limonka80
Members-
Posts
4501 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
26
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by limonka80
-
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Całości nie pokryje, bo ciągle pojawiaja się nowe wydatki i pojawiać się niestety będą, bo Nuukcia nie wyzdrowieje, ale to duża pomoc i bardzo za nią dziękuję -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Byłam dziś z małą na króplówce - była bardzo niezadowolona i okazała to, kolejny raz łapiąc lekarkę za rękę ... Po tej przestraszonej psinie która się trzęsła jak osika nie ma nawet śladu, Nuuka zrobiła się pewna siebie i pokazuje kiedy coś jej się nie podoba. A jak szczeka ... Chyba mam na nią zły wpływ Jesteśmy umówione na wtorek na kolejną kroplówkę, z urlopu wróci już lekarka prowadząca Nuukusie od początku. Porozmawiam o diecie którą dostałam od Toli. Od jutra po siedmiodniowej przerwie zaczynamy drugą część kuracji na na giardię, a w przyszłą niedzielę maleńka dostanie drugą dawkę advocata na capilarię. Jak wracałyśmy z lecznicy do domu, złapała nas straszna ulewa, prawie oberwanie chmury a jak na złość nie było miejsca i musiałam zaparkować kawałek od wejścia do budynku, w kilka sekund byłyśmy obie mokre jak dwa szczury, a Nuukcia w strugach deszczu podskakiwała i cieszyła się jak szczeniak , ten pies to jakiś ewenement, wszystko jest dla niej powodem do radości ... -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Limonka, Nuukcia i Dżekunio bardzo dziękują -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Elik ze swojego najnowszego bazarku dla Nuukuni przeznaczyła 50 % zysku -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Bardzo dziękuję leczenie i utrzymywanie Nuukuni w dobrej formie okazało się kosztowne - za sam Azodyl zapłaciłam 480 zł, ( a to podobno niewygórowana cena) a miesięczny koszt Lypexu to 355zł ( dzięki niemu przyswaja pokarm i nie jest już tak dramatycznie chuda). Do tego dochodzą koszty wizyt w przychodni i badań oraz innych leków, nie mówiąc o karmie ... Opakowanie Azodylu starczy jej na 45 dni, ten lek podobno działa cuda, mam nadzieję że i u Nuukci zadziała, jeśli tak, będę jej go kupowała i tego nie będę tego wpisywać w wydatki, już postanowiłam. -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Bardzo Wam dziękuję, staram się jak mogę, choć czasem miewam chwile załamania. Myślałam że jestem silniejsza, ale dwa tak chore psy, o tak skrajnie różnych potrzebach trochę mnie pokonały ... Czytałam dietę nerkową którą dostałam od Toli, nie jest jakaś skomplikowana, w przyszłym tygodniu zapytam o zdanie lekarkę prowadzącą Nuukusię (wraca z urlopu) kupię produkty i zacznę małej gotować. Na razie dokupiłam Nuukusi puszki renala, lypex na kolejny miesiąc i podkłady. Nie wpisuje tych wydatków w koszty, bo Nuukusia i tak nie ma pieniędzy, a te kwoty mnie dołują, lepiej się czuję jak ich nie widzę .... -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Wczoraj byłam z Nuukusią na kroplówce, kolejna w piątek. Nuukcia już chyba uznała, że za dużo tego leczenia, bo dziabnęła lekarkę Zdecydowałyśmy, że z badaniem krwi poczekamy. Ogólnie Nuukusia zachowuje się i wygląda jak zdrowy pies, boczki zaokrąglone, stale uśmiech na pyszczku i ochota do zabawy i jak powiedziała pani doktor tym należy się cieszyć i nie martwić się przyszłością. Zapłaciłam 43 zł. -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Bardzo mi na niej zależy, to taka dobra, kochana sunia, i mam nadzieję że jest z nami szczęśliwa, choć nie poświęcam jej tyle uwagi ile by chciała, bo mój Dżekunio potrzebuje tej uwagi i troski jeszcze bardziej ... -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Wiem, lekarka mówiła o tym od początku, ale Nuukusia jest taka pełna życia i szczenięcej radości, że jakoś do mnie nie dociera, że jest aż tak źle. Dziś po nocy podkład znów całkiem mokry, aż dziw skąd to się bierze, bo nie piła zbyt dużo, ponad pół miseczki wody zostało. Dziś jedziemy na kroplówkę, Nuukcia miała mieć też powtórzone badania krwi, ale lekarka zastanawiała się czy ma to sens skoro ma dwa rodzaje pasożytów i może to mocno zaburzać wyniki. Zobaczymy co powie dzisiaj. Ja wolałabym poczekać, z powtórzeniem badań, skoro wyniki mogą być niepewne. -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Fundacja ZEA zapłaciła 500 zł za leczenie i badania Nuukuni w dn. 08.