-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Smutna historia. Trzymajmy kciuki za Azę.
-
Nawet jednego telefonu nie było w jego sprawie. Miewa się dobrze o tyle,że dostaje pełną miskę i jest bezpieczny na podwórku. To bardzo awaryjny dt,Koko i inne psy mieszkają na zewnątrz,do domu nie mają wstępu. Ludzie pracują,więc i kontakt z nimi psy nie zawsze mają,taki, jakiego byśmy sobie życzyli. Ale nic nie można poradzić . Póki jest lato i ciepło,to nie martwię się o psiaka,ale nie wiem jak będzie zimą.Pamiętam.jak Koko poprzedniej zimy,zanim został złapany,trząsł się i jak cierpiał z powodu chłodów. Nie chciałabym,aby kolejną zimę,jedną z ostatnich być może w swoim życiu spędzał na dworze, Marzy mi się oczywiście ciepły domek i kanapa dla Koko,choćby w dt... Suczki nie widziano ostatnio wcale,przynajmniej te osoby,z którymi rozmawiałam nie widziały.
-
A ja wstawiam zdjęcia 10 letniej suczki West,którą właścicielka przyniosła do wetów w celu uśpienia... Suczka jest wprawdzie w Zamościu,ale wstawiam zdjecia i apel o pomoc ;proszę o rozesłanie informacji,może ktoś od westów zlituje się nad biedulką. Od czterech lat suczka nie była leczona,dramat po prostu. Z książeczki wynika,że miała czterech właścicieli,a na starość pozbyto jej się na koniec... [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/suniawest_zps367ddfc3.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/suniawest2_zps3283f521.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/suniawest3_zpscf31e39f.jpg[/IMG]
-
Szczesliwe zakonczenie! Sonia znalazla wspanialy,kochajacy domek!
ala123 replied to DORA1020's topic in Już w nowym domu
Dawno nie zaglądałam na wątek,a tu takie wieści! Sonia jedzie (prawie!) do domu! Trzymam i ja kciuki:lol: -
[quote name='fegelle']co nowego u Dina?? jak się miewa chłopak??[/QUOTE] Miewa się dobrze,właśnie skończył branie antybiotyku,kąpiele odbywają się co półtora tygodnia,nużeńców w wyskrobinie nie ma. Dino jest jednak nadal bardzo lękliwy;Pani dr opowiadała,jak podczas jednej z ostatnich kąpieli wyskoczył im z wanny,a oni chcieli go złapać,wszystko działo się za szybko i to zamieszanie tak przeraziło Dina,że aż trząsł się ze strachu, a weci do tej pory wyrzucają sobie,że nie starali się przeprowadzić akcji bardziej spokojnie. Widać też po zachowaniu Dina,że coraz bardziej przywiązuje się do nowych pańciostwa; już nie wodzi swoim psim,wiernym wzrokiem za dr Kubą,jak do tej pory,tylko właśnie za nową pańcią. Mam nadzieję,że Dino u niej już zostanie,ale nie śmiem jej o to prosić,ani poruszać tego tematu.Tym bardziej,że stan jego zdrowia może ulegać okresowemu pogorszeniu.Tak może być całe życie. Wzięłam wczoraj fakturę dla Stowarzyszenia Help Animals na kwotę 120zł. Wpłaciłam też 20zł od LocaiBenio,na co mam paragon (łącznie jest na nim 40zł,bo uwzględniona jest poprzednia wpłata). Stan finansów Dina w lecznicy wygląda następująco:było 438zł,potem doszło 120zł,czyli w sumie daje to kwotę 558zł. Wpłaciłam w ubiegłym miesiącu 20zł od Locai Benio:558zł-20zł=538zł Ostatnie koszty,które doszły za anybiotyk i kąpiel to 60zł,co razem daje nam:538zł+60zł=598zł [B]598zł-120zł (faktura SHA)-20zł (LocaiBenio)=458zł pozostaje do spłaty.[/B] Dziękuję wszystkim za pomoc.Oby Dino był już zdrowy i nie potrzebne były żadne leki i kąpiele. [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/fakturaSHAczerwiec2014_zps3e929888.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/paragondino_zps236ff08f.jpg[/IMG]
-
[quote name='malagos']Ciekawe, jak się mała zachowuje w domu, jak tam z czystością, zostawaniem w domu itp. Fajnie, ze tak szybko znalazła domek :) Jest po sterylce?[/QUOTE] Tak,została wysterylizowana jeszcze w Zamościu,pojechała po 5 dniach jeszcze ze szwami,które w Krakowie wet zdejmował. Czystość podobno zachowuje,cały czas Pani jest z nią w domu,więc tego typu problemów Państwo nie zgłaszali.
