-
Posts
23614 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by maciaszek
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
maciaszek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
[quote name='Xtrasweet Candy']Co do kagańców to nie jestem ich zwolennikiem (chyba że pies wykazuje odznaki agresji i sytuacja tego wymaga), a napewno jestem zagorzałym wrogiem kolczatek! Pozdr.[/QUOTE] Pies nie musi wykazywać oznak agresji. Wyobraź sobie taką sytuację. Twój pies (bez kagańca) podbiega do jakiegoś innego - dużego, tamten (w kagańcu) się rzuca, próbuje Twojego zdominować. Twój ma 3 wyjścia (no może więcej, ale chodzi mi o najważniejsze): 1. kładzie się brzuchem do góry, poddaje (co nie na każdego psa działa... :-( ) 2. ucieka 3. zaatakowany odgryza się (a nie ma kagańca...) Jeśli miejsce ma to 3 wyjście, to kto jest bardziej poszkodowany??? Niestety nikt z nas nie może powiedzieć, że jest na 100% pewien, że jego pies w takiej sytuacji się nie odgryzie. Może być tak, że 30 razy np. ucieknie a za 31 skoczy do walki... -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
maciaszek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Tyż prawda... Ale jeśli w Twoim mieście przepis nie mówi, że pies ma chodzić na smyczy i w kagańcu, tylko daje wybór i Ty wybierasz smycz, to jeśli podbiega do Was jakiś pies, Twój atakuje, to nie Ty jesteś winna, a właściciel, który nie upilnował swojego czworonoga... A jeśli wiesz, że Twój pies może w takiej sytuacji się rzucić, to powiem jedno: kaganiec... :evil_lol: Wiem, że jestem upierdliwa, ale ja np. właśnie z takiego powodu "ubieram" Bazyla w kaganiec. Bo wiem, że jeśli podbiegnie do nas jakiś samiec i niekoniecznie się rzuci, ale będzie "dominujący", to Bazyl postanowi z nim zrobić (za pomoca zębow :shake: ) porządek... -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
maciaszek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
[quote name='BeataSabra']Zgadzam się z tym ale jest jedno ale Na mojego psa w kagańcu rzucił się pies w typie asta / może ast :angryy: Moja pogryziona bo tamten właściciel nie miał zamiaru swojego psa odwołać. Dopiero ruszył dupe jak jego pies mojej zdarł kaganiec z pyska. Poszedł w siną dal zanim straż miejska raczyła przyjechać :angryy:[/QUOTE] No i właśnie o to chodzi... Przecież napisałam dośc wyraźnie (sama mnie zacytowałaś ;) ) "kaganiec, kaganiec i jeszcze raz kaganiec dla [B]szpuszczanych[/B] psów". I wtedy nie byłoby takiej sytuacji jak opisałaś. -
Jak się nazywa skarpeta Stokrotka na AFNie?
-
Łódź- szkielet boksera...- już w NOWYM DOMU!!!
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
Na Molosach padło pytanie czego potrzeba? Jakiej pomocy? Jeśli finansowej, to gdzie wpłacać pieniądze? I jakie są wieści (czy w ogóle jakieś są?) o zdrowiu Filipa? Jakie wyszły wyniki badań? -
Mały, grzeczny, roczny Maks ZNALAZŁ DOM STAŁY !!!!!!!
maciaszek replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki :calus:. Daj znać. -
[quote name='Agnisia =)']Ale katalog będę mogła kupić dopiero jak dotrę na miejsce. Nie ma w internecie takiego planu? Jak była krajowa w Zabrzu jakoś znalazłam szczegółową rozpiskę, nie ma czegoś takiego teraz???[/quote] Sprawdź tu: [url]http://www.kynkat.neostrada.pl/wystawa07.htm[/url]
-
Mały, grzeczny, roczny Maks ZNALAZŁ DOM STAŁY !!!!!!!
maciaszek replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
[quote name='patkaa']Astra dalej chora ;( dostaje nowe antybiotyki, jest bardzo słaba, temperatura znowu jej podskoczyła[/quote] Ale co jej właściwie jest? :-( Jak się choroba objawia? Czy ktoś ją przebadał tak gruntownie?? Co zdiagnozowano? Sorry, że się wtrącam, ale nieciekawie to brzmi...:shake: Przecież zatrucie nie daje takich objawów... [quote] Maxio podchodzi do niej co jakiś czas i liże ją po nosku...[/quote]Kochany piesio. [quote]tak bardzo się o nią boję... ;( [/quote]Trzymaj się :glaszcze: [quote]dzisiaj tata cos robił i zaczął się tłuc, Maxio się zestresował i wiecie, gdzie się schował?? - pod Astrę[/quote] :lol: :loveu: -
[quote name='Nanami']A ten pies to czasem nie landseer? ;)[/quote] Bingo !!! :multi: Dzięki :lol:, męczyło mnie to nieco... :roll: Strasznie podoba mi się ten misiak :loveu:
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
maciaszek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Olek, ale mało jest rozsądnych właścicieli o odpowiednim podejściu do swoich czworonogów... niestety za mało... -
Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
Lesze chyba niż węgiel Tanninum Albuminatum. Daje się go mniej i działa szybciej. "Taninal zawiera połączenie garbników - kwasu taninowego (taniny) z białkiem - albuminą. Dzięki takiemu połączeniu lek nie wywiera silnego działania drażniącego na błonę śluzową żołądka. Preparat uwalnia garbniki w jelicie cienkim pod wpływem działania enzymu trawiennego - pankreatyny. Uwolniona tanina wykazuje działanie ściągające i bakteriostatyczne, działa także przeciwbiegunkowo, tworząc trudno rozpuszczalne kompleksy z toksynami bakteryjnymi. Ponadto hamuje drobne krwawienia przy uszkodzeniach naczyń włosowatych śluzówki jelit. Dawkowanie: dorośli, 1-2 tabletki, 3 razy dziennie." Węgla, żeby szybko i dobrze zadziałał, powinno się podawać (przy biegunce) "10 - 20 tabletek 3-4 razy dziennie." :crazyeye: Może być tak, że sraczka jest efektem konsumpcji świńskiego ucha... Czasami te wędzonki tak działają... A może rzeczywiście Dragoś nie powinien jeść nic innego ponad suchą karmę :( A zżeranie ludzkich (psich nigdy) kup jest mi tematem znanym, oj znanym :mad: I nie pomagają żadne tabletki ze żwacza ani tym podobne wynalazki :shake: Bazyli, mniej więcej do ukończenia 1,5 roku miał podobne sensacje. Jeśli zjadł tylko cokolwiek innego niż karmę zaraz miał sraczkę. Trzeba było pilnować go na spacerach non stop. Reagował biegunką nawet na zmianę wody !!!! (np. w Łodzi jest inna woda niż w Katowicach, co czuć nawet w smaku). Potem przeszło jak ręką odjął. Nie wiem co to było... -
[quote name='panienkabubu']pirenejski?:hmmmm:[/quote] Chyba nie...:shake:
-
Mały, grzeczny, roczny Maks ZNALAZŁ DOM STAŁY !!!!!!!
