Jump to content
Dogomania

elik

Members
  • Posts

    80992
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    312

Everything posted by elik

  1. [quote name='Odi']Elik:loveu::calus::modla:, jaka wspaniała wiadomość:Cool!: Wielkie dzięki i ukłony :modla: także dla Ludzi dobrej woli: Donacji:loveu:, Zofii@Sasza:loveu: i Pani Edyty:loveu:. Wielkie brawa dla Was wszystkich:klacz::klacz::klacz:[/quote] Nie ma mi co dziękować, można mi natomiast pozazdrościć. Mieć udział w polepszeniu doli cierpiących istot, to ogromna radość i przyjemność o czym z resztą wie większość dogomaniaków.
  2. [quote name='ARKA']Elik, to przeciez nie Twoja wina!!!! Bardzo sie ciesze,ze Lili wlasnie trafila do Ciebie, byla moim wyrzutem sumienia-zabrana a okazlo sie,ze nie zabrana. No a ze taka malutka nie jest? Wiecej do kochania jest; "kochanego ciałka, do kochania, nigdy niezamalo", jak to sie mówi!!:multi::multi::multi:[/quote] Z tą ilością ciałka i kochaniem masz całkowitą rację :lol: Ona jest ujmująco milutka :loveu: Oddam ja tylko do super domku, bo na nią trzeba zasłużyć. Jest bardzo odważna, zero stresu, już zdarzyło się jej warczeć na rezydenta :evil_lol: Były kłopoty ze schodami, ale już BYŁY. Gdy szłyśmy do Pani doktor, zeszła z 3-ciego piętra na własnych łapkach - poprzednio, na spacerki, musiałam ją wnosić i znosić. A teraz najważniejsze. Lili zostala u lekarza - jeśli okaże się, że nie ma przeciwskazań, dzisiaj będzie miała sterylkę. To byłoby już dla mnie 3-ci raz, ale pomimo to denerwuję się. Około 14-tej mam mieć wiadomość co z Lili. Trzymam kciuki :-(
  3. [quote name='donacja']Jak tam Lili? Mknie już do Krakowa? Zapoczątkowaną przedwczoraj przez Ciebie drogę, Lilunia zakończyła szczęśliwie wczoraj po godz. 22-giej :loveu: Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mieli w tym swój udział, czyli Tobie Donacjo, Zofji&saszy i Pani Edytce, która bezpiecznie przewiozła Lilunię do Krakowa, a także Emilii 2280, która skierowała mnie do Pani Edytki i wszystkim pozostałym. :calus::calus::calus: :Rose::Rose::Rose: :klacz::klacz::klacz: Wznosimy toast za Wasze zdrowie. :drinka::drinka::drinka: :knajpa::knajpa::drink1::drink1::drink1: Sunia jest bardzo grzeczna, pięnie chodzi na smyczy (dużo lepiej niż moje brysie), utrzymuje czystość i co najważniejsze do dzisiaj nie doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy rezydentami, a nowoprzybyłą :multi::multi: Chodzi za mna krok w krok, niestety nie po schodach, nad tym musimy popracować. Po wejściu do mieszkania niemal bezbłędnie trafiła do legowiska porzygotowanego specjalnie dla niej (rezydenci śpią razem z nami :eviltong:). Teraz (gdy usiadłam przed kopem) zajęła fotel, który 2 lata wcześniej zajęła Belunia, gdy przyjechała do nas po ciężkich przejściach schronowych. Chciałoby się rzec - fotel przechodni. Nie wiem co będzie, jak Belusia sie zbudzi (śpi teraz u boku pańciusia). Pewnie przyjdzie mi pełnić rolę rozjemcy. Zdjęcia będą, gdy tylko naładują się akumulatorki i jeśli ktoś umiejętnie wstawi je na forum lub udzieli mi instrukcji jak to należy zrobić. Wczoraj ochoczo wcięła suchą karmę i popoła sporą ilościa wody. Jedna mała uwaga - Lilunia to raczej nie laterkowa wielkość. Ona jest tylko nieco szczuplejsza od mojego sznupka średniaka - a ja zapowiadałam w domu maleńką sunieczkę :evil_lol: Niestety nie mam dobrej wiadomości co do transporterka. Pani obiecała dowieźć transporterek do Krakowa do pracy, skąd miałam go odebrać, przywieźć do domu i przekazać Pani Edytce. Pani zadzwoniła wczoraj, że nie przywiozła go do Krakowa (mieszka ok. 20 km za), ale przywiezie go popołudniu do mnie do domu. [FONT=Verdana]Niestety nie przywiozła, ani nie zadzwoniła. Gdy przyjechała Pani Edytka było już zbyt późno, aby jechać do Pani, zwłaszcza, że nie znam adresu, a Pani Edytka po krótkiej drzemce, zamierzała wracać do Warszawy[/FONT]. Arko, przykro mi, że nie mogłam spełnić Twojej prośby :modla::wallbash::flaming::bigcry:
  4. [quote name='donacja']Już w drodze do W-wy się ośmieliła i domagała się głaskania od mojej córki, która jej pilnowała, żeby z pudełka nie wyłaziła. Bardzo miła z niej suńka i bardzo się garnie do ludzi.[/quote] Super, najwyższy więc czas był, aby zabrać ją z tego piekiełka.
  5. [quote name='donacja']...Lili już u Zofii, właśnie wróciłam z W-wy.[/quote] Dziękuje, bardzo :loveu: :multi: :Rose: Zosia już dała mi cynk SMS-em :lol: Lilusia podobno zdecydowanie bardziej śmiała niż poprzedni lokator kibelkowy.
  6. Spoko, wstrzymajcie się z opiniami przynajmniej co do samochodu. Donacja odbierała z Krężela sunię w tym czasie jak PiSdZ odbierało psy. Rozmawiałam znią telefonicznie, to był samochód z przyczepą. P. Grzegorz mówił, że każda klatka jest wyścielona śpiworem.
  7. [quote name='paros'][B][COLOR=red]Chyba znalazł się właściciel jednej suni - Fruzi nr KPIS 10, [/COLOR][/B][B][COLOR=red]która 18 listopada PISDZ zabrał do Częstochowy...[/COLOR][/B] chodzi o tę sunię. Pan podał nr tel. i mam maila, [B]komu przekazać kontakt?[/B] [/quote] Skoro zabrało ją PiSdZ, to do P. Grzegorza. Telefon do PiSdZ jest na stronie [url=http://www.rumbo.forall.pl/]Krezel[/url] 512 100 550
  8. [quote name='ARKA']NIE apteki, tylko weci lub sklepy zoologiczne. Pawel nie odbiera tel i wet tez. Nie wiem co z tą sunia [B]czy jest w Krezelu[/B] czy zapakowana. Sunia powinna byc przeniesiona moze do domu, do ciepla...:shake:[/quote] Udało mi się połączyć z P. Grzegorzem. Mówiłam mu o zastrzeżeniach, ale powiedział, że sunia pojedzie na siedzeniu, że tak mają ustawiona trasę, że po drodze jest 2 weterynarzxy. Nie chce jej tam zostawiać ze względu na warunki - zimno i brudno. Wszystkie psiaki będa zabezpieczone na transport - w klatkach mają śpiwory, kierowca jest fachowcem, przeszkolony pod katem bezpieczeństwa przewożonych psiaków. Dla suni byłoby gorzej, gdyby tam ją zostawić. Przekazałam to, co powiedział P. Grzegorz.
  9. [quote name='sleepingbyday']elik, byłby to szok, jakby fiprexu albo preparatu innej firmy nie było w sklepie zoo[/quote] No to idę w ciemno do swojego sklepiku. Ale to faktycznie jest sklepik, a nie sklep. Ryzyk, fizyk, jeszcze ew. jutro kupię.
  10. [quote name='ARKA']:angryy::angryy::angryy: elik, to chyba jasne jest, nie trzeba byc alfą. [B]ZWIERZETA w okresie okoloporodowym sa CHRONIONE,USTAWOWO!!!![/B] [B]...[/B][/quote] Tylko nie po oczach, plisssss [SIZE=3]Nie bluzgaj na P. Grzegorza, bo może to ja coś namieszałam[/SIZE] :oops: Przyznaję bez bicia, że żaden znawca tematu ze mnie. Ja tylko miłośnik wielki stworzeń wszelkich. [B][COLOR=darkorchid]Dodzwoniłam sie w sprawie transporterka.[/COLOR][/B] [B][COLOR=darkorchid]P. Ania obiecała, że mi go jutro podrzuci do pracy.[/COLOR][/B] [B][COLOR=#9932cc][/COLOR][/B] [quote name='agata-air']można kupić u wet i w niektórych sklepach zoologicznych :)[/quote] Tylko gdzie takich aptek kurna szukać ? A w sklepach zoologicznych dostanę ? Taki mam w pobliżu.
  11. [quote name='ARKA']...Lec i kup np. fiprex dla malutkiego psa...jak ma pchly, podasz w kark...[/quote] Czy ten fiprex dostanę w aptece, czy do weta muszę biegać ?
  12. [quote name='ARKA']Zaraz po porodzie suka w dlugą podroz?????:angryy: jak to nie zalatwi na miejscu???? Zaraz poszukam namiary na wete z Grojca czy Warki co przyjechal do pogryzionej suni i ublagam go aby podjecha uspic "slepy miot".[/quote] Zosiu, to ja jeszcze raz zadzwonię do P. Grzegorza i powiem, żeby nie zabierał małych ok ? Ale czy to pewne, że ten wet tam pojedzie ?? [quote name='zofia&sasza']Nie zmniejszy? Nie byłabym optymistką :shake: Dzwoń Arka, please![/quote] To ja na razie wstrzymam się z dzwonieniem.
  13. [quote name='zofia&sasza']Jak to ZABIERZE? A nie lepiej załatwić to od razu? Przecież to odbiera DT pozostałym psom?! [B]Możecie mnie uznać za kata, ale zdania nie zmienię!!![/B] ...[/quote] Zosieńko nie nenerwuj się. Zabierze całą rodzinkę, bo przecież nie załatwi tego na miejscu, no bo jak. Ale myślę, że nie zmniejszy się przez to ilość psich sznas na zabranie.
  14. [quote name='ARKA']..."uczul" wetke na swierzbowca, niezaszkodzi podac advocate no i pewnie odpchlic sunie trzeba bedzie;)[/quote] Poradziła na poczatek wyprać sunieczke w psim szamponie p.pchłom i to zrobię zaraz jak tylko do mnie przybędzie - oczywiście po wstępnym rozpoznaniu. Resztę poda wetka w piątek. Acha i jeszcze ważna sprawa. [SIZE=3]Kiedy malutka miała cieczkę - wetka na pewno o to zapyta.[/SIZE]
  15. Najnowsze wieści z Krężela. Sunia z gospodarczego urodziła 6 szczeniaczków - dwa nie przeżyły. P. Grzegorz zabierze całe stadko - wie, że od 1 grudnia nie będzie opiekuna. [quote name='zofia&sasza']Jaka sunia z gospodarczego? Która?[/quote] Tylko tyle wiem, tyle powiedział P. Grzegorz. Pytam o imie lub numer, ale on też nie wie.
  16. [quote name='ARKA']:multi::multi::multi: [SIZE=3][COLOR=magenta][B]czułam[/B][/COLOR][/SIZE][B][SIZE=3][COLOR=magenta]!!![/COLOR][/SIZE][/B][/quote] [B]Noooo, masz niezły niuch[/B] :eviltong: [SIZE=3]Ale, ale musimy zrobić wszystko, żeby malutka prędko znalazła odpowiedni DT. Obiecałam to mężowi[/SIZE] [COLOR=wheat]co jeszcze to wolę nawet nie myśleć :cool3:[/COLOR] [COLOR=black]Allegro wypasione zapłacę, ale potrzebny autor. Ogłoszenia we wszystkich możliwych miejscach. Jak nie dotrzymam słowa, nie będzie więcej mowy o DT.[/COLOR] Z wetką już jestem umówiona na piątek i zapadnie decyzja o terminie ciachania. [quote name='ARKA']...[B][COLOR=#ff00ff]Elik, [U]błagam[/U] jakos zabierz klatke od p.Ani aby podac na transport!!! Musze tą klatkę oddac, na cito!!:grab:[/COLOR][/B][/quote] No nie mogę do tego dopuścić. Przecia mnie czekałby ten sam los :grab: Dogomaniacy nie darowaliby mi tego. Zaraz dzwonię do P. Ani i poprosze Ją, żeby zabrała klatkę jutro do pracy. Jakoś będe musiała po nią podskoczyć. Nie wiem jeszcze gdzie, ale cóż, dowiem się.
  17. [quote name='zofia&sasza']Prześlę Ci sms-em zaraz![/quote] Zosieńko, dziękuję, namiary na dane do f-ry już do mnie lecą meilem. Ale Zosiu, mam do Ciebie jeszcze jedną prośbę. Jak sunieczka dzisiaj do Ciebie przyjedzie, proszę obmierz ją tu i tam, tzn. obwód szyjki i tułowia tuż za przednimi łapkami, tak, żebym mogła kupić dla niej szeleczki odpowiedniej wielkości. Co prawda mam taka małą obróżkę, ale wolę nie ryzykować, szelki są pewniejsze.
