Jump to content
Dogomania

ULKA12

Members
  • Posts

    6902
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ULKA12

  1. Dziewczyny noc spędziły spokojnie. Rano miski wymiecione do czysta, choć w nocy nie bardzo chciały jeść. Na spacerek trzeba było panny wynieść. Już na dworze ta większa poruszała się swobodnie, mniejsza przemieszczała się krzakami ale widać, że trzeba dać jej troszkę czasu a się rozkręci. W kojcu zachowują czystość, tylko rano jak weszłam założyć im obroże to troszkę popuściły, chyba ze strachu:shake:. Generalnie pozytywne psiny i myślę, że powinny szybko znaleźć dom, obie troszkę pokasłują ale myślę, że to wynik jakiegoś przeziębienia, dam im syrop prawoślazowy i powinno być dobrze. Obie też jednak bym wykąpała, ale to nie teraz, obie muszą nabrać do mnie więcej zaufania. Nie podejdą jeśli cokolwiek trzymam w ręce, a na gwałtowny ruch zmiatają gdzie pieprz rośnie. Jak do psów nie wiem bo nie sprawdzałam, zauważyłam tylko, że jak widzą psy to warczą i szczekają a to chyba nie wróży nic dobrego, ale może to tylko obrona swojego miejsca, zobaczymy to za krótko aby wyrokować.
  2. Najpierw gratulacje dla siostry wspaniałego syna :-) Natomiast to do dziadka to mam wrażenie, że wcześniej ktoś starszy sprawił dużą krzywdę Puckowi i stąd takie zachowanie. U mnie nie było żadnych starszych osób więc nie miałam okazji zobaczyć tego typu zachowań. On tak zachowuje się tylko do Twojego dziadka czy do wszystkich starszych mężczyzn?
  3. Jeśli chodzi o finanse to przedstawia się to następująco> Dostałam już za pobyt Megan za miesiąc lipiec 300 zł. Z tego wykorzystała na pobyt 40 zł, zostało: 260zł. Na transport Megan do Koszęcina wydałam 50zł, czipowanie, 40 zł, szczepienie przeciwko wściekliźnie 20zł, czyli wydałam: 110zł. Zostało mi 260 - 110 = [B]150zł[/B]. Co robić z tymi pieniędzmi, odsyłać czy jeszcze czekać?
  4. A oto i Peegy w kwiatowej odsłonie :-) [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/bcb84c4ebd4ed98c.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/bcb84c4ebd4ed98c.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/6f0c050df21e3d4b.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/6f0c050df21e3d4b.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/313af9800195c356.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/313af9800195c356.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/e33195eefe73b5d9.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/e33195eefe73b5d9.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/b03e46891343ad6d.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/b03e46891343ad6d.jpg[/IMG][/URL] To wszystko co mam :-)
  5. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko się ugiąć pod przemocą. Megan jeszcze u mnie, świeżo po kąpieli [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/b73412461e5dfab3.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/b73412461e5dfab3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/1ad6bf06334ac0d3.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/1ad6bf06334ac0d3.jpg[/IMG][/URL] Tutaj już z nową opiekunką oraz z koleżką. Zauważcie, że tym razem nie zapomniałam założyć Megan obroży jaką otrzymała od Taks :-) [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/6275106aaae23655.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/6275106aaae23655.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/63f8ee8f4934618b.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/63f8ee8f4934618b.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/5e087829d71eed40.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/5e087829d71eed40.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/d5421be05b6c2f40.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/1880/d5421be05b6c2f40.jpg[/IMG][/URL]
  6. A ja wiem co u Peegy, mam nawet zdjęcia, ale to dopiero jutro :-) Do Megan też dzwoniłam, chodzi za pania krok w krok, jeszcze troszeczkę niepewna ale myślę, że to minie z czasem. U Peggy też wszystko OK, trzyma się swojej pani, wyleguje się na ogródku ładnie chodzi na spacery. Ogólnie wszystko super, oby tak dalej.
  7. Megi trafiła bardzo dobrze, co nie zmienia faktu, że było mi bardzo smutno przy rozstaniu. Oczywiście zrobiłam z siebie idiotkę i się poryczałam na odchodnym :shake: Pani bardzo sympatyczna, psi kolega również. Mam nadzieję, że Megan szybko się przyzwyczai do nowej sytuacji. Pani niestety mało internetowa ale obiecała chociaż komórką zdjęcia przesyłać. Mam zdjęcia z wczorajszej wizyty, za chwilę je wkleję.
  8. Już wszystko wiem. Megan wykąpana, zaczipowana gotowa do drogi jeszcze tylko spacerek i jedziemy.
  9. Dziewczyny nie mam umowy ze schroniska a na jutro jest mi potrzebna.
  10. Jestem umówiona z panią na przekazanie Megan w poniedziałek po południu. Nadal nie dotarła do mnie umowa adopcyjna Megan ze schroniska. Bejotka czy mogę mieć do Ciebie prośbę o ogloszenie suni, która jest u mnie na tymczasie? Masz chyba szczęśliwą rękę a mi jej ogłaszanie zupełnie nie idzie.
  11. Birmanek, to pierwszy sznaucer z jakim miałam doczynienie, troszkę spaczył moje wyobrażenie o sznaucerach, ponieważ był to psiak wyjątkowo łagodny, stateczny, cichy. Uwielbiał wszystko i wszystkich. Naprawdę kochany pies. Smutne jest to, że nasze psy tak szybko odchodzą, piszę nasze bo BIrman był w jakimś sensie mój. Pocieszające jest tylko to, że odchodził w swoim domku, wiedząc, że jest kochany .
  12. Megan przeskakuje płotki do 50 cm nie widziałam aby przeskakiwała coś większego. Skoro zapadła decyzja na tak, to poproszę o adres tej pani zadzwonię do niej i ustalimy szczegóły przywozu psa, chyba, że ona do mnie zadzwoni.
  13. Gruczoły były czyszczone u Klementyny, nie zauważyłam aby Sonia kiedykolwiek saneczkowała.
  14. Jeśli chodzi o transport Megan to mogę ją zawieźć do nowego domku za zwrotem kosztów. Wczoraj byłam biedna dlatego, że nieopatrznie udałam się do dentysty a ten mnie tak załatwił, że byłam skłonna iść do drugiego aby mi ten leczony ząb wyrwał. Na szczęście dzisiaj już jest dobrze i da się żyć :-)
  15. Witam na nowym wątku Zdzisława. U nas wszystko dobrze, chociaż pogoda chce nam dokuczyć bo albo wieje, albo leje albo grzmieje:evil_lol: a jak to nas nie zmorze to próbuje nas ugotować. Ale nic to my sie nie dajemy. Zdziś ma się nieźle, jedyne na co zwróciłam uwagę to to, że raz podnosi nogę do sikania a raz nie czyli wniosek raz jest lepiej, raz gorzej. Wiem, że to nie moja sprawa, ale z deklaracji jakie były na początku wynikało, że Zdzisiowi brakowało 40 zł a tera zbrakuje 60zł, czyli może wypadało by kogoś pogonić o wpłaty? Co do rozliczania przez TOZ ja zasadniczo nie kupuję karmy na faktury dlatego chcąc sprostać wymaganiom muszę kupować coś czego w rzeczywistości nie potrzebuję. Jeśli nie da się inaczej to sie dostosuję, ale wolałabym się rozliczać gotówką. Natomiast te pieniądze z TOZu przeznaczyć na jakieś ekstra wydatki Zdzisiowe np teraz przydałby mu się artofleks nie ma jakiś ogromnych problemów ze stawami ale ja wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać niż potem leczyć, a to jednak pies starszy i duży. Przydałoby się mu też jakieś porządne odrobaczenie ja go odrobaczyłam pratelem ale niestety nic na wadze nie przybrał, do tego jakieś chociaż podstawowe badanie krwi. Oczywiście nic z tego co wymieniłam nie jest jakieś strasznie pilne ale po prostu wypadało by to zrobić gdyby była jakaś luźniejsza kasa. Jedyne co bym mu kupiła na cito to coś na stawy. Ja mu podaję dolfos senior ale to chyba może być już za mało.
  16. Nie wiem jak u Peggy ale u Megan wszystko OK. Trochę nam pogoda dokucza, bo z jednej strony burza a z drugiej upały. Reszta pewnie się wakacjuje.
  17. Sonia uwielbia domowe jedzenie. Uważajcie też na nią bo to złodziejka akrobatka, za cukierkiem, który wyniucha na szafce nie zawaha się wspinać aby go dopaść. Wchodzenie na stół to dla niej nie problem, oczywiście wystarczy jedno nie aby potulnie zeszła, z taka miną, że nawet nie można się na nią pogniewać za te ekscesy.
  18. Niepiszczące. Co do odrobaczania to pomimo braku wpisu w książeczce ostatnio była odrobaczana dosyć radykalnie więc proponowała bym dać jej troszkę odpocząć. Tym bardziej, że ona po odrobaczaniu miała biegunki. A jak jest teraz nie ma biegunek?
  19. Piłeczka jest obowiązkowa dla Sonii ona ją wszędzie ze sobą obnosi ale musi być taka miękka z materiału.
  20. Kurcze to bardzo dziwne, ludzie się nie znają. One są w 100% adopcyjne i bezproblemowe.
  21. Oby, oby. U mnie się rodzi chyba syndrom Violetty Villas coraz trudniej mi się z nimi rozstać:-(
×
×
  • Create New...