maciaszek replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
A to rzeczywiście dziwok... Surowego mięsa nie jeść??? :crazyeye: -
A na koniec garść argentyńczyków: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/53/332d458ac94909dd.jpg[/IMG][/URL] zwyciężczyni wśród suk: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/136/954d76c71bc44d84.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/136/20e5242beb03448b.jpg[/IMG][/URL] i dalej: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/136/0087a150449e1f0a.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/53/b1d385fc3fc8667d.jpg[/IMG][/URL] A na koniec żeluj-modeluj wystawowe ;) :) (a pies - notabene - zwycięzca rasy): [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/87/3d03a896839da4b4.jpg[/IMG][/URL]
-
cd. Kaukaz [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/136/8434cf73ac3c3ee0.jpg[/IMG][/URL] Leonbergery: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/53/db0ccd504180e0d7.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/87/0d54207b925657f2.jpg[/IMG][/URL] Dogi kanaryjskie: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/136/f2fa1af0a848cf6a.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/87/daac8369c87c7af4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/87/daaf9070e1501458.jpg[/IMG][/URL] Boksery: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/136/728454f250857a41.jpg[/IMG][/URL] Tosa Inu: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/136/ae8a492b86f13689.jpg[/IMG][/URL]
-
To i ja zacznę się dorzucać, fot co nie miara :) Najpierw dogi niemieckie: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images22.fotosik.pl/53/ec22c235c6255d50.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images21.fotosik.pl/87/56d0cb2f86c63d6e.jpg[/IMG][/URL] Buldogi :) [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images21.fotosik.pl/87/41b8deef92a14f18.jpg[/IMG][/URL] Słodki misiak :loveu: Co to za rasa? Bo nie mam pewności... [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/87/23c2def298c4486b.jpg[/IMG][/URL] Jamnio: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/136/3d9aad64446c853c.jpg[/IMG][/URL] Tosa Inu: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/136/ae8a492b86f13689.jpg[/IMG][/URL] Reszta za moment, jak obrobię :)
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
maciaszek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
[quote name='olekg18']Maciaszek ,a jak pies ma aportować w kagańcu?Albo chociażby popływać[/quote] Ok, to wtedy bez kagańca oczywiście, ale na takich terenach, gdzie ciężko o inne czworonogi albo kiedy pies jest na maxa posłuszny i wiesz, że jak go odwołasz to przyjdzie. -
Łódź- szkielet boksera...- już w NOWYM DOMU!!!
maciaszek replied to Moriaaa's topic in Już w nowym domu
A ja jeszcze raz [B]apeluję o zmianę tytułu !!![/B] -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
maciaszek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
I o takich przypadkach. Niby znasz swojego psa, a jednak w stresującej sytuacji potrafił się rzucić... A gdyby tamten nie uciekał, tylko się odgryzł?? :( A facet niepoważny :angryy: Kaganiec, kaganiec i jeszcze raz kaganiec dla spuszczanych psów. -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
maciaszek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Właśnie między innymi o takich egzemplarzach pisałam .... -
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
maciaszek replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
A ja powiem tak: mój pies chodzi w kagańcu. Nie dlatego, że rzuca się na wszystko co się rusza (bo się nie rzuca), ale dlatego, że wiem, iż może mu coś strzelić do łba jak jakiś psiak mu się nie spodoba i wtedy mogę mieć problem z utrzymaniem go. I mimo wszystko uważam, że swoim (metalowym) kagańcem zrobi mniejszą krzywdę niż paszczą pełną zębów... Jestem zwolennikiem pakowania [U]spuszczanych[/U] psów w kagańce. Dlaczego? Dlatego, że nie raz zdarzało mi się, że podbiegał do nas pies (bez kagańca), nieagresywny (zdaniem właściciela), zaczynał się z Bazylem obwąchiwać i nagle wydawał z siebie pomruk/warkot/usztywniał się (itp., itd.). Dla mojego psa to wyrażny sygnał do okazania dominacji delikwentowi. I jaki jest efekt? Bazyl w kagańcu, na smyczy naskakuje z warkotem na psa, ten zamiast zwiewać odgryza się. Na szczęście nigdy nie doszło do poważniejszego starcia. Ale gdyby to kto będzie bardziej poszkodowany??? I nie raz niestety zdarza mi się spotykac właścicieli, którzy twierdzą, że ich psy nie sa agresywne, ale prawda jest nieco inna :angryy: Albo wręcz takich, którzy mają b.agresywne czworonogi (i wiedza o tym), ale przecież nie będą psa katować kagańcem... :mad: Poza tym znacie swojego psa na tyle dobrze, że wiecie, że jak podbiegnie do innego i tamten na niego naskoczy, to Wasz nie zaatakuje, nie poczuje "zewu krwi"? -
[quote name='Kati']mam nadzieję, ze choć część zwas uda mi sie spotkać.[/quote] Ja Wam np. mogę pomachać z balkonu :evil_lol: mieszkam zaraz obok Spodka, w tych wysokich blokach. Od rana możemy z Bazylem oglądać pochód psów :) Powodzenia wszystkim !!!