Jump to content
Dogomania

Agata Balu

Members
  • Posts

    1534
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Agata Balu

  1. Podpisałam petycję 10 minut temu i dotychczas nie mam otrzymałam maila potwierdząjacego. Albo tylu jest podpisujących, ze serwer nie nadąża, albo serwer jest .....
  2. [quote name='arabiansaneta']Czyli z tymi chipami dalej jest bajzel na kółkach? Zaczipowałabym swoją, ale jeśli nie wszystkie czipy są rejestrowane w bazie centralnej, to wszystko diabła warte (sorki za off) Był wcześniej taki bajzel bo jak się miasta rzuciły na bezpłatne chipowanie to tworzyły własne bazy danych .... na papierze, albo we własnym komputerze. Jak sie pies zgubił poza gminą to po zawodach. W tej chwili istnieją w Polsce 3 bazy danych związanych z główną europejską (EuroPetNet). To sa bazy 1. Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt - dla każdego 2. ANIMAL ID - tylko dla weterynarzy 3. Safe Animal - dla każdego W bazach 1-szej i 3-ciej można samemu zarejestrowac psa, przez Internet, uiszczając oplatę - z gwarancją ze trafi do europejskiej bazy danych. Organizacje pozarządowe i schroniska mogą w tych bazach rejestrować dowolną ilość psów za jedną opłatą - na adres organizacji lub schroniska. Osoby prywatne też za jedną opłatą dowolną ilość psów na swoje nazwisko i adres. Weterynarze pobierają opłatę za rejestrację oddzielnie za każdego psa. Polecam do przeczytania: http://www.proanimals.org/porady
  3. Miałam to napisać w sobotę, ale nie było czasu. Właśnie w tę sobotę wypadła rocznica pobytu Saby w cudownym domu Kajki i Brylanta. Moi drodzy, podarowaliście Sabie psie pięć lat spokojnego, radosnego i pełnego miłości psiego życia. Pamiętajcie o tym gdy kiedyś przyjdzie Wam i Sabę pożegnać. Ja o tym będę zawsze pamiętać. Z okazji tej pięknej rocznicy życzę wszystkim domownikom, pod Wasza opieką i Wam dalszego trwania w trudzie, ale i pogodzie i miłości do wszystkiego co żyje.
  4. Wolfie ja podobną treść jak Ty napisałam na stronie nieistniejacego już stowarzyszenia Amicus, choć mój apel nie może się równać z napisanym przez Ciebie testamentem. Jest piękny, a Kajka już go wypełniła z nadmiarem: Sabinka i Laurka. To takie straszne, że psy odchodzą tak wcześnie!
  5. Aniu masz pełna skrzynkę więc tu piszę. Niestety nie udalo sie ustalić z dystrybutorem chipow, firmą Vet Trade, komu sprzedali partię towaru z tym numerem chipa. Oni nie odnotowują tego. Wysyłają chipy do 15 hurtowni, które także nie odnotowują komu sprzedają partie chipów z numerami "od - do". Inni Polscy dystrybutorzy tak robią. Ale oni sprzedają chipy innych producentów. Ten chip, którego ma Rex jest produkcji amerykańskiej. Podzwoniłam jeszcze do Animal ID. Oni czasem notują numery chipow niezarejestrowanych też innych producentów, których wlasciciel nie mial swiadomości, ze chip nie jest w żadnej bazie. Gdyby przypadkiem cos się odnalazło dadzą mi znać .... ale szczerze watpię. Tak więc, na wszelki wypadek zarejestrujcie Rexa na schronisko. Lepiej, gdyby się znowu gdzieś zgubił, trafił do schroniska spowrotem niż znowu sie błąkał. Widzę, że zdobyliście w Lublinie "wyprowadzaczy" dla Reksa. Wspaniale! Szkoda, ze ja jestem tak daleko! Pozdrawiam serdecznie choć smutno ... bo chip nadal niezidentyfikowany.
  6. Ludzie nie dostrzegają starszych psów. Kalkulują. Starszy pies to nieuchronnie większe wydatki. Najlepiej wziąć młodego, a jak sie zestarzeje to wyrzucić i wziąć młodszą "zabawkę". Gdybym była młodsza i miala więcej pieniedzy to bralabym tylko starsze psy. Cóz ze wczesniej sie potem trzeba z nimi pozegnać i odcierpiec pożegnanie. Ale dac starszemu psu godne życie, do końca, to ogromna satysfakcja.
