Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. [quote name='a_niusia']a jakie szelki byscie polecily na bardzo wodne nadmorskie wakacje? psy nie beda na nich prowadzane, bo nie chodza i nie beda chodzic na szelkach. chcialabym cos, zeby w razie nadmiernego falowanie przytrzymac jedna czy druga za te szelki itd. wazne, zeby to szybko schlo, nie gnilo, nie znieksztalcalo sie itd. jednoczesnie nie chcialabym, zeby je gdzies gniotlo, obcieralo czy wycieralo lub koltunilo futro, ktore i tak jak sadza bedzie po wakacjach bardzo zniszczone. lysych miejsc albo koltunow nie zniose-to sa psy dlugowlose. nie mam zadnego doswiadczenia z szelkami i nawet nie wiem jak sie ktory model nazywa.[/QUOTE] szelki namokną i będą ciężkie więc jeśli już szelki do wody to cienkie bez żadnych polarków ,eko skór .
  2. jeśli pies w trakcie dojrzewania zrobił się agresywny to kastracja powinna pomóc , co innego jak to wyuczone zachowanie kilku letniego psa.
  3. [quote name='chi23']Witam:) Szukam smyczy taśmowej z taką jakby dodatkową rączką żeby można było prowadzić psa przy nodze bez przepinania smyczy;) Czy ktoś może coś polecić? Widziałam kiedyś chyba tutaj na wątku takie smycze ale teraz nie mogę tego znaleźć:shake: Z góry dzięki za odpowiedź:)[/QUOTE] każda firma która na zamówienie Ci taką zrobi , taką rączkę ma także chaba przynajmniej miała .
  4. oprócz tego że dziwne rozmiary bardzo fajnie wygląda . mój nowy kubrak , z caball , bardzo polecam (można na zamówienie podać model, takie jak hurtta też robią i tańsze, nawet tańsze od tych podanych przez corse) [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg407/scaled.php?server=407&filename=dsc03018s.jpg&res=medium[/IMG]
  5. [quote name='Salcicia']Proszę powiedzie, która lepsza: Ferplast Filipiny controler Flexi Elegance Flexi Comfort Czym sie różnią te dwie ostatnie????[/QUOTE] na pewno flexi , ja wolę comfort, ma miększą obudowe jakby trochę gumową ale bardzo wygodną .
  6. [quote name='Karilka']Temperament sie nie zmienia. Ona była lękowa.. mogła zmienić się w dominującą i to bardzo szybko ale wtedy. ciężko. Mogłaś ją też wyprowadzić z lękliwości przez te 3 lata i po prostu "szanuje swoje granice" i stąd agresja.. hmm.. ciekawe. .[/QUOTE] tak , wtedy była mocno wystraszona całą sytuacją i przejawiała już agresywne zachowania , bała się iść w dużej grupie psów na spacer i nie chciała ze mną podchodzić do ludzi jak widziała że kręcą się tam psy , a w domku kilka razy złapała się z drugą suczką (tą białą sznaucerką) . ona dorastała i się zmieniała, po powrocie stawała się coraz bardziej pewna siebie, po kilku jatkach nie z jej winy jak kapnęła się że jest silna i się jej boją zaczęła być dominująca i często agresywna . ja też jednak ryzykuję jadąc na zlot bo nie wiem czy nie będzie jeszcze gorzej jak wrócę ale jak nie pojadę to się nie dowiem ;)
  7. [quote name='Karilka'] gops - czyli niby przemiana o 180*? Ha, ciekawe jak to wygląda :)[/QUOTE] może nie aż o 180* ale na pewno spora zmiana , mam nadzieje że będziesz sama mogła ocenić ;) psy dorastają i niestety się zmieniają .
