Jump to content
Dogomania

toyota

Members
  • Posts

    8312
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by toyota

  1. Dziękuję p. Joli za serce i za cudowny dom dla Małej Mi.
  2. Jeszcze na razie nic oficjalnie nie ogłaszamy, bo ja na razie nie mam żadnej decyzji w ręku. Jak będę miała to dopiero będziemy się cieszyć.
  3. Lalek rezerwujemy dla jakiegoś innego kiedyś ;).
  4. To może Feluś ?
  5. Wujek Roland_de chyba trochę przespał niusów ;). Ale dziękujemy mu ogromnie za tak długotrwałe i solidne wsparcie !
  6. [quote name='toyota']Fundacja SOS Dalmatyńczyki weźmie go pod swoją opiekę. Na razie organizowany jest transport, bo to ok. 300 km w jedną stronę.[/QUOTE] [B]Sprostowanie - SOS Dalmatyńczyki nie jest fundacją. [/B]Przepraszam za pomyłkę. Nie obchodzi mnie osobowośc prawna SOS Dalmatyńczyki. Grunt, że chcą i mogą pomóc i są skuteczni. Ktoś mi zwócił uwagę na PW grożąc skutkami prawnymi. Ludzie- wyluzujcie trochę !
  7. [quote name='Energy']No akurat nie wiem czy to przemyślane działanie schronu...[/QUOTE] Rzeczywiście schronisko mogło ulżyć państwu w sprawowaniu opieki nad ich własnym psem i wsadzić ją do blaszaka z 4 innymi. W dodatku na koszt właściciela schroniska, bo miasto nie finansuje psów, które właściciel chce oddać. Sorry, Energy nie mam nic do Ciebie, ale czuję się oszukana przez tych ludzi.
  8. Schronisko nie przyjmuje psów od właścicieli, tylko bezpańskie. UM nie chce płacić za psy, które mają właściciela. Właściciel schroniska jest prywatną osobą i trudno, żeby utrzymywał psy za swoje pieniądze niczym Violetta V. U nas boksy wyglądają np. tak: [IMG]http://img109.imageshack.us/img109/5030/sektor.jpg[/IMG] W jednym takim blaszaku siedzi 5 dużych psy. Czasem się pogryzą, czasem gorzej. Najwyraźniej państwu jest wszystko jedno, byle pozbyć się problemu. Rzeczywiście trudno jest postawić kojec na swojej działce dla psa, wychodzić z nim na spacery, bawić się pod kontrolą w ogrodzie i przede wszystkim trzymać w domu, bo Sonia została wydana z DT jako pies przyzwyczajony do mieszkania w domowych warunkach.
  9. Wczoraj ponownie dzwonił pan Soni próbując ją wcisnąć do schroniska. Oczywiście schronisko w żadnym wypadku jej nie przyjmie. Pan mówił, że już kilka schronisk odmówiło.
  10. Zapraszam na wątek innego mikropieska: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241248-Mikropiesek-w-schronisku[/URL]
  11. Tak wygląda z innymi małymi psiakami: [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/2484/27623070.jpg[/IMG]
  12. Rudy to pies w typie cocker spaniela, siedzi już pół roku w tym syfie, ma czip i właściciela i jest jakiś problem z jego sytuacją prawną.
  13. [quote name='kolejna kobietka']to juz pewne, ze Lapka tam jedzie? ja mam jej zalozyc wydarzenie na fb, czy ktos z 4dogs to zrobil/zrobi?[/QUOTE] Tak to pewne, tylko musi mieć na transport :(.
  14. Mała była na 100% tylko z suczkami w boksie.
  15. Stowarzyszenie 4 Dogs ma wolontariuszy i jest opcja DT bezpłatnego, a w razie problemów ( każdy ma też swojego psa i mieszka w bloku) jest awaryjnie miejsce w hotelu. Pieniądze zbiera Stowarzyszenie na konto użyczone przez Vivę. Na transport potrzebne ok. 300 zł. To jest 500 km.
  16. On jest teraz najmniejszy w całym schronisku. Myślę, że waży nie więcej niż 5 kg. Luśka to pewnie ważyła z 8 kg ? On ma dosyć wysokie nóżki, ale jest dużo drobniejszej budowy. Zaraz wrzucę jego zdjęcie z innym psami z boksu będzie lepiej widać jaki jest maleńki.
  17. Jest już DT dla Łapki. Stowarzyszenie 4 Dogs mogłoby ją wziąć pod opiekę, jeśli uda się zebrać pieniądze na podróż Łapki do Warszawy.
  18. Świeże fotki. Nic się nie zmienia :(: [IMG]http://img831.imageshack.us/img831/2221/asd2gr.jpg[/IMG] [IMG]http://img824.imageshack.us/img824/7605/asdpd.jpg[/IMG]
  19. Mały siedzi w takim największym boksie, ma sporo przestrzeni i radzi sobie nieźle poza tym, że dygocze z zimna. Mankamentem tego kojca jest to, że jest tam ok. 10 psów i w razie konfliktu może dojść do zagryzienia. Zależy jaki skład się akurat trafi.
  20. [quote name='beka']A jakies informacje o psie?[/QUOTE] Bardzo przyjazna, w kojcu wesoła, poza kojcem boi się i przywiera brzuchem do ziemi. Siedzi z innym sukami i nigdy nie stwarza konfliktów. Niewysterylizowana, wcale nie wygląda na swoje lata.
  21. Nie, tylko jedna gmina zrezygnowała i przenosi "swoje" psy (odłowione na terenie tej gminy). Chodzi o 15 psów, a właściwie 14, bo jednego już umieściłam w DT. Łapki strasznie szkoda, spędziła tu 7 lat, wszyscy pracownicy jej żałują :(. Inne zdjęcia Łapki, bo w pierwszym poście było za dużo zdjęć: [IMG]http://img705.imageshack.us/img705/2024/98593071.jpg[/IMG] [IMG]http://img28.imageshack.us/img28/3219/53793162.jpg[/IMG] [IMG]http://img805.imageshack.us/img805/8928/50101708.jpg[/IMG]
  22. Bezunia: [IMG]http://img12.imageshack.us/img12/1941/42359215.jpg[/IMG]
  23. Proszę o pomoc dla Łapki: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241275-Łapka-7-lat-w-schronisku-za-tydzień-WOJTYSZKI-!!!!?p=20616281#post20616281[/URL]
  24. [B]Łapka[/B] jest w schronisku już 7 lat. Imię wzięło się stąd, że sunia zaczepia pracowników i podaje im, sama z siebie, łapę. Gmina zrezygnowała z usług "naszego" schroniska i Łapka w przyszłym tygodniu jedzie do Wojtyszek :(. To straszne, że po 7 latach jest przerzucana jak śmieć do schroniska, które nazywane jest obozem koncentracyjnym dla psów: [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/wojtyszki.html[/URL] [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/6519/89118392.jpg[/IMG] Łapka jest w BDT. [SIZE=5][B]Inne psy uratowane przez 4 Dogs, ktore miały być wywiezione do Wojtyszek:[/B][/SIZE] [B]Malta [/B]jest w BDT u p. Iwony Kantorowicz[B]: [/B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/241226-Stara-spokojna-ON-ka-pilnie-potrzebna-pomoc-bo-czeka-ją-schron-w-Wojtyszkach"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/forum/thread...-w-Wojtyszkach[/COLOR][/URL]-!!! Ma guzy na jajnikach, konieczna jest operacja. [URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.514092675299404.1073741832.181992551842753&type=3[/URL] [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/5056/on5j.jpg[/IMG] [B]Mała sunia [/B]-już w DS !!! [IMG]http://img26.imageshack.us/img26/377/dsc6463o.jpg[/IMG] [B]Wesoła[/B] -przebywa w płatnym hotelu: [IMG]http://img208.imageshack.us/img208/8541/38167180.jpg[/IMG] [B]Sonia[/B] jest w BDT: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241532-Kochana-Sonia-uratowana-z-Wojtyszek-szukamy-DS!!!!?[/URL] [URL]https://www.facebook.com/events/393532667420803/[/URL] [URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.516755155033156.1073741834.181992551842753&type=3[/URL] [IMG]http://img23.imageshack.us/img23/9499/dsc6451q.jpg[/IMG] [B]Prosiaczek [/B]-jest w płatnym hotelu. [URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.513920925316579.1073741830.181992551842753&type=3[/URL] [IMG]http://img834.imageshack.us/img834/1535/doggq.jpg[/IMG] [B]Felek [/B]-piesek bez łapki- obecnie jest w klinice, przeszedł amputację (koszt 350 zł). Był w płatnym hoteliku i rozlizał sobie szwy. [URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.513936305315041.1073741831.181992551842753&type=3[/URL] [IMG]http://img546.imageshack.us/img546/5056/woj3.jpg[/IMG] [B]Zuzia[/B] -nie ma zdjęć ze schroniska, jest wycofana, w schronisku siedziała tylko w budzie: [URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.516065771768761.1073741833.181992551842753&type=3[/URL]
  25. Jest gruba, bo siedzi długo i nie ma ruchu. U nas nie ma spacerów. Psy są izolowane od suk. Jesli chodzi o karmienie, to na to nie można w tym schronisku narzekać. Ma co najmniej 10 lat.
×
×
  • Create New...