-
[quote name='Ty$ka']Wiola&Miłosz wróciła!!!! Dajcie znać dalej, aby nikt się na nią nie nadział... [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244873-ZAGINION******-ODDANE-Wioli-Miłosz-UWAGA!SZUKAMY-OSÓB-KTÓE-POWIERZYŁY-JEJ-ZWIERZĘTA!?p=22220389#post22220389[/URL][/QUOTE] Właśnie słyszałam od funi... Myślałam,że może trochę posiedzi,to przez jakiś czas nie skrzywdzi żadnego psa. Dziewczyny,a co z Muszką? Ma ktoś jakieś namiary,adres,telefon? A może poprosić o pomoc osobę,która robiła wizytę ?
-
Pucek - przyjazny kundelek za TM... :(
ala123 replied to ala123's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='Murka']Tak, dotarły, oczywiście :) OK. Kasia,a mogłabyś jeszcze na wątku bazarkowym potwierdzić ? Tutaj: http://www.dogomania.pl/forum/threads/252983-Lampa-solna-inne-rzeczy-oraz-ciuchy-dla-doros%C5%82ych-i-dzieci-do-31-05/page10 -
Pucek - przyjazny kundelek za TM... :(
ala123 replied to ala123's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Murko,czy pieniążki z bazarku dotarły na Twoje konto? Mam nadzieję,że tak:lol: -
[quote name='mari23']na konto SHA dla Dino wpłynęło: 10,- Anna S. z Puław (11.06.) 10,- Iwona Katarzyna W. ze Świdnika (11.06.) 100,- sharka - bazarek 90,- stała 10,- (12.06.)[/QUOTE] Dziękujemy bardzo:loveu:.
-
[quote name='elik']Czy są wieści z DS ?[/QUOTE] Dora1020 jest w stałym kontakcie z ds. Państwo są bardzo przejęci nową domowniczką,tym bardziej,że Frajda boi się wszystkiego,bo przecież nie znała normalnego świata do tej pory. Nie ma też apetytu,co pewnie też związane jest ze stresem i tym wszystkim,co wydarzyło się w jej życiu ostatnio. Państwo są wyrozumiali,myślę,że będzie dobrze.
-
Pucek - przyjazny kundelek za TM... :(
ala123 replied to ala123's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='Murka']Oj Pucku, Pucku, nikt Cię nie chce :( I muszę kolejne rozliczenie zrobić... Rozliczenie za maj: -372 zł hotelowanie -10 zł odrobaczenie Razem: -382zł Bazarek dobiegł końca,szczęśliwie udało się uzbierać trochę więcej niż wynosi kwota za maj:lol:,bo 387,10zł http://www.dogomania.pl/forum/threads/252983-Lampa-solna-inne-rzeczy-oraz-ciuchy-dla-doros%C5%82ych-i-dzieci-do-31-05 Za chwilę klikam i przelewam ją na Twoje konto Murko. Dzięki wielkie :loveu: w imieniu Pucka. Ja też dzisiaj chociaż zajrzę:lol: -
Dzisiaj dostałam na konto 20zł od LocaiBenio dla Dina,dziękujemy bardzo:loveu: 250,- Fundacja ZEA (07.02) 50,- Marta Skrzyńska z Grabowca (12.12.) 30,- Roman Chaciński z Warszawy (12.12.) 32,- Ogłuszka Katarzyna z Tomaszowa Maz. (12.12.) 10,- Małgorzata Łoza (13.12) 10,-- Anna Arytmiuk (13.12) 20,- Barbara Głębicka (13.12) 50,- Katarzyna Golda-Szczypa (13.12) 20,- Katarzyna Mazur (16.12) 35,- Magdalena Jarmuł (16.12) 38,- Sylwia Barczyńska (16.12) 50,- Jolanta Chroszcz (16.12) 15,- Mirosław Jan Dziewiatkowski (16.12) 30,- Anna B. ( wplata z konta Elzbiety Bałdys) (16.12) 20,- Joanna Maziarz z W-wy (17.12.) 15,- Michalina Barańska - Zamość (18.12.) 30,- Krystian Chaciński, W-wa (18.12.) 10,- Iwona Katarzyna Wołodźko ze Świdnika (19.12.) 