Jump to content
Dogomania

taks

Members
  • Posts

    5279
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by taks

  1. Coś się Korusi ode mnie należy .... Czy ktoś cierpliwy może mi na prv napisać jak się dodaje banerek to wstawię Korusię bo latam ostatnio po dogo więc może chociaż tak jej pomogę:oops:
  2. Dzięki za inf. :loveu: namiary na Siteczka zapisane i przedstawię śliczności domkowi ...
  3. mam taki jeden domek który jest w trakcie szukania (w tych dniach się wyjaśni czy nadal wolny) dlatego na wszelki wypadek pytam jak Sitek względem dzieci ? Dzieci 5 i 10 l. i wiedzą co wolno w zabawie z psem( niedawno odszedł sznaucer brodacz staruszek) ale domek stawia sprawę jasno - zero agresji. Jeśli coś wiecie na ten temat to prosze o inf
  4. No niestety, nie mam dobrych wieści dla Kory:-( Domek o którym pisałam zajęty przez inna bidę Korusiu obiecuję , będę szukać:placz:
  5. Słupsk wygrał - my nie możemy czekać bo domek "napalony".:-( Mandaryna gratulacje:multi::multi::multi: ale jak Cygankowi nie będzie jak w niebie to Cię znajdę na końcu świata i :mad:;) pozdrawiam wszystkich przyjaciół Cyganka i samego Cyganka proszę w pysio ucałować od ciotki z Krakowa a ja :scared:
  6. Dla Rybc!a dzięki za inf. :loveu:. Pokazałam zdjęcie i sunia bardzo się podoba. Sprawa wygląda tak: mój domek "rywalizuje" teraz o innego psiaka na dogo i czekamy na decyzję kogo wybiorą. Jeśli tamta adopcja nie wypali to Kora jest pierwsza w kolejce. Tak więc jest szansa - ale tamten piesek był pierwszy i chcemy być w porządku wobec tamtych ludzi... Myślę, że za parę dni wszystko będzie jasne- ale teraz oczywiście nadal szukamy domu dla Kory ( od nadmiaru domków głowa nie boli ;))
  7. Wątek (i 1 post przeczytałam :eviltong:) ale muszę to wiedzieć na 100% bo jeśli będzie ostre spięcie to nie dzieci stracą dom tylko pies:-(. Czy ona miała kontakt z dziećmi czy tylko tak się wydaje, że je lubi. Przepraszam za upierdliwość ale to podstawowy warunek i jeśli go nie spełni to narobimy gigantycznego bigosu więc muszę mieć pewność czy to było jakoś sprawdzone.
  8. No to może ktoś zna Korę na tyle dobrze aby na 100% odpowiedzieć czy może iść do domu gdzie są dzieci 5 i 10 lat (przyzwyczajone do obecności psa - ostatnio odszedł staruszek :-() i czy wchodzi w grę transport na południe Polski ( okolice Krakowa) - nie chcę pokazywać zdjęcia psiny zanim się nie upewnię ...
  9. Czy ktoś wie co się dzieje z Rybc!a - na @ nie odpowiada a tel kontaktowy w sprawie adopcji Kory ( podany w 1 poście) milczy od rana - proszę o PILNĄ pomoc. Mam cień szansy ale w tej sytuacji...
  10. dajcie Krakowowi jeszcze chwilę bo wici idą przez pośredników, ale uprzedzam że szanse są niewielkie:-(
  11. z wpisu na stronie azylu wynika, że była....ale co to da
  12. bez strażnika w nocy to chyba się nie obejdzie. Może ogłosić zbiórkę na opłacenie ochrony w nocy choć na najbliższy czas. Nie mam pojęcia jakie to koszty .... ale tak będzie chyba realniej niż wyadoptować tyle psów w parę dni
  13. to następnym razem trzeba mówić, że to mocz dziecka - zapewniam, że przyjmą każdą ilość nawet śladową. Przy małej ilości moczu może byc problem z oznaczeniem cw ( oczywiście jeśli mają "ręczny" sprzęt) resztę oznaczeń można zrobić z odrobiny nawet. Pomysł z cewnikowaniem - oczywiście wszystko byle im dostarczyć duuużo moczu :mad: tylko ,że wcale to nie jest taki prosty zabieg ( zwłaszcza u psa mogą być problemy) i bardzo dla zwierzaka nieprzyjemny a na dodatek trochę niebezpieczny ( możliwość uszkodzenia mechanicznego, infekcji) i ma sens tylko przy pobieraniu moczu na posiew bakteriologiczny gdy zależy nam szczególnie na zachowaniu "oryginalnej" zawartości mikrobiologicznej pęcherza
  14. taks

    hormony

    [quote name='Martens']Ale w sumie sterylka daje 100% zabezpieczenie tylko jeśli była przeprowadzona przed I cieczką. Przy sterylizacji 3-letniej suki nie robi to już żadnej różnicy :shake: [/quote] Robi, robi - choć masz rację że im wcześniej przeprowadzona sterylka tym jej działanie profilaktyczne większe. A co do macania suki - swietnie bo można wcześnie wykryć zmiany, co zwiększa szanse na wyleczenie. Tyle ,że ta metoda pozwala odkryć [U]już istniejącego [/U]guza więc trudno to traktować jako profilaktykę ( macanie nie zapobiega tworzeniu się guzów:shake:)
  15. Jest taki sposób:[url]http://www.optimedpro-office.eu/news_chlosite.php[/url] tylko trzeba trafić do weta "z sercem" do zębów
  16. i jeszcze ciekawy opis przypadku [url]http://www.magwet.pl/index.php[/url]
  17. Co prawda mamy CBA:evil_lol: ale na razie nie zajmuje się psami więc radzę [B]przekupstwo. [/B]Przybieganie do pani na małe coś dobrego (kawałek mięska, serka, psie ciasteczko....) to też świetna zabawa:eviltong:
  18. taks

    hormony

    Nie ukrywam że jestem gorącym zwolennikiem sterylizacji bo uważam, że i tak (pomimo zdarzających się skutków ubocznych) jest to dla suki zabieg zabezpieczający przed wieloma groźnymi chorobami. Przy okazji zwracam uwagę aby nie porównywać cyklu hormonalnego kobiety z cyklem suki. U kobiety nie występuje tzw. faza spoczynku i dlatego usunięcie jajników ma daleko bardziej idące konsekwencje w gospodarce hormonalnej.U suki po sterylizacji stan hormonalny nieco przypomina fizjologiczny właśnie "okres spoczynku" i dlatego nie wymaga suplementacji hormonalnej. Niedoczynność tarczycy jest przypadłością znacznie częstszą u psów niż się potocznie uważa (i to zarówno u suk jak i psów). Objawy mogą być mało dramatyczne więc łatwe do przeoczenia - (przełysienia właśnie, zwolniona nieco motoryka, zwolniona akcja serca, senność, tendencja do tycia) tym bardziej ,że pojawiają się stopniowo i często "zatrzymują" na średnim poziomie nasilenia.Leczenie nie jest specjalnie uciążliwe ani dla psa ani dla właściciela - polega na uzupełnianiu hormonu w postaci tabletki
  19. Wybaczcie, że się tu ładuję ale potrzeba nas pili - może kogoś zainteresuje jamniczek- popielniczka ( 5 chorych psów bardzo potrzebuje kasy) [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76026[/url]
  20. Zostawienie kamienia aby "stabilizował" zęby wydaje mi się pomysłem mocno kontrowersyjnym. Kamień trzeba bezwzględnie usunąć gdyż jego obecność powoduje pogorszenie stanu dziąseł co w efekcie jedynie przyspieszy wypadnięcie siekaczy a dodatkowo może narazić psa na stany zapalne (pogłębione kieszenie) a nawet ropnie dziąseł. Ultradzwiękowe zdejmowanie kamienia eliminuje działanie "siłowe" więc przy tej metodzie jest większa szansa na zachowanie ząbków. W najgorszym wypadku -brak siekaczy pieskom specjalnie nie przeszkadza, jest tylko mały problem kosmetyczny - możliwość "uciekania" języczka [url]http://www.dentonet.pl/?s=155[/url]
  21. [quote name='Avocado'] Tak mi jej szkoda, ma 11 lat, jest zywym, kochanym psem i najlepszym przyjacielem, chce jej pomoc:-( Blagam o porady![/quote] No to pierwsza porada - wizyta u weta. osłuchanie serduszka ew. EKG
  22. taks

    Barf

    [quote name='Bura']Mieszanie jest *be* bo jedno i drugie inaczej (czasowo) się trawi. Suche siedzi w żołądku dłużej niż surowe, a jak pomieszasz, to wtedy i to surowe musi dłużej siedzieć w żołądku i może zacząć fermentować czy jakoś tak. Do tego zarówno do suchego jak i surowego potrzebne są inne enzymy itp.[/quote] no nie do końca o to chodzi... najistotniejsza róznica to zawartość wody w pokarmie - suche natychmiast "wciąga" płynną zawartość z zołądka.Piesek nieprzyzwyczajony do suchego będzie potrzebował wiecej czasu aby pokarm nabrał odpowiedniej konsystencji. Z kolei w suchych karmach niektóre składniki są wstępnie "trawione". Najprościej - (gdy zachodzi konieczność mieszania co jest faktycznie bee) namoczyć suchą karmę przed podaniem
  23. Jeśli piesek (2 mieś.) wymiotuje i ma biegunkę to radzę szybciutko do weta. Prosze nie karmić na siłę bo to tylko sprowokuje wymioty i bardziej odwodni - piesek musi szybko dostać kroplówkę, zaniedbanie może się skończyć śmiercią pieska. I raczej zmienić weta - podanie 2 miesięcznemu psu z biegunką i w dzień po wyadoptowaniu ze schroniska tabletek nie budzi mojego zaufania
  24. taks

    Karma ORIJEN

    To wszystko zależy co chcemy uzyskać. Jeśli przyrost tkanki tłuszczowej to najlepszą drogą jest futrowanie pieska weglowodanami (kasze, makarony, ryże) Gdy myślimy o uzyskaniu pieska szczupłego ale dobrze umięśnionego ze sprawnie funkcjonującym i nie przeciążanym niepotrzebnie przewodem pokarmowym to polecam Orijen .
  25. "w bronowicach" - to te okolice o których pisałam. Może on się zgubił ? Czy schronisko ma zgłoszenie? Podpowiem plakaty choć sama się niestety nie włączę (wakacje) :oops:
×
×
  • Create New...