Jump to content
Dogomania

toyota

Members
  • Posts

    8312
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by toyota

  1. Niestety Pumba będzie musiał opuścić w najbliższym czasie DT u kkasiiar ze względu na jej przeprowadzkę. Sytuacja jest nieciekawa, bo nie ma żadnego odzewu z ogłoszeń :(. Pilnie szukamy nowego DT dla Pumby. Pumba jest zupełnie bezproblemowy i doskonale dogaduje się z innymi psami.
  2. Banerek dla Megi od kolejnej kobietki :): Dziękuję Akcji Sterylizacja za wysterylizowanie Rudej oraz Megi :loveu:: Biedna i mała gmina ma podpisaną umowę ze schroniskiem na 3 psy, a psów jest w schronisku 5. Zostałam poproszona o znalezienie czegoś dla 2 z tej piątki. Jeśli nie znajdę nic dla nich do końca miesiąca 2 zostaną uśpione, bo nie ma kto za nie płacić w schronisku. Apel na fb o DT nic nie pomógł. Niestety wszystkie są dosyć spore 20-30 kg. Są 4 suki i jeden pies. 3 z nich są spokojne i ufne, 2 strachliwe. Potrzebne DT dla dwóch psów. Aktualności: 2 suki - czarna i ruda pojechały do płatnych DT. Za pozostałe 3 psy gmina będzie płacić. Transport w okolice Krakowa i do Leszna został zapłacony przez obieżyświat75. Nawet nie wiem jak dziękować za tak ogromną pomoc :loveu: :oops:. RUDA jest pod opieką u Maci i Laci w płatnym DT. Bardzo prosimy o wsparcie. Suka: MEGI jest pod opieką ewu w płatnym hoteliku. Bardzo prosimy o wsparcie na odrobaczenie, odpchenie, szczepienie na wirusówki oraz na hotelik. Suka- siedzi w schronie od 2009, jest ciapowata i kochana, bardzo proludzka: Pies: Suka: Nie mam zdjęcia jednej suki, bo jest wycofana i schowała się do budy. Tekst do ogłoszeń: Wrażliwa Maggie szuka pełnego wyrozumiałości i ciepła człowieka/domu Jeśli jesteś wrażliwy na piękno, a zarazem masz w sobie pokłady cierpliwości i wyrozumiałości przeczytaj… Może to właśnie na Ciebie ciągle czeka Maggie… Ta średniej wielkości (ok. 30 kg) kruczoczarna suczka przeszła w swym życiu bardzo wiele. Przebywała w schronisku, gdzie zamknęła się na świat ludzi, broniąc im dostępu do swego prawdziwego „ja”. Zaczęła się otwierać dopiero niedawno, w płatnym domu tymczasowym. Właśnie dlatego potrzebuje osoby bardzo cierpliwej, wyrozumiałej na wszelkie mogące powstać problemy i z ogromnym sercem. Przed Maggie jeszcze dużo pracy, aby w pełni zaufać człowiekowi, aby naprawić niektóre z jej zachowań, wynikających ze zła, które kiedyś jej wyrządzono. Jednak przy odpowiedzialnym, doświadczonym człowieku na pewno jej się to uda, bo taka prawdziwa, głęboka przyjaźń potrafi czynić cuda. Maggie w stosunku do innych zwierząt jest ufna, dobrze się z nimi dogaduje, lubi się bawić i biegać. Mogłaby zamieszkać z innym, dobrze ułożonym psem, od którego mogłaby nauczyć się dużo dobrego. Jeśli czujesz, że Maggie to pies, któremu możesz dać prawdziwy dom, skontaktuj się z jej obecnym opiekunem: Dbamy o bezpieczne i szczęśliwe adopcje, dlatego organizujemy wizytę przed adopcyjną oraz podpisujemy umowę adopcji. wiek: 7 lat szczepienie: tak odpchlenie: tak odrobaczenie: tak sterylizacja: tak czip: tak
  3. W okolicach Włocławka miałam polecony DT dla westiczki Śnieżki. Może zapytać, czy to aktualne ? Ten DT nie jest na dogo, ale działa na fb. Nie znam osobiście, ale poleciła godna zaufania osoba.
  4. Raczej nie ma sensu. Na 150 adopcji 2 psy znalazły dom w tym mieście, a ogłoszenia były w największych sklepach zoologicznych. Same buraki dzwoniły. Wolę nie skazywać go na taki los, że ktoś go wypatrzy w lokalnej prasie i weźmie na wiochę.
  5. [quote name='Kryzia']Dziewczyny, ale nie można robić bazarków na psy w DS. [B]Zgodnie z regulaminem: cyt. W drodze wyjątku [/B][B]dopuszcza się[/B] możliwość wystawianie bazarków na sterylizacje zwierząt posiadających właścicieli - wymagana jest jednak zgoda moderatora działu bazarek - zanim taki bazarek powstanie. Chodzi tu przede wszystkim o suczki wiejskie, rodzące co cieczkę. Aby taki bazarek był zgodny z regulaminem zwierzę na którego zabieg zbierane są fundusze musi posiadać wątek na dogomanii (np. w dziale - Sterylizacje), tam trzeba prowadzić rozliczenia.[/QUOTE] Rzeczywiście :( ! Tylko, że warunkiem adopcji Saby jest jej sterylizacja i na razie to ona jest w schronisku, więc może możnaby zrobić bazarek teraz ?
  6. Moim zdaniem ta torba wygląda kiczowato, czułabym się jak z poduszką pod pachą. Ja preferuję styl prosty i funkcjonalny. Te torby bardzo mi się podobają i zamierzam taką kupić jak będę miała przypływ gotówki: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/koty/transportery_obroze_kota/torby_transportowe/sturdi_produkty/162242[/URL]
  7. Bardzo dziękuję. Może któraś ciocia znajdzie jakieś fanty na bazarek ? Gdyby p.Wioletta wzięła suczkę z najbliższego schroniska w Toruniu to dostałaby już wysterylizowaną bez łaski przez schronisko, a u nas nie sterylizują :shake:.
  8. Plan z hotelem upadł ;). Furciaczkowa nie ma miejsc, zapchana po uszy. P. Wioletta nie chce czekać nie wiadomo jak długo. Chce przyjechać po Sabę w sobotę. P. Wioletta będzie potrzebowała naszej pomocy fizycznej w transporcie Saby. Uradziłyśmy już z kolejną kobietką, że pojedziemy z Sabą do Torunia na 2 samochody. P. Wioletta przyjedzie po Sabę i podpisze papiery adopcyjne, ale żeby nie musiała jechac z Sabą sama w małym aucie, pojedzie razem z nią kolejna kobietka. A ja za nimi w drugim aucie, żeby kolejną kobietkę przywieźć z powrotem do Grudziądza. Po drodze zaliczymy weta, konieczne odpchlenie, odrobaczenie i zastrzyk antykoncepcyjny. Sterylizacja wtedy na spokojnie w najbliższym czasie jak p. Wioletta dostanie urlop, żeby ją przypilnować po zabiegu. I tutaj jest prośba o sfinansowanie zabiegu. Niestety w tej sytuacji to ja nie mogę zwrócić się z prośbą do Sterylkowej Skarbonki, bo nie finansuje się psów w DS tylko w DT. P. Wioletta pokrywa oczywiście wszystkie inne wydatki na Sabę, w tym zakup kojca, który jest na moją sugestię (dla bezpieczeństwa tych kotów na tarasie) i jest to bardzo duży wydatek. P. Wioletta nie udźwignie jeszcze kosztów sterylizacji. Wydaje mi się, że możemy zrobić tyle dla Saby i pokryć koszty tej sterylizacji. Jak sądzicie ?
  9. Jeśli pies został zaczipowany w schronisku, to nie ma mowy o uaktualnieniu danych, tylko o wprowadzeniu Twoich danych do bazy danych. Aby sprawdzić, czy Twoje dane zostały już wprowadzone do bazy, możesz wejść na stronę internetową i wprowadzić nr czipa w pole "wpisz nr czipa". Albo będzie -"nie znaleziono", tzn. , że jeszcze nie został wprowadzony, albo wyskoczy Ci " czip jest zarejestrowany w mieście X". Tak przynjamniej jest w identyfikacji.pl, a z jakiej bazy danych korzysta schronisko ? Oprócz tego, możesz u weta wprowadzić nr czipa psa w jeszcze innej bazie za dodatkową niewielką opłatą. Safeanimal jest chyba najbardziej znaną w całej Polsce bazą danych i dlatego ja zamierzam wprowadzić jeszcze moje psy dodatkowo do tej bazy.
