-
Posts
4849 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mimiś
-
..spojrzała na mnie i przepadłam.Figa z Krężla w DS!
mimiś replied to mimiś's topic in Już w nowym domu
[quote name='hop!']A długo jeszcze potrwa to leczenie? A może planujesz zatrzymać Figę? :eviltong:[/quote] nie, kurcze nie!! ale warunkiem bardzo dobry domek, z naciskiem na "bardzo" a Figulec już zdrowy, kończy brac leki skórne "Też mi się wydaje, że ten tymczas będzie juz "stały" tylko chodzi o zmiękczenie rodziny lub tez tylko niektórych jej członków :cool3:" - hehe, zdziwiłabys sie , Rene , jaki tekscik rzuciła moja mama-[czyli Babcia] na widok plakatu dla FIGI: -to chcesz ją oddać?? eee, Rudy juz jest taki stary..., własciwie to mogłaby zostać..-:crazyeye: tak, tak, Babcia się ciska i odgraża ,ale ten łobuziak zawojował ją dokumentnie ale do adremu - Zdechł komputer i okazało się, że mamy o wiele więcej czasu niż zazwyczaj. Niespodziewany nadmiar poświeciliśmy na długie spacery, z czego najbardziej ucieszyły sie psy.Po drodze Figunia pobiera lekcje chodzenia na smyczy-czyli ja gnam, gubiąc trampki i kokardę , ciągnieta przez rzężące i na wpółuduszone zwierzę a daleko z tyłu z szyderczą miną i pozostałymi psami idzie mój małzonek. Za to powroty..-o , te wynagradzają mi pedagogiczny wysiłek-Figunia stąpa dostojnie i karnie-jakby ukończyła szkołę tresury z wynikiem celującym. nic dziwnego-kiedy pomysleć ile kalorii spala taki pies na spacerze. już na polnej drodze wiodacej na łąkę [zwaną elegancko "Psisrajcem"] spuszczona ze smyczy Figa wpada w amok. Pędzi przed siebie, wyskakując z trawy jak zając, z powiewającymi na wietrze uszami. Jeszcze chwila, a śmigła zaskoczą i uniesie sie nad ziemię .Odleci,zostawiając nas tutaj -zagapionych. Ale uwaga, oto zblizamy sie do ogromnej kałuży ,rozjeżdżonej przez cięzki sprzet z pobliskiej budowy.Figa oczywiscie tapla się z rozkoszą, żeby po chwili wyrazic radość skacząc na moje spodnie i przytulając sie serdecznie.Poza tym kwitną mimozy i jest pięknie. Cisze przerywa wrzask podrywających sie do lotu bażantów - dołem biegnie Plama, z nieustającą nadzieją, że może tym razem ... Niestety. Tłuste ptaszyska odlatują niemrawo, rzucając psu ostatnie przekleństwa.Figunia jest oczarowaną zabawą z ptaszkami.Biega za ciotką Plamą ,ale kiedy ta znika w zaroślach maluch ogląda sie niepewnie i wraca do stada. Rzeczkę Mrówkę bierzemy z marszu i stajemy na brzegu olbrzymiej, podmokłej łąki. Przed nami, prawie po horyzont rozciąga się Psisrajec. A na Psisrajcu żaby, koniki polne, inne jakieś żyjątka !- cieszy sie kazdy kawałeczek psa, od trufli nosa do ogona! ten widok rekompensuje mi wszystkie nieprzespane noce, niespodzianki na dywanie i zeżarte pantofelki. zresztą,żaden ze mnie Kopciuszek. dynia raczej;). zdjecia jutro. dobranoc. -
ależ slicznotka. bierzcie, ludziska, bo zabraknie!!;)
-
Hassan ostatnia ofiara Schroniska dla zwierząt w Żyrardowie??
mimiś replied to Hanah's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
jestem pełna podziwu dla opanowania Agaty-zalogowałam sie na forum zyrardowskim żeby cie wspierać ale boje sie cokolwiek napisać bo zaraz wylecę albo po aroganckich uwagach admina sama je opuszcze.:shake: to co paczka pt"mordotymoja" tam wypisuje podnosi mi niebezpiecznie cisnienie -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
mimiś replied to emilia2280's topic in Schroniska
tragedia:shake: biedne te psy podwójnie -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
mimiś replied to emilia2280's topic in Schroniska
tam jeszcze jest[?] szczeniak!! 6 m-cy sunia, siostra mojego tymczasa[w awatarku] Darku, moja jest łagodna, proludzka, uczy sie szybciorem-ta druga jest taka sama! -
..spojrzała na mnie i przepadłam.Figa z Krężla w DS!
mimiś replied to mimiś's topic in Już w nowym domu
wysiadł mi złosliwy komputer[karta graficzna ]i pisze z okropnego starego rzecha.zrobiłam juz plakaty ale nie moge wydrukować.. Figunia szaleje - przyjmuje 100 pozycji na minute, obiecuje sesje zdjeciową-musze pochwalic sie ślicznotką;) .zauwazyłam dzisiaj jaką ma miękka sierść-na początku była ostra i krótka -myslałam,że ten model tak ma-a tu seprajz musimy szybciutko uruchomić kompa-bo bez kontaktu z cioteczkami czegoś nam brakuje:oops:[ na tym złomie nawet pisac jest ciężko.] -
Hassan ostatnia ofiara Schroniska dla zwierząt w Żyrardowie??
mimiś replied to Hanah's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
oprócz bezczelności prostacki sposób myslenia i tłumaczenia - a to ,że dobry pan wet chciał uspić tylko bał się wolontariuszy...- Agata, trzęsiecie chyba całym miastem! -
Hassan ostatnia ofiara Schroniska dla zwierząt w Żyrardowie??
mimiś replied to Hanah's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
"na forum Zyrardowa pojawiły się "wyjaśnienia" władz...." - a gdzie Agatko? bo nie znalazłam.. -
fajnie im razem-przeciez to stadne zwierzaczki
-
Hassan ostatnia ofiara Schroniska dla zwierząt w Żyrardowie??
mimiś replied to Hanah's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
prezydent Zyrardowa nie odpowiada na maile, strona [oficjalna] internetowa miasta z której teoretycznie mozna wysyłac zapytania-nie działa[wyskakuje error], -zupełnie słusznie więc nalezy mu się wyższe wynagrodzenie: "Jeśli rada miasta wyrazi na to zgodę, prezydent Żyrardowa Andrzej Wilk będzie zarabiał 12.240 zł miesięcznie, a więc o 1.590 zł więcej niż dotychczas. ...- Głos [tygodnik lokalny] a tak pisał Pan Prezydent w maju 2008 -[odpowiedzi]:" Zdaję sobie sprawę, że warunki w schronisku nie są satysfakcjonujące, ale dołożę wszelkich starań, aby warunki zwierząt tam przebywających z każdym rokiem ulegały poprawie." i jeszcze jeden cytat z Pana Prezydenta -chociaz wyrwany z kontekstu -ale sens zachowuje: "Chciałbym uspokoić, że nie istnieje taka możliwość, aby w naszym Schronisku dochodziło do jakichkolwiek drastycznych sytuacji opisanych przez Panią . Moja pewność wynika przede wszystkim z faktu, że w naszym Schronisku jest stały nadzór Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej (co pół roku), jak również kontrole Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej, która miała miejsce w roku ubiegłym. Ponadto wszelkie Stowarzyszenia, które są w stałym kontakcie z naszym schroniskiem, na bieżąco informują mnie o wszelkich nieprawidłowościach, jakie mogą pojawiać się w tego typu instytucjach." [ w "odpowiedziach " na stronie UM zyrardowa] -
..spojrzała na mnie i przepadłam.Figa z Krężla w DS!
