-
Posts
5887 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Lidan
-
[quote name='Pit-R6']Ok. Mam zatem taką propozycję - ja postaram się zapewnić suni DT na 10-14, całkiem bezpłatne, a Wy w tym czasie zbierzecie deklaracje lub poszukacie DT na dłużej. Dodam jeszcze, że suni można szukać DT (lub ją ogłaszać) jako kundelka, bo z amstaffa nic nie ma. Jeśli ludzie się Amstaffów boją, to po co naciągać ją pod tą rasę? Tym bardziej, że sunię widziałem i mogę z pełną odpowiedzialnością zapewnić Was, że jest to zwykły miły kundelek o umaszczeniu boksera pręgowanego. Co więcej, będę w sobotę w Szczecinku i być może uda mi się porozmawiać nt. umieszczenia tam suni. Dostaniecie ode mnie zdjęcia oraz informacje nt. suni, jej zachowań, leków. Czyli podane na tacy materiały do ogłaszania, szukania deklaracji itd. Oczekuję, że ponieważ innym osobom obecnym tutaj, to zbieranie deklaracji czy załatwianie DT się zwykle udaje - Wam też się uda.[/QUOTE] Jestem tego samego zdania, żeby nie szukać domu dla amstaffa tylko dla młodej miłej suki umaszczeniem przypominającej boksera. Wszelkie informacje i zdjęcia mile widziane. Obiecuje pomoc przy ogłaszaniu, zacznę może nawet dzisiaj wieczorem od allegro ale gdyby ktoś przypadkiem miał wene twórczą i wymyślił tekst to bardzo proszę bo u mnie różnie z tym bywa. Do kiedy suczka zostaje w obecnym miejscu? Ona jest niedaleko Warszawy, tak? Czy namiary w ogłoszeniach nadal te same?
-
Z tego co wcześniej napisał Skarbek to psiak nie tylko sika ale i kupę robi w domu, więc po prostu zapomniał, że takie rzeczy załatwia się na spacerze lub przyzwyczajony do załatwiania się w boksie kiedy chce nie wytrzymuje zbyt długo. Może trzeba go częściej wyprowadzać na zewnątrz, chwalić gdy załatwi potrzebę na zewnątrz, a w domu dokładnie sprzątać po nim. Jeśli na kastracje Skarbek nie był za stary to i operacje przepukliny - jeśli konieczna- też wytrzyma tylko proszę zrobić mu wcześniej badania, żeby się upewnić czy wszystko jest w normie, żeby potem nie było przykrych niespodzianek. Pies nie musi spać w łóżku, zwłaszcza na samym początku powinien dostać spokojne miejsce do spania, takie, żeby czuł się w nim bezpiecznie. Z czasem gdy się oswoi ze wszystkim i pozna lepiej mieszkanie (co niewidomemu psu zajmie nieco więcej czasu niż widzącemu) i zwyczaje panujące w domu może sam wprowadzi się do łóżka :-) Z samochodem może być problem, ale... Jeśli Skarbek jest łasy na smakołyki to może podczas podróży podawać mu coś dobrego? A może wyjazdy na działkę tak mu się spodobają, że przezwycięży strach przed podróżą ;-)
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
Lidan replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
E nie :watpliwy: Tam pewnie są tak zajęte jak na dogo klatki. Poza tym która mama pozwoliłaby Ci trzymać psa w dziecięcym kojcu :siara: Po sąsiedzku u mnie była klatka ale niezbyt duża (i dlatego koleżanka dla której szukałam nie skorzystała z niej) i nie wiem czy jej nie wywieźli na działkę :shake: Jak spotkam panią od Sooki i Kacperka na spacerku to zapytam. -
Wreszcie widzę trzecią suczkę. Prześliczna! Żałuję, że nie mam możliwości ani wzięcia żadnego psa do siebie ani pieniędzy żeby wpłacić. Myślę cały czas czy nie mam czegoś na bazarek, ale też nic nie przychodzi mi do głowy. Jedyne co to mogę to pomóc przy ogłoszeniach ale też powoli bo mam niewiele czasu i pozapraszać na wątek. Skoro sunie muszą opuścić kojec, a my nadal nie mamy co z nimi zrobić to zbliżamy się znowu do punktu wyjścia :niewiem:
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
