Jaaga
Members-
Posts
19190 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Niestety, mam problem z internetem i nie moge czesto pisać. Na razie nikt nie interesuje się żadną z suczek. Żadna z pytających o nie osób nie zdecydowała się. Fokusi gryziona rana powoli goi się. Gorzej z ta poparzeniową, bo wiecznie wygryza w niej ranki po posmarowaniu maścią. Sięga tam, bo ma przycięty kołnierz ochronny, o który ocierały sie popalone uszy i krwawiły. Nie ma na nią złotego środka. Dziękuję wszystkim za ogłaszanie moich dziewczyn, bo ja już naprawdę nie mam na to czasu :oops:. -
Wyrzucona sunia w zaawansowanej ciąży już w nowym domku!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Betel, niestety nie znam nikogo, kto wziąłby sunię do siebie :shake:. Znajomi mający rasowe psy, nigdy nie zgodziliby się wziąć bezdomnego psa. Na wystawie dadzą kasę do puszki schroniskowej i mają spokojne sumienia. Tylko ja mam taką korbę ;). Kasiu, dziękuję za chęć pomocy. Fokusia dziś dostała od cioteczki z Miau Solcoseryl, Contractubex i Cepan. Ciocia Julita zapowiedziała, że gdyby trzeba było kupić następne, to jeszcze kupi. Mam też nadzieję, że szybko wyjdę z kłopotów finansowych i sobie poradzę. Dziś odrobaczyłam maluszki. Jutro zrobię im zdjęcia i pokażę Cioteczkom:lol:. Są fajnymi kluskami i Franusia bardzo o nie się troszczy. Za tydzień ją odciążę i zacznę podawać im miesko. -
[quote name='amikat']Jaaga - proponuje ewentualniue wykonanie operacji u Dr Czogały - na moje konto - czyli zniżki![/quote] Dziękuję za propozycję pomocy, ale ja ostatnio robiłam sterylizację suki z usunięciem guza przy jajniku i drugiego na sutku za 120 zł. Poza tym czekam na psa ok. 20 min. Na Brynów mąż musi zawozić rano psa przez całe zakorkowane Katowice i po południu pokonywać jeszcze raz tą trasę po odbiór psa. To jest dużym utrudnieniem.
-
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Zobaczymy, może pani dziś się zdecyduje i zadzwoni. ja wiem, że Ruda Śl. nie jest daleko, ale Fokusia wymaga wizyt u lekarza, dostaje antybiotyki w zastrzykach, trzeba kontrolować ranę. Ona ma trudności z chodzeniem, za duża jest na noszenie, więc wizyty u weta na pewno byłyby problemem. Dlatego zaproponowałam Mańkę, bo ją wystarczy jeszcze raz zaszczepić i po kłopocie. Transport suni nie jest kłopotliwy, bo pani przyjechałaby sama zobaczyć sunie, a gdyby się zdecydowała na którąś, to mąż odwiózłby je do domu. -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Przed chwilą dzwoniła pani z ogłoszenia o Fokusię. Powiedziałam, że mogłaby ją wziąć dopiero po zdjęciu szwów. Do tego jeszcze mała ma zagwarantowaną darmową sterylkę w Brynowie, a pani jest z Rudy Śl. i nie zmotoryzowana:roll:. Zachwalałam moją Manię, która do adopcji jest na już. Może pani się zastanowi i zdecyduje na którąś z dziewczyn. Kochana cioteczka Julita z Miau, która bardzo pomaga katowickim schroniskowym kotom i ich opiekunkom kupiła Fokusi Solcoseryl i Contraktubex. Jutro przywiezie lekarstwa. Co prawda, to nie kotek ;), ale też bardzo potrzebuje pomocy. -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję. Jesteście kochane:loveu:. Wystawiłam smyczki na bazarek, ale na razie nie mają wzięcia;): [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=108694[/URL] -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Bardzo dziękuję za rady. Fokusia ma założony kołnierz, tylko na spacery jej zdejmuję, bo nie chce w tym chodzić. Inaczej już chyba wygryzłaby pół nogi, bo tak szaleje. Solcoseryl ma przepisany na ranę gryzioną, a na poparzenie( omijając pęknięcia) chyba najlepszy byłby Contraktubex, bo uelastycznia ranę. Niestety, ze względu na cenę jest nierealny. Solcoseryl na razie mam tylko w zastrzykach. Dziś dowiem sie, ile go podawać. Rana szyta ładnie się goi, nic nie wycieka, brzegi są zlepione. Na wypadek pogryzień przechowuję w lodówce gentamycynę do polewania na rany. Jej też od razu polałam i jest efekt. Na początku rozkładające mięśnie aż śmierdziały, a dziś ślicznie się goją. Doradźcie jeszcze, co zrobić z końcówkami uszu. Są poparzone, łyse i delikatne i pękają. Nawet jak dotykają kołnierza, to krwawią. -
Wyrzucona sunia w zaawansowanej ciąży już w nowym domku!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Kasiu, bardzo dziękuję. Najbardziej nękają mnie poparzeniowe blizny, które są za mało elastyczne i ciągle pękają. Może ktoś zna jakiś środek, który może temu zapobiec? Dziewczynka już otworzyła oczka. Jak wszystkie będą widzieć, to wstawię tu ich nowe fotki. -
Jutro mam dostać odpowiedź, czy Sara jedzie do nowego domu. jesli tak, to za ok. tydzień lub dwa bedę mogła wziąć Hokę do siebie. Na razie i tak mam urwanie głowy, bo oprócz suczki z guzami trafiła do mnie poparzona i pogryziona następna suczka. Na razie jeździmy na operacje i sterylizacje, a w domu pilnujemy szwów. Hoka ma już ponad 80 zł na bazarku :cool3:. Proszę o podanie konta, na które będą mieli licytujący wpłacać pieniądze.
