tak popieram stwierdzenie że agresja może być spowodowana chorobą. Moi zmajomi mieli dobermana od szczeniaka, bardzo łagodny. w wieku 6 lat zaczał atakować domowników, tak ze syn wylądował na okulistyce z uszkodzonym okiem. w niedługim czasie wykryto u niego bardzo poważną chorobę. Proces chorobowy się toczył, tego wtedy nie było widać gdy zaczał byc agresywny.