Jump to content
Dogomania

togaa

Members
  • Posts

    17025
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by togaa

  1. Pętelka się pokazuje. Wciąż bezdomna.
  2. [quote name='MikAga']Basiu, ja też pytam i czekam,bo kasa w,,dupę parzy'':eviltong: Aga z Miką,pa.[/QUOTE] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=22175613#post22175613"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]Jejku, wybaczcie ! :oops: Nie wiem w co ręcę włożyć. Już się za to biorę, choć na razie czuję się kompletnie bezradna. Jest wątek siroty ; [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/253388-Łysy-MISIEK-sierota-z-podejrzeniem-Cushinga?p=22181153#post22181153"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...3#post22181153[/URL] [IMG]http://images63.fotosik.pl/1024/12557c24ada67493med.jpg[/IMG]
  3. Łysy MISIEK ; sierota z Cushingiem . Kilkanaście dni temu Pani o Złotym Sercu zwróciła uwagę na człowieka, który w plażowych klapkach i z psem na sznurku przemierzał centrum miasta. Psiak dreptał na ugiętych łapkach nieobecny i bez życia , sprawiał wrażenie stareńkiego. Z bliska można było dostrzec , że piesek jest prawie łysy. Ogromne, gołe placki rozlewały się po szyi , bokach i brzuszku . Gdy tą osobliwą parę spotkała po raz kolejny, zagadała Pana o pieska. Rozmowa się nie kleiła . Dowiedziała się tylko tyle , że właściciel Miśka zmarł w nędzy miesiąc wcześniej . Przy kolejnym spotkaniu, Pan z oporami dał się namówić na wizytę w Lecznicy Wet. Zawieźliśmy tam i Pana i psa. Pan jest specyficzny ,ma duże problemy z percepcją .Widać że nieporadny życiowo . Bida straszna i tyle. Chyba pierwszy raz w życiu był w takim miejscu jak Lecznica . Wstępne badania nas przygnębiły . Wiele symptomów wskazuje na to , że psiaczek cierpi na Zespół Cushinga. Jeśli tak jest, Jego organizm wciąż jest zatruwany toksynami., a nie leczona choroba doprowadzi do śmierci. Żeby mieć pewność, potrzebna będzie kolejna wizyta w Lecznicy i głębsza diagnoza. Na razie badanie krwi ujawniło znacznie podwyższone parametry wątrobowe. Wczoraj podrzuciliśmy Panu Epato , żeby choć trochę wspomóc Miśkowi wątrobę . (Dużo czasu zajęło wytłumaczenie jak psu podać pastylkę ?). Na tą sobotę jesteśmy umówieni na dalszy ciąg badań (test stymulacji ACTH) i zobaczymy co dalej? Obawiamy się, że Pan odda Miśka do schroniska, jeśli diagnoza się potwierdzi. Gdyby ktoś zechciał pomóc w kosztach zdiagnozowania psiaka, wielka prośba o pomoc! 7.06.2014r. Miś jest już zdiagnozowany. Badania leboratoryjne wykazały; -nadczynność kory nadnerczy (chorobę Cushinga) -niedoczynnosc tarczycy (powikłania nie leczonej choroby Cushinga) -umiarkowaną anemię. Opiekun Misia sam poprosił o przejęcie pieska, gdy dowiedział się o jego chorobie i kosztach leczenia ( co miesięczny zakup Vetorylu - 30 mg. - koszt ok. 250,00 zł !!!! ) Nasza kochana Irena dała Misiowi tymczasowe schronienie, ale jest to dom absolutnie awaryjny! Irenka ma na głowie ponad 20 zwierząt !!! Kochani ! Ogromna prośba i o Dom dla Misia i o pomoc w zakupie leków. Wciąż nie możemy wyjść z długów i wzięcie sobie na głowę stareńkiego , ciężko chorego psa jest czystym szleństwem, ale jak nie pomóc? Jak świadomie skazać Misia na powolną śmierć, tylko dlatego że Jego życie jest przeliczane na złotówki? Rozliczenie; + 41,00 zł..............mar.gajko ( kwota pozostała po wyadoptowanej Majce od tamb )19.05.2014 + 150,00 zł............MikAga do spółki z WiosnaA, 2.06.2014 + 100,00 zł.............mar.gajko 12.06.2014r. - 465,00 zł..............diadnostyka i leki Lecznica "AS" B-B( w tym IDEXX - 324,00 zł) 2.06.2014r. - 160,00 zł..............RC-kanine Hepatic,12.06.2014 + 50,00 zł ..............salibinka 20.06.2014r. - 250,00 zł..............VETYROL - lecznica AS B-B ,wzięty na kredyt.20.VI.2014 + 250,00 zł.............MikAga - na spłatę długu za Vetoryl (j.w) 27.06.2014 + 60,00 zł...............Iv za melisę od Ona03( 2.07 i 3.07.2014) +100,00zł ................MikAga z Mikusią 16.07.2014 + 160,00 zł..............Poker bazarek ("Kocyki,materiały,szklanki,filiżanki..")15.06.2014 + 63,00 zł ..............Poker bazarek ("Stroje kąpielowe, majtysie..") 