Lidan replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Fajnie by było dla Rudaski, gdyby poszła do domku, w którym jest inny piesek i to podobny przynajmniej z koloru do niej. Dużo większa od Rudaski ta sunia? -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
Lidan replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Z doświadczenia nabytego podczas obcowania z ptakami domowymi wiem, że większość kwiatków trzymanych w naszych domach jest trująca dla ptaków możliwe więc, że rośliny lub ziemia z nawozem powodują uczulenie u psów ale pewnie się tego nie dowiemy. Plastiki,gąbki, wszelakie środki chemiczne są niebezpieczne dla naszych milusińskich. Moja Kola mimo iż ma już ok 3 lat uwielbia niszczyć plastikowe przedmioty i też czasem próbuje coś zjeść więc co się dziwić szczeniaczkom ;-) Kola gdy zostaje sama demoluje mieszkanie. Gdy rozszarpała moje łóżko z bólem serca zaczęłam zostawiać ją w przedpokoju, bo tylko tam nie ma co zniszczyć. I co? I nic! Kola nie wygląda na nieszczęśliwą. Nie nauczyła się - na szczęście!- otwierać szaf ani nie wygryzła dziury w drzwiach wyjściowych. Nie wyje ani nie piszczy gdy wychodzę do pracy lub na zakupy. Przypuszczam, że przez większą część dnia po prostu śpi. Myślę, że powinnaś zacząć stosować jakieś reguły, zakazy i ograniczenia dla tych małych pirani co w przyszłości wyjdzie im na zdrowie, a ich przyszłym właścicielom zapewni spokojniejsze życie. Tylko postaraj się nie zamykać ich od razu na kilka godzin lecz stopniowo przyzwyczajaj zostawiając minutkę, półtorej i za każdym razem chwilkę dłużej. Wypuszczaj gdy będą grzeczne. Możesz zapytać na wątku krakowskim czy ktoś nie mógłby pożyczyć klatki kennelowej. Mnie się kiedyś udało znaleźć w ten sposób klatkę dla psa koleżanki :-) -
Masz w telewizorze program Nationale Geographic? Jeśli tak to pooglądaj w miarę wolnego czasu "Zaklinacza Psów" (o 18-ej prawie codziennie) Strasznie mi się ten program podoba i to co facet robi z psami, a problemy są różne od różnych fobii po agresję. Może coś przyjdzie Ci do głowy co mogłabyś zrobić, żeby Majeczką wychodziła z większą radością na spacer. Ale i tak widać, że jest lepiej :happy1:
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
Lidan replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Jejku, biedactwa maleńkie :glaszcze: Wiem, że trzeba czasu na wszystko i jakieś efekty będą widoczne pewnie dopiero po kilku-kilkunastu dniach ale to okropne. Odnowiłam allegro. Pozwoliłam sobie zmienić im imiona bo i tak nikt ich nie używa, nawet my :eviltong: Zdjęcia też podmieniłam ale nie wiem czy od razu będzie wszystko widać. One mają już ok 3 miesięcy, prawda? Czy nadal w ogłoszeniu ma być informacja, że najchętniej zostaną oddane razem do jednego domu czy usunąć to zdanie? [CENTER][URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=1491140593"][SIZE=4][COLOR=blue][U][B]>>ALLEGRO ISKIEREK[/B][/U][/COLOR][/SIZE][/URL][COLOR=blue]<<[/COLOR] [/CENTER] Chyba będę odsyłać pieniądze emili2280 bo zapomniałam, że allegro obniżyło chyba na początku zeszłego miesiąca cenę za podświetlenie ogłoszenia :oops: W każdym razie na pewno poprzednia edycja była już w nowej niższej cenie. Opcja Koszt Wystawienie przedmiotu 0,15 zł Opłata za pokazanie miniaturki 0,15 zł Opłata za pogrubienie 2,00 zł Podświetlenie 3,00 zł Opłata za wyróżnienie 12,00 zł Opłata za 14 dni 1,00 zł [B]Suma[/B][B] 18,30 zł[/B] [CENTER] [/CENTER] -
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
Lidan replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Czy w tej sytuacji przypadkiem nie należałoby odstawić wszystkich innych dodatkowych rzeczy, tzn serków, mięska itp? -
