Jump to content
Dogomania

elik

Members
  • Posts

    81004
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    312

Everything posted by elik

  1. Mamy banerek. Pięknie dziękujemy cioteczce amyszka z miau :Rose: [URL="http://tiny.pl/hdl31"][IMG]http://i.imgur.com/uFgyt.png[/IMG][/URL] Zapraszam do pobierania :)
  2. [quote name='emilia2280']jakie cudowne fotki! to byly chyba najlepsze fotki Elik- jak jedna na drugiej glówké kladla! tak spaly na mnie, szukaly jak mi na wielkiej mojej dyni (w porównaniu do nich oczywiscie ;p) polozyc swoje glóweczki. ciekawe co Pani odpisze na maila.[/QUOTE] Najlepsze, bo niezłym aparatem zrobione :) Pozostałe robiłam telefonem ze słabym aparatem ? Też bardzo jestem ciekawa tej odpowiedzi.
  3. W czasie powodzi zaginął m.in. kabelek do przegrywania zdjęć z aparatu na dysk kompa. Nie miałam pomysła jak przegrać zdjęcia na dysk, ale zdjęcia robiłam - może coś sie wymyśli. No i sie wymyśliło, a konkretnie rozwiązanie podrzuciła mi Wellington przy okazji ostatniej sesji zdjęciowej :lol: Powiedziała: to kup sobie czytnik kart pamięci. Jakie to proste, prawda ? Pewnie, że tak, rozwiązanie proste jak konstrukcja cepa, z tym tylko, że trzeba wiedzieć, że cuś takiego jezd :diabloti: [CENTER][SIZE=3][COLOR=purple]Wellington, wielkie dziękuję za podpowiedź :Rose:[/COLOR][/SIZE][/CENTER] No więc jak sie dowiedzałam, to se kupiłam i teraz mogę pokazać Wam, jak małe iskierki spały razem, jak jeszcze obie były u mnie na tymczasie :) Tu śpią w kuchni, bo ja w tym czasie cos w kuchni gotowałam, a one zawsze i wszedzie za mna chodziły - Bianka dotychczas tak robi :) Jak więc szłam na dłuższy czas do kuchni, to przenosiłam tam ich legowisko, bo jak go nie przeniosłam, to kładły się na płytkach i było im pewnie za twardo. [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZhQcgn-nDI/AAAAAAAACKc/ifB7JExSFrM/s640/PICT0048.JPG[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZhQeJO2H1I/AAAAAAAACKc/8BPrMYYGwRo/s640/PICT0050.JPG[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZhQlG58oOI/AAAAAAAACKc/xRZyPUVjYNg/s640/PICT0056.JPG[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZhQyXoxGEI/AAAAAAAACKc/vTFjDvVfvEc/s640/PICT0062.JPG[/IMG][/CENTER] [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZhQeJO2H1I/AAAAAAAACKc/8BPrMYYGwRo/s640/PICT0050.JPG[/IMG][/CENTER] I jeszcze malutka Dixi :) Oczywiście data jest niewłaściwa, ale ja już tak mam. Nigdy nie pamiętam o ustawieniu daty :oops: [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZhTBB9Hr-I/AAAAAAAACKc/kpiCtMbR3UM/s640/PICT0026.JPG[/IMG][/CENTER]
  4. [quote name='quick23']Jeżeli ta Pani jest faktycznie zainteresowana to niech sama do Ciebie Elik zadzwoni.. A jeśli do tej pory będzie ktoś chętny na Biankę i wizyty wypadną dobrze, to oddać innej osobie.. no,ale jakby jednak nikt jej nie chciał to poczekać,aż wróci ta Pani z Alp zrobić wizytę i wtedy podejmiecie decyzję..[/QUOTE] Taką właśnie podjęłam decyzję. Jeśli domek byłby ok, to Bianeczka pomieszka z nami jeszcze 2 tygodnie [COLOR=yellow]ku obopólnemu myśle zadowoleniu[/COLOR] :p Koniecznie jednak muszę wiedzieć co to za domek. Dzisiaj poszedł więc mail o treści: [COLOR=purple]Pani Jolu [/COLOR] [COLOR=purple] [/COLOR] [COLOR=purple] [/COLOR] [COLOR=purple]Przede wszystkim bardzo Pani dziękuję, że zainteresowała się Pani losem suni. Zapewniam, że jest ona tego warta. Jest przesłodką, mądrą, skorą do zabawy, ciągle szukającą kontaktu z człowiekiem sunią. Przy tym wszystkim jest bardzo delikatną, wrażliwą istotką. Dlatego jej przyszły domek powinien spełniać pewne warunki. Przede wszystkim musi dać Biance morze miłości, ona bardzo tego potrzebuje. Odwdzięczy się oceanem uczuć, wierności, miłości, oddania. Jeśli Pani znajoma przyjmie i pokocha Biankę jak członka rodziny, to 2 tygodnie nie będa problemem. Czy Pani znajoma mogłaby się ze mną skontaktować - telefon: ...., skype: ...., gg: ....., mail: [/COLOR][EMAIL="[email protected]"][COLOR=purple].....interia.pl[/COLOR][/EMAIL] [COLOR=purple]Oczywiście najlepszy byłoby kontakt telefoniczny lub przez skype. [/COLOR] [COLOR=purple] [/COLOR] [COLOR=purple]Pozdrawiam serdecznie - Elżbieta M-W[/COLOR] Natentychmiast powiadomię Was o ewentualnej odpowiedzi :)
  5. Emilko, dzięki :) Ślicznota kochana :loveu: Jak juz mówiła, na spacerku Bianka bardzo się podoba,często słyszymy: jaki śliczny piesek !! Zazwyczaj mówie wtedy: tak ślicznotka szuka własnie domku. Zazwyczaj słyszymy: piękna, ale..... A parę dni temu uslyszałam, że koleżanki sunia odeszła i może koleżanka, gdyby mogła zobaczyć zdjęcia małej... Pani nawet próbowała zrobić zdjęcia talefonem, ale pomimo lampy błyskowej zdjęcia były nieczytelne. Stanęło na tym, że pani przyśle mi sms-a ze swoim adresem e-mail, a ja podeślę kilka zdjęć Bianeczki. Posłałam więc i wczoraj otrzymałam odpowiedź, że Bianeczka bardzo się spodobała,tylko czy moglaby trochu u mnie poczekać, bo teraz ta koleżanka jest na nartach w Alpach i wraca dopiero za 2 tygodnie. No cóż jeśli miałby to być TEN domek, to Bianka może i dłużej poczekać, tylko jak sprawdzić domek, który jest nieobecny ? Wiem tylko tyle, ze Bianka miałaby dobrze, bo koleżanka ma domek z ogródkiem - słowa tej pani. Faktycznie wymarzona sytuacja, ale.... domek z ogródkiem to nie wszystko. Kombinuję jak koń pod górkę, może kontakt mailowy, może skype. Wiem, że musiałabym porozmawiać z tamta panią, zanim podejme decyzję o czekaniu. Co o tym myślicie ?
  6. [quote name='WATACHA']Tak, tak my za Malawaszką wszędzie poleziemy ;)[/QUOTE] [quote name='malawaszka']no a myslisz, że skoro my (czyli sznupowa banda :D ) tu jesteśmy to mały nie jest reklamowany w sznupowych miejscach? jest jest :loveu:[/QUOTE] :klacz::thumbs: to dla Was, a ja nawaliłam na całej linii :oops: Dopiero przed chwilą wróciliśmy z działki i niestety nie zamówiłam jeszcze banerka, ale już biegnę go zamówić. Czy macie może jakieś sugestie, co powinno się w nim znaleźć ? Chodzi o napis.