  8. [quote name='klaudusia0219']hmm.. czyli, że jak ja mam z moim Sharkim tak jak każdy to widział w zeszłym roku to lepiej nie jechać ? jest lepiej, z psami nie ma spin za każdym razem. tylko jak któryś zacznie, albo będzie zbyt natrętny. w razie co mam 2 kagany, 3 linki, kupie łańcuch i będzie ok :) panuje nad nim bardziej, ale to wiem, że zacznie się psuć w dużym psim gronie. bo nie jestem jeszcze najważniejsza. niestety... mamy jeszcze trochę czasu do zlotu więc potrenujemy, ale wiadomo, że za dużo nie mogę zrobić i to samo powiedzieli mi hodowcy. bo Shark od małego był jaki był i nawet jego hodowczyni bardzo dobrze go zapamiętała, bo coś tam odwalił, ale wolałam nie pytać co :D jest samcem niewykastrowanym i dominującym lub próbującym dominować :) jest to olbrzym, a one nie przepadają za towarzystwem innych psów. chyba, że mają wybrane :) także ja nie mam pojęcia co robić :)[/QUOTE] jak sama piszesz dorosły olbrzymni samiec nie kastrowany który różnie żyję z psami , ja bym nie ryzykowała :roll: co innego jakby był mniejszy a taki duży pies to na prawdę może komuś krzywdę zrobić (a na zlocie będą różne psy pewnie te natrętne ale łagodne też), a żeby pies siedział ciągle w kagańcu i na lince to chyba nie ma sensu ;) jeśli jesteś pewna że nad nim zapanujesz i dasz sobie rade to ok (ale ja do was nie podejdę :evil_lol:). moja też aniołem nie jest ale jest dość mała i nawet jakby chciała krzywdy nie zrobi większej i też mocno się wacham jeszcze.
  9. a co się stało z Gałką [*] ? i ile Dolec ma już lat? ;)
  10. [quote name='paulaa.']Jak dla mnie super, praktyczny i delikatny, nie jest aż tak bardzo widoczny.. ;) My mamy ok.20 obroży, a tylko jedną adresówke, dlatego uważam, że to super sprawa. :D[/QUOTE] to taka ironia była , do ostaniej dyskusji ;) mi również się podoba takie praktyczne zastosowanie.
  11. a czy ten pasek do ID nie jest według niektórych "obskurny" ? :diabloti::evil_lol: taka mała prowokacja ;) co by się niektórzy zastanowili .
  12. [quote name='zootechniczka']Gops a jak twoja suka reaguje na próby zalotów. Bo mój pies może się w niej zakochać większa,czarna podpalana suczka i to jeszcze w jego wieku ;) To w jego guście.[/QUOTE] najwyżej puścimy w kagańcach i go ustawi to potem będzie ok , dla niej ważny jest ten 1 kontakt , bo jak już sobie ubzdura że ten pies jest "be" to będzie go atakować za każdym razem jak do niej podejdzie , ale to rzadko najczęściej tak reaguję na onki .
  13. [quote name='Karilka']Właśnie... to ona tak bardzo sie zmieniła? :)[/QUOTE] wiesz co właśnie chyba głównie zlot sprzed 3 lat ją zepsuł (plus niektóre wydarzenia po powrocie, na zlocie się głównie bała była niepewna i jak wróciła to sobie zaczęła odbijać) i chciałabym to na prawić , wtedy była szczylem ledwie trochę ponad rocznym a teraz jest dorosłą 4letnią suką , która nie przepada za innymi sukami i każdego psa próbuję zdominować , nie bawi się z nikim , jest strasznie anty psia ale panuję nad nią więc nie będzie problemu , jak się oswoi z psami to nie będzie zaczepiać do jatki , więc powinno być ok , przyda nam się kontakt z kilkoma przyjaznymi psami z którymi mogłaby poprzebywać , taki zlot powinien być fajna okazją by się bardziej obyła z psami. nie chcę tu offować ;)
  14. [quote name='Agnes']A czy ktos nie pisal, ze kolor z tego sprengera sie sciera?[/QUOTE] z każdego pozłacanego się ściera .
  15. [quote name='BBeta'] Może ktoś wie gdzie mogę kupić zwykły metalowy łańcuszek w złotym kolorze? ;)[/QUOTE] [URL="http://iposklep.pl/index.php?p413,lancuszek-krotkie-ogniwo-40cm-curogan-kod-hs5090304067"]http://iposklep.pl/index.php?p413,lancuszek-krotkie-ogniwo-40cm-curogan-kod-hs5090304067[/URL] a ładniejsze na wystawach tylko , nie widziałam nigdzie więcej pozłacanych .
  16. [quote name='Karilka']jak nie przegryza to mysle, że nie warto tachać łańcuch. Dolarowi w sumie nie wiem co może odpierdzielić jak zostaje sam i wolalam sie zabezpieczyć czymś "niezniszczalnym"[/QUOTE] nie miałam potrzeby jej wiązać nigdy więc nie wiem czy przegryzie , ale licze na to że w ogóle nie będę musiała jej wiązać na niczym ;) na wszelki wypadek jednak wezmę coś .
