-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Wstawiam link do zbiórki, którą zorganizowała dla "moich" kotów Chełmska Straż Ochrony Zwierząt : https://www.ratujemyzwierzaki.pl/walczymy-o-zycie-kotow?fbclid=IwAR0u7VHDN5F-ssz1EfqngnsYMwwQyS_fr5X075iLl4JLxoLfYh7o2GZdcAc Proszę o udostępnianie na fb W tej chwili do adopcji jest jeszcze 8 kotów: u wetki w Izbicy bura, dorosła kotka i kocur Gustaw oboje FIV+ oraz dorosła, bura, wycofana. W dt u koleżanki są dwa maluchy i dorosła buraska, u mnie na dt dwa czarne maluchy, dwa małe ślepaczki trafiły pod opiekę Fundacji Ja Paczę Sercem . Sana i Czesio: Lima: Kinio i Czarli: Wycofana, przerażona Buba: Lękliwa Basia (FIV+) No i oczywiście Gustaw ze zdjęć z poprzedniego posta.
-
Pod moją opiekę trafił kolejny kot: 8-10 letni kocur Gustaw, wyliniały, z brzydką sierścią, który od kilu lat podobno mieszkał na ulicy. Zabrałam go do wetki do Izbicy, gdzie został wykastrowany i zbadany. Niestety wyszedł FIV i jest problem. Kot przyzwyczajony do wolności, nie może spędzić reszty życia w klatce. Piszę o nim wszędzie gdzie się da, na FB jest też post. Liczę - jak zwykle w takich przypadkach - na cud, bo jak wiemy i one się zdarzają. Gustaw jest zmęczonym życiem, spokojnym kotem bez specjalnych wymagań: pełna miseczka, ciepły kąt do spania, głaski i święty spokój. W tej chwili nie ma żadnych objawów choroby, sierść zaczyna wyglądać coraz lepiej. Jest oczywiście wykastrowany.
-
Zapraszam na bazarek na sterylizację 3 wiejskich suczek: https://www.dogomania.com/forum/topic/352171-bazarek-z-ciuchami-na-sterylizację-trzech-wiejskich-suczek-do-dn280720-godz20/
-
Dziękuję :) Dwa maluchy są niewidome, trzeci ma normalne oczy i wygląda na zdrowego. Dwa dorosłe są w trakcie leczenia kociego kataru wszystko idzie w dobrym kierunku. U pozostałych natomiast pomimo lekko zaszklonych oczu też nic się nie dzieje. Do wyłapania pozostały jeszcze co najmniej 4 kocice i 2 maluchy.Jest jednak problem, bo babiszon ( córka właścicielki) zamknęła furtkę na kłódkę i nie mamy się jak dostać na posesję :(
-
Bardzo proszę o udostępnianie na fb zbiórki, którą koleżanka zorganizowała dla stada kotów z opuszczonej posesji. Od kilku tygodni razem z trzema zwierzolubkami próbujemy ogarnąć stado kilkunastu kotów w różnym wieku i 10 letniego psa. Zwierzęta zostały same po tym, jak właścicielka trafiła do domu opieki społecznej. Podobno córka tej kobiety czasem przywozi im jedzenie, ale sąsiedzi nie potwierdzają tego i sami je karmią. Część kotów jest w opłakanym stanie, a posesja wygląda jak z horroru. Do tej pory udało nam się złapać 8 kotów: dwa maluszki 3-tygodniowe, niewidome z powodu kociego kataru ( aktualnie przebywają u mnie), trzy 9-tygodniowe kocięta ( w dt u koleżanki), dwie dorosłe kotki i jednego kocurka - wszyskie chore na kk ( przebywają u wetki w Izbicy). Bardzo proszę o udostępnianie zbiórki, kiepsko idzie, a koszty rosną. I nastepne koty czekają na odłowienie ... https://zrzutka.pl/hpn7sr
-
Pod koniec stycznia przedstawiałam tutaj staruszka Vincenta, który został uratowany dokładnie tego samego dnia co Majki. Od miesiąca jest pod opieką Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt, przejęli go ode mnie i mojej koleżanki, bo nie dałybyśmy same rady finansowo. Vincent został przeniesiony do innego hoteliku ( pod Lublinem), wcześniej spędził kilka dni w klinice w Lublinie, gdzie został gruntownie przebadany. Okazało się,że przyczyną jego chudości jest chora trzustka :( Obecnie przyjmuje leki, zaczyna przybierać na wadze i ogólnie ma się całkiem dobrze. Do szczęścia brakuje mu tylko domu, a ja marzę po cichu,że tak jak w przypadku Majkiego stanie się cud ... A tymczasem założona została zbiórka na pokrycie części kosztów leczenia i utrzymania Vincenta, część została zapłacona ze pieniędzy zebranych dla Majkiego, który szczęśliwie ma już dom. Bardzo proszę o udostępnianie zbiórki na FB: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/vincent?fbclid=IwAR1GL7PnIIaGFuBV2TtXQm8DfnPR1-m31MTYQiphKzs4NhAgEvIWh8Xl3Ks
-
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Trzymamy rękę na pulsie :) DS nie został sam z tym problemem. Majki jest pod stałą kontrolą lekarzy, powtarzane są badania i na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku, m.in. zmiany skórne ustępują. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Majki jest cały czas pod opieką kliniki Lubelskie Centrum Małych Zwierząt w Lublinie. Tam trafił z parwowirozą i potem tam przeprowadzono pełną diagnostykę w kierunku tarczycy i tocznia. Majki nadal jest pacjentem tej kliniki. Państwo (DS) są bardzo odpowiedzialni, mają duże doświadczenie i serce dla takich bied, Majki jest już którymś z kolei psem z problemami zdrowotnymi. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Nie ma pazurków, zanikły z powodu tej choroby autoimmunologicznej. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Powyżej wstawiłam potwierdzenie przelewu na kwotę 150zł z mojego konta za hotelowanie Majkiego w marcu oraz fakturę za luty wystawioną w marcu na kwotę 350zł. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Nowych zdjęć z domu Majkiego wprawdzie nie mam, ale mam wiadomości: "Tak, dzisiaj samodzielnie wskoczył na łóżko.Woli leniuchować; spacery krótkie, zapewne bolą go łapki.Brak pazurków robi swoje.Lubi być głaskany, noszony na rekach, czuje się wówczas bezpiecznie.Pracujemy nad relacjami z kotem.Na zewnątrz kici nie zaczepia, w domu to on czuje się panem. Ale wierzę,że to się zmieni.Barnel (Baton) bardzo się lubili z kicią. Jeszcze nastapi ten dzień, kiedy uwiecznię ten moment na zdjęciu " (Baton to poprzednik Majkiego). -
Zapraszam po sezonowe ciuszki : https://www.dogomania.com/forum/topic/351887-bazarek-majowe-ciuchowisko-do-dn28052020/
-
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
On został wykastrowany jeszcze w klinice. Po wyleczeniu parwowirozy przebywał tam jeszcze przecież przez 3 tygodnie. Lekarze mieli go pod stałą kontrolą, znali jego stan i uznali, że można zabieg wykonać. Ja też mam taką nadzieję :) -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu