Jump to content
Dogomania

ala123

Members
  • Posts

    15154
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ala123

  1. [quote name='lunarmermaid']Gdzie jest sunia? Jaka jest duża?[/QUOTE] Witaj na wątku:loveu:. Sunia jest w Zamościu,woj.lubelskie. Nie widziałam jej osobiście,dziewczyny mówią,że waży do 8kg max
  2. [quote name='Jota67']Jakie cudo do kochania!!!!:([/QUOTE] Dzięki ciocia,że jesteś:loveu:. Cudo do kochania przez 5 lat było zamknięte w więzieniu bez kontaktu ze światem.Zakleszczone,zarobaczone,nieszczepione. Cud,że żyje! Chyba tak musiało być,by wreszcie poznać normalne życie. Pomóżcie Dogomaniacy!
  3. [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/DSC_4241_zpsd52dd7b2.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/DSC_4242_zps2996a436.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/DSC_4254_zpscbe76f9c.jpg[/IMG]
  4. Kupiona za symboliczną złotówkę ze schroniska, podczas akcji propagującej adopcję bezdomnych psów, została wywieziona do opuszczonego gospodarstwa wśród pól,gdzie spędziła ok.5 lat w samotności z dala od jakichkolwiek istot. Człowieka widziała dwa razy w tygodniu przez niezbędne do wysypania karmy i wlania wody do miski kilka minut. Mała, sympatyczna, bezimienna suczka,która w dodatku przez wszystkie te lata samotności uważana była za psa... Pomimo,że lgnie do człowieka,łasi się,cieszy na jego widok – nikt nigdy jej nie pogłaskał. Ostatnio właściciel zdecydował,aby odwieźć ją z powrotem do schroniska,ale ona nie może tam znowu trafić,bo dostatecznie dużo już wycierpiała w swoim ok.7 letnim życiu. Wczoraj zgłosili się ludzie,podobno psiolubni,przyjechali całą rodziną,zabrali sunię i wydawało się,że wreszcie los uśmiechnął się do niej,a tymczasem dzisiaj telefon,żeby natychmiast ją zabierać,bo... właściwie nie wiadomo co;chyba jest za stara, psiolubni chcą jednak młodszego psa:-(:roll: Co robić? Suczka przecież nie może wrócić tam,skąd ją wczoraj zabrano:roll:. Do schronu też nie:roll:. Błagamy o jakieś lokum dla sympatycznej,małej psinki. [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/DSC_4258_zps81b98f3e.jpg[/IMG] Ogrodzenie było tak szczelne,że suczka przez 5 lat nie widziała nawet,co dzieje się na zewnątrz... [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/DSC_4217_zpsed06d848.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/DSC_4248_zpsd2507526.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/DSC_4257_zpsdc59df65.jpg[/IMG] Tak patrzyła na człowieka przez 5 lat,a człowiek nic... [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/DSC_4240_zps999b2352.jpg[/IMG]
  5. Dino ma się dobrze oprócz oczywiście nawrotu nużycy. Psychicznie wszystko jest OK. Biega po polach ze swoją towarzyszką Sunią pod nadzorem pańciostwa. Ostatnio w piątek udali się na spacer z tz sąsiadki,a że mieszkają nad zalewem,Dino postanowił wykorzystać ten fakt i zażyć kąpieli:evil_lol:. Wlazł do wody i popływał sobie.Potem tz opowiadał,że "Dino topił nużeńca":lol:. Skóra wygląda już lepiej,Dino nie wygryza jej tak,jak wcześniej,lekarze mają nadzieję,że idzie ku lepszemu.
  6. [quote name='yunona']Koko na stronie Fundacji SOS dla Jamników [URL]http://jamniki.eadopcje.org/psiak/1689[/URL][/QUOTE] Dziękuję bardzo!!!!
  7. A tutaj jest inny tekst do ogłoszeń: Mam 10 lat,to sporo,ale jestem małym pieskiem,więc jeszcze trochę życia przede mną;jeszcze zdążyłbym stać się komuś potrzebny... Tylko nie mam komu. Mój pan zmarł dwa lata temu i wtedy straciłem wszystko: miłość,dom i nadzieję . Błąkałem się od tamtej pory bez celu po ulicach, jakoś mi się udawało przeżyć,bo nie wszyscy ludzie są źli,nie wszyscy przeganiają bezdomne psy,ale też nie znalazł się nikt na tyle dobry,by zabrać mnie pod swój dach... Jestem spokojnym psem,nawet trochę zalęknionym i bardzo chciałbym mieć swojego człowieka,by przy nim poczuć się pewniej.Właściwie to już chyba nie wierzę w odmianę swojego losu,ale podobno cuda się zdarzają. Lata tułaczki spowodowały,że stałem się nieufny i smutny,nie potrafię się cieszyć wylewnie,”po psiemu”,ale od kiedy ktoś wyciągnął do mnie pomocną dłoń,zaczynam znowu otwierać się na ludzi: nieśmiało merdać ogonkiem, podstawiać pyszczek do głaskania,przytulać się. Chyba niczego mi nie brakuje,oprócz domu: jestem mądrym psem pozbawionym agresji,zachowuję czystość w domu,umiem chodzić na smyczy,jestem przyjaźnie nastawiony do innych zwierząt. Ważę niewiele,bo 10kg (w razie potrzeby można mnie wziąć na ręce),nie wiele zjadam,nie zajmuję dużo miejsca,w ogóle jestem chyba bezproblemowy. Poza tym weterynarz wyleczył moje chore uszy,odpchlił mnie,odrobaczył i zostałem wykastrowany,żeby mieć już święty spokój. To chyba wszystko.Jeszcze tylko może dodam,że mam na imię KOKO i moim marzeniem jest,by już nigdy nie drżeć z zimna zimą i nie umierać z pragnienia w upały...
  8. [quote name='yunona']Koko ma swój profil na stronie Fundacji SOS dla Jamników [URL]http://jamniki.eadopcje.org/psiak/1689[/URL] . :lol: Namiary na osobę zajmującą się adopcją ściągnęłam z ogłoszeń. Jeśli coś trzeba zmienić proszę o wiadomość.[/QUOTE] Dziękuję bardzo:lol:. Wszystko jest OK,tylko w tekście ogłoszenia jest podane imię psa Szagi,nadane mu w lecznicy,jak jeszcze nie znaliśmy jego historii.Teraz wiemy już,że ma na imię Koko,to można by zmienić.Moja wina,bo wcześniej nie zwróciłam na to uwagi. No i wiadomo też,że Koko ma więcej niż 7lat, ok.10 nawet
  9. Witaj Dorotka:lol:.Właśnie wczoraj dowiedziałam się od funi o Twojej nowej domowniczce i przyszłam ją poznać. Biedactwo straszne,ale dobrze,że będąc w takim stanie trafiła do Ciebie;lepiej chyba nie mogła. Niesamowita jesteś! Przy okazji chcę prosić o pomoc w znalezieniu ds dla pewnego staruszka podobnego do jamnika szorstkowłosego - Koko. Jego los jest smutny,chociaż w tej chwili sytuacja jest opanowana,bo pies przebywa w dt,wprawdzie nie wymarzonym,ale jakimś. Anemon podpowiedziała mi ,aby napisać do jamników; tam na razie nikt nie zareagował,dlatego piszę na Twoim wątku,wiedząc ,że wszystkie jamnicze ciotki tutaj są. Koko mieszka obecnie w budzie,ale wiem,że jak jest trochę chłodniej na dworze,cały się trzęsie z zimna.Chciałabym,aby na ostatnie lata swojego życia trafił do prawdziwego domu. Z ogłoszeń nie zadzwonił nikt. Przepraszam,że pozwalam sobie na tę prośbę w tym miejscu,ale sama czuję się trochę bezsilna. Oto link do wątku : [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250971-Ma%C5%82y-staruszek-Koko-z-dzia%C5%82ek-w-dt-potrzebny-dom!!-Los-jego-towarzyszki-nieznany?p=22148045#post22148045[/url] I zdjęcie Koko: [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0895_zpsb209765f.jpg[/IMG]
  10. Napisałam,ale nikt tam nawet nie zwrócił uwagi na mój wpis:roll:,zero reakcji:roll:
  11. [quote name='Anemon'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-w-potrzebie-z-całej-Polski-[/URL]!!!!!! Isadora7 - lepszej Ciotki od jamnikow nie ma! :-)[/QUOTE] Dzięki wielkie:lol:. Napisałam.
