Jump to content
Dogomania

Mudik

Members
  • Posts

    4272
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Mudik

  1. Co do stania w misce, to na razie jak pisałam mamy pudełko na buty bo nie mam zwykłej dużej miski takiej np do prania, tzn w ogóle mam ale w domu na wsi tu nie(musze taką kupić) a La jest obłędna,jak patrzę na jej filmiki z MŚ to aż dreszcze mam :loveu::loveu::loveu::loveu:
  2. [quote name='WŁADCZYNI']a czym klikasz? Bo dźwięk mi bardzo pasuje a żaden z moich klikerów tak nie brzmi:mad:[/quote]Kupiłam kilka sztuk za grosze w stanach w zoologicznym markecie PetsMart.
  3. Na Delika skąd to na Vica się darłąm bo przeszkadzał, zaczeliśmy dziś kręcenie się w kółko z łapami tylnymi na encyklopedi(psiej;)) i jakoś idzie, włażenie do miski gorzej on słabo z nią kombinuje, jak zaczęłam klikać najpierw dotknięcie to zaczął ją ciągnąc do siebie. Za to do pudełka na buty od razu wlazł, wchodzi juz dwiema ale nie wiem jak zrobić by wstawił resztę:roll::roll: Dziś juz filmiku nie będzie ani ćwiczeń bo za dużo tego żarcia i tak ma co spalic z żeberek.
  4. Mudik

    bzik

    [quote name='Aaliyah1981']ja juz nie wiem do czego to doszlo ,ze musimy jakies podania skladac , wnioski ;)[/quote] Mam nadzieję,że się Ania nie zezłości o mały OFF Aaliyah1981 Tw,ój psiak jest prawie w tym samym wieku co mój , mój ma dziś 8 miesięcy i 21 dni:evil_lol::evil_lol::evil_lol::lol::lol:
  5. Rozumiem ,żeby owczarek taki o pierwotnym mało zmienionym charakterze vlcal,mudik,cattle dog czy jaskowyś pierwotny psic, ale boksio?:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Jestem w szoku WOW!
  6. [quote name='grrrond']ah agility! cześć Martinee! Wrzucę dzisiaj wieczorem pewnie fotkę obiecaną, bo teraz jestem dosłownie na momencik. Wyjeżdżam ósmego pod namiot do Sopotu, niestety bez Kefira, zostaje ze świniakiem w domu. Mam w planach dwa soczyste dni na sopockiej wystawie, oglądanie zawodów frisbee itd ;) ktoś z Was też może jedzie? Zrobię chyba świniakowi zdjęcie jak przystrzyzony :evil_lol:[/quote] To będzie fajny weekend dla Ciebie , pozazdrościc też bym chętnie zawody pooglądała, ale za to w następny weekend ja sioe szkolę agilitowo-klikerowo w Czechach:eviltong::eviltong::eviltong: miłego weekendu!:lol::lol:
  7. [quote name='prittstick08']zobaczcie na te szczeniaczki [URL]http://www.youtube.com/watch?v=JWjex3lIOiI[/URL][/quote] Ok dobra wygrałaś,ja też tak chcę, zmienię (postaram się bo nerwus jestem) system na k/s ok??:lol::lol:;):evil_lol:
  8. Miałam na myśli,że kiedyś się na agility skusisz do nas:cool3::cool3:
  9. Kiedy tylko wchodził(zaczynał klikałam kilka razy ok wtedy smaka nie było, ale co robił pies ?? Wchodził wyżej(klik znaczyła tak dobrze robiwsz, nie było od razu smaka więc właził wyżej wtedy i dopiero wtedy(3-4 kliki to dla mnie nie rakieta) leciała seria podczas której dostawał smaka z ręki. Owszem nie raz mi się jeszcze zdarza,że klikne za szybko(widać,że unosi nogę dotyka ściany i rezygnuje wtedy nie ma smaka, dlaczego ? bo uważam ,ze danie go jest jednoznaczne z pokazaniem psu,że o to mi chodziło ,a nie chodzi mi o dotykanie tylko o coś więcej) Kiedy stawiał na chwilę był klik i smakołyk. Gdyby zacztynał naukę to bym klikała i dotknięcie, tak robiłam na początku jak stawiał najpierw jedną łapę na gzymsik(film 1) teraz to już umie więc wymagam więcej, to,że czasem spada to nie to,że nie umie tylko czasem zbytnio się nakręca na żarcie i nie panuje jeszcze dodatkowo nad giętkością swego kręgosłupa, dlatego tak silnie zaznaczam moment UTRZYMANIA pozycji. Nie myślę ,że psuję tym odruch skoro lepiej mu idzie a nie gorzej . Zaczyna już dochodząc do ściany unosić nogi i szukać nimi oparcia. Na razie i tak ma przerwę do niedzieli(tylko strefki na schodkach będziemy robić) i zobaczymy. Może spóbujemy z miską ale według mnie już kółka tak bardzo nie rozciągają psa, prędzej rozgrzewają i nakręcają i wyrabiają giętkość,której na szczęście Deliemu nie brakuje. A takie ćwiczenie włażenia będę robic na sweminarium w Czechach, zobaczę co powie trenerka klikera ,może sie okaże ,że nie dokońca robię dobrze to zmienie. Nie obruszam się za krytykę tylko nie zgodziłam się z oceną sposobu dawania smaków w stosunku do klikania. Więc na razie stop zobaczymy po niedzieli czy pamięta i jak mu idzie. Dzięki za pomysły ćwiczeń może jeszcze spróbuję kręcenia się na tylnych łapach wokół przedmiotu (jak takowy skombinuję+:razz::diabloti::roll: jakieś sugestie??? co to może być?na początek)
  10. Bo tak sa nauczone a po za tym pisałam,że dawałam smaki w czasie klikania. Na ostatnim filmie co jakiś czas dobieram smakołyki. Czy muszę każdy dawać oddzielnie mam je w ręce cała garść i tę rękę pies ma pod pyskiem i je z niej ciągle,z resztą miałam juz nie pisać więc na tym zakończę, a co do wieku uważam,że Deli juz na tyle jest rozwinięty,że może to robić . Wchodzenie do miski nie uważam tego za potrzebne, to co robi Deli używac też będę do rozciągnięcia psa, ćwiczeniem z miską psa nie rozciągnę. Deli jest giętki i tym ćwiczeniem uczy się panować nad swoim tułowiem. EOT [COLOR=Silver]to jest foto blog moich psów i nie chcę tu niemiłej atmosfery[/COLOR]
  11. Mudik