  7. [quote name='enia']musimy go troszku rozreklamować, elik zamów banner jeśli wiesz u kogo:) luka, a może w tyt. dodasz sznaucer czy jakoś podobnie..[/QUOTE] Banerek oczywiście zamówię, tylko muszę odgrzebać odpowiedni link :) A czy sznaucery nie maja swojej działki ? Bo jesli tak, to wartałoby go i tam zareklamować, bo on na zicher sznupek jest. Mój sznup teraz po zimie w ogóle na sznupka nie wygląda, a rodowodowy jest. [quote name='malawaszka']może będą jakieś zdjęcia z bliska? do ogłoszeń byłoby super! a no i przydałoby się chłopaka wykastrować, ale na to jest za słaby jeszcze[/QUOTE] Tak, przed adopcja koniecznie wykastrować, żeby potem jego dzieci po ulicy, albo co gorsze po lasach nie trzeba było gonić.
  8. [quote name='emilia2280']haha. jaki sliczny waleczek! nawet nie waleczek- zgrabni wygláda na spacerze slicznotka. Co robimy odnosnie jej dalszego zywienia. Moze te puszki co lubi mieszac jej z suchym co ma?[/QUOTE] Dobry pomysł, ale czy można suche z puchami mieszać ? Nigdy tak nie robiłam, ale jeśli nie ma przeciwwskazań to mogę spróbować. Może będzie chętniej jadła. Jutro jedziemy wszyscy na działkę, ale nie zostaniemy jeszcze na noc, bo chyba noce jeszcze za zimno na takiego malucha. Już to widze jak będzie biegała po całej działce. Bianka bardzo lubi biegać.
  9. Jestem enia, psisko super, czy i jak mogę pomóc ? Może zamówić banerek ?
  10. Okropna jest starość i w ludzkim i w psim wydaniu. Dobrze, że ta staruszka znalazła swojego dobroczyńcę. Przydałoby się zmienić tytuł, bo transport na pewno już niepotrzebny :)
  11. [quote name='kambyzesa']Po południu postaram się umieścić kilka zdjęć :)[/QUOTE] :multi: super. Bardzo, bardzo czekamy. Chciałabym znowu zobaczyć, przytulić słodką Dixi, ale to chyba jeszcze za wcześnie :-( Nie ma zdjęć Dixi, to może Bianeczka na wieczornym spacerku się zaprezentuje. Jakość zdjęć fatalna, ale co nieco widać :) [CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZTjlKStPzI/AAAAAAAACIA/VxGALcIDmqU/s720/Bianka%20na%20wieczornym%20spacerku%20012.jpg[/IMG] [/CENTER] Tu na pierwszym planie moja kochana seniorka Belusia. [CENTER] [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZTjnLaQHpI/AAAAAAAACIQ/5yp8DdNRe-k/s720/Bianka%20na%20wieczornym%20spacerku%20005.jpg[/IMG] [/CENTER] [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZTjlFKOQiI/AAAAAAAACIE/iq0uNBm31go/s720/Bianka%20na%20wieczornym%20spacerku%20013.jpg[/IMG] [/CENTER] [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZTjl3Aj_7I/AAAAAAAACIM/pbxFWmUf8hk/s720/Bianka%20na%20wieczornym%20spacerku%20014.jpg[/IMG] [/CENTER] [LEFT]A tu na drugim, dalekim planie rezydent Bingo :) [/LEFT] [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZTjopDZYMI/AAAAAAAACIc/mcAfHhBnD3k/s720/Bianka%20na%20wieczornym%20spacerku%20011.jpg[/IMG] [/CENTER] [LEFT] [/LEFT] [LEFT]Następna sesja ze spacerku południowego Będzie. Za Bianką oglądają się wszyscy. Dzisiaj nawiązaliśmy rozmowę - koleżanka cierpi z powodu odejścia ukochanej suczki, a ta maleńka jest taka śliczna :). Mam podrzucić zdjęcia Bianki na maila. Jak spodoba się koleżance, zrobimy wywiad. A teraz czekamy na zdjęcia Dixi. [/LEFT] [/CENTER]
  12. [quote name='enia']...fajnie, że Animonda smakuje!:)[/QUOTE] Tak, bardzo się cieszę, bo łeb mi pękał od myślenia co jej dać, żeby chciała jeść bez wybrzydzania, bez cyrków, bez rozrzucania granulek po pokoju :) Podchodzi co jakiś czas do miseczki i wylizuje, jakby miała nadzieje, że znów znajdzie tam ten fajny smak. Pewnie że znajdzie, ale w swoim czasie :) Bianeczka nie miała żadnych problemów ze schodami. Tak w dół, jak i z powrotem Może dlatego, że już nie jeden raz pokonała je za moją pazuchą i widziała, jak moje psiaki szybko zbiegają - nie bała się. Biedna Dixunia, widocznie bardzo tęskni za Wami :( Bianka też płacze, gdy zostawiamy ją samą i wychodzimy razem z psami (rano). Ale zanim zejdziemy na sam dół już nie słychać żeby się skarżyła. A czy o kilka zdjątek Dixuni moglibyśmy prosić ??
