-
Posts
4331 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jenny19
-
[quote name='Magda & Zicko']a ja jestem zaaferowana małą,że nawet nie zauważyłam :D i proszę mi nie krakać, że coś z tymczasem nie tak, bo to pierwszy ast na tymczasie :D także staram się najbardziej jak umiem :)[/QUOTE] No to jak nabierzesz doświadczenia to podrzucimy Ci resztę:evil_lol:, bo mamy teraz wysyp ttb w schronisku:shake: 4 asty( nie licząc Jagusi) w tym 2 łagodne do psów suki- akurat się nadadzą:diabloti:
-
Piękna jest i moje ulubione umaszczenie krówki:-( Jak będą potrzebne ogłoszenia to dajcie znać
-
[quote name='andzia69']Maciaszku- a o czym - tzn. którym psie ty piszesz bo nie jarzę:oops: [/QUOTE] O tym ciotka, kilka stron temu:evil_lol: [url]http://www.dogomania.pl/threads/22803-Bulowate-Do-Adopcji-Jeden-W%C4%85tek-Dla-Wszystkich-aktualizacje-str.1-post-1-2-5-8!!!?p=15408937&viewfull=1#post15408937[/url]
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Jenny19 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
soboz ja nie oczekuję cudów, piszę o tym, na co zwróciłam uwagę i na co uskarżają mi się ludzie ja wiem jakie są realia schroniskowe i że pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da ale nie można ludzi którzy przychodzą do schroniska traktować jak uciążliwych petentów nie odnoś moich słów do katowic bo ja tam byłam kilka razy,może z 2 lata temu kiedy opiekowałam się Dragonem i nie wiem jakie tam zasady panują więc nie pisze o katowicach tylko o sosnowcu, o katowicach wspomniałam na podstawie tego co usłyszałam od tej dziewczyny, nie rozmawiałam z nią o co konkretnie jej chodziło, zapytałam tylko czy w katowicach nie było psiaka który by jej odpowiadał i usłyszałam że nie otrzymała tam żadnej pomocy przy wyborze psa a co przez to rozumiała to już się nie zaglębiałam nie mówię o tym, że pracownicy mają wciskać ludziom psy, chodzi mi o to że ciężko komuś wybrać psa tylko i wyłącznie chodząc między boksami, bo na podstawie takiego "chodzenia" to trudno wywnioskować jaka jest płeć psa, wiek, charakter, psy wręcz odstraszają szczekaniem, rzucaniem się na kraty itp więc ktoś kto mógłby udzielić chociażby takich podstawowych informacji na temat psa to już wiele -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Jenny19 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='DG32']Wina chaosu w sobotę to trochę moim zdaniem nasza "wina", sądzę że potencjalne osoby, które chciał adoptować psa mogły być brane za wolontariuszy. [/QUOTE] Dwie rodziny z małymi dziećmi, i dwie starsze pary- raczej trudno ich wziąć za wolontariuszy? [quote name='DG32']Trochę mi się w to nie chce wierzyć, bo w Katowicach nikt nie wejdzie na boksy z psami bez pracownika, bo pierwsze drzwi na boksy są zamknięte i tylko pracownicy mają do nich klucz już nie mówiąc o tym, że i drzwi wejściowe są często zamknięte i trzeba dzwonić żeby Cię wpuścili.[/QUOTE] Nie wiem jak jest w Katowicach bo tam nie jeżdżę, dziewczyna najpierw przyjechała do nas, snuła się sama po schronisku, ja już wychodziłam jak ją spotkałam, wróciłam się, pokazałam psy (szukała starszej, spokojnej suczki), pani Basia jej wyprowadziła ale jedna miała jeszcze kwarantannę i dziewczyna powiedziała że jeszcze się do Kato przejedzie, w poniedziałek z nią rozmawiałam, nie wdawałam się w szczegóły, powiedziała że nikt jej tam nie pomógł i była ogólnie zniechęcona, zabrała obie starsze pozornie nieadopcyjne suczki od nas, więc myślę że było to warte tego zamieszania z wyprowadzaniem psów prawda? Prawie 5 lat temu wzięłam z Milowic moją suczkę i sceneria była identyczna. Niedzielne popołudnie, niechętnie wręcz wrogo nas wpuszczono na teren schroniska, pozostawione same, łaziłyśmy między boksami, nie było nikogo żeby zapytać o jakiegoś psa, w końcu wybrałam pierwszego z brzegu, trzeba było jeszcze łazić i szukać żeby ktoś go wydał... więc przez te 5 lat jak widać nic a nic się nie zmieniło.. to że tak jest od zawsze nie znaczy że tak być powinno -
Kasia jak znajdziesz czas to zajrzyj i pomóż ustalić co to za cudo i ile w nim DA:;) [URL="http://www.dogomania.pl/threads/22803-Bulowate-Do-Adopcji-Jeden-W%C4%85tek-Dla-Wszystkich-aktualizacje-str.1-post-1-2-5-8%21%21%21?p=15409461#post15409461"]http://www.dogomania.pl/threads/22803-Bulowate-Do-Adopcji-Jeden-W%C4%85tek-Dla-Wszystkich-aktualizacje-str.1-post-1-2-5-8!!!?p=15409461#post15409461[/URL] Chodzi o tego psiaka: [IMG]http://images42.fotosik.pl/227/cd910e0009d4bb08med.jpg[/IMG]
-
[quote name='Malwi']a może to mix DA i BA ? bo chyba na to wygląda .... DA są calusieńkie białe wg. wzorca przecież ...[/QUOTE] dopuszczalna jest czarna plama wokół oka jak u Bazyla maciaszkowej;) [url]http://www.dogomania.pl/threads/66232-Galeria-bia%C5%82asa-argenty%C5%84skiego-Bazyla-%29-Zapraszam-[/url]!!!!!
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Jenny19 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='abra64']witam jestem tu nowa. zapisalam sie do wolnotariatu w sosnowcu i bylam pierwszy raz w sobote. jezeli bedzie potrzebna jakas pomoc to służe.[/QUOTE] witamy w centrum dowodzenia:diabloti::evil_lol: Ja jeszcze odnośnie soboty kilka moich uwag: ominął mnie niestety spacer, ale udało mi się znaleźć domy dla 2 szczeniaków i wyrobić sobie zdanie na kilka kwestii a więc chciałam napisać, że wg mnie po 1 jest zbyt mało pracowników w sobotę,a jest chyba jak najbardziej logiczne że w weekend przychodzi do schroniska więcej osób niż w tygodniu więc logiczne wydawałoby się że i pracowników powinno być więcej po 2 nie podoba mi się, że osoby przychodzące do schroniska są pozostawione same sobie, i oszołomione chodzą między boksami a koniec końców wychodzą z pustymi rękami, wielokrotnie słyszałam od tych osób, że gdybym nie podeszła i się nimi nie zainteresowała to wyszli by z niczym, wiem, że tak jest nie tylko u nas, bo ta dziewczyna która nie dawno adoptowała 2 małe staruszki, skarżyła się że podobnie potraktowano ją w Katowicach, czyli nikt nie udziela żadnych informacji nt psów, nikt się nie interesuje ludźmi którzy przyszli do schroniska po psa, nikt im psa z boksu wyprowadzić nie chce, traktuje się ich wręcz jak utrapienie ja wiem, że pracownicy są zajęci bo mają też wiele innych spraw na głowie ale trzeba pomyśleć nad tym, żeby zmienić to podejście do adoptujących, po 3 chciałabym się dowiedzieć czy mogę wprowadzać osoby chętne na adopcje na zaplecze żeby pokazać im szczeniaki, bo ostatnio zwrócono mi uwagę, żebym tego nie robiła więc pytam się jak te szczeniaki mają znajdować domy skoro znakomita większość ludzi nawet nie wie że w schronisku szczeniaki są:diabloti: niektóre nie wychodzą z swojego budynku na wybieg to chyba tyle na razie z moich uwag to jest jeden z szczeniaczków, który znalazł dom, bardzo się cieszę bo on się strasznie dopraszał i płakał żeby go zabrać, dodam że państwo przyszli z mocnym postanowieniem że wezmą niedużego pieska, ale gdy pan wziął małego na ręce to mimo początkowych protestów żony kategorycznie powiedział, że go już nie odda:loveu: bardzo pozytywni ludzie [IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/tn_Zdjcie0199.jpg[/IMG] z nową panią [IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/tn_Zdjcie0200.jpg[/IMG] -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Jenny19 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Collak był psem, został odebrany przez właścicielkę. -
Dobrze napisane, nic dodać nic ująć:p
-
[quote name='Asior'][URL]http://www.gazetakrakowska.pl/krakow/306694,krakow-pitbull-rozszarpal-kundelka-na-oczach-jego-pani,id,t.html[/URL][/QUOTE] A propos:roll: do naszego schroniska przez weekend trafił amstaff, pogryzł się z bokserem, miał rozległą ranę na boku, podobno aż mu jelita wyszły (amstaffowi), nasz wet go pozszywał, pies ładny, potężnie zbudowany, czekamy czy właściciel się po niego zgłosi [IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/schronisko/Zdjcie0186.jpg[/IMG] [IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/schronisko/Zdjcie0187.jpg[/IMG]
-
W schronisku w Katowicach jest tricolorowa amstaffka, dzieciak jeszcze ok. 5 miesięczny, wyadoptowany przez Fundację SOS z Chorzowa, wróciła bo nie potrafi zostawać w domu sama. [url]http://www.katowice.schronisko.net/kwarantanna-id-56523.html[/url] [IMG]http://www.katowice.schronisko.net/images/adopcja/1/normal/56523.jpg[/IMG] [IMG]http://www.katowice.schronisko.net/images/adopcja/2/normal/56523.jpg[/IMG]
-
Potrzebna jest doświadczona osoba do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej w Sosnowcu na ulicy Czystej dla suczki z tego wątku: http://www.dogomania.pl/threads/188978-!!!-SKUBI-SPANIEL-TYBETA%C5%83SKI-by%C5%82a-quot-workiem-do-bicia-quot-i-jej-dzieci-szukuj%C4%85-dom%C3%B3w-!!/page6?p=15343908#post15343908
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Jenny19 replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Potrzebna jest osoba do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej w Sosnowcu na ulicy Czystej dla suczki z tego wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/188978-%21%21%21-SKUBI-SPANIEL-TYBETA%C5%83SKI-by%C5%82a-quot-workiem-do-bicia-quot-i-jej-dzieci-szukuj%C4%85-dom%C3%B3w-%21%21/page6?p=15343908#post15343908"]http://www.dogomania.pl/threads/188978-!!!-SKUBI-SPANIEL-TYBETA%C5%83SKI-by%C5%82a-quot-workiem-do-bicia-quot-i-jej-dzieci-szukuj%C4%85-dom%C3%B3w-!!/page6?p=15343908#post15343908[/URL] -
Zgadzam się, że chyba nie ma sensu na siłę szukać w nim domieszek jakiś ras. Dostałam kolejnego meila, pani ogłaszała swoje psy, i napisała, że jest zauroczona i kazała przekazać że jest jego fanką:evil_lol: Jak widać Yoda nawet ogłaszany jako kundelek wzbudza dużo emocji i zainteresowania, oby to się przełożyło na konkretny domek dla niego;)
-
Słuchajcie dostałam meila, w którym pan sugeruje, że Yoda może być mieszańcem dość rzadkiej i egzotycznej rasy w Polsce, a mianowicie podenco:cool3:, przejrzałam trochę wątek i w sumie niektóre informacje nt charakteru się zgadzają, na wiki pisze min: "Pies szybko przywiązuje się do właściciela, ale nie potrzebuje stałego i nadmiernego zainteresowania z jego strony. Niezależny i przyjazny wobec ludzi, wykazuje agresję w stosunku do innych psów. Posiada silny instynkt łowiecki. Zalecane jest wczesne szkolenie w zakresie posłuszeństwa i socjalizacji. Wymaga podejścia konsekwentnego i cierpliwego podczas nauki." nie wiem na ile to realne, poszukajcie sobie w google zdjęć tej rasy [IMG]http://a.imageshack.us/img411/3056/dogo5.jpg[/IMG] [IMG]http://www.vivirconmascotas.com/files/podenco.jpg[/IMG] [IMG]http://www.freewebs.com/gimmick-and-friends/IBH-OU-0030.jpg[/IMG]
-
Hugo był dzisiaj z nami na spacerze. Początek był taki jak ostatnio- czyli skakanie, gryzienie i szarpanie smyczy, ciągniecie jak lokomotywa. Ale już w lesie Hugo zachowywał się ok, ciągnięcie można mu wybaczyć, w sumie dzisiejszy spacer był jego pierwszym od wielu lat:shake: Lubi się bawić patykami. A w przodkach ma chyba też labradora bo każda kałuża błota została przez niego skrupulatnie zaliczona:evil_lol: [IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/schronisko/tn_Zdjcie0156.jpg[/IMG] [IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/schronisko/tn_Zdjcie0157.jpg[/IMG] [IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/schronisko/tn_Zdjcie0158.jpg[/IMG] [IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/schronisko/tn_Zdjcie0160.jpg[/IMG] [IMG]http://i171.photobucket.com/albums/u305/Liath19/schronisko/tn_Zdjcie0159.jpg[/IMG]