-
Posts
10821 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gops
-
[quote name='evel'] I mini-statystyki. Zu przyjechała do mnie w marcu 2010 roku. Od tamtej pory spotkałyśmy [B]jednego[/B] "owczarka niemieckiego", który się na nią nie rzucił z pianą. I niech mi ktoś powie, że z owczarkami i owczarkowatymi jest wszystko w porządku :roll:[/QUOTE] zależy chyba od miejsca zamieszkania u nas na osiedlu jest z 7 onków , i tylko jeden się zawsze rzuca, 2 reagują na zaczepki mojej rzucaniem sie a reszta w 100% ja olewa. za to mamy masę ttb i 3/4 to rzucające się kupy mięsa , kilka zaledwie nie reaguję wcale.
-
[quote name='Unbelievable']Jak on sam waży 7,5 :evil_lol: bo jrt i prt, to są psy faktycznie do wszystkiego :) można z nimi robić IPO, i weight pulling, i agility, i frisbee, i obi i polowanie co tylko sobie można zamarzyć :evil_lol: tylko nie wiem jak z pasieniem :hmmmm: był pomysł żeby rzucić szczura do owiec, ale bałam się o owce :diabloti: a co do tego TOTWu to on ma aż 32% białka, dla szczura to super, ale nie wiem czy dla rosnącego szczeniaka też będzie takie dobre... chodzi mi głównie o równomierny i wolny wzrost, żeby układ kostny miał szansę dobrze się rozwinąć[/QUOTE] to połowę swojej wagi mógłby ciągnąć spokojnie ;) gdyby jrt były większe takie 15kg to bym chyba nawet takiego chciała :lol: moja atakuje krowy i konie na wsi więc pewnie owcy by chciała pozabijać też :roll: a totw z rybka lub jagnięciną ? on ma 25% białka moja jedzie teraz jesień/zima na tym mniej białkowym a w sezonie "aktywnym" daje jej tą bardziej białkową . niby producent pisze że można karmić szczeniaki i mogłabyś karmić jedną karmą to ułatwienie spore chyba niż kupować po 2 worki innej .
-
ja też zaglądam , ale co sie będę wychylać jak nie wiem co możesz poprawić ;) bardzo fajnie wam wychodzi chodzenie przy nodze to co TY osiągnęłaś z Etną w tak krótkim czasie ja osiągnęłam z moją po 3 latach :lol:
-
nagadałyście tylko 4 strony :lol: co do obciążenia to według mnie nie jest głupi pomysł skoro Gram jest zdrowy inwestujesz w sledy i może ciągnąć kilku kg butelkę pełna piasku. masz moje słowo że po 100m pies będzie zmęczony , chyba że Grami jest silniejszy niż się wydaje i walniesz od razu 7kg oponke od samochodu :lol: ja bardzo sobie chwaliłam takie ciąganie opony/ciężarków doszłam już do 10kg ciężarka bo 7kg opona nie robiła na psie już wrażenia i biegała jakby na pusto , i po takim spacerku z ciągnięciem pies był realnie zmęczony i nie miał głupot w głowie. swoją drogą widziałam jrt na youtubie który ciagnął ponad tone na zawodach :razz: [quote name='Amber']A czemu akurat TOTW? .[/QUOTE] a czemu nie? to jest bardzo dobra karma , nie wiem jak dla szczeniaka bo nie miałam takowego na tej karmie ale ja już skarmiam 8 worek i jesteśmy bardzo zadowoleni .