-
Wyrzucona sunia w zaawansowanej ciąży już w nowym domku!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Dziekuję za zainteresowanie Franią. Cała rodzinka ma sie dobrze, ale przez opiekę nad poparzoną i pogryzioną suczką, która do mnie trafiła, nie mam czasu na nic innego. Jak bedę miała wolną chwile, to zrobię dzidziusiom zdjątka. -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Będę wdzięczna za ogłaszanie moich podopiecznych. Ja mam je tylko na Alegratce i Allegro. Nie mam czasu gdzie indziej ogłaszać, bo same spacery na raty, sprzątanie i karmienie zajmują mnóstwo czasu, nie mówiąc o wszystkich innych obowiązkach i pracy. Wątek moich tymczasowiczów. Tam sa fotki, opisy i kontakt. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106694[/URL] -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Alicja, dziękuję za rady. Contraktubex sama stosowałam, jest doskonały, tylko rzeczywiście drogi i trzeba go bardzo długo używać. Na tak rozległe rany jest to chyba nierealne, bo tubka starczyłaby na ok. 4-5 dni. A maść cebulową kupuje się w aptece, czy jakoś przyrządza domowym sposobem? -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Ma imię - Fokusia. Dziękuję za wstawienie zdjęć. -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Wczoraj dostała po zabiegu lek przeciwbólowy. Dziś już tylko antybiotyk. Z tego, co widzę, to najbardziej dokucza jej pękająca blizna. Nie ma sie co dziwić. Z jednej strony noga poparzona, a z drugiej pogryziona. Ona bardzo potrzebuje odpowiedzialnego domu, gdzie ktoś zapewniłby jej miłość i powrót do zdrowia. Staram się robić przy niej wszystko, co trzeba, ale jest jedną z wielu i nie mam jak poświęcać jej wiecej czasu. Może ktoś z forumowiczów przjąłby ją do siebie i dał kochający dom na całe życie? Na adopcję z ogłoszeń raczej nie liczyłabym, bo kto weźmie oszpeconego psa, którego trzeba jeszcze leczyć, skoro tyle innych zdrowych i pięknych psów jest bezdomnych? -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Jesteśmy po spacerze. Zdjęć ładnych nie mam, bo Fokusia cały czas kręci sie w kółko, żeby tylko dosięgnąć rany. Ranę ma na lewej nodze, a po prawej stronie przy węzłach chłonnych ma ogromny spuchnięty krwiak. Ze sromu wycieka jej ropa i cały czas jeździ pupką po ziemi, bo chyba ją to swędzi. Schroniskowy lekarz powiedział, że to tylko młodzieńcze zapalenie sromu, ale skoro tak saneczkuje, to chyba bardzo jej to dokucza. Blizna po oparzeniach na udzie pęka, bo jest tak bardzo naciągnięta. Poparzone końcówki uszu krwawią. Czy ma ktoś doświadczenie, czym mozna takie blizny smarować, żeby nie były tak bardzo napięte? Dziękuję wszystkim za pomoc. Jesli chodzi o ogłoszenia, to na razie chyba nie ma sensu ją ogłaszać w takim stanie, bo i tak nikt jej na razie nie weźmie. Ma jeszcze długą droge do wyzdrowienia. Jesli możecie, to pamiętajcie o moich pozostałych tymczasowiczach, których łącznie z kotką jest 10:roll:. Maciaszek, czy mogę Ci wysłać zdjęcia suczki do wstawienia, bo nie chcą mi się załadować ? Ciągle myslę o tym, jakie Fokusia miałaby szanse, gdyby do lekarza zawoził ją pracownik schroniska i musiałaby wrócić do schroniska:angryy:? Z rozwalonym udem, które ma się samo zagoić. -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Fokusia jest już szczęśliwa, bo mieszka w domu, a nie w boksie. Jest bardzo grzeczna. Dzięki kołnierzowi nie jest w stanie nic zrobić z raną i ładnie ona wygląda. Zaraz idziemy na spacerek, to zrobię małej zdjęcia. Jest tak kochaniutka, że swoim urokiem zrekompensuje wszystkie braki w urodzie;). -
POLANA KWASEM? PODPALONA? Już w nowym domku! :)))
Jaaga replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Dziękuję za pomoc. Jutro wstawie wiecej zdjęć suni, dzis już nie dam rady. Jesli chodzi o konto, to może lepiej na to, gdzie są pieniądze schroniskowych zwierzaków, skoro Maciaszek płaci z niego za zabieg suczki? Fokusia ma przepisany jeszcze Solcoseryl i na blizny potrzebuje specjalną maść. Blizny tez są pogryzione. Musi ją to bardzo boleć, bo ta chora skóra pęka wkoło ugryzienia. -
Wzięłam do siebie następną suczkę. Jest to pogryziona sunia z boksu suczki z guzami. [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img179.imageshack.us/img179/9375/dsc09954ta9.jpg[/IMG][/URL] Suczka jest wyjątkowo biedna. Okazało się, że to, co z daleka wzięłam za wygolone rany, to są olbrzymie blizny po oparzeniach i z nimi sunia trafiła już do schroniska. Ktoś tą biedaczkę albo polał żrącą substancją, albo podpalił :angryy:. Te blizny już zostaną na zawsze. do tego suczka została pogryziona przez inną dominującą sukę. Prawie całą wewnętrzną powierzchnię uda miała rozwaloną. P. Kierownik bardzo zależało, żeby sunia trafiła do domu. Po konsultacji z lekarzem wysłała nas do lecznicy, która zajmuje się schroniskowymi psami. Z suczką mój mąż pojechał na Brynów i zaczęło się... Nabita poczekalnia i jedna wetka. Najpierw stwierdziła, że rana jest kilkudniowa i trzeba byłoby ją łyżeczkować, bo już uszkodzone mięśnie się rozkładają. Później stwierdziła, ze tego nie zeszyje i ran po ugryzieniach nie szyje się:crazyeye:, poza tym to jest za duża rana na szycie i dała antybiotyki. Nie wyobrażam sobie kilkunastocentymetrowej rany, z której wychodzą poszarpane mięśnie, żeby miała się sama goić:roll:. Mąż od razu pojechał z suczką do chirurga, który zawsze operuje nasze zwierzęta. Ranę oczyścił, pięknie zszył. Tutaj mam prośbę, żeby koszt zabiegu pokryć z forumowych pieniędzy, bo jest to moja kolejna tymczasowiczka i nie mam już z czego zapłacić. Miała mieć zabieg zrobiony za darmo, ale w takiej sytuacji przecież nie mogłam czekać, aż skończy się amputacją :shake:. Wstawię tu fotkę rachunku za zabieg. W sumie wyszło 107 zł. Suczce kupiłam ochronny kołnierz, żeby nie rozwaliła szwów. Czuje się nawet świetnie, jak na jej sytuację. To jest rana po zeszyciu: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img241.imageshack.us/img241/705/dsc09950el4.jpg[/IMG][/URL] Mała jest młodziutką, kochaną sunieczką:loveu:, która mimo tego, co zrobił jej człowiek, jest dalej ufna i spragniona pieszczot. Długą ma jeszcze drogę do wyleczenia. Rana na pewno łatwo nie będzie się goić, do tego ma jeszcze poranione ucho, no i te blizny po oparzeniach. Sunia ma łyse udo, środek pleców i uszy. Tam już nigdy nie porośnie włos, blizny trzeba smarować oliwką i najlepiej byłoby kupić specjalną maść na blizny. Najbardziej ze wszystkiego jednak potrzebny jest dom. Kto jednak taką brzydulkę z łysymi plackami przygarnie?
-
Wyrzucona sunia w zaawansowanej ciąży już w nowym domku!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Na jednego z chłopaczków już czeka nowa rodzinka :multi:. -
Wkleję zdjęcie suni z guzami, która jest u mnie. Mała musi dojść do formy, żeby mogła mieć zrobione operacje. Zabiegi bedą robione na koszt schroniska, ale i tak nie wierzę, że znalazłby sie ktoś chętny na sunię przed usunięciem guzów. [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img182.imageshack.us/img182/7742/dsc09948ew3.jpg[/IMG][/URL]
-
Wyrzucona sunia w zaawansowanej ciąży już w nowym domku!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia mam, tylko coś mi znowu komputer szwankuje i nie potrafię wstawiać fotek. Jedną sie udało: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/420/dsc09935nk2.jpg[/IMG][/URL] Do tego mam boski aparat. zdjęcia robi raczej tylko na zewnątrz, bo w pomieszczeniach i przy sztucznym świetle przeważnie zaciemnia, ma rozbity wyświetlacz. Wczoraj jeszcze upadł mi w schronisku, bo tak ręce mi się trzęsły.