  13. [quote name='Lidan']Mała już nie taka mała ;-) Przy kwietniku wygląda smuklej. Najwidoczniej gdy ma ciekawe zajęcie to wciąga brzuch :diabloti: No to teraz czekamy na foty ze spacerku :eviltong: Przy słonecznym dniu nawet robione komórką powinny wyjść nieźle.[/QUOTE] Oczywiście, że wciąga brzuszek. Tak robi każda gwiazda na planie filmowym :cool3: A co do spacerku, to obawiam się, że tylko filmik jest w stanie "uchwycić" pannicę i to na duuuużym planie. Ona tak lata, że nie sposób utrzymać ją choćby przez chwile w kadrze. Spróbuję, ale niczego nie obiecuję :lol: [quote name='Lidan'][SIZE=2][I]Czy Wam też lata po ekranie taki czarny ogon z lewej strony? :angryy: Ciekawe czy to z jego powodu tak pomału mi się pisze. Ktoś tu już przechodzi samego siebie i nie wie co jeszcze wymyślić, żeby nam życie uprzykrzyć. Na prawdę trzeba poszukać innego forum i spylać stąd bo coraz więcej nerwów i czasu człowieka kosztuje napisanie nawet jednego posta tutaj.[/I][/SIZE][/QUOTE] Lata coś po ekranie ? Czarny ogon ? Lidan czy Ty aby dobrze się czujesz :evil_lol:
  14. [CENTER]Mała bawi się zabawką od Emilki [/CENTER] [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TY4QKz1yYdI/AAAAAAAACFo/KDoXbzYRf-M/s720/Bianka%20sie%20bawi%20058.jpg[/IMG] A tu rozbiera mi kolejny sprzęt. Tym razem kwietnik :mad: [CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TY4P2JUalZI/AAAAAAAACFg/9XQmDbHv1cE/s720/Bianka%20sie%20bawi%20055.jpg[/IMG] [/CENTER] [/CENTER]
  15. [quote name='enia']a czy Ty ją na pewno oddasz ciotuniu?:lol:[/QUOTE] Enia, nawet nie pytaj :placz: Ta smarkula tak mi głęboko wlazła w serducho, że nie wiem jak to będzie. Jak wlepi we mnie te ślepeczka, to ja wymiękam. Ledwo je otworzy to zaraz mnie wita liżąc gdzie popadnie i odgryzając wszystko co odstaje, a nos przede wszystkim :loveu: Oddam tylko do Krakowa i tylko do ludzia, który pokocha ją co najmniej tak mocno jak ja. Ale co ja zrobię jak takiego nie znajdę ? Z czterema psiakami równocześnie nie dam rady wyjść na spacer, a czasem nie ma męża w porze spacerku. A wychodzić za każdym razem po dwa razy, nie wyrobię czasowo :shake: [CENTER] NIGDY WIĘCEJ SZCZENIORKÓW :placz: A tu szczeniorek z puchami od Emilki [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZIlgtmBrlI/AAAAAAAACHw/uOacGRMUW14/s720/Bianka%20i%20puchy%20002.jpg[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TZIlgcb8quI/AAAAAAAACHs/k_WFWxa-2GU/s720/Bianka%20i%20puchy%20001.jpg[/IMG] [/CENTER] [LEFT]Oczywiście już jej dałam, ale była wyżerka :multi: wcinała tak chętnie, że nie tylko uszy, ale cała się trzęsła. Wylizała michę tak dokładnie, że nie było najmniejszego choćby śladziku po jedzonku. Wcale się nie dziwię bo pięknie pachnie. Moje psiurki się zleciały i jak sępy stały nad maleństwem. Własną piersią musiałam ją osłaniać :lol: Ale najważniejsza wiadomość dnia, to to, że mała odbyła dzisiaj pierwszy w życiu spacerek. Niech żałuje każdy, kto tego nie widział Ja tez nie, bo to był spacerek południowy a ja wtedy jestem w pracy, ale za to widziałam ją na spacerku wieczornym - sama z resztą ją wyprowadziłam. Co za widok :loveu: Mała zbiegła po schodach tak szybko, że ledwo za nią nadążyłam. Na polu biegała wysoko podnosząc nózięta. Wyglądała jak miniaturka konika ćwiczącego chód na padoku :) Mówię Wam, radość było patrzeć. Ale słodziak nic na polku nie zrobił ani w południe, ani po południu. Za to umaiła podłogę, jak tylko wróciliśmy do domu. [/LEFT] [/CENTER]
  16. Dziękuję Emi za wklejenie gwiazdeczki na forum :lol: Ja dodam tylko, że te wszystkie zabaweczki i smyczka to prezenty od Mamusi Emilki. Bianka bardzo lubi się nimi bawić, zwłaszcza tym różowym, piszczącym jeżykiem. Super śmiesznie wygląda z tą zielona piłką, jak uda się jej chwycić ząbeczkami, to lata tak z nią po całym mieszkaniu, jakby mówiła zobacz, zobacz jaka jestem silna, taką wielka piłkę uniosłam - piłka jest większa od jej łepetynki :)
  17. Moje śliczności kochane :loveu: To pierwsze w jej życiu kosteczki więc jak mógłby jej ktoś przeszkadzać.
  18. [quote name='enia']i tłuściutkich:evil_lol:[/QUOTE] Ciocia enia najwyraźniej tłustych szczeniorków nie widziała :shake: To już Dixui jest grubsiejsza, a nikt nie mówił, że tłusta. Aaaa ciocia wellington była wczoraj taka miła, dużo słoiczków Gerbera suni przyniosła, a dzisiaj co ?
  19. [quote name='wellington']Walek wczoraj wcinal az mu sie uszy trzesly, drapania w ogole nie bylo, raz tylko sie poskrobal za prawym uszkiem - widocznie moja radosna i zarloczna natura sie udziela :multi: Z tej zoltej kartki sobie nic nie robie :diabloti:[/QUOTE] Ładnie to tak ? Taka duża dziewcynka, a bije słabszych ?
  20. Wystarczy, że człek zapracowany na chwilę spuści wątek z oczu, a już zołzetki obgadują, wybrzydzają, dokuczają. Po kolei jak leciało: enia, wellington, Emilia po żółtej kartce. Żeby mi to było po raz ostatni :mad: To z zazdrości, że nie macie takich pięknych, mądrych szczeniorków. [quote name='quick23']Dlatego pewnie nie bardzo chce jeść.. przecież chwieją jej się ząbeczki,a to nie jest przyjemne.. A napisz Elik jak Bianusia, nadal się gryzie i drapie?:shake:[/QUOTE] Wydaje mi się, że tak, ale wczoraj przy welington jakby zapomniała. Nie wiem co o tym sądzić :shake:
  21. Wystarczy, że człek zapracowany na chwilę spuści wątek , a już zołzetki obgadują, wybrzydzają, dokuczają. Po kolei jak leciało: enia, wellington, Emilia po żółtej kartce. Żeby mi to było po raz ostatni :mad: To z zazdrości, że nie macie takich pięknych, mądrych szczeniorków.
  22. [quote name='emilia2280']...Jaka tlusciosia dropiata hahaaaaaaaaaa! Ona chyba malo chudziutka, tak wygláda jak tlusciutki szczeniak nawet. Ladna jest, nawet jako podrostek- moja collie w tym wieku wygládala jak najbrzydszy burek ;pp Cat, oglaszasz mi Ziuteczka, to moze moglabym pakiecik 130 ogloszen na samá dupcié tez wykupic?[/QUOTE] No nareszcie przyszłaś Mamusiu :multi: Wcale nie jestem tłuściutka i wcale nie jestem ładna :razz: Ja jestem bardzo, bardzo ładna. Ale to zobaczysz dopiero jak ciocia Wellington prześle zdjęcia. Dzisiaj robiłam za gwiazdę i całkiem dobrze mi szło. Ciocia elik powiedziała, że jestem śliczna, mądra i kochana :p Co prawda ciocia Wellington robiła przy tym jakieś dziwne miny, ale myślę, że po prostu uważa, że zasługuję na większe słowa uznania :eviltong:
  23. [CENTER][LEFT]Dixi też niezbyt chętnie je sucha karmę - pisała o tym kambyzesa - Pańcia Dixi. Na spacerki jeszcze nie powinna chodzić. Kwarantanna po szczepienie trwa do 28 marca włącznie. Bianeczka już ma szeleczki i super smycz Flexi od Mamuśki Emilki, ale na razie chodzi na spacerki schowana za kurtką ciotki elik :) [/LEFT] A tu Bianka na brzuchu, a pod nogami Mała :smile: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TY4Sf0ECAfI/AAAAAAAACGU/_8H5KWvhBVs/s720/Bianka%20sie%20bawi%20069.jpg[/IMG] [/CENTER]
  24. [quote name='quick23']Nie podważam pod żadnym pozorem Elik Twojego doświadczenia! Wiem,że niektórzy ludzie karmią psy gotowanym jedzeniem.. ja już tego nie robię,bo nie umiem odpowiednio zbilansować tak posiłku,żeby był dla psa wartościowy.. a po co mam dawać jej byle co? Sucha karma dla mnie jest wygodniejsza,a dla Psoty na pewno zdrowsza...[/QUOTE] Bianka jest w okresie intensywnego rozwoju, co widać na zestawieniu powyższych zdjęć. Brak pożywienia przez kilka dni, to na tym etapie rozwoju duża strata dla organizmu. Bianeczka śpi na brzuchu mojego TZ-a :) [CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TY4S38j8dUI/AAAAAAAACGY/9GrOhWgXIOU/s512/Bianka%20sie%20bawi%20064.jpg[/IMG] [CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_h2PbYxI4PTo/TY4QkOtgTiI/AAAAAAAACFw/Tx4q_KUBu-w/s720/Bianka%20sie%20bawi%20060.jpg[/IMG] [/CENTER] [/CENTER]
  25. Te maluszki nie są pierwszymi psiakami na moim utrzymaniu więc pewne doświadczenie w żywieniu mam. Niemniej jednak, DT to zupełnie co innego niż własne psiaki. Czuję się odpowiedzialna przez całym dogomaniackim gremium. Nie będę ryzykować. Utrwalanie zwyczajów żywieniowych pozostawię DS. Ja mam dbać o to, żeby szczeniak był syty i szczęśliwy. A może przyszły DS będzie chciał żywić Biankę jedzonkiem gotowanym ? Znam takie :) Po co więc mam ją na siłę przyzwyczajać do karmy suchej.
×
×
  • Create New...