  18. [quote name='donacja']Chyba nie... Ja cały czas trzymam się planu A i przywożę ją do Ciebie dziś po 20-tej.[/quote] Tak, tak bardzo o to proszę. Pierwsza część planu jest jak najbardziej aktualna. [quote name='zofia&sasza']Czyli co, kibel mam wolny, czy jak?[/quote] Widzicie Ją, jaka samolubna. Tylko dla siebie, taki spicyficzny kibelek chce mieć :mad: A psineczka maleńka to gdzie przenocuje, chę ???? Początek jest aktualny, tylko adres końcowy się zmienił :p Zosiu, gdzie znajdę namiary na dane do f-ry za benzynę dla P. Grzegorza ?
  19. [quote name='Odi'][COLOR=darkgreen][FONT=Arial Black]Kochani Dogomaniacy:loveu:, głosujcie - proszę :modla: na Krakvecie na Przytulisko Przyborówko k/Szamotuł Pani Wandy Jerzyk[/FONT][/COLOR]:loveu:[/quote] Ja już głosowałam, na to właśnie przytulisko :lol:
  20. [quote name='ARKA']No to posluchajcie.Ten nasz kręzlowski psiak to dopiero [B]Figo-Fago[/B],ze schroniska w Zgierz uciekl, w sobote, pokonal ogrodzenia 2.40m [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img119.imageshack.us/img119/6163/medorpies1vs9.jpg[/IMG][/URL] :crazyeye: [B][COLOR=red]wczoraj wrocil, tą samą droga[/COLOR]....:multi::multi::multi::evil_lol:[/B] Nie mial co narozrabiac "na miescie" bo wykastrowany, ma czipa tez. Zglodnial to i wrocil;) Sprawdzilam, on byl w oborze wiec o ucieczkach takich, nikt nic nie wiedzial. Osho, dopisz przy nim, ze pies pokonuje wszelkie ogrodzenia:shake:[/quote] Qrde, ale to nie Figo-Fago. Figo-Fago to ten [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/4/uciekinierdg6.jpg[/IMG] [B][COLOR=red]FIGO-FAGO, [/COLOR][/B][COLOR=red]HALNY, WICHER, NERO, TACO, TOGOS[/COLOR] [B]20/K, pies [/B]Duży, um. czaprakowe. Bardzo przyjazny w stosunku do ludzi [COLOR=red][B]TEN PIES ZWIAŁ! Urwał się i... szukaj wiatru w polu. Ale może wrócić i będzie wtedy 30 psów[/B][/COLOR] :shake:
  21. [quote name='donacja']Dzwoniłam do p. Pawła, jestem z nim umówiona o 14 na odbiór Lili.[/quote] Świetnie :multi: A teraz powiem Wam, że kto kciukasy trzymał, może sobie pogratulować !!! To za co trzymał spełniło się. [SIZE=5][COLOR=red]Sunieczka Lilunia jedzie na DT do mnie.[/COLOR][/SIZE] Muszę się zakontakcić z transportem, że droga będzie nieco inna i przeprosić domek, który ofiarował swoje usługi, że sunieczka nie przyjedzie. Może będzie miejsce dla innej bidy.
  22. [quote name='ARKA']:multi:suczka 15/K, po sterylizacji(dziekuje elik;)) i szczepieniu pojechala do domku!! To ta co to niby byla Lili ...[/quote] Cieszę się razem z Tobą :sweetCyb::bigcool: [quote name='ARKA']...dla Lii tez idą dobre dni, trzymam kciuki elik;) Ta suczka byla Ci pisana, nie ma zmiluj sie:evil_lol:[COLOR=black]..[/COLOR].[/quote] Arko kofana obyś miała rację, bardzo, bardzo tego chcę dla suni. Ta sunieczka 15/K też bardzo milutka :loveu:
  23. A ja, tak jak SBD (jeśli można w skrócie :razz: ) w kwestji bukietów uważam. A na marginesie, potrzebne mocne trzymanie kciukasów. Na razie nie powiem w jakiej intencyji, coby nie zapeszyć tfu, tfu,tfu (przez lewe), ale intencyja jest zbożna i w sprawie Liluni. Rozkluczyć kciuki będzie można dopiero jutro s rańca i ani chwili wcześniej !!!!! howk I nie ważne jak tam kto sobie będzie radził bez kciukasów. A co do kibelka Zofiji, to myślę, że należałoby go zbadać komisyjnie. Co Ona tam takiego ma, że co żywe tam się pcha.
  24. [quote name='zofia&sasza']Jeszcze nie. Spoko, mamy czas do pojutrza na kontakt :lol:[/quote] Fakt. Ja taka w gorącej wodzie kąpana :oops: Ale info o rozwoju sytuacji plissssssss
  25. [quote name='zofia&sasza']Mój kibelek ma powodzenie! :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote] Najwyraźniej. Najwyższa klasa Q :evil_lol: Czy dzwoniła Pani Edytka ?
×
×
  • Create New...