-
[quote name='*Monia*']Ja znam takiego psa :multi:. Mojej cioci suczka w ogóle nie ciągnie, nie szarpie, a każde nawet delikatne napięcie smyczy momentalnie ją stopuje. Nie czułam że z psem wyszłam, brakowało mi czegoś niezbędnego na spacerze :evil_lol: [/QUOTE] [quote name='NightQueen']jeszcze trochę popracuje z M. i tak będzie :diabloti:[/QUOTE] oj tam oj tam , ale jak się czegoś wystraszą to pewnie szarpną ;) dużo psów znam i o żadnym nie mogę powiedzieć że nigdy nie szarpnął , może dlatego tak mówię bo wszystkie które miałam/mam to lokomotywy w niektórych sytuacjach , nawet mój 5-6kg pudels potrafił mnie szarpnąć za jakąś suczką czy psem owszem nie czułam tego praktycznie ale sam fakt ;) dla mnie nie ma takich psów :eviltong:
-
ja nie robiłam wszystkim połamanym zdjęć bo 3/4 zgubiłam na dworze i nie znalazłam już , ale na pewno zamawiałam u tej użytkowiniczki allegro poznaję po psie , chyba że ona te parę lat temu koło 2 może 1,5 miała tez cieńsze to by tłumaczyło wszystko . a Asia ma te same co ja miałam więc możliwe że to są cieńsze bo zamawiała ze mną tylko 1 turę , drugą już tylko ja brałam właśnie .
-
[quote name='Unbelievable']ale te plexi ma 5mm grubości, te cienkie mi się też łamały :) i mówię tylko o tych z plexi, laminatom nie wierzę[/QUOTE] miałam kilka sztuk(bodajże 5) dokupionych dokładnie z tej aukcji co dałaś i też pękły niestety ;) widocznie co pies to inaczej . u nas sprawdza się tylko metal jak na razie.
-
[quote name='Unbelievable']ja mam już z 1,5 roku grube identyfikatory z pleksi, nic się nie ściera, nic się nie łamie :) [url]http://allegro.pl/wzmocniony-identyfikator-adresowka-dla-psa-i-kota-i2050133298.html[/url][/QUOTE] :evil_lol: śmiech mnie ogarnął , u mnie poszło 17 słownie siedemnaście plexi w ciągu 1,5 roku ! takiego za przeproszeniem gów* nie miałam ;). wstawiałam foty połamanych plexi nie raz i nie tylko ja, wczoraj się znajomej złamała akurat . najgorsze id jakie miałam .
-
[quote name='omry']Moja Tori. Teraz, jak się już nie rzuca na psy :evil_lol:[/QUOTE] nie wierzę :eviltong::evil_lol:
-
[quote name='a_niusia']jak dla mnie to o gustach sie nie dyskutuje. ja kupuje rogzy w rozmiarze przeznaczonym dla dziewczyn i sa dobre, wiec to nie jest marny przyklad. gdybys kupila rozmiar mniejszy, to tez by pewnie byl dobry i nie musialabys dorabiac dziurek. jak dla mnie to przyklad z tchawica jest marny:))) nie wiem jak pies musialby sie ciagnac, zeby ja obroza uszkodzila.[/QUOTE] skoro o gustach sie nie dyskutuję to nie dyskutuj ;) co do tchawicy przykład mojego psa , 3,5 roku suka silna , średniej wielkości ale narwana do innych psów od około 2-3 miesięcy zaczęla mi sie dusić na obrożach obojętnie jakiej by były szerokości , wet mówi nadwyręzżona tchawica, widać da się ;) teraz musi pomykać w szelkach w których ma jeszcze więcej siły ale takie życie .
-
[quote name='motyleqq']więc zamiast nauczyć psa luźnej smyczy, powinnam jej uprzyjemnić ciągnięcie? ;) nie widziałaś jak Etna potrafi się zapierać, jestem pewna że i w szerszej by się dusiła. ale wolałam wziąć się za luźną smycz, niż zamawiać szersze obroże czy założyć szelki, w których by mnie przeciągnęła ;) najszerszą mamy 3cm, ale od kilku dni, Etna już się tak nie szarpie, więc nie sprawdzę tego, czy by się dusiła czy nie[/QUOTE] mozna uczyć na szerszej ;) wierzę że Etna potrafi się zapierać nie jest dużo większa niż moja więc rozumiem , nadal twierdzę że w szerszej byłoby jej wygodniej . to tylko zazdrościć psa jak się nie szarpie wcale o ile to w ogóle jest możliwe bo ja w takie rzeczy nie wierze , w 100% spokojny nigdy nie szarpiący pies. [quote name='Onomato-Peja']motyleqq - uczyć mozna i na szerszej, tak jest nawet bezpieczniej, tchawica ma się na czym oprzeć, pies z dnia na dzień szarpac nie przestanie. :)[/QUOTE] dokładnie
-
[quote name='motyleqq']a umie chodzić na smyczy? jeśli nie, to nie ma o czym mówić, moja się dusi na każdej obroży jak ciągnie. luźno wiszący łańcuszek, a taki powinien być kiedy pies nie ciągnie, sam z siebie dusił nie będzie[/QUOTE] załóż swojemu psu 3-4cm zauważysz różnicę , nie będzie się tak dusiła . według mnie również pies wielkości Etny powinien chodzić w 2,5cm a nie 2 czy 1,5 . [quote name='a_niusia']nie uwazam, zeby dziewczyny wygladaly jak "na sznureczku". ich fotki sa w tym watku. poza tym o rogzie w rozmiarze L czyli tym 2 cm producent pisze: [FONT=Tahoma] grupa przeznaczona dla psów ras [/FONT][FONT=Tahoma]dużych średnich jak: [/FONT][FONT=Tahoma]średnich takich jak: dalmatyńczyk, spaniel, stafik, wyżeł, pointer.[/FONT][FONT=Tahoma] tak wiec jak najbardziej moje psy naleza do grupy, dla ktorej te obroze sa przeznaczone. szerokosc ta jest jak najbardziej odpowiednia dla dziewczyn, jest im wygodnie i wygladaja dobrze. juz iles tam stron temu toczyla sie ta beznadziejna dyskusja o za szerokich i za waskich obrozach. ja kupuje wlasciwe rozmiary i nie musze dorabiac dziurek. [/FONT][/QUOTE] akurat rogz ma beznadziejna rozmiarówkę w szelki Lki które mają być na dalmata i dobermana nie weszła moja 16,5kg suka ;) więc to nie jest dobry przykład . według mnie na takiej długiej szyi jak mają Twoje psy lepiej wyglądają w 2,5cm ale to kwestia gustu oczywiście .
-
no i miałam rację co do tych kółeczek :)
-
[quote name='zaginiona sara']To była ironia. Wiesz, że to Twoja wina, bo nie powinnaś była iść tamtędy. a na drugi raz zapamiętaj sobie, pani z bigielkiem może będzie chciała iść tamtędy więc Wam nie wolno.[/QUOTE] :evil_lol: przydałby sie jakis uśmieszek na końcu zdania co by każdy wiedział że to ironia :eviltong:
-
[quote name='zaginiona sara']No jak mogła Cię przeprosić, Twój pies zaatakował jej bigielka, który chciał się pewnie tak pobawić ;). Może pani nie zauważyła, że ktoś chodzi z psem.[/QUOTE] mój był na smyczy i nie zaatakował pierwszy więc ja nie czuję się winna , według mnie powinna przeprosić ja bym tak zrobiła gdyby to mój pies podbiegł do obcego i atakował go (miałam tylko raz taka sytuacje że mi suka poleciała do onka i zawisła na nim ale myślałam że się pod ziemie zapadnę i przepraszałam z 5 min a suka puściła na komende). pewnie nie zauważyła , tylko nie puszcza się agresywnego psa nie mając nad nim żadnej kontroli i przywołania ;)
-
sytuacja z przed godziny . specjalnie poszłam dośc wcześnie do parku z suką żeby było jak najmniej psów , wtedy idziemy bez kagańca i ją puszczam . idziemy sobie spokojnie , pies zajęty wąchaniem pilnuje się mnie , ja ciągle zwracam uwagę czy nie ma na horyzoncie jakiegoś psa , gdzieś po 30min zauważyłam kobiete ciągnącą sanki z dzieckiem i mającą psa na smyczy , nie wiem czy nas nie widziała czy co ale psa pściła ze smyczy , pies dorosły beagl w skórzanym kagańcu jak tylko nas dojżał to ruszył na nas przyczajony ,złapałam moją na smycz ale nie ma gdzie uciec bo staliśmy akurat między polankami , babka usilnie woła swoje psa ale ten oczywiście ma ją gdzieś, dalej ciągnie sanki z dzieckiem i próbuję dogonić psa z marnym skutkiem. niestety pies do nas dobiegł , okazał się suczką i odrazu zaatakował moją suke kagańcem ,moją schowałam za nogi ale nie było szans bym ją długo tam utrzymała , pies dostał kopa ale to go nie zniechęciło , był w kagańcu więc krzywdy by nie zrobił ale moja była bez i mogła mu zrobić krzywdę . babka ciągle ciągnie te sanki z dzieckiem i dochodzi do nas , w końcu zostawiła sanki i próbuje psa złapać ale ten odskakuje doskakując do nas , niestety nie utrzymała za nogami mojego psa więc go złapała , trochę nim potrząsneła , przedeptała po nim ze 3 razy i przygniotła do ziemi warcząc ciągle będąc na smyczy . oczywiście właścicielka wielka panika bo przecież zaraz zagryzie jej pieska (nie miała takiego zamiaru bo jakby miała to by gryzła a nie trzymała psa pod sobą) kazałam jej przytrzymać swojego psa na ziemi , odciągnęłam moją a tamten pies już na smyczy dalej chciał atakować , pierwszy raz widziałam takiego narwańca ;) jak się okazało moja mu na dobrą sprawę nic nie zrobiła tylko postraszyła i ośliniła . oczywiście żadnego przepraszam nie usłyszałam .
-
[quote name='Unbelievable']No to żeby nie być gołosłownym filmik który W KOŃCU się załadował po ponad godzinie :mdleje: [url]https://www.youtube.com/watch?v=b1uUvVUwMD0[/url] chętnie się dowiem co robię nie tak bo w obi jestem łysa :razz: wiem ze mu czasem źle klikam ale to już moj timing, ciężko złapać coś poprawnego jak on robi tysiąc rzeczy na sekundę[/QUOTE] świetnie pracuję! ale faktycznie miska wydaję się mała i "spada" z niej . ja też się nie znam :eviltong:
-
do nas doszły szelki . oczywiście rewelacja! wszystko pięknie uszytę i mocne, ale te nowe klipsy są na prawdę fajne , dużo mocniejsze niż te stare , z takim klipsem to nawet bym się nie bała obroży kupić :lol: a wiadomo jakie mam do tego podejście :eviltong: jak zywkle pozytyw :evil_lol:
-
łoo jeny , jakbym mojego Bastera widziała z tymi kulami śniegu na łapkach :lol: prześmiesznie wygląda :evil_lol:
-
ale świetne foty ! widać że z nich szajbusy :lol:
-
[quote name='Migori']To daje trochę do myślenia.[/QUOTE] czyli nie są mocne :) i lepiej założyć dodatkową skoro nie są ich pewni .
-
Galeria zwariowanej Igi i jej starej poczciwej cioci Senty
gops replied to Daria&Iga's topic in Foto Blogi
śliczne sunie :loveu:! czekamy na więcej zdjęć ! jak się dogadują ? -
mam nadzieję że będzie więcej większych charmsów takich wilekości byczka czy pandy ;)
-
[quote name='beta ata']Yyy... Obejrzałam wszystko dokładnie, ale np. takiej tasiemki w czaszki nie znalazłam... Skonczyła się ? :-([/QUOTE] proszę [URL="http://allegro.pl/nowosc-obroza-z-serii-ribbonki-i2050047990.html"]http://allegro.pl/nowosc-obroza-z-serii-ribbonki-i2050047990.html[/URL]
-
Marta szelki super! ni mogę się doczekać listonosza :lol: [B]a niusa[/B] świetne Twoje suczki wyglądają w DogStylach! bardzo im pasuję .