-
Posts
8312 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by toyota
-
Owszem chcą wypchnąć psy do adopcji, ale ważniejsze jest to, żeby nie było zdjęć, które mogłyby ukazać warunki w schronisku, do których mógłby się ktoś doczepić. W schronisku nikt nie sprawdza domów i dają psa każdemu. Czasem to się płakać chce, takim menelom dają psy. Ważne, że jest adopcja, to jest korzyść dla gminy, że nie bedzie płaciła na psa. Także pomoc w adopcjach jest mile widziana, ale nie kosztem dobrego wizerunku.
-
Kryziu, cytuję poniżej mojego posta z wątku "rosyjskiej ruletki", jak wygląda sytuacja: "Mam zakaz robienia zdjęć w schronisku. Powiedziano mi o sytuacji z tymi psami, pokazano mi psy w boksach, każdy był w innym kącie schroniska, popatrzyłam na każdego przez chwilę i przesłano mi foty na maila. Zapewne to stara fota, pewno się nie chciało biurwie robić aktualnej, a czarna siedzi w schronie od 04.2009 r. Do schroniska zaglądam teraz raz na 2 tygodnie i szukam jakiś biedaków, którym trzeba pomóc. Tej piątce nie zdążyłam nawet więcej razy się przyjrzeć. Do schroniska mam kawał drogi, zdjęć nie mogę robić, na spacery nie można z psami wychodzić, to po co mam tam jeździć, żeby spacerować miedzy boksami :angryy: ? Szlag mnie trafia na tę sytuację, był donos do powiatowego ze zdjęciami, potem kontrola, która nic nie wykazała i zakaz robienia zdjęć w schronie, a ja jako jedna z podejrzanych :shake:. Paradoksalnie po tej aferze zostałam oficjalnie wolontariuszką i nie mogę dosłownie nic :angryy:. Powiedzieli, że owszem, bardzo by chcieli, żebym nadal cyt. "promowała " psiaki, ale mam sobie foty brać ze strony schroniska, bo prawie wszystkie pieski przecież mają :angryy:. Równie dobrze, to mogę "promować" pieski z jakiegokolwiek schroniska w Polsce, każde schronisko ma przecież stronę z psami :angryy:." Mam nadzieję, że odpuszczą, bo z fotami schroniskowymi to nie ujedziemy. Przykładowo - Saba- p. Wioletta zwróciła uwagę na Sabę dzięki tej fotce, która ją wruszyła. Takich zdjęć schronisko nie robi. [B]Gdyby nie MY, tzn. to zdjecie i ogłoszenie na Morusku, to Saba nigdy by nie znalazła domu. [/B] [IMG]http://img163.imageshack.us/img163/9169/25488543067937365186715.jpg[/IMG] W przypadku tej czarnej suczki Megi z "rosyjskiej ruletki" to nawet nie chciało im się zrobić aktualnego zdjecia :roll: (Megi siedziała w schronie od 04.2009 r.) . Teraz wszyscy się zastanwiają na wątku, czy aby na pewno to ten sam pies, bo wygląda całkiem inaczej teraz na zdjeciach z hoteliku :roll: .
-
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewu'] Czy ona jest odpchlona i odrobaczona?[/QUOTE] Teoretycznie tak, ale z doświadczenia wiem, że schronisko sobie z tym nie radzi .:roll: Czasem wożę psy schroniskowe i wymiotują robakami, a na jasnych widać pchły. Raz na miesiąc są odpchlone i odrobaczone. Środek na pchły jakiś dziwny, barwi sierść na niebieskozielony kolor (widać na jasnych), ale na pewno nie działa jak np. Fiprex przez 3 miesiące. No i mam sygnały, że przestali niektóre psy szczepić na wirusówki. Szczepią tylko na wejściu, czyli pewnie szczepienie już nieaktualne z 2009 r. Nie sprawdziłam tego, ale przypuszczam, że zaoszczędzili, bo psy nieadopcyjne, a dowiedzieli się o adopcji w ostatniej chwili. Wścieklizna na pewno jest co roku i jest aktualna. Tego bardzo przestrzegają. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Ale się namordowaliśmy, żeby te szelki założyć. Gdyby nie Twój brat sharka, to byśmy nie podołali. Kierownik, pracownik i ja i nikt nie kumał jak. Po 15 min. bezskutecznych zmagań poprosiłam Twojego brata, bo myślałam, że może pożyczył je od swojego psa i będzie wiedział ;). No i się udalo, co prawda za pierwszym razem tyłem do przodu, ale druga próba już zakończona sukcesem ;). Pozdrowienia i podziękowania dla brata :). Fajne to zdjęcie z samochodu. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Na kojcu jest tabliczka z nr psa i nr kojca oraz nr czipa. Wszystko się zgadza, zdjęcie pewnie stare. No i ona była zaczipowana, bo kiedyś czipowali psy na wejściu, teraz czipują na wyjściu. Czarna miała już czip, a ruda była czipowana wczoraj. Jak będzie okazja to sprawdźcie nr czipa u weta (jeśli ma czytnik) z nr w książeczce zdrowia. Na pewno się zgadza. Byłam przy tym jak pracownik sprawdzał. Na książeczce z tyłu jest też naklejka ze schroniskowym nr 46. Z tej gminy to już nie ma czarnego psa ;). Jest biała, wilczasta ( to są siostry) i rudy samiec. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Na pewno ta sama, bo się nr na kojcu zgadzał. Zdjęcie pewnie było dawno robione, a u nas większość psów jest otyłych z braku ruchu. No i jedzenia na szczęście nie brakuje. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Mam zakaz robienia zdjęć w schronisku. Powiedziano mi o sytuacji z tymi psami, pokazano mi psy w boksach, każdy był w innym kącie schroniska, popatrzyłam na każdego przez chwilę i przesłano mi foty na maila. Zapewne to stara fota, pewno się nie chciało biurwie robić aktualnej, a czarna siedzi w schronie od 04.2009 r. Do schroniska zaglądam teraz raz na 2 tygodnie i szukam jakiś biedaków, którym trzeba pomóc. Tej piątce nie zdążyłam nawet więcej razy się przyjrzeć. Do schroniska mam kawał drogi, zdjęć nie mogę robić, na spacery nie można z psami wychodzić, to po co mam tam jeździć, żeby spacerować miedzy boksami :angryy: ? Szlag mnie trafia na tę sytuację, był donos do powiatowego ze zdjęciami, potem kontrola, która nic nie wykazała i zakaz robienia zdjęć w schronie, a ja jako jedna z podejrzanych :shake:. Paradoksalnie po tej aferze zostałam oficjalnie wolontariuszką i nie mogę dosłownie nic :angryy:. Powiedzieli, że owszem, bardzo by chcieli, żebym nadal cyt. "promowała " psiaki, ale mam sobie foty brać ze strony schroniska, bo prawie wszystkie pieski przecież mają :angryy:. Równie dobrze, to mogę "promować" pieski z jakiegokolwiek schroniska w Polsce, każde schronisko ma przecież stronę z psami :angryy:. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Nie przesadzaj ewu, wcale nie jest taka duża, tylko utuczona :cool3:. Nawet na stronie schroniska widnieje jako średnia. Ta ruda, którą wzięła Macia ma z 20 cm więcej w kłębie :eviltong:. Ale ma tam raj :loveu:. -
2 staruszki w DS u kuzlik- Gacuś rozrabia. Dyzio umarł w Wigilię :(
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Pokochał Was Dyzio, to pewne :). Może na początku był zamknięty w sobie i trochę potrzebował czasu, by się otworzyć. -
Pamiętam oczywiście, chciałaś dać Małej Mi BDT ! Mała Mi to miała wielkie szczęście, trafiła od razu do DS w dodatku znalazły się osoby, które ją bezpłatnie do tego domu zawiozły. To jej wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241054-Mała-Mi-już-w-DS[/URL]-)-!
-
P. Wioletta to zrobiła taki numer, że wczoraj przyjechała po Sabę sama, bo miała pomoc siostrzeńca i zadzwoniła wieczorem do mnie, że Saba już w domu :). Kojec został postawiony w ciagu tygodnia. Miałam dzisiaj jechać w odwiedziny, ale to 80 km, strasznie leje, przemokłam bardzo w schronisku i przełożyłyśmy spotkanie na inny termin. Saba siedzi w kotłowni, bo w kojcu "płacze". Dzięki pomocy Ludwy i Ekiany, Saba będzie miała ufundowanego behawiorystę, mam już namiary. Saba nie jest aniołkiem, w schronisku stwarzała bardzo duże probemy z agresją do psów i nie chcemy dopuścić do jakiejś kolejnej tragedii. P. Wioletta zachwycona Sabą, a Saba wręcz zakochana, zasnęła wtulona w ramiona p. Wioletty. Saba jest po wizycie u weta, została odrobaczona i odpchlona i dostała antykoncepcję. Myślę, że jak najbardziej można już zbierać na sterylizację. P. Wioletta działa jak burza i pewnie sterylkę też szybko ogarnie.
-
Bardzo dziekuję Kauri, może jakby udało się uzbierać deklaracje na karmę, to może ktoś by wziął Dżamala na BDT...
-
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Czarna bardzo mnie zaskoczyła, w boksie garnęła się do mnie, a dzisiaj z kojca w ogóle nie chciała wyjść, to prawie się nie zdarza, większość psów się cieszy i gna przed siebie byle tylko wyjść ze schroniska, a ona zapierała się z całej siły i z powrotem do boksu. Trzeba było ją ciagnąć na siłę, żaden spacer przed podróżą nie był możliwy. Ruda zachowywała się trochę lepiej, ale też ledwo szła i co chwilę się kładła :roll:. Ona jakby zaakceptowała ten kojec jako swój azyl, widocznie niewiele w życiu pamięta dobrego, skoro tam czuła się bezpiecznie :(. Na pewno się otworzy, z tego schronu większość psów jest takich wystraszonych. Ewu, czy rozesłałaś nr konta do cioć deklarujących wsparcie ? Suczka ma przyczepiony do obroży pasek informujący, że jest zaczipowana, ale i tak nie jest wprowadzona do bazy danych, bo to trochę trwa. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Pojechały obie dziewczynki. Czarna jest postury labradora, a ruda sporo większa. Obie bardzo łagodne i słabo chodzą na smyczy . Ruda jest bardzo młoda, zęby ma bieluteńkie. Kierowcy obydwaj profesjonalni i doskonale przygotowani. Obie suczki dostały ode mnie obroże. Adopcja jednak z datą 9.05 :p. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Dzięki, to ma być data 25.05 ;). -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Już wysłałam treść upoważnień z moimi danymi na tego maila i do ewu. Nie wiem z jaką datą ma być ta adopcja, dzisiaj już bylo za późno, żeby to ustalić. Biurwa jak pokazywała mi psy to mówiła, że adopcja będzie z datą o ile pamiętam 09.05. Zróbcie najlepiej 2 wersje- z datą jutrzejszą -26.05 i tą 09.05. Jutro rano będę dzwonić do schroniska, ale za nim cos ustalę, to już może być za późno na tworzenie upoważnień. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Dzięki dziewczyny. Nigdy bym nie pomyślała, że transport będzie tak szybko ! Jeszcze potrzebuję dane do adopcji, to bardzo ważne, obydwaj kierowcy chcą być dosyć wcześnie jutro. Potrzebuję imię i nazwisko osoby adoptującej, adres z dowodu osobistego, nr dowodu i pesel oraz nr telefonu. Jeszcze będzie potrzebne upoważnienie do podpisania dokumentów adopcyjnych, rano muszę jeszcze ustalić z jaką datą, bo z tego co pamiętam to biurwa mówiła, że adopcja musi być 9.05. Podaję do siebie maila - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lobaria'] [B]Pytanie do toyoty[/B] - czy któryś z psiaków jest stary lub chory ?[/QUOTE] Żaden nie jest stary ani chory. Najstarsza jest według mnie ta czarna suczka, ale w sile wieku, jakieś 5- 6 lat. W schronisku nikt nie określa wieku psów. 2 suczki są wycofane, ta biała i jej siostra, której nie ma na zdjęciu. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
W schonisku nie ma rabatów, tu same ciężkie przypadki i psy się zagryzają z przepełnienia za te 18 zł + vat za dobę. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
[quote name='mdk8']Jakby dało radę można by się jakoś dogadać i ewentualnie płacić za każdy dzień pobytu, ile by sobie krzyknęli ?[/QUOTE] To nie ma sensu, jest 18 zł netto + 23 % vat za dzień ! -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Nie wiem czy poczekają. Może jakiś dzień czy dwa jakby był już konkretny termin zabrania... Zostałam uprzedzona, że adopcja będzie z datą 09.05. Z tego wnioskuję, że gmina do tego dnia zapłaciła, a teraz psy są na utrzymaniu właściciela schronu, który jest prywatny. Dali czas do końca miesiąca. Biała drobniejsza od owczarka, ale można ją podciagnąć. Jest taka jak mix bordera -Mela, którą widziałaś. -
MEGI odeszła za TM po 2 latach w hoteliku :(. RUDA ma dom.
toyota replied to toyota's topic in Już w nowym domu
Padła propozycja pomocy od Maci dla jednego, zadzwonię i ustalę szczegóły.