40,- Monika Mazurek, Krasnystaw (19.12.) 13,- Irena Sączek (07.01.) 20,- Anna Kamińska (07.01.) - 10,- Anna Wasilewska-fant nr 1 (08.01.) 30,- Anna Małolepsza-Strycharska z Łodzi (03.03.) 100,- Jacek Janicki 100 zł - Jolanta Kaminski (PayPal) 20 zł - Iwona P. 10,- Iwona Wołodźko ze Świdnika (10.04.) 50,- Bea100 (11.04) 40,- Anna S. z Puław (14.04) 30,- andegawenka (16.04.) 5,- Arkadiusz K. z Warszawy (17.04.) 10,- Livka (17.04.) 20,- Alla Chrzanowska (17.04.) 10,- cancer43 (17.04.) 50,- ewu (17.04.) 50,- Elizabeta (17.04.) 10,- AJW (22.04.) 60,- Atulek (22.04.) 110,- Bea100(22.04.) 3,- Barbara B. z Przemyśla (23.04.) 9,- Ada Vebby (23.04.) 20,- Bakusiowa (24.04.) 15,- Iv_ (24.04.) 10,- sharka (02.05.) 10,- Bela51 (05.05.) 10,- Iwona W. ze Świdnika (12.05.) 10,- Anna S. z Puław-deklaracja stała (12.05.) 20,- LocaiBenio (na konto ali123) 71,- spadek po białej kotce bez ogona ( [URL]https://www.facebook.com/events/6226...y_type=regular[/URL]) [B]wpłaty były zbierane na konto fundacji ZEA[/B] 20zł - LocaiBenio (na konto ala123 09.06.2014) Razem wszystkie wpłaty: 1701 zł Wydatki: 20 zł - leki ziołowe 650 zł - faktura z dn 22.02. 2014 250 zł - faktura z dn 21.01. 2014 (fundacja ZEA) 640 zł - faktura z dn 06.05. 2014 71 zł - faktura z dn 06.05. 2014 (fundacja ZEA) Aktualny stan konta: 30,- zł
-
[quote name='sharka']dla Dina będzie ok 90 zł z bazarku, czekam jeszcze na jedną wpłatę. Na tydzień wyjeżdżam, jak wrócę - rozliczę bazarro i prześlę pieniążki[/QUOTE] Dziękujemy:loveu::loveu:
-
Byłam dzisiaj u wetów i mam dobre wieści: z ostatniej wyskrobiny ze skóry Dina wynika,że nużeńce padły! Skóra zaczyna dochodzić do siebie i ładnie wyglądać. Idzie ku lepszemu ,mam nadzieję,że już na stałe. Za kąpiele i leki podawane podczas nawrotu choroby doszło 120zł,wcześniej było jeszcze do zapłaty 438zł,czyli razem 558zł. 20zł od LocaiBenio wpłaciłam wetowi od razu,ale na razie nie brałam faktury na tę kwotę,wezmę razem z kolejną,większą wpłatą (czyli kwota 558zł jest mniejsza o te 20zł).
-
[quote name='lunarmermaid']Szukacie dla niej DS czy DT? Czy ona nadaje się do domu czy tylko na zewnątrz? Przypuszczam,że nie wiadomo jak z zachowaniem czystości...[/QUOTE] [QUOTE]gagunia OOOO Matko Boska , co za śliczna, ufna uśmiechnięta mordka .......ludzie to jednak POTWORY . Ile suneczka waży , jest wysterylizowana ? Czy wiadomo jaki ma stosunek do psów ,zwłaszcza do suk ? Popytam , może domek jej znajdę ? [/QUOTE] Właściwie nie wiemy o niej nic,oprócz tego co widać na zdjęciach. Szukamy jakiegoś lokum dla niej,najlepiej stałego,ale dt też byłby wyjściem. Nie jest wysterylizowana,ale zamierzamy to zrobić w każdej chwili.Waży do 8kg (na oko kudlatej,która robiła jej te zdjęcia).
-
Rzeczywiście jest lepiej!!! Dino nie drapie się już tak bardzo,miejmy nadzieję,że kryzys minął. Dino to wrażliwy pies i pewnie przeżył bardzo zmianę miejsca zamieszkania i rozstanie z dr.Kubą. Teraz może już wie,że nowi ludzie też go kochają i nie zrobią mu krzywdy,więc powoli się uspokaja,a to ma wpływ na odporność. Trzymajmy za nich wszystkich kciuki.