-
Posts
10821 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gops
-
[quote name='dog193']Gops, pamiętaj jednak, że to jest zlot i psy raczej na smyczach nie będą cały czas :) Nawet jak ktoś nad psem panuje, to przecież nie uniknie się kontaktu. Mój pies np trzyma się mnie jak pracujemy - przestajemy pracować i idzie szukać przygód, odwołam go to przyleci, ale dostanie smaka i poleci znowu. Zobaczę, jak będzie z posłuszeństwem u niego w sierpniu, najwyżej będzie na lince, ale jak będzie odwoływalny, to go na smyczy trzymać nie będę cały czas. Tym bardziej, że teren ogrodzony.[/QUOTE] raczej chodziło mi o to żeby psy szukające zaczepki nie latały bez kontroli , mały , młody fox raczej na moim psie nie zrobi wrażenia ;) ja wymagam i od siebie i od innych , jeśli moja będzie wariować to będzie na lince , i oczekuje tego od innych , nie mówię o psach które na pewno nie będą się burzyć .ale wolałabym uniknąć problemów . zresztą może się okazać że moja będzie zbyt wystraszona by być agresywna :lol: i to by było chyba najlepsze.
-
[quote name='Vectra']a ja bym chciała fajne ubranka dla moich psów , ale takich nie produkują :( Gops jutro zmierzę prosiaki , bo teraz jest pora na ich sen wieczorowy ... Franek ma 40 cm długości ... jego pokolenia są krótsze i niższe :diabloti: Emila tylko jest inna[/QUOTE] ło jeny to krótkie faktycznie :lol: co do kubraka ma być lanserski czy ciepły ? bo na wyamir robi sporo firm , ja mam np stąd : [URL="http://caball.pl/katalog/derki%20dla%20psow/sport/katalog.html#slides/sport.jpg"]http://caball.pl/katalog/derki%20dla%20psow/sport/katalog.html#slides/sport.jpg[/URL] tylko mam model "hiper ciepły" ala hurtta ;) robią wsio na wymiar i można kombinować .
-
a ja tłumaczyłam że tych rogzów nie mogłam lepiej wyregulować bo jak zwiększyłam to wisiały . inne guardy mam super wyregulowane i ani nie wiszą ani nie są na szyi ;) fot nie mam akurat ale pewnie niedługo zrobię . nie wiem jakie Ty znasz dalmatyńczyki bo takie jakie ja znam mają min 75cm w klacie i w życiu by nie weszły bo np te szelki mają 70cm max .
-
ja od razu mówiłam żeby pilnować swoich suczek aby nie podchodziły do mnie i mojej ;) ewentualnie na smyczach nie luzem bo różnie się skończyć może . jak każdy będzie swojego psa pilnował to dla mnie się super zapowiada, bo nie zniosę biegających luzem bez kontroli psów , albo jak się ktoś spiję i psa ma gdzieś .. mam nadzieję że nie będzie tak źle :evil_lol:
-
to ja już się nie dziwie że na moją małe :lol: Maylo przecież malutki jest a szelki pasują super!
-
[quote name='Vectra']gops , ale staffik to chyba po reformie gospodarczej .... skoro Twoja suka w to nie wchodzi , to staffik tym bardziej[/QUOTE] tzn widziałam stafiory w Lkach ;) moja nie wchodzi w sensie włażą jej w pachy , a staffiki są sporo krótsze jeśli chodzi o długość psa , myślę że staffik wejdzie ,pewnie też przy maxymalnym powiększeniu . swoją drogą jakie przeciętny staffik ma wymiary ? chodzi mi o klate , szyję . z ciekawości pytam , przyda się na przyszłość :lol:
-
[quote name='gato'][b]gops[/b], mój pies nie ma sylwetki w kwadracie, jest raczej prostokątna, a Twoja też nie wygląda na jakąś szczególnie długą. Na początku nie umiałam do końca wyregulować szelek i wydawało mi się, że są za małe. Ale potem mnie oświecono i nagle szelki jak nie pasowały, tak pasować zaczęły i jeszcze regulacji zostało ;) . Wrzucę Ci zdjęcie jutro. No i moim zdaniem Rogzowa rozmiarówka jest jak jak najbardziej ok. No bo skoro na moją weszły, to myślę, że i na dalmatyńczyka i na boksera też wlezą. O spanielu już nie wspominam ;) . No i tak wątkiem pobocznym: U mnie przy dobrze wyregulowanej przedniej obręczy nic nie jest luźne i nigdy nie powinno być luźne, jeśli jest, no to znaczy, że nie jest dobrze wyregulowane ;) . No a ten typ szelek jest nakładany przez głowę więc i przez głowę zejść musi, więc niebardzo rozumiem jak chcesz to załatwić żeby pies z szelek nie umiał wyjść? Widziałam też, że Twój pies zwykle chodzi w norwegach, a tam wyjście z szelek to już chyba totalna bułka z masłem, więc tak szczerze to niespecjalnie rozumiem to kryterium dopasowania.[/QUOTE] to nie są moje pierwsze guardy , i pewnie nie ostatnie wiem jak je wyregulować by były ok , rogza się nie dało , były za krótkie jakkolwiek bym nie wyregulowała przodu , bo z tyłu nie ma manewru bo musi być tak jak jest by się nie przekręcały . w to że wejdzie w nie bokser czy dalmat to szczerze wątpie ;) spaniel, staffik owszem ale nie dalmat i bokser. moja ogółem nie wychodzi z szelek, dmucham na zimne ;) próbowałam regulować na kilka sposobów i i tak ciągle były za krótkie bo tylko w tym był problem . zmierzyłam moje guardy inne i maja 16cm górny pasek(są idealne) rogzy są na pewno krótsze.
-
dubel .
-
fotek nie ma ale mam krótki filmik z dziś [video=youtube;Ve46GswsOHU]http://www.youtube.com/watch?v=Ve46GswsOHU&feature=youtu.be[/video]
-
[quote name='Vectra'] Gops , Twoja suka jest jakaś mega nieproporcjonalna :mdleje: bo ja sobie ją rysuje właśnie .... jest niższa od Klamki , dłuższa , w barkach ma tyle co Franek obwód głowy .. mówisz o obręczy barkowej tak ? a klata to tam za łapami tak ? i waży 17 kg ? sorrki że tak zawracam tym głowę , ale ja mam taki umysł , co ciągle czytając widzi filmy w głowie i tak mi ta Twoja suka biega po umyśle.[/QUOTE] :evil_lol: już mówię dokładnie . waży +/- 16,5kg raz więcej raz mniej , ale zazwyczaj 16,5 . obwód za przednimi łapami ma 63-4cm , barki koło 50cm nie wiem dokładnie bo ciężko to zmierzyć , długość grzbietu 52-3cm (taki kupowałam kubrak na wymiar ostatnio) i w kłębie dokładnie 46-7cm , głowa w najszerszym miejscu k.41cm . jest nie wymiarowa to prawda :roll:
-
nie jesteś nikt tylko traktują jak każdego , przykro mi :diabloti::lol:
-
[quote name='Unbelievable'] czyli przeboje z szanowną firmą GLS :loveu: w piątek przyszła mi paczka, kurier rano napisał że będzie 12-15 - nie przyjechał do 13, to zadzwoniłam że ja za pół godziny wychodzę i wracam po 15, kurier powiedział że się nie wyrobi- spoko, przywiezie w poniedziałek. Zostawił awizo. w poniedziałek, zero telefonu ani smsa od szanownego pana kuriera, czekałam do 13:15, wyszłam na pół godziny, wracam awizo w skrzyneczce :) do BOKu nie sposób się dodzwonić, na awizo napisane że odbiór w straszynie, koło 12km od gdańska zadzwoniłam następnego dnia rano, po 15min w końcu ktoś raczył odebrać. Nie przywiozą znowu bez wniosku nadawcy(oczywiście opłata dodatkowa). Napisałam do zooplusa, odpisali że nie ma problemu, paczka znowu zostanie dostarczona po 14.02 dzisiaj wracam, znowu awizo :loveu: od szanownej nibyfirmy GLS, że nikogo nie było :) zero telefonu ani smsa, oczywiście. Paczka do odbioru w straszynie. Kuffffffica mnie strzela, bo w paczce jest karma dla psów, a aktualnie została mi porcja na jakieś dwa-trzy dni. Jutro też mnie w dzień nie będzie w domu :)[/QUOTE] myślałam że to ja mam jakiegoś pecha! zooplus szykował moją paczke 3 dni ! wysłali 2 dni temu dziś minął 2 ,jutro trzeci a paczki nie było tak nie ma, i awizo też nie. jak jutro nie przyjedzie będę tam dzwonić bo to są jakieś jaja. zawiodłam się na nich i to ostro .
-
[quote name='gato'][b]gops[/b], to ile Twój pies ma w barkach? Moja ma Rogzy Lki, jest psem 25kg wagi, 59,5cm w kłębie, 70cm w klacie i prawie 60cm w barkach. Szelki leżą jak należy, a jeszcze ze 3cm można by je powiększyć ;) . Dodam też, żeby sprecyzować, że nie kończą się zaraz za łokciami. Zdjęcia w tej chwili nie mam, ale na potrzeby mogę zrobić jutro na spacerze (o ile nie zapomnę). No i na spaniela wejdą z palcem w nosie. No i tak moim zdaniem, to na zdjęciu, które wrzuciłaś górna pętla jest w ogóle w złym miejscu.[/QUOTE] suka ma w barkach koło 51cm , klata 64cm i prawie na maxa zwiększona ;) więc nie wiem jakim cudem Twój pies w nie wchodzi :lol: może dlatego są na mojej takie małe bo jest długa aczkolwiek nie wiem . górna pętla jest prawie w połowie zwiększona , jak powiększe mocniej by zeszła w dół szelki są za luźne i pies może z nich wyjść . szelki już sprzedałam na dużo mniejszego spaniela .
-
jakby ktoś chciał się wymienić za te szelki rogza to jakby co pw , bo nie wiem czy je sprzedawać są takie ładne kurcze :roll:
-
[quote name='Vectra']a ile ma wzrostu ?[/QUOTE] 47cm w kłębie . Xlki rogza są na nią za duże .
-
tak , powinny być dłuższe . moja jest długa i ma duże barki to chyba dlatego tak leżą , były by dobre na krótszego psa , moja ma aż 53-4cm .
-
pies 16,5kg więc dość mały i szelki L , za małe jak widać (przepraszam za słabe fotki ale z komórki) [IMG]http://images45.fotosik.pl/1359/4e04728db7b7ac0agen.jpg[/IMG] tu widać że max na dole regulowane [IMG]http://images46.fotosik.pl/1315/db3ca1e5f879c9aagen.jpg[/IMG] [IMG]http://images49.fotosik.pl/1311/9b584e2c9536327bgen.jpg[/IMG] morał jest taki ROGZ MA DO DUPY ROZMIARÓWKĘ .
-
jeśli nie będa wpuszczać z psami do busa to poprsimy kogoś z autem o podwiezienie do ośrodka ;) na pewno ktoś pomoże .
-
[quote name='zootechniczka']Poza tym mi się tam taka knajpka podobała ale nie pamiętam jak się nazywa ale świetnie mieli tam drinki no i żarcie oczywiście :).[/QUOTE] dobrych knajpek to u nas nie brakuję :lol: ale fakt , miasto dość ładne.
-
[quote name='zootechniczka']Ja też będę z Gdańska albo Koszalina jechać. Bo z Warszawy nie ma jak tak na razie patrze. To będę musiał z przesiadką To może się na dworcu spotkamy. Ale to było by i lepiej bo moja orientacja w terenie jest tak kiepska że od pociągu jak bym miał sam iść to bym parę dni błądziła ;).[/QUOTE] mnie i Asie&Lune mój ojciec może zawieźć do Gdańska na pociąg bo to dość blisko więc fajnie by było się spotkać tam i nie jechać samemu :lol:
-
[quote name='zootechniczka']Kasia Okuń. Chociaż nie wiem czy mogę podawać. Teraz ACTA i te sprawy ;).[/QUOTE] niestety nie znam ;) dość długo już nie byłam w schronisku więc pewnie i wolontariusze się pozmieniali .
-
[quote name='Olson']Whisky ma w szyi ok. 42-43 cm. To lepiej Dublin Doga M (33-43cm) czy L (43-53cm)?[/QUOTE] L w M może nie wejść ;) [quote name='zaba14']Która obroża od Corsowej będzie pasowałą do mojej suki? Bo już mam oczopląs :)[/QUOTE] czarno biała :loveu: a do czarnych sznupów elaganckie czarno białe też :loveu:
-
[quote name='Asia&Luna']Właśnie Gopsie... pociąg jest, ale trzeba byłoby uderzyć najpierw do Malborka/Gdańska, później na Koszalin :) Tylko, że co dalej?[/QUOTE] damy radę :lol: piechtą :diabloti: albo poprosimy pieknie Marcina :eviltong:
-
[quote name='zootechniczka']A tak w ogóle mam koleżankę z Elbląga. Ciekawe czy ją znasz. Też ma psa i jest wolontariszką z schronisku :).[/QUOTE] imię podaj to może znam ;) ja też nie wiem jak dojechać jeszcze (no i jak dokąś dojadę to co dalej :lol:), ktoś kto będzie miał auto chyba będzie musiał robić kursy po tych co pociągiem i nie wiedzą jak dojechać :eviltong:.
-
ja paczałam że ode mnie z Elbląga chyba nie ma pociągu bezpośredniego tam , bęę musiała się przejść na dworzec spytać , może ktoś będzie przejeżdżał przez Elbląg lub Gdańsk pociągiem :lol: ?