-12.08.2022r. Bardzo, bardzo dziękuję zea.pdf -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Nuukusia dostała 20 zł od Nesiowatej Pięknie dziękuję -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Razem z malutką dziękujemy -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Na początku bardzo dużo sikała i mówiłam o tym lekarce, jak Nuukusia zaczęła brać różne leki, był moment że sikała w domu mniej, potem wcale, ale leki wciąż bierze, a sikanie się znów się wzmogło. Muszę o to dopytać, bo ten temat jakoś zszedł na bok wobec pozytywnych testów na giardię a potem capilarie... Nuukunia zdecydowanie nabrała pewności siebie, a im dłużej z nami mieszka, tym bardziej ja nabieram pewności, że całkiem dobrze zna też techniki manipulacji które z powodzeniem stosuje na mnie -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Właśnie nie. Na początku piła bardzo łapczywie, często i dużo naraz, ale teraz pije co jakiś czas i dużo mniejsze ilości, a mimo to nie wytrzymuje kilku godzin między spacerami. -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Doszła do siebie aż nadto - wczoraj wyskoczyła z zębami do psa który jej się nie spodobał i jak go obszczekała ... Myślałam że jest niemową jeśli chodzi o szczekanie, bo do tej pory nigdy nawet nie szczeknęła, a tu nagle obszczekała spaniela serią szczeków i jeszcze zęby pokazała .... Robi się coraz pewniejsza siebie, choć wciąż ma swoje lęki - boi się wysokich szczupłych mężczyzn i większości dzieci ( niektórych się nie boi, ale nie rozgryzłam jeszcze klucza, bo to i jedni i drudzy to zarówno dziewczynki jak i chłopcy w różnym wieku). Poza tym, kiedy mówiłam do niej bardziej stanowczym głosem, natychmiast sie kuliła. Widzę też, że zdecydowanie bardziej odpowiadałby jej dom z ogrodem - kiedy idziemy w miejsca bardziej zadrzewione i odludne czuje się swobodniej, nie zwraca na mnie uwagi, wciąż węszy i tęsknie patrzy w dal. Co do kąpieli, to słowo ,,pozwoliła'' to duże nadużycie - straciłam dwa kilo i dostałam z główki Martwię się też, bo często robi siku w domu. Na początku myślałam, że to minie, że to ze stresu, albo że że ma jakieś problemy z pęcherzem, ale stresu po niej nie widać, bierze leki więc powinno minąć a nie ma dnia żeby nie było kałuży .... rozkładam podkłady, i w większości sika na nie, ale nie rozumiem czemu. -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Też tak bardzo bym chciała, żeby cokolwiek sie poprawiło ... a tu co badanie to nowy hit Całe szczęście że malutka ma wigor i zawsze jest w dobrym humorze -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Podałam dziś małej advocate. Pisałam wczoraj z lekarką prowadzącą (jest na urlopie) odnośnie podania advocata na capilrie - zaleciła podać. Stwierdziła że pomimo że fenbendazol również je zabija, jednak zdarza się, że są oporne na jego działanie i część może przetrwać. Uważa że kuracja łączona jest skuteczniejsza i lepiej podać od razu drugi preparat niż po jakimś czasie zaczynać kurację od nowa. Nuukusi doszła już do siebie po aniprazolu, wrócił jej apetyt, znów jest wesoła, łobuzuje, kocha mnie jak zawsze. Wybaczyła mi nawet kąpiel Miałam nadzieję, że obejdzie się bez drugiego leku, ale skoro trzeba ... -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Tak, to byłoby dawka za duża dla Nuukuni, ale to na trzy podania i jeszcze sporo zostanie. Ale cieszę się że jesteś czujna i kibicujesz Nukusi -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Tak, czytałam już po edycji. Bardzo liczę, że uda się uniknąć kolejnego leku, a bedzie efekt, w przypadku Nuuki to ma ogromne znaczenie. Będę rozmawiać z wetką. Jeszcze raz dziekuję. -
Maleńki szkielecik obciągnięty skórą.. I oczy pełne bezbrzeżnego smutku. Co pisać więcej?:( Jeśli możesz - zajrzyj, pomóż, napisz dobre słowo. Wszystko będzie wielkim darem. SUNIA JEST BARDZO CHORA, jest dla niej szansa, ogromne kciuki potrzebne!
limonka80 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Dziękuję. Porozmawiam z wetką, byłoby idealnie gdyby jednym lekiem udało się wybić obydwa pasożyty. -
Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.
limonka80 replied to limonka80's topic in Psy do adopcji
Czasem sytuacja nas zaskakuje ... mam podobnie z Nuuką, nie spodziewałam się, że jest taka chora i że nie znajdzie domu. Nie planowałam drugiego psa, a już na pewno nie tak młodego, moje serce to staruszki ... Ani Odiś, ani Nuuka nie za bardzo mają się gdzie podziać, tym bardziej Ci dziękuję że pozwalasz Odisiowi mieszkać z Wami . Ja też próbuję coś mu znaleźć, ale raczej wśród znajomych, by mieć go na oku, ale ci którym bym go powierzyła zapsieni po dach, ale może zdarzy się jakiś cud ... Co do dalszej diagnostyki Odisia, też jestem zdania, żeby jej nie przeprowadzać, nie z powodu kosztów, ale ze względu na fakt, że raczej nic nie wniesie.