06.2014 -285,00 zł................Lecznica "AS" B-B. Test w IDEXX, lek Synacthen,15.07.2014 + 230,00 zł.............Toska1, bazarek ("Fajne-ciuszki-dla-Misia-")22.07.2014 + 40,00 zł.................Karolina Bogna W. Wrocław,23.07.2014 + 30,00 zł ................Iv_( za czosnyczek niedżwiedzi)29.07.2014 + 330,00 zł................mar.gajko bazarek("Piękna-stara-i-nowa-biżuteria-Ekskluz>")VII.2014 -160,00 zł..................RC-kanine Hepatic,12.08.2014 + 40,00 zl.................AgaG. 21.08.2014 + 30,00 zł.................Iv_21.08.2014 + 50,00 zł.................Ela40 ( za pośrednictwem mar.gajko) 1.09.2014 + 35,00 zł..................Poker bazarek ("Piękne szkła weneckie na szyjkę..")08.2014 - 250,00 zł..................VETYROL - lecznica AS ,B-B ,8.09.2014 + 130,00 zl................memory bazarek ("Ciuszkowo-galanteryjny dla Misia i Duszka")15.09.2014 + 30,00 zł..................Iv_ 22.09.2014 + 160,00 zł................mar.gajko, bazarek ("Salon Mody..")3.10.2014 + 30,00 zł..................Iv_, 9.10.2014 + 50,00 zł..................Ela40 ( za pośrednictwem mar.gajko),13.10.2014 + 30,00 zł...................Iv_ 12.11.2014 + 130,00 zł.................mar.gajko, bazarek ('Różności-dla-misia-ciuchy-torby-szpeja")XI.2014 - 268,00 zł.................Lecznica AS,17.X.2014;(Synacthen test 225,00zł)szczepienie,odrobacz.-43,00 zł + 50,00 zł..................memory i Wiktor , 23.01.2015r. - 270,00 zł.................VETYROL - Lecznica AS, 31.03.2015 - 270,00 zł.................VETYROL - lecznica AS,23.04..2015r. - 270,00 zł.................VETYROL - Lecznica AS - maj + 240,00 zł.................Poker bazarek;(" Tup.tup.tup,tupot nóg.."),15.06.2015 - 270,00 zł.................VETORYL - lecznica AS,23.06.2015 + 100,00 zł................ela40 ( i opakowanie Vetorylu)26.06.2015 + 100,00 zł................p.Anna H. Zielona Góra,9.07.2015 + 110,00 zł.................mar.gajko, bazarek ("Dla Misia,Ergo...czytadła,ciuchy..")15.VII.2015 +100,00 zł.................p.Wiktor za pośrednictwem memory ( 31.07.2015) + 40,00 zł..................mar.gajko, 31.08.2015r. - 309,00 zł.................VETORYL ,4.09.2015 Lecznica AS B-B - 309,00 zł.................VETORYL, 5.10.2015 Lecznica AS B-B + 200,00 ZŁ...............mar.gajko, wpłata 12.10.2015r. + 140,00 zł................Toska1, bazarek("Dla elegantki dużej i małej..."),15.10.2015 + 10,00 zł..................Malwa ( za pośrednictwem Toska1),15.10.2015 - 309,00 zł...................VETORYL, 6.XI.2015 Lecznica AS + 20,00 zł...................kiyoshi, 30.11.2015 + 200,00 zł................anecik bazarek z 9.XI.2015, wpłata 08.01.2016r. + 66,00 zł .................Colette ( 07.03.2016 r.) + 150,00 zł................Colette ( 12.04.2016) -------------- 00 , 00 zł ( stan na 21.04.2016) Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych 43-300 Bielsko-Biała ul.Łagodna 93/32 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220 tytułem : Pomoc dla Miska Kontakt w sprawie Misia; [email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script>, tel.502329612 ,Bielsko-Biała
  4. Postępy niesamowite , ale też widać ile jeszcze pracy przed Pokerostwem. Aż takiego strachajca u Was nie pamiętam ?
  5. Czyta się wieści o [B]Toli [/B]jak powieść sensacyjną w odcinkach. Uwielbiam tu zaglądać !;)
  6. [quote name='salibinka'][URL]http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3445399,lara,id,t.html[/URL][/QUOTE] Dziękuję, [B]Salibinko[/B] kochana !!! Dziewczyny z Malamutów wiedzą o [B]Irysku[/B] i były gotowe przejąć psa, gdy po schroniskowej adopcji wylądował[B] na łańcuchu.[/B] Teraz wszystko się rozmyło, bo zapewne priorytet mają malamuty wegetujące w schronach .
  7. Nowa bieda na głowie, chyba założę Jej jutro wątek ; [IMG]http://images61.fotosik.pl/1002/a6cb0ea813146c95med.jpg[/IMG] [IMG]http://images62.fotosik.pl/1004/1ae12993ee159a47med.jpg[/IMG]
  8. Kilka dni temu zadzwonił miły Pan. Dom z ogrodem. Państwo dopiero co na emeryturze. Rok temu umarł im ukochany ,stereńki golden. Rok trwali w żałobie, w końcu sie przełamali i zaczeli szukać nowego psa. Wczoraj była wizyta zapoznawcza. Przyjechał Pan z Panią. [B]Filut[/B] dał z siebie wszystko i zaprezentował sie na medal. (Jako że szybko sie uczy,[B] Irenka[/B] go pięknie wyedukowała. ) Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a Państwo mieli się dzisiaj skontaktować. Rano przyszła wiadomość; Państwo wzięli psa ze schroniska, "bo chcą pomóc jakiejś biedzie, a [B]Filut[/B] w sumie jest już zaopiekowany..." :mdleje:
  9. [QUOTE]Tam trzeba ciągle przychodzić i kontrolować, potem zrobić najazd z "dowodami"... [/QUOTE] To musiymy się jakoś skrzyknąć i w więcej osób zadziałać, bo stowarzyszeniowe dziewczyny same nie dadzą rady by stale monitorować to miejsce.(Praca,dziecka,rodziny i kilkadziesiąt innych zwierzaków na głowie) No i najważniejsze, znależć Iryskowi tymczas, bo nawet jak Go odbierzemy, to gdzie go damy?
  10. Jeszcze trochę i odkryje Wasze małżeńskie łoże.. Zjadła coś w końcu ?
  11. [quote name='Figunia']Melduję, że ode mnie poleciało 15 złociszy dla wyrównania rachunku do pełnej kwoty :lol:[/QUOTE] Jest już na [B]Pętelkowym[/B] koncie. Dziękujemy pięknie [B]Figuni[/B]u kochana ! [QUOTE] [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]Nikaragua[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=22060550#post22060550"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Bazar od Smyku dla Lolcia: Może ktoś mam małe dzieci w rodzinie lub sąsiedztwie? zapraszam: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252417[/URL] przelałam dzis kolejne 20zł z tego bazarku [/QUOTE] Dzięki wielkie [B]Nikaragua[/B] :loveu: . Te pieniądze też są juz na stowarzyszeniowym koncie. Buziaki ogromnie !!!! [QUOTE][B][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon1.png[/IMG][/B] [INDENT] Zapraszamy na bazarek dla SBM :smile: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/253133-Karolka-dla-Lolka-od-niemowlaka-do-przedszkolaka-25-05-2014-godz-20-00"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...014-godz-20-00[/URL] [/INDENT] [/QUOTE] [B]Martuniu[/B] ! jesteś[B] WIELKA[/B] !!! Już tam pędzę !
  12. [B]Pesteczka[/B] na szkoleniu prowadzonym przez tymczasową opiekunkę . (Zdjęcie z poprzedniej soboty). [IMG]http://images62.fotosik.pl/998/938097bd2fa8fb24med.jpg[/IMG]
  13. Facet poprawił warunki o tyle, że wysprzątał kojec i zlikwidował łańcuch. Nie ma 'rażących zaniedbań" . Tym samym wytrącił nam argumenty z ręki, by mu odebrać psa . Spróbujemy jeszcze po dobroci z nim pogadać. [B]Lara [/B]wciąż bez domu. Taka piękna, mądra, kochana a nikt Jej nie chce.
  14. [quote name='Mattilu']To co? Bedziesz ja oglaszac?:diabloti:[/QUOTE] Zamarłam !!!!!
  15. [quote name='kakadu']tak z niej sierść wychodzi pewnie ze stresu; biedna maleńka; a jak reaguje na wasze podchodzenie i głaskanie? myślicie, że to ją ośmiela, czy wręcz przeciwnie? bo spotkałam się z teorią, że czasem takiego psa lepiej zostawic w spokoju i dac mu czas i szanse, żeby sam wyszedł z inicjatywą kontaktu;[/QUOTE] Ja też spotkałam się z taką teorią . Każda metoda jest dobra, byle odniosła skutek. Ciekawe jak malutka zareaguje na spacer ' po mieście"?
  16. [quote name='mar.gajko']Napisze Togaa? Ile dzisiaj wet? I ile szczepienie w tej lecznicy? I jakieś jedzonko szczeniaczkowe?[/QUOTE] Za kilka dni szczepienie to zapytam o koszty. Będzie taniej niż normalnie, bo mamy zniżkę w Lecznicy.
  17. Obejrzałam filmik ! Noooo, duże wyzwanie[B] Pokerku[/B]. Ale Ty takie lubisz.;) A [B]Tola[/B] biedna , wszystko Ją przeraża. Szczęście że nie kłapie.
  18. Wiem że trywialne , może Maja, bo majowa.? Ona ma łapecki jak zapałki. To moj aparat tak jakoś pogrubia, powiększa. W rzeczywistości to okruszek.
  19. [quote name='kado']Jakie cudeńko kochane. Jakie plany na przyszłość? Ogłoszenia?[/QUOTE] No jasne [B]kaduniu[/B] ! Za tydzień mała może zostać zaszczepiona. Ma 8 tyg. [B]bahlsa [/B]obiecała ogłoszenia tylko nie wiem czy te zdjęcia wystarczą?
  20. [IMG]http://images65.fotosik.pl/986/4744f2d31981b859med.jpg[/IMG] [IMG]http://images62.fotosik.pl/987/872f755ebe0413d7med.jpg[/IMG] [IMG]http://images62.fotosik.pl/987/41016deb9742ab76med.jpg[/IMG] [IMG]http://images64.fotosik.pl/986/2d27089716fc53afmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images65.fotosik.pl/986/ef010a47ff49fca4med.jpg[/IMG] Na razie tyle udało sie zrobić w drodze do Lecznicy. Malutka ( bo to sunia) ma bardzo ładną, proporcjonalną sylwetkę ( w typie pinczerka), czego nie widać na zdjęciach.
  21. Na prośbę [B]tamb [/B]zamieszczam zdjecia [B]Belli;[/B] [IMG]http://images65.fotosik.pl/986/d9365b2f7d15ae61med.jpg[/IMG] [IMG]http://images64.fotosik.pl/986/fd9b0eb88046738amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images61.fotosik.pl/984/1bb26edc2bdc031emed.jpg[/IMG] [IMG]http://images61.fotosik.pl/984/2b73e40d318e6293med.jpg[/IMG] [IMG]http://images63.fotosik.pl/984/325cbeb37241b377med.jpg[/IMG]
  22. [quote name='pamela555']Przelałam dzisiaj z tego bazarku 185zł dla Pesteczki! :)[/QUOTE] Jednak dogo, to dogo. Na przyjaciół zawsze można liczyć. Dzięki bazarkowi cegiełkowemu [B]Pameli555[/B] ( [B]185,00[/B]zł, 12.05.2014 ) i [B]wpłacie Figuni[/B] ( [B]15,00[/B]zł 13.05.2014), na koncie [B]Pesteczki [/B] przybyło aż[B] 200,00 zł ![/B] Mamy z czego zapłacić fakturę , a nadwyżka będzie jak znalazł przy remoncie uzębienia [B]Pesteczki.[/B] Ogromnie Wam dziewczyny dziękujemy !!!
  23. Fotorelacja super ! Widać atrakcji kurduplowi nie brakuje. [B]Oneczko03 [/B], a maniery? [url]https://lh6.googleusercontent.com/-6LH6lhvXkGg/U2zhQP7NsCI/AAAAAAAADrg/DKctvcvqQg0/s576/Zdj%25C4%2599cie0125.jpg[/url]
  24. [B]Spacery na Lotnisko;[/B] Zagadka dla spostrzegawczych, gdzie jest[B] MOBI [/B]? :razz: [IMG]http://images61.fotosik.pl/954/60245561bd6476fbmed.jpg[/IMG] [IMG]http://images63.fotosik.pl/955/6b1235a3973a65famed.jpg[/IMG] [B]Timon i Reksiu[/B] [IMG]http://images64.fotosik.pl/957/fcde8c6f7647f379med.jpg[/IMG] [B]MOBI[/B] [IMG]http://images61.fotosik.pl/954/98e6dad9cba845a7med.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...