  10. Ojej, jakie zbolałe maleństwo !
  11. [B]Pani Wioletta z Torunia przyjechała w sobotę do schroniska zobaczyć Sabę ! [/B]Był to wyjazd spontaniczny i p. Wioletta nie mogła się do mnie dodzwonić z drogi. Były z tego trochę jaja, bo w schronisku oczywiście nie wiedzieli, która to Saba i p. Wioletta została poinformowana, że psy w schronisku nie mają imion, tylko numery :p. Dopiero jak p. Wioletta pokazała ogłoszenie na Morusku, zaprowadzili ją do Saby i wyprowadzili przed boks, żeby mogła ją zobaczyć, bo jak pisałam Saba jest apatyczna i nie wychodzi z budy. Dowiedziałam się o wszystkim od p. Wioletty jak już była w domu i do mnie zadzwoniła. P. Wioletta całą drogę z Grudziądza do Torunia płakała, a nie jest bynajmniej histeryczką - Saba tak źle wygląda i tak ją przybił widok Saby i innych psów w schronisku. Saba wygląda dużo gorzej niż na zdjęciach. Nie mogę już robić zdjęć w schronisku. Szkoda, że nie wzięłam aparatu na spacer :( . Opócz kiepskiej formy psychicznej, Saba ma mocno wyłysiały grzbiet :sad:. [FONT=arial black]Pani Wioletta przyjechała w niedzielę do schroniska ponownie ![/FONT] Tym razem byłyśmy umówione i pojechałyśmy razem. Dostałam zgodę, by wziąć Sabę na spacer. Spacer trwał co najmniej godzinę. Saba zachwowywała się jak przysłowiowiowy pozytywny labrador. Szła spokojnie merdając ogonem. Nie interesowała się ani kotem leżącym pod ławką ani napotkanym psem. [B] Pani Wioletta jest zdecydowana, by adoptować Sabę. [/B] Problem polega na tym, że nie miała ona nigdy wcześniej psa. W domu są 4 rasowe koty. Odradziłam zapoznawanie Saby z kotami, bo p. Wioletta nie ma doświadczenia i mogłoby się to źle skończyć. Saba mieszkałaby na podwórku. Koty mają możliwość wychodzenia na zabudowany taras. P. Wioletta jest gotowa, by kupić Sabie kojec, na wszelki wypadek, gdyby próbowała atakować koty na tarasie lub uciekać z posesji. Oczywiście także porządną budę. W największe mrozy Saba mogłaby mieć legowisko w kotłowni lub przedsionku. P. Wioletta jest bardzo wrażliwą osobą i nie mam watpliwości, że Saba byłaby tam zadbana i kochana. Brak wstępu do domu podyktowany jest jedynie bezpieczeństwem kotów. [B] [B]Chciałabym[/B] umieścić Sabę na czas sterylizacji w hotelu u Furciaczkowej.[/B] Jest prawie pewne, że Saba zaraz po adopcji dostanie cieczkę i to byłby hardcore dla osoby, która nie miała wcześniej psa, zwłaszcza, że Saba ma przebywać tylko na podwórku. Poza tym Furciaczkowa ma bardzo duże doświadczenie i p. Wioletta mogłaby do niej jeździć i pod jej okiem uczyć się jak postępować z Sabą. [B] Saba potrzebuje pomocy finansowej na pobyt w hotelu. Bardzo proszę o pomoc ![/B] Saba jest bardzo nieadopcyjnym psem. Przez moment w schronie przymierzali się nawet do jej eutanazji. Teraz Saba ma depresję, jest apatyczna i już odpuścili. Jednak uważam, że to jest wielka szansa dla niej na poprawę losu !
  12. [quote name='kolejna kobietka']toyota dopisz u siebie w poscie 1, ze post 7 jest postem rozliczeniowym[/QUOTE] Zrobione !
  13. Jeszcze ramki i będzie na mojej ścianie...
  14. Dopisałam w pierwszym poście informację o rozliczeniu finansów.
  15. To na dobrą wróżbę, chyba musimy zagrać w totka ;).
  16. [quote name='IZMADO']Ja również mam na adresówce imię psa i mój numer telefonu. Teraz dodatkowo moja suka nosi jeszcze lyssetkę oraz przy każdej obroży ma pasek z informacją, że jest zaczipowana. [[B]toyota[/B], dziękuję :loveu:][/QUOTE] Nie ma za co, żeby tak każdy dbał o psiaka jak my :cool3:.
  17. Niestety nie mogę już robić zdjęć i te foty dostałam ze schroniska, innych nie będzie. Chyba wtajemniczylam Cię Aduś ?
  18. Obojętnie jakie hasło, ale najlepiej jakieś łatwe do odróżnienia ;).
  19. [quote name='kolejna kobietka']czy mozna na fb zbierac na konto 4DogS?[/QUOTE] Tak, jest zgoda na to, tylko trzeba wymyślić jakiś tytuł do wpłat, np. chore uszy westa.
  20. Jak się wyciąga psa z kojca to wtedy całe schronisko szczeka. Psy nie wychodzą nigdy na spacery.
  21. Krótkowłosa wersja dla leniwych ;).
×
×
  • Create New...