[quote name='Florentynka']Pilnie potrzebny ktoś z Wieliczki - miałam zgłoszenie, że pojawił się tam pies podobny do poszukiwanej Chanelki, czy ktoś byłby w stanie to sprawdzić?[/QUOTE] Chyba Patia jest z Wieliczki
-
[quote name='AgusiaP']U mnie jest niestety odwrotnie :evil_lol: Chciałam Wam powiedzieć/napisać, że przez te przymusowe spacerki z moim mężem Majeczka nabrała do niego zaufania. Podchodzi do niego jak wyciąga ręke, żeby ją pogłaskał :multi::multi::multi:[/QUOTE] Brawo!!! I na tym polega chyba sedno przełamywania lodów, żeby to czego bojący pies najbardziej pożąda otrzymywał od tego kogo się boi. Dlatego zapytałam niedawno kto Majkę karmi i zdziwiłam się w duchu, że nie robi tego właśnie Twój mąż. To już jest duży krok do przodu :happy1:
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
Lidan replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Za pierwsze przelałaś najpierw 20 zł jeśli dobrze pamiętam, a dopiero potem przy powtórzeniu 60 zł i wydaje mi się ze z tych 60 zł wykorzystałam 20. Postaram się jutro to sprawdzić bo dzisiaj jestem śpiąca i niekumata. Życzę więc spokojnej nocy i spadam do łóżeczka zajętego przez bezczelną wywaloną do góry brzuchem Kolusię :bye: -
Hm...Chwilowo przygłucha bo od kataru uszy mam już od kilku dni przytkane. Myślisz, że to wystarczy :???: Skoro Skarbek wychodzi na prostą to może zajrzycie na wątek trzech sympatycznych suń wyrzuconych kilka dni temu z samochodu pod lasem? Potrzebne oczywiście DS, DT i kasa na wszystko: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/203072-Trzy-wyrzucone-suczki%21-pilne-DT-DS%21-pieni%C4%85%C5%BCki-na-weta"]http://www.dogomania.pl/threads/203072-Trzy-wyrzucone-suczki!-pilne-DT-DS!-pieni%C4%85%C5%BCki-na-weta[/URL]
-
Młodziutka śliczna szorściaczka ma wspaniały dom :-)
Lidan replied to AMIGA's topic in Już w nowym domu
[quote name='AMIGA']Wyobraź Sobie, że ją nawet sama zaprosilam do łóżka i głupol poleżał, dał się ze wszystkich stron wymiziac i ..........poszedł spać na swój kocyk[/QUOTE] Jaki tam głupol?! Mądra sunia! Też mam taka jedną i też ma troszkę ze sznaucerka :loveu: -
[quote name='piechcia15'] Skarbek czuje się dobrze, a nawet bardzo dobrze:) [B]Jajeczka ok[/B], na szczęście jest cipło to pogoda sprzyja. [/QUOTE] Hmm...Jajeczek to on powinien już nie mieć :eviltong: [quote]Podczas narkozy został jeszcze citke podcięty i potężnie wyczesany, kołtuny co większe wycięte, grzyweczka podcięta i chłopak jak ta lala:)[/quote]I to by było na tyle jeśli o dobrego fryzjera chodzi ;) [quote]nawet przechadzał sie po boksie, ale niestety chyba jednak nie widzi:( bo co chwilę wpadał na swojego współtowarzysza. [/quote]Oj, to może on starszy niż 10 lat :niewiem: [quote][B]Ale tym Państwo to nie przeszkadza i nie moge się doczekać.[/B]..co więcej Asior chyba "opchnie" im kolejnego starca:) i będzie prawdziwy dom starców:) nasz ślepy a Ich głucha dogadają się:)[/quote]Cudowne wieści :multi: Teraz Skarbek będzie już tylko leżeć i pachnieć jak z emeryt z dobrego domu [IMG]http://www.picturesanimations.com/d/dogs/tn_pup.gif[/IMG] [quote]Asior była dziś u państwa i skomentował atak: "złoci ludzie":) dom cud miód, ludzie to samo!!nic tylko iśc i mieszkać:)[/quote]To może i mnie by zaadoptowali, co :diabloti: [quote]a zatem Skarbek pojedzie w sobotę do Krakowa:) co wy na to:D:D:D[/quote] Aż trudno uwierzyć, że się małemu tak trafiło. Skarbeczku! Pakuj się i w drogę! [IMG]http://www.picturesanimations.com/d/dogs/hond46.gif[/IMG] Kraków czeka :loveu:
-
Dwie maleńkie iskierki- obie maja najlepsze domki na świecie!
