-
Posts
11174 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Martens
-
[url]http://images25.fotosik.pl/168/fbf9d575b00d71cc.jpg[/url] A teraz lwiczka przyczaja się na sawannie :lol:
-
[url]http://images34.fotosik.pl/169/9c078471e8ec2f71med.jpg[/url] Świetne zdjęcie :) Jak maska :)
-
Ślicvzny macie park :) A Dinduś jak zwykle wesolutki i rozbawiony :loveu:
-
http://images26.fotosik.pl/172/15802492c2b2aca2.jpg Śliczna wściekła mordka :evil_lol: A z tym prawkiem to naprawdę ładnie ;)
-
No ja znalazłam samą zapomnianą świńską raciczkę :) Aparatowi popsuła się przesłona, prawdopodobnie jakieś okruszki wpadły, ale już jest w miarę. Wczoraj już chciałam te foty wstawić, ale Dogo zdechło :roll: Co do BARFu sunia miewa lekkie zaparcia, ale bez problemu mijają po warzywkach i kefirku. I świńska noga jej nie posłużyła, bo puściła rano pawia chyba po prostu było za dużo tego wesołego. Poza tym super. Suka szczęśliwa, bąków zero (na żadnej karmie tak nie było). [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/170/4f1a846085c8c785.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/169/770590cb3830ba41.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/170/0ba0f9b305fb9ca4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/169/028ab092f5765fad.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/172/9995448b547001a5.jpg[/IMG][/URL]
-
Suche karmy, puszki, gotowane, BARF - co lepsze dla psa?
Martens replied to psiorka111's topic in Żywienie
[B]goops2000[/B] Acana jest w wersji senior i ma małe granulki. Miałam ją i była ok. Lepszy był chyba tylko RC, ale nie dawałabym go dłużej niż parę miesięcy ze względu na rakotwórcze BHA. Ja po 2 tygodniach jestem zadowolona z BARFu. Pies nareszcie wcina z radością, skończyły się bąki i powoli odzyskuje linię utraconą mimo niskich porcji karmy dla seniorów. Dla mnie najgorzej było na gotowanym. Nie mam nic przeciwko dobrym karmom, ale jeżeli pies dobrze czuje się na BARFie i mu smakuje to chyba jednak świeży pokarm jest lepszy od przetworzonego i konserwowanego. Zawsze zastanawiało mnie, czemu nikt nie wymyślił gotowej 100% zbilansowanej karmy dla ludzi :roll: -
[quote name='gops2000']ja dawalam do tej pory eukanube ale za duzo sie naczytalam o niej i chce zmienic karme wlasnie myslalam nad Royal Canin mini senior ale niewiem czy mu zasmakuje...[/QUOTE] Chodzi Ci o eksperymenty? RC nie podawałabym na stałe dłużej niż kilka miesięcy ze względu na rakotwórcze BHA. Z tego co wiem Eukanuba go nie zawiera, choć ręki sobie nie dam uciąć. Miałam obie karmy, i po RC pies wyglądał lepiej. Wersja RC vet size Mature ma polifosforan sodu, który zapobiega odkładaniu się kamienia, i to naprawdę działa.
-
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Martens replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
Oj mi też się marzą wakacje, takie z psicą i TZtem.. Tylko nie wiem czy w tym roku kasy starczy. Ale zawsze jest namiot ;) Coś się Dogo wczoraj popsuło... -
Metoda hakowa? Wycięcie macicy? Jaki sposób wybrać?
Martens replied to baffi2's topic in Sterylizacja
Z metodą hakową trudno mi powiedzieć. Jeśli chodzi o tradycyjną, to z moją suką nie miałam aż takich problemów, jeśli chodzi o aktywność. Pierwsze 48 h głównie leżała i była bardzo spokojna, a od 3-4tego dnia zachowywała się zupełnie normalnie. Pozwalałam jej biegać bez smyczy i normalnie się ruszać, z tym, że nie pozwalałam na brutalne zabawy z innymi psami i wariacje typu 2-metrowe skoki za kijem. Po 10 dniach i zdjęciu szwów już nie bałam się traktować ją jak wcześniej. Oczywiście to tyczy się zabiegu bez komplikacji. -
No a my czekamy na relacje. Też uważam, że Brit jest o wiele lepszy od Bosch My Friend.
-
Po sterylizacji, pytania odnosnie mozliwych problemow..
