ULKA12
Members-
Posts
6902 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ULKA12
-
Powiem szczerze, że po raz pierwszy widzę taki sposób zabezpieczenia rany.
-
Dzisiejszy dzień minął bez niespodzianek. Gabryś bardzo malutko je, jakby nie znał suchej karmy do tego tylko wtedy gdy ja jestem w pomieszczeniu i mu kibicuję i zachęcam wtedy troszkę zje. Próbowałam mu poddać różne rodzaje karmy z takim samym efektem, nie próbowałam tylko tych marketowych bo nie posiadam, chyba trzeba mu będzie gotować. On też tak wybrzydzał w schronisku?
-
Nic nie dostaje, w schronisku miał ataki po wyjściu swoich wirtualnych opiekunów, z tego względu od trzech miesięcy go nie odwiedzają i podobno przez ten czas nie było ataków, ale jeśli te napady wyglądały tak samo jak u mnie mogły zostać po prostu niezauważone. Rozmawiałam z wetami i na podstawie tych informacji podjęliśmy decyzję, że na razie nie będzie otrzymywał leków bo mają bardzo negatywny wpływ na wątrobę i nerki, ale on przyjechał 15 i miał juz dwa ataki. Bardzo lekkie jak na moją wiedzę. Psy z padaczką które były u mnie miały o wiele mocniejsze napady i nie kończyły się tak, tylko pies był jakiś czas wyaźnie słabszy i przebieg ataku był zdecydowanie gwałtowniejszy. A może to jednak nie padaczka? Może warto go skonsultować z kimś jeszcze? Ja jeździłam do dr Olender w Tychach, ale ona jest dosyć droga.
-
Państwo postanowili skonsultować tą chora łapkę Sary u jakiegoś weta we Wrocławiu. Zna ktoś jakiegoś dobrego chirurga w tym mieście, który będzie w miarę tani? A oto Sara na swoim :-) [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2136/19bbc37fd54f4758.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2136/19bbc37fd54f4758.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2136/8b89d5a98acc862f.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2136/8b89d5a98acc862f.jpg[/IMG][/URL]
-
Dwupak - Meggi i Peggi - Pilne - wizyta poadopcyjna - Wrocław
ULKA12 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Marysia55 bardzo dziękuję za wstawienie zdjęcia:Rose: -
Gabryś dzisiaj znowu miał atak:shake:. Sytuacja wyglądała tak, że wróciliśmy z podwórka gdzie ja prałam dywan a psy łaziły, już tam coś mi sie nie podobało bo Gabryś trzymał się mnie tzn siedział w pobliżu a nie chodził jak reszta psiaków ale pomyślałam, że on taki grzeczny. Po powrocie do domu poszłam po przysmaki dla psów i jak wracałam to przeciąg trzasnął drzwiami i wtedy zaczął się atak Gabrysia, nie wiem czy to była przyczyna czy tylko zbieg okoliczności. Intensywny atak trwał znowu około minuty gdy się skończył Gabryś jakby nigdy nic upominał się smakołyki. Udało mi się nagrać ten atak tam nie ma początkowej fazy ale jest to co najważniejsze. Tak sobie myślę, że on może mieć te ataki już od dłuższego czasu, a że są one mało zauważalne i krótkie mogły zostać przeoczone przez pracowników schroniska. Czy te ataki po odejściu opiekunów tymczasowych wyglądały podobnie jak ten atak? [URL]http://www.youtube.com/watch?v=hmfd9b3LhG8&feature=youtu.be[/URL]
-
Dwupak - Meggi i Peggi - Pilne - wizyta poadopcyjna - Wrocław
ULKA12 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Pani Megan przesłała mi poranne zdjęcie Megan ale ja oczywiście nie umiem go przenieść z telefonu na komputer, może mi ktoś podać swój numer telefonu to ja bym mu przesłała to zdjęcie a on by tutaj je wstawił. Podobna sytuacja z fotkami Sary. Pomocy!!!! -