  7. Kochana Kajko Rzadko sie tu odzywam, ale czytam wszystko i pilnie. Także wątek Sabinki. Kondolencji nie umiem pisać, ale wiem z własnego doświadczenia jak to ciężko, gdy ubędzie kochany domownik. Romę mało znałam, bo niewiele jej zdjęc tu bylo. Głównie Viki, Ramzes, Saba i czasem Prezes. O Romie mało psałaś a pewnie jej zdjęcia to te co się juz nie pokazują. Szkoda, że psy czesto nie pokazują nam swoich dolegliwości. I potarfią tak niespodziewanie odejść. Bez pożegnania :-( Może podesłalabys tutaj jakies zdjęcie Romy? Chcialabym ją zapamietać!
  8. [B]Masz ewo-b całkowitą rację![/B] Taki drobiazg a gminy zdążyły by się dostosowac do zmienionych warunków!!
  9. Małgosiu, zgodnie z prawem byłoby gdyby gmina, po wejściu w życie ustawy - czyli zaraz w styczniu - napisała pisma do schronisk w województwie (będących pod nadzorem GIW) z propozycją nawiązania umowy. Gdyby otrzymała odpowiedzi odmowne to mogła by je wysłać, w załączeniu, do pisma do UW, w którym by oświadczyła, że przepisy prawa są niewykonalne. Gdyby wszystkie gminy tak postąpiły to wówczas może Wojewodowie jako urzędnicy mianowani przez MSWiA zażądali by rozsądnej zmiany ustawy, albo by przychylili się do "rozwiązania zastępczego" zaproponowanego przez gminę.
  10. Czy to będzie taki "gips" z gipsu czy z czegoś nowoczesnego, lżejszego? Bo boję się o tą przednią łapkę żeby jej bardziej nie obciążała.
  11. Zapis w ustawie o konieczności zapewnienia bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku JEST NIEWYKONALNY! Przy takiej ilości bezdomnych psów (w 2010 r blisko 100 tys.) To jest bezsensowny zapis, który przekreślił dobre intencje wielu gmin gdzie utworzono t.zw. "miejsca przetrzymywania" psów do czasu odnalezienia zguby, względnie pozyskania nowego właściciela lub uzyskania miejsca w jakimś schronisku dla bezdomnych zwierząt. Czasem psy w tych "gminnych przechowalniach" miały o wiele lepiej niż w schronisku.
  12. To była ostatnia wiadomość o sytuacji Rexa (prawie miesiąc temu). Wcześniej była mowa o jakiejś operacji, która mogłaby osłonić bolesny staw, pod warunkiem że wcześniej powinno być zrobione prześwietlenie pod narkozą. Jakoś nic więcej nie było o tym prześwietleniu. Czy jest wreszcie jakaś decyzja i konkretna diagnoza? Pytam bo dołożyła bym się do operacji, która dawała by uratować psu łapę. Ale nie "w ciemno". Powiem może brutalnie. Ratowanie za wszelką cenę psa, który będzie dożywotnio skazany na schronisko, lub na płatny DT (bo w adopcję starego kalekiego psa nie wierzę) jest bez sensu. Lepiej trzymać go do końca życia na środkach przeciwbólowych.
  13. Podarowaliście Lordowi ponad 3 lata normalnego życia. To tak jakby człowiekowi podarować 15 lat! I pozwoliłyście na dodatek umrzeć mu godnie! Lord zza Tęczowego Mostu na pewno śle Wam podziękowania. I wie, że jego buda czeka na kolejnego szczęściarza!
  14. Niestety długo trwało to sprawdzanie Bambu na koty i już do tego domu pojechał kotolubny pies. Szkoda ..... a ja mialam nadzieje, że Bambu znalazł dom.
