Jump to content
Dogomania

ala123

Members
  • Posts

    15154
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ala123

  1. Myślę,że trzeba mu szukać domu tymczasowego, bo przecież niebawem będzie mógł wyjść ze szpitala i nie ma gdzie go umieścić. Ogłoszenia potrzebne na pewno. Dzięki :) Banerek też oczywiście,bardzo proszę !
  2. Nie wiem,ile powinien ważyć,tego lekarze mi nie powiedzieli.Dobrze ,że jest już w szpitalu i otrzymał pomoc. Dzięki Dora,napiszę do Skarpety Talcott.
  3. Jeszcze poinformuję,że ta malutka koteczka jutro jedzie do domu w Józefowie pod Warszawą. Kudlataja zabiera ją oraz jeszcze jednego kotka, z chorymi tylnymi łapkami. Udało nam się dzisiaj wieczorem dzikuska złapać,zdjęć nie mam,bo było już ciemno.
  4. Dzięki wielkie kochana :) Rozglądajmy się też za domkiem,chociaż musiałby się chyba wydarzyć cud...
  5. Założyłam szybko wątek,trochę bez ładu i składu mi to wyszło,ale bardzo się spieszę. Zaglądajcie ,zapraszam: http://www.dogomania.com/forum/topic/333682-sponiewierany-staruszek-franio-z-ulicy-ma-15-latale-chce-%C5%BCy%C4%87/
  6. Rozmawiałam dzisiaj z wetką. Usg na szczęście nie pokazało nic niepokojącego,oprócz trochę zmienionej wątroby i niewielkiej zmiany bez rozrostów przy nerce - być może jest to mały krwiak. Najważniejsze,że nie ma żadnego guza,jak poczatkowo podejrzewano. Dziadziuś Franio nie ma też nużycy, zmiany skórne są spowodowane najprawdopodobniej przez pchły,których były ogromne ilości. No i z gorszych rzeczy to straszna tasiemczyca: w klatce jest pełno członów tasiemca... Franio słyszy wysokie dźwięki, oczy też ok, jak na jego wiek - były tylko zalepione. Trudno określić wiek psiaka,ponieważ nie ma on zębów,ale lekarze mówią,że wygląda na ok.15 lat. Pierwszego dnia dziadzio był apatyczny, ale od wczoraj merda już ogonkiem i wygląda na zadowolonego. Waży 12 kg.
  7. Nie wiadomo jak długo błąkał się po mieście, został znaleziony trzy dni temu w stanie skrajnego wyczerpania. Pies w wieku lat kilkunastu, średniej wielkości, bardzo wychudzony ,wetka mówi, że to stary,sponiewierany szkielecik... Zęby w stanie fatalnym,pościerane, stany zapalne dziąseł; głuchy, zapchlony,skóra w złym stanie, miejscowe wyłysienia; uszy z wysiękiem; Kiepskie wyniki pierwszych badań krwi: wyniki wątrobowe sugerujące być może nowotwór... Pomimo to psina ma apetyt i ładnie się wypróżnia. Dzisiaj dalszy ciąg badań, m.in. usg Aktualnie przebywa w Przychodni Royal Wet w Zamościu,gdzie trafił dzięki interwencji Krystyny Pomarańskiej. Przede wszystkim potrzebny jest dom, czy to stały,czy tymczasowy,bo przecież pies po postawieniu diagnozy nie może spędzać swojego życia w szpitalnej klatce. Oczywiście są też potrzebne pieniądze: na diagnozę,leczenie,pobyt w szpitalu... Gdyby ktoś zechciał wspomóc nas w opłaceniu diagnozy i pobytu w szpitaliku Franka, podaję nr konta: Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt: Ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm Nr konta Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126 Z dopiskiem: LECZENIE FRANEK Będziemy wdzięczne za każdą złotówkę :) Dotychczasowe wpłaty na Frania: Magdalena P. z Zamościa - 30zł (wpłata w dniu 21.10.2015) Agata K. z Zamościa - 50zł (wpłata w dn.21.10.2015) Anna M. z Chełma - 100zł (wpłata w dn.22.10.2015) Mateusz K. z Grabowca - 30zł (wpłata w dn.23.10.2015) Anna Małgorzata K. z Majdanu Górnego - 25zł ( wpłata z dn.25.10.2015) Anna G.- R. ze Szczekocin - 25zł ( wpłata z dn.28.10.2015) Jolanta L. z Warszawy - 20zł (wpłata 03.11.2015) Elżbieta B. ze Szczecina - 25zł (wpłata 04.11.2015) Ewa R. Tychy - 150zł (wpłata 09.11.2015) Razem 455zł - 379zł faktura nr 3/11/2015 z dnia 11.11.2015 ----------------------------- 76zł pozostaje na dzień 11.11.2015 na koncie Stowarzyszenia w dniu 19 listopada 2015r. otrzymałam z Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt Potwierdzenie dwóch brakujących wpłat: Ewa.M.z Sosnowca (Ewa Gonzales) - 10zł (wpłata 24.10.2015) Agata.S. z Warszawy - 50zł (wpłata 02.11.2015) podsumowanie: 76zł+10zł+50zł= 136zł pozostaje na koncie SCSOZ