Lidan replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
Witajcie :-) Ostatnio nie miałam zbyt wiele czasu (kontakty z państwowa służbą zdrowia są czasochłonne :angryy: ) i tylko najpilniejsze wątki i pw sprawdzam. Nie żeby panienki z tego wątku nie były ważne, proszę mnie tu zaraz za słówka nie łapać i nie bić przypadkiem ;) Dziewczynki jednak pod mostem nie śpią i jedzą lepiej niż nie jeden człowiek, mamusia i cioteczki dbają o wszystkie ich potrzeby więc człek może spać spokojnie :mdrmed: Jeśli trzeba to allegro odnowię jutro. Mnie się wydaję - jeśli o kasę chodzi- że z tego co emilia2280 przelała jest jeszcze na 2 wszechstronnie wyróżnione edycje. elik, wiem, że to w interesie zainteresowanych szczeniaczkiem powinno być dotrzymanie terminu dzwonienia ale czasem coś nagłego i niespodziewanego wypadnie...Może spróbuj na wszelki wypadek jutro sama zadzwonić i zapytać czy się rozmyślili :mad: czy np. utopili komórkę z nr do Ciebie. A może coś źle zrozumieli :hmmmm: Przynajmniej będziemy wiedziały na pewno na czym stoimy. Zaczyna mnie coraz bardziej niepokoić to przedłużające się drapanie psiaków :roll: -
[quote name='Itske']z krakowa, z krakowa, wielkie mecyje, nie chciałyście dać go do gdańska, bo co, bo Kraków ładniejszyy, u nas też są fryzjerzy, :diabloti: no to se strzeliłam focha:lol:[/QUOTE] Ale atmosfera w Gdańsku nie taka jak w Krakowie, drogo tam podobno i nikt darmowych usług fryzjerskich nie świadczy :eviltong: [quote name='Poker']Ja też mam nadzieję ,że sprawdzili jak serduszko pracuje. Dajcie szybko znać co i jak a maluchem. piechcia , nie przesadzaj z tym starcem:mad:, to pan w dojrzałymł wieku.[B]A facetami to wiesz jak jest .Jak z winem , im starsze , tym lepsze [/B]:evil_lol:[/QUOTE] Eee... :shake: chyba coś Ci się pomyliło, albo Twój TZ jest wyjątkowy :diabloti: Czekamy zatem na wiadomości o stanie zdrowia Skarbka i na efekty wizyty przed adopcyjnej.
-
[quote name='piechcia15']do Asior też mam to jutro napiszę. Pani własnie podjęła ostateczną decyzje że biorą psiaka do siebie:) kwestia tylko transportu i wizyty z tym że [B]ta Pani jest w domu tylko w śr cały dzień a tak to codziennie dopiero po 22:[/B]( chyba że w weekend a w weekend to byśmy chcieli aby już był w domku:([/QUOTE] O matko. I pies sam będzie przez cały dzień ???? Czy są jeszcze inni domownicy więcej przebywający w domu?
-
[quote name='piechcia15'] Lidan a ty nie miałabyś czasu zrobić takiej wizyty?szukam kogoś dyspozycyjnego, oczywiście gdy będę juz miała adres to napisze do irenaka lub innych Krakusów:)[/QUOTE] Przykro mi, ale ja nie potrafię tego robić :niewiem: Nigdy nie byłam na takiej wizycie. Nie nadaję się do tego :oops: