-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
A tutaj Majki po wyjściu ze szpitala przed wyjazdem do domku :) Modliłam się o cud i wydarzył się :) -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Chełmska Straż Ochr.Zwierząt zrobiła zbiórkę dla niego, jest sporo pieniędzy, wystarczy na wszystko :) Ludzie mają świadomość, że może nastąpić nawrót choroby. Osobiście odbierali go ze szpitala, rozmawiali z lekarzami. A leczenie będzie kontynuowane w tej samej klinice w Lublinie. Na razie Majki dostał leki na miesiąc, a kolejne badania będą za miesiąc, Chełmska Straż ma pokrywać koszty dalszego leczenia. Tak, jak napisałam wyżej, Majki ma dużo pieniędzy na koncie. Już tam idę :) -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Ci bardzo Nadziejko za wsparcie, ale w zaistniałej sytuacji, kiedy Majki jest już zabezpieczony, nie mogę przyjąć tych pieniędzy. Niech posłużą Pimpusiowi lub innej biedzie. Odesłałam 50zł na Twoje konto, zadecydujesz, dla kogo je przeznaczysz. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Nie było mnie tu długo, a u Majkiego dzieje się i to pozytywnie: przyszły wyniki badań próbek naskórka i na chwilę obecną nie potwierdził się toczeń, a jest to głębokie zapalenie skóry ( tak zrozumiałam z rozmowy tel. z wetką). Po wyleczeniu tego zapalenia, badania zostaną powtórzone i nie jest wykluczone, że toczeń niestety wyjdzie, ponieważ teraz obraz może być zafałszowany przez stan zapalny. Druga wiadomość równie dobra (żeby tylko nie zapeszyć!): dzisiaj o godz.17 Majki jedzie do domu tymczasowego z opcją stałego! Dom sprawdzony: ludziom odszedł staruszek, adoptowany kilka lat temu od Chełmskiej Straży, więc kilka dni temu zdecydowali się pomóc następnemu psiakowi i trafiło na Majkiego :) Mam nadzieję, że nie zrażą się wyglądem jego skóry, widzieli go tylko naz zdjęciach. Po godzinie 17 będę mieć więcej informacji. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Boże, ile tych choróbsk jest, nawet nie miałam pojęcia o takiej! -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
U Kabiego to mi wygląda na nużeńca, Majki ma raczej blizny na całym ciele, nie wyłysienia. A srebro koloidalne rzeczywiście daje dobre efekty. Są też preparaty weterynaryjne ze srebrem, np. do czyszczenia uszu. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję :) Ogłoszenia są jak najbardziej potrzebne, tylko jest problem ze zdjęciami. Te, które dostałam ze szpitala raczej do szukania domu nie nadają się, biednie na nich wygląda. W tym tygodniu opuści szpital, więc zostaną zrobione nowe zdjęcia. Wczoraj dzwoniła pani doktor z kliniki, są już wyniki badań w kierunku tocznia i okazuje się, że nie wskazują na chorobę autoimmunologiczną! Wg lekarzy wygląda to na zapalenie skóry ( nie zapamiętałam jakie), które bardzo ładnie reaguje na steryd, rany zabliźniły się, nic się z nich nie sączy. Majki bardzo lgnie do ludzi, trzeba go jak najszybciej zabierać ze szpitala. Zgłosił się nawet wstępnie sprawdzony dt, ale od kilku dni ludzie nie odzywają się :( Jest też szansa na inny, ale może dzisiaj okaże się od kiedy ewentualnie. Oba w Lublinie. Wracając do ogłoszeń i zdjęć, to chyba musimy zaczekać. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za bazarek i zaproszenie :) Już tam byłam :) -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Nie ma gdzie się podziać, na razie nikt nie oferuje dt :( -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Ci bardzo za wpłatę, 150zł jest na moim koncie :) Dostałam też kolejne zestawienie wpłat na konto Chełmskiej Straży Ochr. Zwierząt, za które również serdecznie dziękuję :) :) :) 20zł - Nesiowata 100zł - Izabela Maria K. Wrocław ( nick nie podany, Mruczka?) 100zł - brak danych wpłacającego (elik?) Podsumowanie dotychczasowych wpłat ( bez aktualnej zbiórki na ratujemyzwierzaki.pl ): 609zł I zbiórka 40zł Aldrumka ( na moje konto) 100zł Anula ( na konto CSOZ) 150zł bakusiowa ( na moje konto) 20zł Nesiowata ( na konto CSOZ) 100zł brak danych wpłacającego, elik? ( na konto CSOZ) 100zł brak nicku z Dogomanii , Izabela M.K. Wrocław, Mruczka? ( na konto CSOZ) ----------------------------------------------------------------------------------- 1119zł -619,15zł FV464/02/2020 ---------------- 499,85zł -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Wczoraj została uruchomiona inna zbiórka, założona przez Stowarzyszenie: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/toczen-parwowiroza-chora-tarczyca?fbclid=IwAR28Y1nxSvYQ0BqgB0InqgeahleaEKB8aV5EbThIGhSWH0R5dDgHE1PFtMs Dlatego ta moja, prywatna została zamknięta. Tak jak pisze bakusiowa organizacja ma wieksze możliwości, może jest bardziej wiarygodna dla ludzi. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Nie doczytałam, a to znaczy,że te dwie faktury są za pobyt w szpitalu, badania i leki. Od dzisiaj będą liczyć tylko za izolatkę + leki. Lekarka nie dzwoniła do mnie jeszcze dzisiaj, zapytam. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Kurczę, tego nie wiem, nie wnikałam, ale myślę,że będzie można ją przedłużyć. Oni mają doświadczenie w przeprowadzaniu zbiórek, i może wiedzą, że to wystarczy, aby zebrać potrzebną kwotę. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Pomimo ogólnie złej sytuacji, mam jedną dobrą wiadomość: Chełmska Straż Ochr. Zwierząt zorganizowała dla Majkiego zbiórkę na ratujemyzwierzaki.pl :) Tutaj wstawiam link z prośbą o udostępnianie: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/toczen-parwowiroza-chora-tarczyca?fbclid=IwAR28Y1nxSvYQ0BqgB0InqgeahleaEKB8aV5EbThIGhSWH0R5dDgHE1PFtMs Klinika wystawiła kolejną fakturę na kwotę 1458,31zł tylko nie rozmawiałam jeszcze z lekarzem za jaki okres. Mając w perspektywie pomoc organizacji, patrzę optymistyczniej na przyszłość Majkiego, chociaż na razie jest to tylko pomoc w zebraniu funduszy. . -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję bardzo :) Biedny - nie dość,że schorowany, to jeszcze nie ma się gdzie podziać :( -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Ja byłam przekonana,że pies może zarażać jeszcze przez trzy tygodnie po wyleczeniu z parwo. Tak resztą mówią lekarze. Wiedziałam,że do domu, w którym był chory pies nie można przez 6 miesięcy brać przede wszystkim szczeniaków, no i dorosłych nieszczepionych też. Myślałam,że dotyczy to tylko miejsca, w którym może jeszcze znajdować się wirus. Dziękuję za wsparcie Majkiego :) Aldrumka - 40zł ( na moje konto) Anula - 100zł ( na konto Chełmskiej Straży Ochr.Zw.) Wpłaty na zbiórce - 609zł Podsumowanie dotychczasowych wpłat ( bez aktualnej zbiórki na ratujemyzwierzaki.pl ), stan na dzień 07.04.2020r.: 609zł I zbiórka 40zł Aldrumka ( na moje konto) 100zł Anula ( na konto CSOZ) 150zł bakusiowa ( na moje konto) 20zł Nesiowata ( na konto CSOZ) 100zł brak danych wpłacającego, elik? ( na konto CSOZ) 100zł brak nicku z Dogomanii , Izabela M.K. Wrocław, Mruczka? ( na konto CSOZ) ----------------------------------------------------------------------------------- 1119zł -619,15zł FV464/02/2020 ---------------- 499,85zł ----------------------------------------- -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Jaaga, wcześniej napisałaś,że "gdyby nie parwo, to nawet do nas mógłby jako hotelikowy przyjechać, bo z toczniem już sobie radziłam, a bardzo mi go żal. Dla wiekszości ludzi sam jego wygląd zniechęca do zabrania. Leki też trzeba dopasowywac w dawkach do objawów". Czy byłaby szansa, aby trafił do Ciebie po przebyciu trzytygodniowej kwarantanny ? Nie chcę, aby wracał do hoteliku, z którego trafił do szpitala. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Straszne rzeczy czytam o tym toczniu... Nie wiem, czy w tej sytuacji Majki ma szansę na dom, chyba,że wydarzy się jakiś cud, bo na to tylko liczę. Myślałam, że jak będą podawane leki sterydowe, to zmiany na skórze wygoją się... Nie ma na to żadnych szans? Azatiopryna to jest steryd? Będę rozmawiać z lekarką, dzwoni do mnie codziennie, zapytam co podają . Wycinek skórny został pobrany i wysłany do Niemiec. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Razem pisałyśmy. Leki powinny zrobić swoje. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Biedny bardzo. Myślę, że po wyjściu ze szpitala nabierze zaufania do ludzi, już nikt nie będzie go kłuć zastrzykami, brzuszek nie będzie boleć, skóra za jakiś czas zacznie wyglądać inaczej. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Być może, to koleżanka organizuje. Ja też się nie dziwię, bo zagrożenie dla innych psów jest. Czasem jednak cuda się zdarzają i takie psy znajdują dt. Nie wiem, czy jakieś narządy są zaatakowane, ale do tej pory nic lekarze nie mówili, wyniki nie są chyba złe. Wstawiłam je na wątku, ale mnie to nic nie mówi. Jeżeli chodzi o wygląd, to teraz jest jeszcze gorzej: strupy zaczynają się łuszczyć, wetka mówi,że wygląda to brzydko. Wczoraj przysłała mi zdjęcia ze szpitala: A hoteliku dla Majki będzie potrzebować za trzy tygodnie jak już nie będzie zarażać. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Pierwsza faktura na kwotę 619zł została już wystawiona czwartego dnia pobytu Majkiego w szpitalu. Załączyłam ją. Po 35zł ma być liczone od soboty lub niedzieli, tak jakby był w hoteliku, nie w szpitalu. Może być na konto. Nie na wszystkich zbiórkach odtrącają prowizję, ale jezeli nawet nie, to trzeba uważać, aby coś tam kliknąć, bo wyskakują jakieś inne opłaty. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Apel o dt dla Majkiego jest na fb, koleżanka zamieściła już wcześniej, nikt się jednak nie zgłasza. Ludzie nie chcą narażać swoich zwierząt. Z lepszych wiadomości jest taka, że wczoraj wieczorem dzwoniła lekarka opiekująca się Majkim z informacją, że właściciel kliniki zgodził się na kwotę 35zł za dobę + leki. Dwa razy dopytywałam, czy na pewno , bo wcześniej była mowa o 65zł+leki. Mam nadzieję, że to nie jest pomyłka.