Ja zrobiła mtakie zdjęcia surykatek, do ogłoszeń raczej się nie nadają ale zawsze to coś. Nie wiem czemu Ania nie zamieściła tutaj ich zdjęć, zresztą na wątku Zdzisia , u którego była z wizytą też nie ma zdjęć, może gdzieś wyjechała i nie ma dostępu do internetu, ale jestem pewna, że jak tylko będzie to możliwe nowe ładne zdjęcia będą. Na razie musi wystarczyć to co jest :-) Telenowela pt "Koty" i główne fanki serialu [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/7c8fa9ec63c85a43.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/7c8fa9ec63c85a43.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/0291868088931736.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/0291868088931736.jpg[/IMG][/URL] One mogą tak stać bardzo długo [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/4ecd10437fae1534.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/4ecd10437fae1534.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/4caecfdc5d7fecbf.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/4caecfdc5d7fecbf.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/073d241e4ca300a8.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/073d241e4ca300a8.jpg[/IMG][/URL] Suri bawi się w kameleona [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/9105aebe3312be94.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/9105aebe3312be94.jpg[/IMG][/URL]
-
Gabryś czuje się dziś dobrze, oczywiście po spacerze nie chciał wracać do domu i dopiero smaczki go skłoniły do powrotu. Rozmawiałam dzisiaj z panią weterynarz ze schroniska w którym przebywał Gabryś oraz z jeszcze innym wetem oboje powiedzieli, że oni by się jeszcze wstrzymali z lekami, atak trwał krótko nie był silny a jak się zacznie podawać leki to trzeba je podawać cały czas a mają bardzo niedobry wpływ na nerki i wątrobę. Pani weterynarz kazała zapisać datę ataku i czas trwania i obserwować i tak zrobiłam, zobaczymy co będzie dalej.
-
Szafranek zabrany cmentarza w BDT, jego miejsce zajął w DT Bajo.
ULKA12 replied to szafranekm's topic in Już w nowym domu
Słuchajcie jest możliwość aby Szafranek pojechał do nowego domu tymczasowego gdzie może mu będą mogli pomóc lepiej ode mnie. Ja przyznam się szczerze nie potrafię do niego już dotrzeć w kwestii zakładania obroży, próbowałam już wszystkiego, a nadal nie posunęłam się do przodu, myślę, że to moja wina bo pewnie nie jestem zbyt cierpliwa albo nie umiem do niego dotrzeć. Myślę, że osiągnęliśmy z Szafrankiem dużo, pies jest ufny do ludzi, daje się bez problemu głaskać, wręcz się tego domaga, można go głaskać również przez kraty, wkładać ręce do jego kojca i nie powoduje to agresji. Szafranek ładnie przychodzi na zawołanie plinuje się przewodnika, wchodzi do pomieszczeń zamkniętych i może tam chwile pozostać ale nie sprawia mu to przyjemności, potrafi wsiadać do samochodu i zna jazdę samochodem, nie boi się więc nawet bez smyczy można go swobodnie przewieźć w dowolne miejsce. Pies ostrzega o ataku warcząc wcześniej po prostu się rzucał. Można go w fazie warczenia odwołać i uspokoić. Atakuje w sytuacjach gdy coś ma a ktoś mu to próbuje zabrać ale najpierw warczy i zwykle to wystarczy aby inny pies odszedł. Nie pozwoli sobie zapiąć obroży ani założyć kagańca, on juz nawet jadł z kagańca ale wszelki ruch rąk zmierzający do zapięcia go powoduje warczenie i ja odpuszczam aby nie eskalować problemu, to samo jest przy obroży. Właścicielką hoteliku do którego mógłby trafić Szafranek jest pani behiawiorytka specjalizująca się w psach agresywnych, głównie haski ale też i innych rasach. Jest położony niedaleko mnie więc ewentualnie mogłabym sprawdzać co tam nowego u Szafranka, w tej chwili co prawda nie ma tam wolnych miejsc ale jeśli się zgodzicie to Szafranek mógłby tam trafić jak się coś zwolni. Jeśli chodzi o koszty to "wyjęczałam" cenę taką jak u mnie tj 250zł miesięcznie, nigdzie nie znajdzie się nic taniej, w niej jest karma i szkolenie. Tak jak mówiłam Szafranekm z mojej strony to nie jest chęć pozbycia się psa Szafranek jest jednym z grzeczniejszych tymczasowiczów i może u mnie przebywać nawet do śmierci jego lub mojej, ale czy o to chodzi? Nie mogę go przygarnąć na stałe chociaż rozważałam taką ewentualność, nie potrafię z nim nic więcej wypracować. Dużo dała mi do myślenia ostatnia sytuacja gdy Szafranek uszkodził sobie łapę a ja nawet nie mogłam jej dokładnie obejrzeć ani iść z nim do weta, na szczęście okazało się, że to tylko złamany paznokieć ale gdyby to było coś poważniejszego nawet nie mogłabym mu pomóc. Decyzję co dalej z Szafrankiem pozostawiam Wam ale myślę, że zmiana otoczenia dobrze mu zrobi i da mu szansę na normalne życie a gdyby okazało się, że i tam sobie z nim nie radzą zawsze może wrócić do mnie. Napiszcie co myślicie i jaką decyzję podjąć. I jeszcze raz napiszę JA SIĘ NIE CHCĘ POZBYĆ SZAFRANKA, CHCĘ MU DAĆ SZANSĘ NA ROZWÓJ, ALE GDY ZADECYDUJECIE, ŻE SZAFRANEK MA ZOSTAĆ U MNIE TO ZOSTAJE, JEDNAK MOIM ZDANIEM POWINIEN POJECHAĆ DO NOWEGO HOTELU BO TAM MOŻE GO NAUCZĄ CZEGOŚ NOWEGO CO ZWIĘKSZY SZANSE NA DOM STAŁY DLA SZAFRANKA. -
Dziewczyny mają się świetnie. Na koty nie zwracają uwagi, chyba, że te zaczynają uciekać :-) Ale nawet wtedy łatwo je odwołać. Wczoraj robiłam tez test na inne psy i teraz Tamira i Szakra mają nowego kolegę na spacerach Viniego, to pies w typie dobermana. Początkowo były nieufne ale teraz go juz po prostu ignorują, czasami Szakra chce się z nim pobawić ale on nie chce. Rana u Tamiry po sterylce już prawie zagojona, faktury jeszcze nie wyciągnęłam od weta, ale cały czas o niej pamiętam. Czy ktos robi ogłoszenia Tamirze? Ona jest już gotowa do pójścia do nowego domu. A tutaj zdjęcia panienek [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/1ab5be25f6fe22d4.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/1ab5be25f6fe22d4.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/d0392a5b088bc2fb.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/d0392a5b088bc2fb.jpg[/IMG][/URL] Szakra [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/843e3b71ac56acf2.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/843e3b71ac56acf2.jpg[/IMG][/URL]
-
Atak u Gabrysia nastąpił podczas spaceru, nie był ani zestresowany ale szczególnie czymś podniecony, ani zmęczony, nagle zobaczyłam, że Gabryś idzie w moim kierunku ale jakoś tak sztywno podbiegłam do niego a on zesztywniał, cały się trząsł, szczególnie głowa, ciężko dyszał i miał rozbiegane spojrzenie ale był świadomy. Całość trwała ok minuty, wydaje mi się, że ten atak nie był jakiś mocny, inne psiaki z padaczką jakie znałam całkowicie traciły świadomość, a drgawki były silne. Po ustąpieniu ataku po kilku minutach zauważyłam, że lewe oko Gabrysia było zmrużone bardzo je tarł i jakby nastąpił drugi atak, ale słabiutki albo ja juz byłam taka przewrażliwiona, bo nagle zaczął się ślinić i znowu miał takie nieobecne spojrzenie ale to trwało dosłownie chwilę i może mi się tylko wydawało. Teraz jest juz dobrze Gabryś zjadł kolację i jest znowu w formie. Jutro zadzwonię do pani weterynarz schroniskowej i dopytam o dawkowanie luminalu jak nie będzie wiedziała podjadę do swojego weta i załatwię receptę na luminal i trzeba będzie podawać Gabrysiowi. ale jeszcze jutro pogadam o tym z wetem rozważymy za i przeciw.
-
Szafranek zabrany cmentarza w BDT, jego miejsce zajął w DT Bajo.
ULKA12 replied to szafranekm's topic in Już w nowym domu
Taaak już widzę jak Szafranek pozwala się w czymkolwiek namaczać :-) Dzisiaj napisałam do pani Magdy Janiec, która zajmuje się psami z problemami może ona pomoże przełamać się Szafrankowi. -
Szafranek zabrany cmentarza w BDT, jego miejsce zajął w DT Bajo.
ULKA12 replied to szafranekm's topic in Już w nowym domu
Koreczek, patyczek, piłeczka cokolwiek co można pomemlać :-) -
Szafranek zabrany cmentarza w BDT, jego miejsce zajął w DT Bajo.
ULKA12 replied to szafranekm's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za przypominanie o wątku Szafranka :-) [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/954f56c200e8e8db.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/954f56c200e8e8db.jpg[/IMG][/URL] Ulubiona zabawa Szafranka [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/b3697d416b224dbb.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/b3697d416b224dbb.jpg[/IMG][/URL] -
Ok. I jeszcze takie zdjęcie Gabrysia [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2113/626d03e9fae9ff81.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2113/626d03e9fae9ff81.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2113/d746e1fbc5254209.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2113/d746e1fbc5254209.jpg[/IMG][/URL]
-
Historia Lizy tragiczna, brak mi słów. Witam Wszystkich zainteresowanych losem Gabrysia. To u mnie ten psiaczek znalazł swoje tymczasowe schronienie. ja jestem nim zachwycona, jest bardzo kontaktowy, idealnie zachowuje się wobec innych psów, jak na razie nie szczeka i nie niszczy. Myślę, że przy odpowiedniej promocji powinien szybko znaleźć dom nawet pomimo swojej choroby. Gabryś przyjechał do mnie zaczipowany i zaszczepiony, przywiózł ze sobą tabletkę na odrobaczenie i preparat na odpchlenie. Niestety nie wiem co z luminalem, mam mu załatwić receptę i podawać czy nie, jeśli tak to w jakich dawkach. Ja osobiście wolałabym mu podawać luminal niż ryzykować atak. Wiem, że taki atak robi spustoszenie w organizmie dlatego wolałabym ich unikać aby choroba się nie pogłębiała. A tutaj pierwszy spacerek Gabrysia [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/5446d8e75baa90ca.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/5446d8e75baa90ca.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/f351defb76f01796.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/f351defb76f01796.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/416e6aa306e66256.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/416e6aa306e66256.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/601805cbaf842e70.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/601805cbaf842e70.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://<a href="[url]http://www.fotosik.pl"[/url] target="_blank">[IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/ace91a2e584dc62a.jpg[/IMG]</a>"]http://[/URL][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images10.fotosik.pl/2112/ace91a2e584dc62a.jpg[/IMG][/URL]
-
Pechowiec,kiedy on spoważnieje.
-
ZDZIŚ - pies marzenie!!! - wciąż czeka na swój dom
ULKA12 replied to ania >'s topic in Już w nowym domu
Z tą wagą Zdzisia to niepokojąca sprawa, je sporo a nie przybiera na wadze, do tego często ma biegunki. Zmieniłam mu karmę na sensitiv ale bez rezultatu. Jest dobrze odrobaczony więc to nie to. Proponowałabym zrobić mu na początek badania krwi aby wykluczyć choroby trzustki. Poza tym apetyt mu dopisuje, samopoczucie również. -
Dwupak - Meggi i Peggi - Pilne - wizyta poadopcyjna - Wrocław
ULKA12 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Miałam obawy przed tą wizytą, że to jeszcze za wcześnie ale nie mogłam się oprzeć okazji i warto było.