Martens replied to kalcia's topic in Sterylizacja
[quote name='LucyLou'] Sceptycyzm wobec zabiegu juz mi pozostanie. To niekoniecznie musi byc wina weterynarza.[/QUOTE] Całkowicie zrozumiałe. Ja z kolei zastanawiam się, czy jest jakaś możliwosc przeprowadzenia wcześniej testów uczuleniowych na szwy, które mają być użyte do operacji. -
Yeti, prawie akita - tyle czasu jak więzień...(W-wa) MA DOMEK!
Martens replied to Elurin's topic in Już w nowym domu
Wiedziałam, że w końcu wejdę na ten wątek i znajdę dobre wieści, choć wydawało się, że psiak jest bez szans. Bardzo, bardzo się cieszę :multi: Czekam na wieści z nowego domu :) -
Niesamowity psiak Jacuś teraz Bary..JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!!
Martens replied to Tosia2's topic in Już w nowym domu
Może psiak trafi na osobę, która szuka zwykłego, niepozornego pieska, który ma małe szanse na adopcję? Trzea wierzyć, że są i tacy ludzie. Na pewno są, tylko trzeba im pokazać psiaka.. -
Też mi się tak wydaje, bo ja lubię suche psy, takie jak malinki na przykład, i ona właśnie do czasu problemów z tarczyca taka była :cool1: Przeszliśmy na barf, więcej się ruszamy i czekamy na efekty.
-
[url]http://images31.fotosik.pl/164/8d1abf6fc9e2d429.jpg[/url] Tym razem lwica dostojnie kroczy :cool3:
-
Skoro już jesteśmy na takim wątku, to może ktoś skomentuje jak wygląda stan otłuszczenia mojego suczyska? [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9510366[/url] Ma chorą tarczycę i moim zdaniem troszkę nadwagi. A według was?
-
[quote name='agaciaaa']Mam, mam. Ale dopiero za 3 razem zdałam :oops:[/QUOTE] I tak dobrze ;) Moja kumpela zdawała 2 razy, z czego pierwszy uwaliła już na placu, a na 3ci w ogóle nie poszła. Wskutek tych obserwacji dostałam alergii na zdawanie prawka :evil_lol: W dodatku u nas wielu instruktorów w czasie kursu nie uczy wielu rzeczy ani ich nie ćwiczy i dopiero po uwalonym egzaminie słono sobie liczą za dodatkowe jazdy, na których można nauczyć się rzeczy, o których instruktor na kursie nawet nie wspomniał...
-
Ile psiak ma lat, co konkretnie robi, czy ma jakieś problemy zdrowotne? Lepiej, gdybyś podała cenę worka 15 kg, bo takie przważnie są dostępne. Ja byłam zadowolona z RC Mature (w Twoim przypadku Mature Maxi), z tym, ze ze względu na rakotwórcze BHA nie polecałabym stosować tej karmy na stałe. Dodam, że moja suka dla której został założony ten temat, odnalazła się na Barfie ;) Jest pełna energii, nie tyje, poprawiła jej się sierść. Po gotowych karmach dla seniorów zawsze albo tyła (mimo wydzielania bardzo skromnych dawek), albo brakowało jej energii.
-
[quote name='_ChiQuiTa_']Mojej seniorce zachowanie zmieniło się ale tylko trochę. W czerwcu kończy 9 lat, właściwie to dalej zachowuje się chwilami jak szczenię, ale zdarza jej się sikać w nocy. I to w łazience zawsze na to samo miejsce, na dywanik koło klopa. Zabiorę ten zmoczony, położę świeży wyprany i rano już wiem, że będzie plama...[/QUOTE] Może na noc kładź jej tam gazety albo szmatę?
-
Po sterylizacji, pytania odnosnie mozliwych problemow..
Martens replied to kalcia's topic in Sterylizacja
[quote name='LucyLou']Tyle, ze reakcja dotyczy szwow wewnetrznych. Rana zewnetrzna wyglada niezle, czysta itp.[/QUOTE] Przyszło mi to do głowy, ale zmyliło mnie to, że pisałaś, że rana jest już zamknięta i czysta :) Kiedy czytałam o takich przypadkach, przeważnie ropiała, a nawet farfocle odrzucanych szwów wewnętrznych wyłaziły przez skórę :-o -
W takim cenowym przedziale polecałabym Ci Acanę. Dobrze przyrządzane domowe jedzenie na pewno wyniesie drożej niż piszesz.
-
Też się zastanawiam, jak to w takim razie możliwe w innych krajach :roll: A propos, że niektóre psy są homo i suki ich nie obchodzą, to był taki żart?
-
Aparat w naprawie :cool1:
-
Zależy to głównie od wielkości suki. Mniejsze mają wcześniej. Zazwyczaj jest to 6-12 miesięcy.
-
5 min to trochę za mało na udane krycie. Miejmy nadzieję.