Jump to content
Dogomania

tamb

Members
  • Posts

    7318
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by tamb

  1. Mogę ogłosić sunię w DP jeśli przyślecie tekst i zdjęcie [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
  2. Poznałam dragonek100 (p.Martę) osobiście kiedy chciała dać dom stały niewidomemu staruszkowi Paragrafowi. Kiedy znalazł się bardzo dobry dom a "mniej zapsiony" p.Marta uznała, że Paragraf będzie w nim szczęśliwy. Sama postanowiła pomagać najbardziej potrzebującym psom i to robi. Jest wspaniałą osobą i powierzyłabym jej opiece każdego psa. W Krakowie też jest możliwość ogłaszania psa w tv i Foksia i Dżekuś cały czas to robi. Nikifor jest w dobrych rękach. Maszaberla, może zechcesz bardziej skutecznie pomóc Perle?[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/niesamowite-pussydog-dolls-z-piekla-w-krezelu-przedstawiaja-sie-do-adopcji-122138/index40.html[/URL]
  3. Były na spacerku, Saba tak się jeszcze boi, że robiąc siusiu leżała na śniegu.
  4. Trzymam kciuki za Żużu i proszę, zobaczcie :-([URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/smutas-strzepek-pieska-ciagle-zyje-trojmiasto-118606/[/URL]
  5. [quote name='hop!']W miesięczniku "Przyjaciel Pies" jest chyba ogłoszony Fux/Fuks.[/quote] Ojej, czyja to zasługa?:loveu:
  6. Napisałam, że zapewnię Fuksowi hotel i ogłaszanie, Ula przywiozła (zaadoptowała na siebie) i tyle formalności. Smutasa ktoś musi adoptować na siebie i zapwwnić mu dom tymczasowy albo hotel. Miesiąc kosztuje 450zł z jedzonkiem, o koszty weterynaryjne zawsze można poprosić na dogo (ludzie pomogą bo samemu się nie dźwignie).
  7. Były 3 telefony, ludzie mili ale obawiam się, że żaden dom nie nadaje się dla Fuksa. Oczywiście wszystkie domy zostaną sprawdzone.
  8. Jak to robię?;) Dramatyzuję, panikuję, wymuszam, angażuję tak, żeby ofiara tego nie zauważyła, kiedy trzeba robię wrażenie niezaradnej i bezbronnej ale jestem jędzą i nie odpuszczam. Nie powinnam ale jadę na kontaktach zawodowych i .... mam szczęście do dobrych ludzi.:evil_lol: Może nie powinnam aż tak szczerze? :razz:
  9. Fuks musi mieć fuksa ale szkoda mi tego biedaka na zdjęciu.
  10. Mam wspaniałą wiadomość. Jeśli Fuks znajdzie dom z aktualnych ogłoszeń ma zapewnione darmowe szkolenie z nowym właścicielem w renomowanej psiej szkole Hit-Dog. Jeśli nie znajdzie teraz domu za niecałe dwa tygodnie pojedzie na stacjonarne szkolenie do właściciela psiej szkoły. Termin kastracji jest we wtorek o godzinie 9tej. Wpłaty można zostawić u pana Tomka, za co dziękuję.
  11. Między innymi do Komitetu Pomocy Zwierzętom Przystań Ocalenie, do Zwierze nie jest rzeczą i do TOZu.
  12. :shake::shake::shake:
  13. Fuks jest dzisiaj w Dzienniku Polskim, będzie w tv, musi ktoś odpowiedni zadzwonić.
  14. Ściskam za Fabia a jutro za Fuksa ściskajmy bo będzie w programie "Kundel bury i kocury".
  15. Fuks nie jest agresywny, kocha ludzi. Nie nadaje się do domu z ptakami, kotem i drugim psem-samcem. Szkolenie jest potrzebne na posłuszeństwo bo jest bardzo silny i trudno go utrzymać na smyczy. Powinien znać podstawowe komendy. Sally napisała, że może duży pies stać się agresywny jeśli będzie mu się na wszystko pozwalać. Z mojej wypowiedzi wywnioskowała, że jestem przeciwko nakazom i zakazom i chcę domu, w którym Fuks będzie rządził. Ja wcześniej napisałam, że pies nie może żyć w świecie zakazów i nakazów i inne rzeczy bo tak odebrałam niedoszły dom Fuksa. To była taka aluzja do przyjęcia go w nowym domu. Nie wszyscy zaakceptowali adopcję psa i było to odczuwalne i bardzo dla mnie przykre. Nawet jakby kochał koty (później u mojego znajomego wyszło, że nie kocha) nie zostawiłabym go tam.
  16. Czyli mamy na kastrację.:multi:Dziękuję.:loveu: Teraz tylko ustalę termin.
  17. Tinka tęskni jeszcze. Śpi w łóżku, jest rozpieszczana ale popłakuje za hop! i pieskami.
  18. Julitko, dziękuję. Użyję do gazet i Twój tekst i Dototy1.
  19. Sally chodziło mi o to, że jeśli coś zniszczy czy załatwi się to nie będzie oddawany, powoli trzeba go wszystkiegu nauczyć. Trzeba popracować nad psem i mieć świadomość, że mogą być problemy. Strofowanie psa od początku, same zakazy, wymagania i brak akceptacji członków rodziny nie rokują dobrze na przyszłość. To nie jest maskotka tylko żywe stworzenie. Uwierz mi, jeśli to napisałam to miałam jakiś powód, o którym nie chcę pisać na wątku.
  20. Dorota1, dziękuję.:loveu:
  21. Kasracja kosztuje 150zł. Fuks już w hotelu ale dzięki temu, że spędził noc w mieszkaniu o wiele więcej o nim wiemy. Zna łóżko, całą noc ładował się na nie. Nie może iść do domu z kotami ani z ptakami. Reaguje jak pies polujący. Widząc ptaki na balkonie czaił się i robił stójkę. W nocy kilkanaście razy zrobił siku, pewnie czuł inne zwierzęta i znaczył teren. Od 6 rano do 9-tej chodził po Błoniach, bardzo reaguje na ptaki, przy kontakcie z innym dużym psem warczał. Potrzebuje bardzo dużo ruchu, czułości i szkolenia. Trzeba mu szukać domu z ogrodem, w mieszkaniu ktoś miałby problem a on miałby za mało ruchu. Spacery w mieście przy jego sile i reagowaniu na każdego ptaka i kota nie byłyby przyjemnością.
  22. Napiszę na wątku, żeby nie było niejasności (pani Ania zna wątek). Zależy mi na domu, w którym pies będzie kochany, akceptowany nawet jak będą jakieś problemy przez wszystkich członków rodziny, w miarę potrzeby szkolony (przez profesjonalistę), będzie pełnoprawnym członkiem rodziny. Nie będzie problemu jeśli coś wartościowego zniszczy, nie będzie strofowany, będzie mógł wskakiwać na sofę czy łóżko. Nie będzie miał ograniczanej przestrzeni i nie będzie żył w świecie zakazów i nakazów. Wycierpiał już wystarczająco i powinien mieć w życiu dużo przyjemności. Chciałabym, żeby wszyscy członkowie rodziny pragnęli obecności psa i na niego oczekiwali. Decyzja musi być poważna i wspólnie podjęta. W przyszłości zanim zawiozę do nowego domu psa, poproszę o wizytę w hotelu wszystkich członków rodziny. Uniknę rozczarowań, dyskomfortu dla psa i straty czasu.
×
×
  • Create New...