-
Posts
23762 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by sleepingbyday
-
Nowa dogomania - co i jak? Oraz lista "usterek".
sleepingbyday replied to maciaszek's topic in Administracja
ja je też ponowię.... nic, cisza w temacie. za każdym razem rada, usuń ze śledzonych. ale ja ich nie mam w śledzonych! juz nawet próbowałam wrzucenie do śledzonych i następnie wyrzucanie, ale niestety system nie dał się przechytrzyć ;-). może się starzeję, ale poprzednia zmiana systemu, mimo, ze mega wkurzająca, jakoś przyjaźniejsza dla użytkownika była, szybciej się wszystko ułozyło. -
też ok 10 kg. ona to ma raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. 3 dni ranigastu nic nie dadzą. poza tym ja chcę wiedzieć, w czym tkwi problem. mówiłam o tym przelewaniu, też mi sie kojarzy bardziej z jelitami, ale własnie ponoć niekoniecznie, może być sprawa żołądkowa. oj, chyba się bez gastroskopii nie obejdzie. musze przycisnąć moją wetkę, nie miałysmy okazji pogadać o tym nasileniu objawów.
-
rtg żołądka?? może i ona ma nadkwasotę, cholera wi. wymioty pianą zdarzają jej się (a któremu psu sie nie zdarzyły), ale mega sporadycznie. to racja z nerkami i cukrzyca, nie pomyslałam ;-).
-
słuchaj, skoro wszystko z sercem w porządku, to dlaczego obawiacie się narkozy? zosia jest pod opieką kardiologa, mamy kilku niezłych w warszawie, na szczęście sprawa jest łagodna i zaopiekowana. własnie gastrologicznie zosia mi niedomaga i nie wiem, czy to zapowiedź czegoś złego, czy nie. na usg nic nie widac, ale fakt, że po pierwsze ona się na czczo mega gazuje, a po drugie ma wszystko wysoko upchnięte i trudno się dobrać do flaczków promieniami... zdarza jej sie często świergotanie i bulgotanie w brzuchu, gwałtownie potrzebuje wtedy paść się trawą. i niezbyt chce jeść. coraz częściej tak jest, kiedyś zdarzało się to, jak miała za dużą przerwę w jedzeniu. wprowadziłam karmienie 3x dziennie. ale to sie zdarza coraz częściej i ja się niepokoję. ma 12 lat, moja świnka mała. nie w kij dmuchał. zaćma też nam ruszyła już od dłuższego czasu, wiek, wiek! w niedzielę idziemy na szkolenia okulistyczne dla weterynarzy z tą zaćmą. widzi, ale gorzej. Wet pierwszego kontaktu mówi, ze z tym raczej nic nie zrobimy, ale jest okazja za friko skonsultować, to czemu nie. ma tez niedoczynność tarczycy, ogarniamy dawkowanie leków.
-
to się świetnie składa :smile:. weź może na wszelki jej dokumentację okulistyczną. nie pamiętam,czy pisałam, ale ze względu na liczebność grupy właściciel ma być proszony o poczekanie poza salą. czy byłas u ortopedy, czy sie wybierasz? tam na miejscu powinien być juliusz lipiński, to jest ortopeda, może z nim zagadać jakąś konsultację, z ew. pytaniem o rozłożenie płatności, jak wydatek okaże się duży? masz opis rtg? rozumiem, ze żadne inne schorzenie nie wyszło? może to faktycznie mięśnie i potrzeba jej rehabilitacji? po przeszkoleniu przez rehabilitanta można samemu częśc pracy wykonywac masażami. dobrze byłoby pogadać na miejscu o mozliwościach i kosztach - będa przynajmniej znane - obejrzyj stronę lecznicy animal center, oni tam mają rehabilitantów i duża częśc usług ma związek z rehabilitacjami. niedługo rozpiszę nowy bazarek dla malinki, a ty może jednak pogrzeb w domu? człowiek tyle tego zbiera, jakies książki, których nie musi mieć, jakieś biżutki czy coś. zobacz, jak rózne rzeczy ludzie wstawiają na bazarki - każdy grosz się przydaje! nawet dwa fanty na krzyż to już część wydatków do pokrycia.
-
ja zastanawiam sie nad gastroskopia, a zośka ma endokardiozę. pod kontrola, wczesne stadium,ale też - poddawać narkozie, czy nie. cholera wie...
-
no tak, tu jest problem bez dwóch zdań, zwłaszcza, ze to nie jedna, ale w serii.
-
pieskie MEMY, MUZYKA, KAMPANIE SPOŁECZNE...
sleepingbyday replied to sleepingbyday's topic in Off Topic
aaa, to z ludźmi tak jest zazwyczaj, nie wszyscy wszystko rozumieją ;-) -
własnie na wątku staruszków z palucha ktos napisałam parę słów o terapii komórkami macierzystymi, potrafi zdziałać cuda i nie obciąża organów. pytanie, czy to dla niej i czy na tym etapie? tu min info: http://www.komorki-macierzyste.com.pl/oirap.html faktycznie historia choroby "imponująca"....
-
gdzies ktoś pisał, że po tej awanturze na wystawie do związku poszło pismo i kicha. juz kilka lat temu.
-
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
sleepingbyday replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
zapodałam temat sąsiadce, jej jorczka ma koszmarne kłopoty z kręgosłupem i stawami, praktycznie inwalidka, a młoda. może jest wyjście dla niej. -
no i jak tu walczyc z pseudo wskazując na związkowe hodowle. bez jaj.
-
pewnie wydadzą jakies oświadczenie.
-
O cholera... trzymaj się :-(....
-
jak znajdziesz chwile czasu to chętnie. wiele z nas to czeka...
-
a afera na wystawie plus pismo do związku? to juz nawet nie ploty kuluarowe. i co?
-
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
sleepingbyday replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
strasznie drogie. a mój wieczny tymczas ma fatalne zwyrodnienia, przydałoby się mu..... dzięki za linka! ps-, o kurcze to w animal center. to ja mogę obgadać temat z kolegą i w sumie to oczywiste, bo to otrtopeda. ale nie wiedziałam wcześniej, że to metoda głównie na ortopedyczne problemy.. -
a co mówi wet w kwestii leczenia paliatywnego?
-
dokładnie, tak napisałam :-). sporo z nich wygląda, ze się boi, ale i chce kontaktu, więc optymistycznie jest, choć pracy będa wymagać na bank. pytanie, długiej.
-
Starsi państwo przygarneli GROMADĘ zwierzaków ,wieś Mętków. CD.starego watku
sleepingbyday replied to Javena's topic in Akcje
bańki są czad :-) -
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
sleepingbyday replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
beat, te komórki - ile kosztuje terapia i na jakie schorzenia sie ja stosuje? masz jakiegos linka rzetelnego do zapodania?