  17. [quote name='Okamia']Też mi się mega podoba :loveu: tylko kwestia doboru taśmy i eko mi została uff :evil_lol: a no i suczydła trzeba pomierzyć :shake: POMOCY:placz:[/QUOTE] muzyczna tasiemka , czarna taśma i niebieska eko :lol: a druga może niebieska taśma i czarna eko , chyba że bardziej rzucająco się w oczy czerwona taśma i niebieska eko lub fioletowa taśma i niebieska eko . ta tasiemka niestety chyba nie pasuję do innych kolorów.
  18. [quote name='Okamia']No właśnie wolała bym coś mniej dziewczęcego i kontrastującego ze sobą :evil_lol: takie megakolorowe połączenia na sezon wiosna/lato. a i jesienią i zimą jest weselej w takich :loveu: myślałam o pacyfkach, któryś czaszkach lub tego typu motywie ew: [url]http://www.farbenmix.de/shop/Webbaender/Tattoo-Kids-Webband::10087.html[/url] [url]http://www.farbenmix.de/shop/Webbaender/Music-in-my-Heart-Webband::10253.html[/url][/QUOTE] ta muzyczna świetna!
  19. dziewczyny dajcie spokój ;) sprzedającemu widocznie zależało na większych pieniądzach i jak się zorientował że nie zarobi tyle i le by chciał na licytacji postanowił sprzedać za kup teraz po telefonicznej rozmowie z Marta . co się stało to się nie odstanie .
  20. [quote name='Karilka']b Ja kupiłam w wiejskim sklepie żelaznym. Poprosiłam grzecznie o łańcuch dla kawalera, który stoi przed sklepem i pan dał mi krowi, 5metrowy za 23zł chyba. Psie miał tylko 2m i jakieś takie.. liche BURŻUAZJA! Ci to nawet łańcuch linką przeplatają, żeby ładniej wyglądał - także gopsowa -nie słuchaj :) [/QUOTE] :evil_lol: jakoś znajdę u siebie jakiś łańcuch , ewentualnie kawał liny . wygląd łańcucha to podstawa :eviltong:
  21. [quote name='Okamia']Właśnie myślałam o motywie przewodnim dla obu (tasiemka) ale innym zestawieniu kolorystycznym :) Biały pies to i z kolorami poszaleć można :evil_lol::loveu: Tyle że problem z doborem tasiemki mam mały (znaczy za duży wybór)[/QUOTE] w takim razie może coś "dziewczęcego" ? [IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/ALLEGRO/DSC00704.jpg[/IMG]
  22. [quote name='vege*']2 cm to cienka, jeśli tylko służy do adresówki? :lol: ja mam 1 cm i jest ideolo :eviltong:[/QUOTE] służy też do odciągania psa w domu np jak goście są , więc musi być nie tylko cienka ale i taka która się nie zerwie .
  23. [quote name='Okamia']Proszę o poradę bo sama się nigdy nie zdecyduję :evil_lol: Planuję dla suczydeł sprawić norwegi (DS) i teraz pytanie co do zestawień kolorystycznych : Kellsy [url]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/402346_1831873572987_1724839393_926103_1442292653_n.jpg[/url] Prośka [url]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/386091_1770502598751_1724839393_902263_575322258_n.jpg[/url][/QUOTE] może postaw na coś z pomarańczem dla jednej a fioletem dla drugiej , jakoś mi się Prośka w fiolecie widzi .
  24. [quote name='zaba14']lupine cieńkie są fajne :P[/QUOTE] [quote name='Kasi i Lena']Widzisz to już masz powód do zakupu:D Cienkie też są ładne i takie delikatne. Będą się ładnie prezentować razem z szerokimi szelkami na Misi:D[/QUOTE] przestańce kurde :evil_lol: , musi mi obroża pasować do każdych szelek dlatego mam jedną cienką 2cm czarną dingo :eviltong:
  25. [quote name='Kasi i Lena']Może jakaś cieniutka do adresówki?;)[/QUOTE] mam już do adresówki 2cm dingo która o dziwo mimo błota, śniegu i noszenia non stop 24h na dobe trzyma się bardzo dobrze , a myślałam że będzie do wyrzucenia po miesiącu . jeszcze sobie wmawiam że mi obroża potrzebna jak suka będzie kantar nosić :lol: no ale mało jakie cienkie są ładne :roll:
×
×
  • Create New...