  8. Skopiowałam z fb: Rozmawiałam dzisiaj z wetką. Usg na szczęście nie pokazało nic niepokojącego,oprócz trochę zmienionej wątroby i niewielkiej zmiany bez rozrostów przy nerce - być może jest to mały krwiak. Najważniejsze,że nie ma żadnego guza,jak ppoczatkowo podejrzewano. Dziadziuś Franio nie ma też nużycy, zmiany skórne są spowodowane najprawdopodobniej przez pchły,których były ogromne ilości. No i z gorszych rzeczy to straszna tasiemczyca: w klatce jest pełno członów tasiemca... Franio słyszy wysokie dźwięki, oczy też ok, jak na jego wiek - były tylko zalepione. Trudno określić wiek psiaka,ponieważ nie ma on zębów,ale lekarze mówią,że wygląda na ok.15 lat. Pierwszego dnia dziadzio był apatyczny, ale od wczoraj merda już ogonkiem i wygląda na zadowolonego. Waży 12 kg. Masz rację z tym wątkiem,założę pewnie,tylko czasu mi brakuje.
  9. Dzięki :) Spieszę poinformować,że mamy kolejne biedy pod opieką. Jeżynka pojechała do domu w sobotę,owszem,ale na jej miejsce u Murki już w niedzielę trafił młody,2 letni piesek wyrzucony pod Kauflandem w Zamościu. Pewnie wygląda to na szaleństwo,ale nie można go było tam zostawić; przerażonego,biegającego od człowieka do człowieka,szukającego tego,który go porzucił.. Zdjęć nie mam,nie było czasu, aby je pstryknąć,ale Murka na pewno je niebawem wstawi. Drugi pies, to schorowany,głuchy starowina,który trafił do Przychodni Royal Wet dzięki interwencji Krystyny Pomarańskiej. Ma wydarzenie na fb,założone przez handzię,na które zapraszamy,bo nie wiele się tam dzieje. A licznik bije ( długu za kocięta nawet nie zaczęłyśmy jeszcze spłacać)... Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/118959101795668/ Ten staruszek nie może siedzieć w szpitalnej klatce,potrzebny jest mu dom. Po postawieniu diagnozy,chociaż miałaby być ona najgorsza, a tak może być (pierwsze badania sugerują nowotwór ),staruszkowi należy się normalne życie.
  10. Gmina Szczebrzeszyn, a właściwie Urząd Miasta i Gminy Szczebrzeszyn ( !) to naprawdę trudny temat. Nie mówię,że gdzie indziej jest gładko i pięknie,ale niekiedy udaje się coś wskórać. Na różne sposoby się próbuje i z oporami,ale się czasem udaje. To wszystko oczywiście kwestia ludzi, czyli wszechmocnych,bezkarnych urzędasów. Im większa pipidówka, tym większe ambicje samorządów do pokazania swojej wyższości,co w rzeczywistości ukazuje ich kompleksy. A wystarczy,żeby odpowiedni ludzie zajmowali odpowiednie stanowiska,i żeby sumiennie wykonywali swoje obowiązki. Szkoda,że w naszym kraju nie ma na to mocnych. W Szczebrzeszynie nawet Krystyna wymięka.
  11. Przepraszam,ale przyszło mi do głowy,żeby przenieść część ogłoszeń na Warszawę, np. Wawer. Mogłabyś to zrobić ? Z naszego regionu nikt nie dzwoni,tzn. był jeden telefon z Zamościa,ale szkoda gadać.
  12. Spieszę poinformować,że ta mała,piękna dzikuska przebywająca w Przychodni Royal Wet dzisiaj pojechała do domu w Lublinie :) Pani, która ją adoptowała wydaje się być bardzo odpowiedzialną osobą,mam nadzieję,że da radę, trzymajmy kciuki ! W przychodni został jeszcze jej braciszek-dzikusek: . A dwie ich siostrzyczki od wczoraj są u mnie w łazience: Jak widać, kotki są już adopcyjne,tylko jeszcze trochę lękliwe. Kudlataja natomiast zabrała do siebie maluteńką, trzytygodniową kicię z działek,gdzie ją znaleziono tydzień temu tuż przed mrozami:
  13. Tak, Jeżynka ma jechać i to lada dzień :) Ogłoszenia Zoi można pewnie odnowić,część jest jeszcze aktualna, na OLX systematycznie wyróżniam.
  14. 1767,50zł - 340zł z bazarku handzi: http://www.dogomania...zliczamy/page-9 = 1427,50 zł - 400zł moja wpłata=1027,50zł + 964 zł za wrzesień = 1991,50zł oraz ok. 2 tys. zł w przychodni za kocięta i białego kocura ...
  15. Zapraszamy na bazarek z damskimi ubraniami; różne rozmiary: spodnie,spódnice, bluzki, sweterki,żakiety,płaszcze i kurtki: http://www.dogomania.com/forum/topic/333477-bazar-z-ciuszkami-dla-zamojszczak%C3%B3w-zapraszam-do-8-go-pa%C5%BAdziernika/
  16. Zapraszamy z handzią i kudlataja na bazarek dla naszych podopiecznych: http://www.dogomania.com/forum/topic/333477-bazar-z-ciuszkami-dla-zamojszczak%C3%B3w-zapraszam-do-8-go-pa%C5%BAdziernika/ A długi mamy, m.in.takie u Murki ,nie licząc jeszcze września ( cyt. skopiowany z wątku Bezdomne ze Szczebrzeszyna ... ) 1767,50zł - 340zł z bazarku handzi: http://www.dogomania.com/forum/topic/148299-zako%C5%84czony-rozliczamy/page-9 = 1427,50 zł oraz ok. 2 tys. zł w przychodni za kocięta i białego kocura ...
  17. Dziękuję pięknie za ogłoszenia :) Ja odnawiam,te które "mi się przypominają" mailowo.
×
×
  • Create New...