyki i jest poprawa. To wszystko co wiem. Nie pozwalają psów wyciągać z klatek, więc nie mam jak sprawdzić jak teraz się porusza. Do tej kuchni to tak naprawdę nawet nie powinnam wchodzić jako osoba postronna.
-
Jeśli chodzi o transoort darmowy do Wrocławia, to kierowca nie wie czy wyjedzie, zależy czy będzie miał zamówienia. Będzie wiedizął najwcześniej w poniedziałek. Zoja mogłaby być jutro u Hope2 -transport z Grudziądza prosto do Sierakowic - koszt 280 zł. Co robić ? Musimy podjać decyzję dzisiaj, żeby kierowca mógł wyruszyć jeszcze dzisiaj w nocy. Chodzi o ulv, która będzie jechała na zawody i mogłaby zrobić kółko po Zoję i zawieźć ją prosto do DT.
-
LEDA uciekła w Świeciu, boi się ludzi i ucieka przed nimi :(.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Jeszcze kkasiiiar nie napisała, że 1 dawkę advocata 2 tygodnie temu Leda dostała od wetki w prezencie. Także pani dr też dziękujemy ! Przy świerzbowcu trzeba advocata stosować co najmniej 3 razy i nawet co 2 tygodnie. -
Łatek prosi o pomoc w spłacie długu - 30 zł :((((
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Ja też zaraz rozpuszczę makijaż ze wzruszenia :cool3:. -
Franusia moja też ma Puppy Love od dawna. Świetnie wygląda na rudym :): [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg806/scaled.php?server=806&filename=dsc17811024x678.jpg&res=medium[/IMG] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg94/scaled.php?server=94&filename=dsc17831024x678.jpg&res=medium[/IMG] [IMG]http://img823.imageshack.us/img823/682/dsc17851024x678.jpg[/IMG]
-
[quote name='mimiś']a nie mozna tej suki gdzieś osobno,na łańcuch przy budzie?[dobrze kojarzę? to ta co ma juz sporo zagryzień na koncie ?[/QUOTE] To zupełnie inna suka. Jest przepenienie i takich przypadków jest więcej. Jest już prawie 500 psów, z tego pewnie ze 100 trzeba by gdzieś uczepić osobno, bo powodują bójki. To nierealne. Ogrodzony teren schroniska jest bardzo mały, a poza ogrodzeniem nikt nie postawi psa przykutego do budy, choćby dlatego, że biegają samopas wiejskie psy.
-
Na razie Mela ma cieczkę, więc Porta Nigra nie chce jej jeszcze oddać.
-
[quote name='Hałabajówka']Dzięki wielkie...szukam od wczoraj...wszędzie są za zwrot kosztów ale to ponad 500zł :( a nie mamy tyle nawet polowy tego nie mamy :( jutro muszę za słomę zapłacić do bud.[/QUOTE] To byłaby kwota mniejsza niż 273 zł, może ktoś zrobiłby bazarek dla tych suczek ? Czy mają zdjęcia, wątek ?
-
[quote name='& Gloria &']Dziękujemy, jednak najpierw musimy zebrać 200zł na klatkę oraz podnad 100zł na karmę. W przyszłym tygodniu dopiero będę mogła zabrać się za bazarki. Dopiero po wizycie i jeśli będziemy miały pewność, że będziemy w stanie utrzymać kolejnego psiaka będziemy myśleć jak go do Ciebie przetransportować.[/QUOTE] Pamiętajcie, że mamy też suczkę do przewiezienia do Białogardu z Grudziądza, organizujemy transport. Czy Tośka10 mieszka gdzieś w tamtych rejonach co Hałabajówka ?
-
Petunia teraz Zosia w DS :). Inka w DS. Pozostał dług, prosimy o pomoc !
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Przepisałam dokładnie sms- a, ale mam nadzieję, że dodała wszystko co trzeba, bo km sporo wyszło. -
Ludwik XVI w BDT. Potrzebne wsparcie na weta- ma chore serce :( !
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Ludwik jest przesympatycznym psem i ani jednego telefonu :(. Niektórzy to mają pecha w życiu... -
Punkt przetrzymań w Świeciu .. tam psy czekaja na cud albo śmierc ...
toyota replied to kkasiiiar's topic in Już w nowym domu
Właścicieli to należy szukać raczej z myślą o ich ukaraniu, albo przynajmniej przesłuchaniu. Tak nie wygląda pies, który ma właściciela :(. Suńka powinna mieć osobny wątek i wydarzenie. Po tym co ją spotkało trzeba zrobić wszystko by zaznała trochę ciepła i szczęścia w normalnym domu. -
Petunia teraz Zosia w DS :). Inka w DS. Pozostał dług, prosimy o pomoc !
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Ja wiem, ale skoro te tymczasy w Warszawie są bezpłatne, to naprawdę warto zapłacić jednorazowo za transport, żeby opuściły schronisko. Czy one mają jakiś wątek, zdjęcia ? Marcin z Bydgoszczy stwierdził, że takie same koszty do Koszalina jak i do Białogardu, dlatego drugiemu kierowcy podałam tylko Koszalin. -
Petunia teraz Zosia w DS :). Inka w DS. Pozostał dług, prosimy o pomoc !
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='kolejna kobietka']a ten psiak z Bydgoszczy nie zabralby sie z Inka?[/QUOTE] Na razie nie zrobili jeszcze wizyty PA, a to nowy użytkownik. Poza tym chyba im się nie spieszy, bo nie ogarniają kosztów. -
Petunia teraz Zosia w DS :). Inka w DS. Pozostał dług, prosimy o pomoc !
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Ceny dziewczyna ma przystępne -47 gr/km. Wychodzi: I opcja- Radziejów- Grudziądz- Koszalin- Radziejów- 615 km- [B]289 zł [/B]II opcja -Radziejów- Grudziądz- Koszalin- 341 km- [B]161 zł [/B]i Koszalin- Radziejów (nocleg psiaków)- Warszawa -581km-[B] 273 zł [/B]Transport byłby w weekend. Nie jest to jeszcze pewne na 100 %, jutro po 21 byłoby to ostatecznie potwierdzone, czy kierowca będzie w Radziejowie w sprawach prywatnych. Normalnie startuje z okolic Radomia, więc się to nie kalkuluje. Ps. Jakoś tak mi ten Koszlin utkwił w pamięci, to chyba ta sama odległość dla określenia kosztów...