-
Posts
5279 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by taks
-
Kraków => pies - sitko, Knapik - bardzo gryziony w schronisku. MA DOM!
taks replied to Jagienka's topic in Już w nowym domu
Dzięki za inf. :loveu: namiary na Siteczka zapisane i przedstawię śliczności domkowi ... -
Kraków => pies - sitko, Knapik - bardzo gryziony w schronisku. MA DOM!
taks replied to Jagienka's topic in Już w nowym domu
mam taki jeden domek który jest w trakcie szukania (w tych dniach się wyjaśni czy nadal wolny) dlatego na wszelki wypadek pytam jak Sitek względem dzieci ? Dzieci 5 i 10 l. i wiedzą co wolno w zabawie z psem( niedawno odszedł sznaucer brodacz staruszek) ale domek stawia sprawę jasno - zero agresji. Jeśli coś wiecie na ten temat to prosze o inf -
Słupsk wygrał - my nie możemy czekać bo domek "napalony".:-( Mandaryna gratulacje:multi::multi::multi: ale jak Cygankowi nie będzie jak w niebie to Cię znajdę na końcu świata i :mad:;) pozdrawiam wszystkich przyjaciół Cyganka i samego Cyganka proszę w pysio ucałować od ciotki z Krakowa a ja :scared:
-
Dla Rybc!a dzięki za inf. :loveu:. Pokazałam zdjęcie i sunia bardzo się podoba. Sprawa wygląda tak: mój domek "rywalizuje" teraz o innego psiaka na dogo i czekamy na decyzję kogo wybiorą. Jeśli tamta adopcja nie wypali to Kora jest pierwsza w kolejce. Tak więc jest szansa - ale tamten piesek był pierwszy i chcemy być w porządku wobec tamtych ludzi... Myślę, że za parę dni wszystko będzie jasne- ale teraz oczywiście nadal szukamy domu dla Kory ( od nadmiaru domków głowa nie boli ;))
-
Wątek (i 1 post przeczytałam :eviltong:) ale muszę to wiedzieć na 100% bo jeśli będzie ostre spięcie to nie dzieci stracą dom tylko pies:-(. Czy ona miała kontakt z dziećmi czy tylko tak się wydaje, że je lubi. Przepraszam za upierdliwość ale to podstawowy warunek i jeśli go nie spełni to narobimy gigantycznego bigosu więc muszę mieć pewność czy to było jakoś sprawdzone.
-
No to może ktoś zna Korę na tyle dobrze aby na 100% odpowiedzieć czy może iść do domu gdzie są dzieci 5 i 10 lat (przyzwyczajone do obecności psa - ostatnio odszedł staruszek :-() i czy wchodzi w grę transport na południe Polski ( okolice Krakowa) - nie chcę pokazywać zdjęcia psiny zanim się nie upewnię ...
-
Azyl Cichy Kąt_POMOCY-SYTUACJA KRYTYCZNA,grozi nam LIKWIDACJA!!
taks replied to Ana_Zbyska's topic in Już w nowym domu
z wpisu na stronie azylu wynika, że była....ale co to da -
Azyl Cichy Kąt_POMOCY-SYTUACJA KRYTYCZNA,grozi nam LIKWIDACJA!!
taks replied to Ana_Zbyska's topic in Już w nowym domu
bez strażnika w nocy to chyba się nie obejdzie. Może ogłosić zbiórkę na opłacenie ochrony w nocy choć na najbliższy czas. Nie mam pojęcia jakie to koszty .... ale tak będzie chyba realniej niż wyadoptować tyle psów w parę dni -
to następnym razem trzeba mówić, że to mocz dziecka - zapewniam, że przyjmą każdą ilość nawet śladową. Przy małej ilości moczu może byc problem z oznaczeniem cw ( oczywiście jeśli mają "ręczny" sprzęt) resztę oznaczeń można zrobić z odrobiny nawet. Pomysł z cewnikowaniem - oczywiście wszystko byle im dostarczyć duuużo moczu :mad: tylko ,że wcale to nie jest taki prosty zabieg ( zwłaszcza u psa mogą być problemy) i bardzo dla zwierzaka nieprzyjemny a na dodatek trochę niebezpieczny ( możliwość uszkodzenia mechanicznego, infekcji) i ma sens tylko przy pobieraniu moczu na posiew bakteriologiczny gdy zależy nam szczególnie na zachowaniu "oryginalnej" zawartości mikrobiologicznej pęcherza
-
[quote name='Martens']Ale w sumie sterylka daje 100% zabezpieczenie tylko jeśli była przeprowadzona przed I cieczką. Przy sterylizacji 3-letniej suki nie robi to już żadnej różnicy :shake: [/quote] Robi, robi - choć masz rację że im wcześniej przeprowadzona sterylka tym jej działanie profilaktyczne większe. A co do macania suki - swietnie bo można wcześnie wykryć zmiany, co zwiększa szanse na wyleczenie. Tyle ,że ta metoda pozwala odkryć [U]już istniejącego [/U]guza więc trudno to traktować jako profilaktykę ( macanie nie zapobiega tworzeniu się guzów:shake:)
-
Jest taki sposób:[url]http://www.optimedpro-office.eu/news_chlosite.php[/url] tylko trzeba trafić do weta "z sercem" do zębów
-
i jeszcze ciekawy opis przypadku [url]http://www.magwet.pl/index.php[/url]
-
Co prawda mamy CBA:evil_lol: ale na razie nie zajmuje się psami więc radzę [B]przekupstwo. [/B]Przybieganie do pani na małe coś dobrego (kawałek mięska, serka, psie ciasteczko....) to też świetna zabawa:eviltong:
-
Nie ukrywam że jestem gorącym zwolennikiem sterylizacji bo uważam, że i tak (pomimo zdarzających się skutków ubocznych) jest to dla suki zabieg zabezpieczający przed wieloma groźnymi chorobami. Przy okazji zwracam uwagę aby nie porównywać cyklu hormonalnego kobiety z cyklem suki. U kobiety nie występuje tzw. faza spoczynku i dlatego usunięcie jajników ma daleko bardziej idące konsekwencje w gospodarce hormonalnej.U suki po sterylizacji stan hormonalny nieco przypomina fizjologiczny właśnie "okres spoczynku" i dlatego nie wymaga suplementacji hormonalnej. Niedoczynność tarczycy jest przypadłością znacznie częstszą u psów niż się potocznie uważa (i to zarówno u suk jak i psów). Objawy mogą być mało dramatyczne więc łatwe do przeoczenia - (przełysienia właśnie, zwolniona nieco motoryka, zwolniona akcja serca, senność, tendencja do tycia) tym bardziej ,że pojawiają się stopniowo i często "zatrzymują" na średnim poziomie nasilenia.Leczenie nie jest specjalnie uciążliwe ani dla psa ani dla właściciela - polega na uzupełnianiu hormonu w postaci tabletki
-
Przegubowo - Ruda galeria zdjęciowa Tobiasza :-) 15.02.2001-10.09.2013 [*]
taks replied to Matusz's topic in Foto Blogi
Wybaczcie, że się tu ładuję ale potrzeba nas pili - może kogoś zainteresuje jamniczek- popielniczka ( 5 chorych psów bardzo potrzebuje kasy) [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76026[/url] -
Zostawienie kamienia aby "stabilizował" zęby wydaje mi się pomysłem mocno kontrowersyjnym. Kamień trzeba bezwzględnie usunąć gdyż jego obecność powoduje pogorszenie stanu dziąseł co w efekcie jedynie przyspieszy wypadnięcie siekaczy a dodatkowo może narazić psa na stany zapalne (pogłębione kieszenie) a nawet ropnie dziąseł. Ultradzwiękowe zdejmowanie kamienia eliminuje działanie "siłowe" więc przy tej metodzie jest większa szansa na zachowanie ząbków. W najgorszym wypadku -brak siekaczy pieskom specjalnie nie przeszkadza, jest tylko mały problem kosmetyczny - możliwość "uciekania" języczka [url]http://www.dentonet.pl/?s=155[/url]
-
[quote name='Avocado'] Tak mi jej szkoda, ma 11 lat, jest zywym, kochanym psem i najlepszym przyjacielem, chce jej pomoc:-( Blagam o porady![/quote] No to pierwsza porada - wizyta u weta. osłuchanie serduszka ew. EKG
-
[quote name='Bura']Mieszanie jest *be* bo jedno i drugie inaczej (czasowo) się trawi. Suche siedzi w żołądku dłużej niż surowe, a jak pomieszasz, to wtedy i to surowe musi dłużej siedzieć w żołądku i może zacząć fermentować czy jakoś tak. Do tego zarówno do suchego jak i surowego potrzebne są inne enzymy itp.[/quote] no nie do końca o to chodzi... najistotniejsza róznica to zawartość wody w pokarmie - suche natychmiast "wciąga" płynną zawartość z zołądka.Piesek nieprzyzwyczajony do suchego będzie potrzebował wiecej czasu aby pokarm nabrał odpowiedniej konsystencji. Z kolei w suchych karmach niektóre składniki są wstępnie "trawione". Najprościej - (gdy zachodzi konieczność mieszania co jest faktycznie bee) namoczyć suchą karmę przed podaniem
-
Jeśli piesek (2 mieś.) wymiotuje i ma biegunkę to radzę szybciutko do weta. Prosze nie karmić na siłę bo to tylko sprowokuje wymioty i bardziej odwodni - piesek musi szybko dostać kroplówkę, zaniedbanie może się skończyć śmiercią pieska. I raczej zmienić weta - podanie 2 miesięcznemu psu z biegunką i w dzień po wyadoptowaniu ze schroniska tabletek nie budzi mojego zaufania
-
To wszystko zależy co chcemy uzyskać. Jeśli przyrost tkanki tłuszczowej to najlepszą drogą jest futrowanie pieska weglowodanami (kasze, makarony, ryże) Gdy myślimy o uzyskaniu pieska szczupłego ale dobrze umięśnionego ze sprawnie funkcjonującym i nie przeciążanym niepotrzebnie przewodem pokarmowym to polecam Orijen .
-
Kraków zagłodzony Figo ma dom dzięki staremu Rudzikowi!!!!
taks replied to AgaG's topic in Już w nowym domu
"w bronowicach" - to te okolice o których pisałam. Może on się zgubił ? Czy schronisko ma zgłoszenie? Podpowiem plakaty choć sama się niestety nie włączę (wakacje) :oops: