Jump to content
Dogomania

ULKA12

Members
  • Posts

    6902
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ULKA12

  1. [QUOTE=ania >;19066244]o boże jakie smutne wieści :-( nikt z nas nie chce żeby Bari się męczył :( bardzo, bardzo martwi mnie że nie chce jeść :-( Ulu, przyjechalabym jutro. widzialam ze z katowic jest pociag do stacji zarki letnisko, czy stamtad latwo dostac sie do Ciebie?[/QUOTE] Jeśli chcesz to przyjeżdżaj, tylko musisz wysiąść w Myszkowie stamtąd mogę Cię odebrać. Tylko musisz mi napisać kiedy, mniej więcej byś była, mnie osobiście bardziej pasuje po południu.
  2. Mam nadzieję, że nareszcie się coś ruszyło, trzymam kciuki :-)
  3. Wet twierdzi, że to starość. Powiedział również, że w wypadku Barika jest wskazanie do eutanazji ponieważ nawet jak mu się poprawi to na krótko a jakość życia jest zła. Sama nie wiem co o tym myśleć. Tak jak jest teraz nie może być na dłuższą metę bo on się po prostu męczy. Zawsze byłam zdania, żeby dać psu szansę. Jest u mnie malamutka z pokleszczowym zapaleniem opon mózgowych, też był czas, że przestała chodzić ale po podaniu leków zaczęła wracać do formy. Co prawda nie chodzi całkiem normalnie ale widać w niej radość, jest szansa na wyleczenie. Natomiast ja u Bariego nie widzę radości, a na wyleczenie tez raczej nie ma szans.
  4. Margaret ja też uważam, że Pegy powinna trafić do domu z ogrodem i jeśli ma zostawać sama powinien tam być jeszcze jeden pies. Peegy do dzieci się nadaje tzn nie ma w niej cienia agresji a przed zbyt natarczywymi dzieciakami po prostu ucieka. Ale na kompana do zabaw raczej się nie nadaje. Pegy to pies bardzo wrażliwy na zmiany np kiedy jej zmieniłam legowisko przez dwa dni spała na podłodze na dywanie bo nie chciała do niego wejść. Kilka dni się przekonywała, że na kanapę można wejść, a i tak robi to tylko wtedy gdy ja z niej zejdę, a przecież jest już u mnie rok. Nadaje się do domu spokojnego gdzie nie będzie oczekiwań typu uprawiamy psie sporty, pies maskotka, czy słodki przytulaczek. Peggy taka nie jest. Ona się cieszy ale z daleka. Lubi być głaskana ale na jej warunkach i broń boże nie przytulać bo się wystraszy. A ogłoszenia muszą zwracać uwagę. Ponieważ ogłoszeń typu "Oddam psa" jest bardzo wiele. Kiedyś niejaki Pucek, który był u mnie na DT znalazł dom poprzez ogłoszenie stylizowane na CV. Potem w rozmowie z tymi ludźmi powiedzieli, że właśnie taka forma ogłoszenia sprawiła, że zainteresowali się właśnie Puckiem.
  5. Bari nadal nie chce jeść, jest bardzo słaby, prawie nie chodzi tylko postawiony drepcze w miejscu.
  6. Był wet Barik dostał trzy zastrzyki, jedna to była na pewno no spa, reszty nazw nie pamiętam:shake:. na pewno dostał przeciwbóla, nie dostał sterydu ponieważ rano mu podałam enkorton. Teraz jest lepiej wstał, napił się, ale nadal nie chce jeść. Nie wiem czy my dobrze robimy przedłużając to wszystko.
  7. Z Barikiem znowu źle. Wczoraj nie chciał zjeść kolacji i słabiej chodził, a dzisiaj rano w ogóle nie wstał. Szczerze pisząc to jak weszłam do psiego pokoju to myślałam, że już nie żyje, nie mogłam go dobudzić. Popadł w jakąś katatonię, nie chce pić ani jeść, nie potrafię mu podać tabletek bo nie chce przełknąć. Rozmasowałam mu łapy ale to nie wiele pomogło. Teraz jak u niego byłam to zmienił pozycję ale dalej na nic nie reaguje:shake:
  8. Doszła wpłata za pobyt Barika u mnie, oraz pieniądze za badanie i lekarstwa Bariego. Dziękuję.
  9. a JA CHCIAŁAM NAPISAĆ, ŻE WPŁYNĘŁA WPŁATA ZA POBYT P&M. DZIĘKUJĘ
  10. Z tego co pamiętam, to tylko raz na mnie warknęła jak ją chciałam podnieść na rękach.
  11. Stanu stawów Bariego już raczej nie zmienimy, możemy jedynie sprawić aby go nie bolało więc trocoxil jest chyba wskazana, aby nie było takiej sytuacji jak ostatnio, że Barik przestał w ogóle chodzić. Dopytałam o ostateczną cenę, jedna tabletka 115 zł daje się połówkę potem po 2 tygodniach drugą, potem trzeba kupić drugą tabletkę i po miesiącu znowu daje się pół tabletki i po kolejnym miesiącu daje się pozostałą połówkę. W międzyczasie należy skontrolować krew. Ja osobiście myślę, że warto ale to Wy decydujecie. Mocz nie był zbadany przez moje gapiostwo, ponieważ jak przesiadałam się z Barikiem do samochodu z klimatyzacją, ponieważ wtedy było bardzo gorąco, próbka moczu została w moim samochodzie:oops: Ale ja tam mam jechać znowu za jakieś dwa tygodnie z innym psem to wtedy wezmę.
  12. Dostałam wyniki badań Barika. Wszystko Ok. "Dzień dobry, Przesyłamy wyniki badań Bari (morfologia + biochemia krwi): Biochemia krwi Albuminy: 3,298 g/dl (=) (3,3-5,6) - ALT (GPT) 37°: 63,621 U/l (=) (30-120) OK. Białko całkowite: 6,708 g/dl (=) (5,5-7,5) OK. AP (Fosfataza zasadowa): 102,8 U/l (=) (20-155) OK. Kreatynina: 1,275 mg/dl (=) (0,9-1,7) OK. Mocznik: 32,645 mg/dl (=) (20-45) OK. Trójglicerydy: 84,878 mg/dl (=) (17,7-115,1) OK. Morfologia krwi OB Krwinki czerwone (Erytrocyty): 6,5 mln/ul (=) (5,5-8) OK. Hematokryt: 46,6 % (=) (37-55) OK. Hemoglobina: 14,9 g/dl (=) (12,002-17,9949) OK. Krwinki białe (Leukocyty): 16,8 tys/ul (=) (6-16,5) + PLT (Trombocyty): 362 tys/ul (=) (200-580) OK. Wyniki są prawidłowe dlatego też nie ma żadnych przeciwskazań do leczenia Trocoxilem. Czy w związku z tym zamówić ten lek dla Pani? " Jak odpowiedziec na to pytanie?, Koszt ok 100zł, a za miesiąc trzeba dawkę powtórzyć. Teraz za badanie zapłaciłam 115 zł w tym kupiłam mu 20 tabletek karisivanu Paragon: http://www.fotosik.pl" target="_blank"></a>"]http://
  13. Czekamy na wyniki badań, będą jutro. Na razie Barik człapie ale nie ma w nim żadnej radości.
  14. Jutro jadę z Barikiem do Dąbrowy i tam zrobię mu wszystkie badania, biochemię i mocz. Po karsivanie jest taka poprawa, że Barik jest bardziej kontaktowy natomiast w chodzeniu nie ma żadnej poprawy. Myślę, że jednak ten artchrofleks by się przydał. Jutro skonsultuję z wetem ewentualne podanie troxocilu (lub jakoś tak) to drogi lek ale daje dlugotrwały efekt.
  15. Dzwoniłam do weta, ma mi jutro dać znać czy laboklin pracuje w ogóle w tym tygodniu, jeśli tak to jutro jedziemy na badania. Tutaj jest paragon za karsivan http://www.fotosik.pl" target="_blank"></a>"]http:// Jeśli jutro mi się uda pojechać na badanie to brać paragon czy fakturę, jeśli fakturę to na kogo? A tutaj dzisiejszy Barik http://www.fotosik.pl" target="_blank"></a>"]http:// http://www.fotosik.pl" target="_blank"></a>"]http://
  16. Bari od czwartku dostaje karvisan, zapłaciłam 30 zl, za 30 tabletek, ale to z jakiejś starej dostawy wet ma się dowiedzieć ile kosztuje teraz. Co do badań to Barik miał niedawno robioną krew, mam powtórzyć to badanie? Weterynarz, u którego leczę psy standardowo wysyła próbki do ludzkiego lab. ponieważ jest to tańsze. Oczywiście jest możliwość wysłania do typowo zwierzęcego laboratorium ale to droższa opcja, co wybieracie? Ja byłabym za ludzkim ale są różne opinie.
  17. Zbysio serdecznie dziękuje za głaski i prosi o więcej :-) http://www.fotosik.pl" target="_blank"></a>"]http:// http://www.fotosik.pl" target="_blank"></a>"]http://
  18. A to same dziewczyny [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/b79b9371cf7e36d4.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/b79b9371cf7e36d4.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/c11f9b159e085dc7.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/c11f9b159e085dc7.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/d72d3c1988aa677c.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/d72d3c1988aa677c.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/9d03311838e78aa3.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/9d03311838e78aa3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/10a97f1e0ad45b31.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/10a97f1e0ad45b31.jpg[/IMG][/URL]
  19. Doszła wpłata za kolejny miesiąc pobytu Szafranka. A oto i sam Szafranek [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/cc280a7437b95837.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/cc280a7437b95837.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/93c48c4eeee733f1.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/93c48c4eeee733f1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/c172bb2a5abbd62c.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/c172bb2a5abbd62c.jpg[/IMG][/URL] I najładniejsze :-) [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/8ec799b075eb00fc.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/8ec799b075eb00fc.jpg[/IMG][/URL]
  20. A tutaj zdjęcia Sonieczki [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/a4f58dba256a20a8.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/a4f58dba256a20a8.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/bd73463de1089115.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/bd73463de1089115.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/c306f733b8c743a5.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1382/c306f733b8c743a5.jpg[/IMG][/URL]
  21. Pegy czyta na bieżąco wszystkie posty a potem plotkują razem z Megan.
  22. Pytałam o cenę tego leku u nas, jeden listek leku kosztuje 30 zł, (30 tabletek) zamówiłam Bariemu na razie 2 listki to wystarczy na 15 dni, czyli miesięczna kuracja 120 zł, to drogo wychodzi.
  23. Tez mi sie wydaje, że można się z artrofleksem wstrzymać i kupić mu kersivan. Zamówić u swojego weta czy może macie gdzieś dojście do tańszej hurtowni? Dzisiaj Bari w o wiele lepszej formie, człapał dzisiaj dzielnie.
×
×
  • Create New...