  15. [quote name='Penny']No to Maciek będzie musiał przywieźć do hoteliku Saszkę, bo ja swoich kotów nie poświęcę :) A tak na serio, to postaramy się to sprawdzić, tylko jeszcze nie wiem jak i kiedy. Czy to oznacza, że jest szansa na dom dla Bambulka?[/QUOTE] A może by tak przwieźć Bambu do kotów, które nie boją sie psów? To byłby test 100%
  16. [quote name='malawaszka']ale to nie jest dobre dla psa - dwa razy poddawać go narkozie żeby tylko zrobić kastrację u weta biorącego udział w akcji[/QUOTE] Jak ja kocham takie posty napisane bez przeczytania dalszych postów! :-( Coś przeczyta nie czytając dalszych lub wczesniejszych i JUZ ODPOWIADA!!! I to kto? Malawaszka która uważałam zawsze za sensowną osobę. :-)
  17. Stonko cytuje post Emilii: [I]Stonko, teraz jest akcja sterylizacja, jesli ten wet bierze udzial, to za malego psa wg cennika z programu Arki jest 120zl. warto skorzystac. jesli on nie bierze udzialu, to zrób tylko oczko a weta poszukamy z akcji do jajek. Fundacja Kastor propaguje te marcowe tanie sterylizacje i pokryjemy kastracjé Basia w ramach akcji marcowej. Poprosimy tylko o wypelnioná metryczké na maila: [/I] [I][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [FONT=sans-serif]Data[COLOR=black][COLOR=#1F497D][COLOR=black]i typ[/COLOR] [/COLOR]zabiegu[/COLOR]: 120zl (w ramach akcji sterylizacji za malego psa) Imié psa i plec:[/FONT][/I] [I] [FONT=sans-serif]Cena zabiegu: Nazwa Gabinetu Wet:[/FONT][/I] [I] [FONT=sans-serif]Miejscowosc: Zdjęcia lub link do wątku: Kto zgłasza (imié, nawzwisko, adres, telefon, nick z dogo):[/FONT][/I] Czyli uzgadniacie, ze wet wystawia fakturę na kastrację na 120 zł a reszte płacicie z uzbieranych pieniędzy. Chyba tak bedzie dobrze? Dane do faktury na na stronie [URL="http://www.fundacjakastro.org"]www.fundacjakastro.org[/URL]. W fakturze zapis kastracja bezdomnego psa i jego dane. Nie jestem pewna czy czegos nie pokrecilam więc mozesz napisac do emillki: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub Elik: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
  18. Podziwiam Kajkę! Ona jeszcze potrafi z humorem pisać o tych klopotach z paskudą. Toż to skaranie Boskie a nie słodziaczek! Ja bym toto udusila! Dobrej nocy!
  19. piechciu, wpisz w wyszukiwarce Fundacja Kastor - tam będzie wszystko
  20. [quote name='ewab']Nie wiem czy dobrze rozumiem. Co rozumiesz pod pojęciem przymusowo zarejestrowany?[/QUOTE] Czego nie rozumiesz ewab? zarejstrowany zgodnie z uchwałą gminy o obowiazkowym znakowaniu i rejestcji psów. Nie czytasz wczesniejszych postów?
  21. na handel jechałaś czy na krycie? Bo chyba wystaw tam nie urządzają?
  22. Labradory i goldeny= retrievery. Rasa ta sama tylko odmiana inna, tak jak jamnik długo i krótko-włosy
  23. Kiwidams Juz kilka razy wyjasniałam a Ty nadal kopiujesz głupoty z innego wątku o chipowaniu. Po pierwsze: Transfer danych to jest transfer nie danych z bazy psów, lecz dane personalne konkretnej bazy danych, jezeli cokolwiek sie zmienia w ich adresie, telefonie, czy na stronie internetowej Po drugie: ŻADNA polska baza danych która wysyła TYLKO numery chipów do Europetnet nie zostało zlikwidowana. Była wpierw jedna PTRiIZ potem ANIMA ID, a na końcu powstała Safe Animal. Zlikwidowane został rózne bazy danych miejscowe nie mające związku z EuroPetNetem. W dalszym ciagu istnieje jeszcze kilkanascie takich baz miejscowych i jezeli numer chipa wpisany w EuroPetNet nie pokazuje żadnej polskiej bazy danych to te 3 które mają zwiazek z europetnetem moga pomóc po numerze chipa dojśc do producenta i komu sprzedawał w Polsce chipy. To zmudna droga, ale juz kilka takich "lewych" baz udało sie znaleźć i dzieki temu pies wrócił do własciciela. Ale to tylko grzeczność z ich strony. Naogół chętnie pomagają Jeżeli to jest Twój pies i nie ma jego danych w EuroPetNet a chip jest 15 lub 10-cio cyfrowy mozesz go zarejestrować w PTRiIZ lub Save Animal. I wówczas bedzie w bazie numerów Europetnetu
  24. [quote name='ewab'] W świetle takiego orzecznictwa gminom nie pozostaje nic innego jak zmuszać do "dobrowolnego" znakowania poprzez zwalnianie posiadaczy zaczipowanych zwierząt z opłat za ich posiadanie.[/QUOTE] Dokładnie odwrotnie! Gdyby gminy przy tej uchwale dodały tylko że, od każdego przymusowo zarejestrowanego psa, pobierają roczną opłatę 2 zł to miało by to umocowanie w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych!!!
×
×
  • Create New...