  12. Witam.Przychodzę z linkiem do wątku staruszka Koko,który przypomina jamnika szorstkowłosego,co dzisiaj uświadomiła mi cioteczka Anemon. Wstawiam link do ostatniej strony,bo własnie tam są najnowsze zdjęcia Koko: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250971-Ma%C5%82y-staruszek-Koko-z-dzia%C5%82ek-w-dt-potrzebny-dom!!-Los-jego-towarzyszki-nieznany/page5[/url] Koko potrzebuje domu stałego,aktualnie przebywa w dt,bardzo prowizorycznym,dobrym na krótki okres. Psy nie mają tam wstępu do domu,Koko też mieszka w budzie. Ale widać na zdjęciach,że zaokrąglił się,otworzył na ludzi,dobrze by było gdyby trafił na ostatnie lata swojego życia do normalnego domu . Proszę o pomoc w szukaniu mu domku,na jaki zasłużył.
  13. [quote name='Anemon']A jamniki o nim wiedza? Toz on OMC szorstkowlosy jamnik jest! :-) Dobry wieczor![/QUOTE] Nie wiedzą. Faktycznie łapki uroczo krzywe,długi też jest,tylko może trochę za masywny. Znasz kogoś od jamników?
  14. [quote name='Marycha35']Widziałam bazarrrro ogłoszeniowe, tam pakiet zdaje się 20 ogłoszeń właśnie za trzy złote, może się Wam przyda, wstawię link:) Edit: znalazłam link, a ogłoszeń 25 za 3 zł, ale do 22.04.!!!! [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252457-Ogłoszenia-tanio-robię-Do-22-04-14[/URL][/QUOTE] [QUOTE]ala123 Przelew zrobiłam,na koncie Cziki pozostało 3zł:lol: (wpłaty - 324zł,koszty - 321zł), na co mam je przeznaczyć ? No i przede wszystkim dziękuję bardzo cioteczkom za pomoc :loveu:. [/QUOTE] Tak też zrobiłam:zamówiłam ogłoszenia dla Daszy z wątku szczebrzeszyńskich psów: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/191040-Bezdomne-ze-Szczebrzeszyna-BRAK-SPONSOR%C3%93W-DLUGI[/url]
  15. [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0900_zpsf12bc976.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0907_zps783b476c.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0911_zps62c9b132.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0918_zps68465cea.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0903_zpsd0752adc.jpg[/IMG] Piękny,kochany szorściaczek. A nawet jedna osoba nie zadzwoniła z ogłoszenia...
  16. O suczce słuch zaginął. Niestety nie wiem o niej nic,nikt jej nie widział... Koko natomiast ma się dobrze,otworzył się na ludzi,zaufał opiekunowi i wygląda aktualnie tak: [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0876_zps7c6c670d.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0882_zps4c94212f.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0884_zps367d8c0c.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0891_zps4cc79fd3.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0895_zps467db7d4.jpg[/IMG]
  17. [quote name='Ingrid44']To straszne.:shake: mam nadzieje ze ONek sie znajdzie I bedzie mozna mu pomoc.[/QUOTE] Ja też. O ile przeżyje dzisiejszą nawałnicę. Jutro znowu pojadę tam.
  18. A ja wracając dzisiaj od funi spotkałam na środku ruchliwej drogi (Skokówka,mieszkańcy Zamościa wiedzą jaki tam jest ruch,jak samochody zapitalają!) starego, ledwie wlokącego się ONka;wyglądał na zdezorientowanego i chyba niewidomego,albo niewiele... Auta trąbiły,a on pomiędzy nimi na środku drogi. Półtorej godziny jeździłam,pytałam ludzi,szukałam właściciela i nic nie udało mi się ustalić. Na koniec pies zaszył się gdzieś i w dodatku rozpętała się okropna burza z ulewą. Złaziłam pola,brnąc w błocie po kolana,ale nie znalazłam go:shake:. A burza szaleje do tej pory,już trzecią godzinę... Jak w tym kraju można normalnie żyć?:roll: Strach wychodzić z domu i ta cholerna bezsilność:roll:
  19. [quote name='gluchypies']Czyli sunia wysterylizowana? :) To super![/QUOTE] Nie jest wysterylizowana,przynajmniej nic o tym nie wiem. Została zabrana z łańcucha do domu.
  20. Dziękuję cioteczki za obecność i za bazarek!! Niestety wróciło choróbsko,za pięknie było ... Wstawiam rozliczenie przysłane mi przez handzię: [B]Wpłaty jednorazowe dla Dino:[/B] [B]Wpłaty jednorazowe dla Dino:[/B] 250,- Fundacja ZEA (07.02) 50,- Marta Skrzyńska z Grabowca (12.12.) 30,- Roman Chaciński z Warszawy (12.12.) 32,- Ogłuszka Katarzyna z Tomaszowa Maz. (12.12.) 10,- Małgorzata Łoza (13.12) 10,-- Anna Arytmiuk (13.12) 20,- Barbara Głębicka (13.12) 50,- Katarzyna Golda-Szczypa (13.12) 20,- Katarzyna Mazur (16.12) 35,- Magdalena Jarmuł (16.12) 38,- Sylwia Barczyńska (16.12) 50,- Jolanta Chroszcz (16.12) 15,- Mirosław Jan Dziewiatkowski (16.12) 30,- Anna B. ( wplata z konta Elzbiety Bałdys) (16.12) 20,- Joanna Maziarz z W-wy (17.12.) 15,- Michalina Barańska - Zamość (18.12.) 30,- Krystian Chaciński, W-wa (18.12.) 10,- Iwona Katarzyna Wołodźko ze Świdnika (19.12.) 40,- Monika Mazurek, Krasnystaw (19.12.) 13,- Irena Sączek (07.01.) 20,- Anna Kamińska (07.01.) - 10,- Anna Wasilewska-fant nr 1 (08.01.) 30,- Anna Małolepsza-Strycharska z Łodzi (03.03.) 100,- Jacek Janicki 100 zł - Jolanta Kaminski (PayPal) 20 zł - Iwona P. 10,- Iwona Wołodźko ze Świdnika (10.04.) 50,- Bea100 (11.04) 40,- Anna S. z Puław (14.04) 30,- andegawenka (16.04.) 5,- Arkadiusz K. z Warszawy (17.04.) 10,- Livka (17.04.) 20,- Alla Chrzanowska (17.04.) 10,- cancer43 (17.04.) 50,- ewu (17.04.) 50,- Elizabeta (17.04.) 10,- AJW (22.04.) 60,- Atulek (22.04.) 110,- Bea100(22.04.) 3,- Barbara B. z Przemyśla (23.04.) 9,- Ada Vebby (23.04.) 20,- Bakusiowa (24.04.) 15,- Iv_ (24.04.) 10,- sharka (02.05.) 10,- Bela51 (05.05.) 10,- Iwona W. ze Świdnika (12.05.) 10,- Anna S. z Puław-deklaracja stała (12.05.) 20,- LocaiBenio (na konto ali123) 71,- spadek po białej kotce bez ogona ( [URL="https://www.facebook.com/events/622602607810803/?source=3&source_newsfeed_story_type=regular"]https://www.facebook.com/events/6226...y_type=regular[/URL]) wpłaty były zbierane na konto fundacji ZEA [B]Razem wszystkie wpłaty: 1681 zł[/B] Wydatki: 20 zł - leki ziołowe 650 zł - faktura z dn 22.02. 2014 250 zł - faktura z dn 21.01. 2014 (fundacja ZEA) 640 zł - faktura z dn 06.05. 2014 71 zł - faktura z dn 06.05. 2014 (fundacja ZEA) Aktualny stan konta: 30,- zł
  21. [quote name='handzia']Alu, liczyłam kilka razy i kwota się zgadza :)[/QUOTE] Czyli nie ma ani więcej,ani mniej? A te ostatnie wymienione przez Marysię wpłaty też już były liczone?
  22. Dzięki wielkie Marysiu:lol:.Tobie handzia też zresztą należą się podziękowania:lol:. Trochę się już pogubiłam z tą kasą i nie wiem w końcu,czy faktura wystawiona na 640zł nie była na wyrost? Z podsumowania wynikało,że jest tyle pieniędzy na koncie:roll:. Jeżeli natomiast okaże się,że jest więcej,to jeszcze lepiej,ponieważ stan zdrowia Dina pogorszył się i niestety konieczne było wdrożenie leczenia. Dino ma zapalenie ucha,w związku z czym od soboty bierze antybiotyk. Wprawdzie dt zapłacił za to,ale myślę,że kolejnych kosztów nie będzie mógł już ponosić. Zaczął się też chłopak drapać i wygryzać sobie sierść na udach,pobrano zeskrobinę i wyszły niestety duże ilości nużeńca:angryy:. Od jutra będzie włączone jego leczenie:roll:. Prawdopodobnie wszystko to spowodował stres związany ze zmianą miejsca zamieszkania,rozstanie z wetami,do których się już bardzo przywiązał, no i szczepienie przeciwko wściekliźnie ( ale była taka konieczność przed wyjściem Dinusia na "wolność"). Stres spowodował spadek odporności i nużyca powróciła;nie wiadomo jak długo teraz przyjdzie z nią walczyć. Weci mówią,że pomiędzy sobotą a poniedziałkiem nastąpiło duże pogorszenie:roll:. Jestem w szoku,dt też,weci również,chociaż spodziewali się tego,lecz nie w takim stopniu:roll:. Z jednej strony Dino jest szczęśliwy,biega sobie do woli z Sunią,bawi z dziećmi sąsiadów,z drugiej jednak boi się nagłych ruchów,gestykulacji. Każda podniesiona ręka kojarzy mu się widocznie z biciem:-(. Cieszy się na widok swoich nowych ludzi,czeka na nich,przychodzi na zawołanie,ale nie ma w jego zachowaniu psiej wylewności i oddania,tak jakby bał się znowu komuś zaufać:roll:. Martwimy się wszyscy bardzo.Weci nie potrafią powiedzieć,jak długo może trwać powrót Dina do zdrowia,bo wszystko to zależy od jego psychiki,a jak z nią będzie - nie wiadomo:roll:
  23. [quote name='ala123']Wet wystawił fakturę na 640zł,bo zdaje się,że ma być jeszcze wpłata 10zł od Beli51. Dlatego taka kwota. Do rozliczenia dodaję kwotę 20zł od LocaiBenio,która wpłynęła na moje konto. Mogę ją od razu wpłacić w lecznicy, nie czekając aż uzbiera się więcej.[/QUOTE] W związku z wpłatą 20zł przez LocaiBenio mam taką propozycję,aby przeznaczyć te pieniążki na advocatea,który w tym tygodniu ma być zaaplikowany Dinusiowi. Czy mogę ? Mam kilka fotek Dina zrobionych przez płot,bo właśnie był w mieście w sobotę i pilnował posesji razem z Sunią,tzn. ona dziamoliła cały czas (jest wielkości małego kota:evil_lol:), a Dino statecznie poszczekiwał od czasu do czasu:lol:. Mój Bodzio natychmiast przybiegł do płota przywitać się z nowym sąsiadem,ale Dino oszczekał go groźnie ;) ,po czym zwiał chowając się na wszelki wypadek za dom po tym,co zrobił. Taka to z niego kochana ciapa. Tutaj właśnie przybiegł i stoi zaskoczony,że go ktoś woła: [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/dino_zps6e008be7.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/dino_zps4e415302.jpg[/IMG] A tutaj wieje po oszczekaniu Bodzia: [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/dino_zps83cdbb83.jpg[/IMG]
  24. Zapraszam na bazarek dla Pucka: http://www.dogomania.pl/forum/threads/252983-Lampa-solna-inne-rzeczy-oraz-ciuchy-dla-doros%C5%82ych-i-dzieci-do-31-05
×
×
  • Create New...