    Moja Misia

    Tak mi przykro ,Misia zawsze biegała z gracją na wszystkich moich fotkach ma baletowe iście pozy Dla Misi [`] [`]
  12. Aaaa Kalina:loveu::loveu::loveu:, Pati masz więcej mudiszcza????:lol::lol::lol::cool3::cool3::cool3:
  13. Deli to nie molos tylko mudi ma już prawie 9 miesięcy,przeczytaj proszę resztę bo nie chce mi się pisac jeszcze raz . To ,ze dziś nadwyrężył łapę to nie ze względu na wiek (kilka dni to ćwiczymy i było ok, tylko dziś za intensywnie. Po drugie pisałam juz ,ze cały czas mam w ręku małe chrupki które pies je ciągle gdy słyszy klikanie, pisz.e to ostatni raz bo 3 raz nie będę tłumaczyć, obejrzyj dokładniej i czytaj wcześniejsze posty ok? Kali(mudi w podobnym wieku to ćwiczyła, tylko Deli powinien troche schudnąć i za nim nie schudnie będę bardzo ograniczała te sztuczkę.
  14. [quote name='betty_labrador']ojej zartuje sobie :roll: niewazne juz.[/quote] Nie miałam pretensji byłam ciekawa o co dzodzi bo nie zrozumiałam i tyle ale jak nie chcesz pisac to spoko:eviltong::p
  15. [quote name='Asiaczek'][SIZE=3][COLOR=Indigo][B]A to jeszcze nie koniec super wieści... [COLOR=Red]JUMA MONGO Asiaczek FCI[/COLOR] w Wilnie otrzymał: I dzień - CAC, R.CACIB, II dzień - CAC, CACIB i tym samym skończył walkę o tytuł [/B][SIZE=4][COLOR=Red]Interchampiona i Baltic Champion!!!!! [/COLOR][/SIZE][B] Teraz trzeba jeszcze poczekac na oficjalne potwierdzenia i.... chyba będziemy pić!:crazyeye: Pzdr. [/B][/COLOR][/SIZE][/quote] No nie Asiu toż zabraknie słownika na gratulacje, jeśli miałabym się nie powtarzać:lol::lol::lol::lol::eviltong::eviltong::multi::multi:
  16. [quote name='betty_labrador'] tak tak a ja mam królestwo psie :eviltong:[/quote] ???????????:roll::roll:
  17. Ostatnia super ,ta z blokiem:cool3::eviltong: też nie przeszkadza mi ,stwarza dodatkowy ciekawy efekt:loveu::loveu::loveu: Super!
  18. Popatrzcie uważnie , ja mam w dłoni dużo drobniutkich chrupek, kiedy klikam Deli je zjada cały czas podczas gdy klikam:eviltong::eviltong::eviltong:
  19. Moje psy tak mają nauczone,że jak coś zrobią naprawdę suuuuper to tak klikam ,raz po raz każdy ruch i wytrzymanie w pozycji jako wzmocnienie . Klik to ok=dobrze , kilka klików SUUUPER, strefy sztuczki klikam raz no chyba ,że się czegoś uczy, teraz już będzie jeden klik za każde wejście, bo już wiem,że to umie. Niestety do niedzieli na razie stop z tą sztuczką i skokami więc w sobotę nie będzie miał treningu,przegieliśmy bowiem chyba z tym i zbyt nadwyrężył prawą przednią łapę ,utyka na nią , w trakcie dzisiejszego treningu zauważyła to Mokka bo w trakcie to się pogłębiło( po wysiłku,) dlatego skończyliśmy wcześniej i kibicowaliśmy Lokiemu. Za to biegamy już na 99% koło:multi::multi::multi: i długi skok:multi::multi: ten 1 procent to kiedy źle naprowadzę:diabloti: Więc z treningu jestem zadowolona:lol::loveu: dzielny , mądry chłopak:loveu:
  20. Suuuuper :multi::multi::multi:to ten filmik dedykuję Bety [url]http://pl.youtube.com/watch?v=6V5nfisMwN0[/url]
  21. Juuuuuupi BRAWAAAAA!!!!!:multi::multi::multi::multi::multi::multi:
  22. Mudik

    bzik

    [quote name='miroszki']Bzikowa, po co Ci Amsterdam (holender...) :evil_lol:[/quote] Dokładnie potrenujecie troszku:cool3::cool3::cool3:
  23. On wilczasty Aaaaaa:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: cuuuudooo!
  24. Ciekawe co powiesz na najnowszy jeszcze nie zgrany(zastosowałam Twoją radę:cool3::cool3:)
  25. Anka oszalałaś:-o:-o Precz z zimą!!!!!!!
×
×
  • Create New...