mimiś replied to mimiś's topic in Już w nowym domu
własnie... biedna ta druga szczeniorka... dzis rano obudziło mnie trzeszczenie koszyka Rudiego- a kiedy Rudi trzeszczy-nie wolno zwlekac , bo moze być za późno! Wyskoczyłam z łózka i pobiegłam na dół. Figunia przeciągała się słodko na posłaniu z obgryzionej gąbki. Wyniosłam Rudego - podreptał w stronę furtki, przykucając co pare kroków - nie wiedzieć czemu traktuje betonową ścieżkę jako prywatne WC. Szkoda,że często zapominamy o tym biegnąc do pracy.:cool3: Figa, dobrze wychowana panienka, przeskoczyła z wdziękiem ogrodzenie z gałęzi, udziergane pracowicie przez TZ-a i zgarbaciała w paprociach. Nagle zobaczyła Ciumkałę wracającą z nocnej kociej imprezki-. Rzuciła się wylewnie w stronę kotki, ale ta zadarła ogon i przeklinając brzydko skoczyła przez szpare w drzwiach do środka . Rozczarowanie biło z całej psiej postaci. - kotek nie chciał się bawić, biedna Figunia, masz tu chrupkę -pocieszyłam dziecko. W budzie zakotłowało i po chwili wynurzyły sie dwie rozczochrane i rozziewane pannice. Psy rozpoczęły ceremonię powitalną kłaniając sie i obwąchując sobie tyłki. Powlokłam sie na pietro.Zanim wleciałam nosem w poduszkę zerknęłam na zegarek-była 5.20. Sen był tuz tuż- jakaś bezludna i bezpsia wyspa, błękitna laguna... naraz dotarło do mnie natarczywe: hau! hau-hau! hau-hau-hau!! - to Rudy domagał sie wniesienia do domu. Tak hartowała sie stal-pomyslałam złażąc na dół. wstawał piękny dzień!:lol: -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
mimiś replied to emilia2280's topic in Schroniska
własciwie to chciałam wiedzieć czy zyje i czy nie chora[bardziej] próbuje zainteresowac kogos jej losem ale nie bardzo mi to wychodzi -
..spojrzała na mnie i przepadłam.Figa z Krężla w DS!
mimiś replied to mimiś's topic in Już w nowym domu
eeetam, ciotki. nie było aż tak trudne...:razz: brak wam wiary w zwycięstwo! prawie pomyslałam ,że nie chciałybyscie zamieszkać z Figunią...:cool3: -
staruszek Hubert odszedł za TM :( kochany, w SWOIM domu
mimiś replied to _bubu_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
biedny pies.. szczęście ,że znalazł się ktoś o wielkim sercu -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
mimiś replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='Kamila_s']Przepraszam..czy sa jakies szceniaki w Krezlu lub Chynowie??? Jezeli jakies szceniaki szukaja domkow..bardzo prosze o zdjecia..postaram sie pomoc znalezc im domy...:roll: była tam wilczkowata sunia w prążki, taka hienka-5-6 miesieczna ta na pierwszym planie z ciemnym pyszczkiem moze ktos wie jak sie miewa? gdyby ktos był w krezlu-sprawdźcie, proszę. -
Sopocka Tina-Krakowianką. Nie ma juz Tinki ... [']
mimiś replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
hm.. tak dziewczyny podawały na dogo jednakowoz były to raczej pobozne zyczenia:roll: sadząc po zebach, oczach i zachowaniu-Rudi to dziarski staruszek -
Sopocka Tina-Krakowianką. Nie ma juz Tinki ... [']
mimiś replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Cudna jest. co do psychiki... starość, a na to nie ma lekarstwa. Rudi czasami zaczyna ujadać bez powodu - i w nocy o północy trzeba lecieć głaskać-zachowuje sie tak jakby wszedł jakiś OBCY[pasazer Nostromo:cool3:] on nie widzi a chyba i kiepsko słyszy-coś tam mu sie przysni.. albo chodzi w kółko- a to juz mój 3 pies , który ma taka przypadłość [z wiekiem]. zepsuje sie spręzynka i tak chodza i chodza te biedne dziadeczki...dokąd chca dojść, kto wie? -
Hop,jestes genialna!- zaraz skombinuje taki karton dla Figi. no, raczej wagon kartonów. :cool3: ale przynajmniej nie będzie mi szkoda , tak jak tych z wikliny.:mad: i tego z gąbki.:mad: Tosia i Fili wyglądaja tak słodko razem. czary mary - niech sie trafi domek z wielkim ogrodem i niech zaadoptuje OBIE!! ojej , dopiero doczytałam, że Tosia [tfu tfu]moze ma dom!
-
..spojrzała na mnie i przepadłam.Figa z Krężla w DS!
mimiś replied to mimiś's topic in Już w nowym domu
nagrodą główną jest 2 tygodniowy pobyt Figuni u zwycięzcy!!!!!![brawa] -
..spojrzała na mnie i przepadłam.Figa z Krężla w DS!
mimiś replied to mimiś's topic in Już w nowym domu
Dziekujemy, dziekujemy! a teraz konkurs dla nocnych marków- pytanie na niespanie: kto nażarł sie na łące trawy a w domu kocich chrupek i o godzinie 23:40 zrobił ogromną kupę w przedpokoju? odpowiedź A:- Paris Hilton odpowiedź B: -czarna krowa w kropki bordo odpowiedź C: Figunia wyłacznie poprawne odpowiedzi prosimy wysyłac na kartach pocztowych:eviltong: Dobranoc