-
Posts
1534 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Agata Balu
-
Ninka pojechała do domu :) czyżby pech się skończył ;)
Agata Balu replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
ja też mogę 30 - proszę o konto -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Agata Balu replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
Ja mam dwa konta na dogo z tego samego IP ale z innego adresu e-mail. I zostało to wytropione, ale nie poniosłam konsekwencji, gdyż tamtego, starego konta nie używam. Trzymam je aby mieć dostęp do "starych wiadomości". Ale myślę, że jeżeli z jednego IP będzie kilka kont z innymi adresami e-mail to da się udowodnić "komputer rodzinny", choć w sprawach głosowania mogą zażądać wyjasnień. [quote name='Ikusia']Czyli: 1) ja mam swój nick na dogo 2) Kejsi ma swój nick na dogo (moja córka) 3) komputer jest jeden Czy dobrze rozumiem, że w rodzinie musimy mieć jedno zdanie, jedne wątki, na których bywamy, pomagamy tym samym zwierzakom (nie szkodzimy nikomu, jak nam coś nie pasuje to więcej tam nie zaglądamy, nic nie wpisujemy bo po co komuś i sobie krew burzyć?) i możemy mieć tylko jednakowe poglądy na wszystkie sprawy? Możemy mieć tylko jeden nick na jednym kompie? Wyrzucą nas z dogo, bo mam dużą rodzinę (reszta rodziny też ma swoje zdanie i może zechcieć się zarejestrować tutaj)? Ja nie kapuje chyba, czy dobrze rozumiem twoją wiadomość? Czy takie są zasady dogo? Chyba nie doczytałam regulaminu. Ja niedawno zaczęłam i tak mało wiem:([/QUOTE] -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Agata Balu replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Malgoska']ostatnio było tak samo; Ci co wygrali wygrali głosami użytkowników rejestrujących się na dogo tylko po to żeby zagłosowac.... ale skoro moderator uwaza że to normalne.....i tak może być..... wystarczyłoby żeby każda z nas zalożyła po nowym koncie i oddała głos tylko że ucziwi na taki pomysł nie wpadają.... na pewno nie jest to uczciwe, tak samo jak ktos obiecał głosy poprzednim razem i ich nie oddal...... może wogóle zgłaszać mame missieek tylko do krakvetu i tam głosować, a prośby o pomoc kierować do swoich znajomych, dogo zawiodło po raz drugi:([/QUOTE] Trochę spóźniony ten mój komentarz, ale za posiadanie drugiego konta z tego samego IP można zrobić permanentnego bana. Wiec to nie jest dobra rada. -
To o czym dawno wiedziałam to napisano w w Rzeczypospolitej: [url]http://www.rp.pl/artykul/950843.html[/url] Wato przeczytać i zastanowić się czy mamy szanse coś wywalczyć poza sądami. Już dawno doszłam do wniosku, że tylko tłumne i głośne manifestacje uliczne mogą sprawic ze rzuci sie nam jakiś niedorobiony ochłap. Ale dobre i to ....
-
OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !
Agata Balu replied to hanek's topic in Już w nowym domu
Mnie się już z nadmiaru pracy, a i wizyt u lekarzy króliki lęgną w głowie!!! -
OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !
Agata Balu replied to hanek's topic in Już w nowym domu
Koszmar!!! Czyżby Pałka tak sie dorobił na mordowni w Olkuszu, że kupił w Świetokrzyskim teren na schronisko??? -
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Agata Balu replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='Malgoska'] Wtedy znalazłam sobie w pokoju u Młodego kartkę i baaaardzo dokładnie ją przeczytałam :evil_lol::evil_lol::evil_lol: [IMG]http://img651.imageshack.us/img651/2992/szelkalistopad201224.jpg[/IMG] [/QUOTE] To niewinne spojrzenie przy czytaniu warte wszystkie pieniądze! -
Ninka pojechała do domu :) czyżby pech się skończył ;)
Agata Balu replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
Ale i tak uszy ma podobne, wielkie i zaokraglone ;-) -
Ninka pojechała do domu :) czyżby pech się skończył ;)
Agata Balu replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
Mnie najbardziej jej uszy przypominają uszy hieny :-) -
A może podłoga jest dla Waldzia za śliska? Wiem ze starsi ludzie mają kłopot z chodzeniem w śliskich pantoflach po śliskiej podłodze, A poduszeczki łap Waldzia są śliskie. Może wysmarować mu kalafonią, albo położyć choć w jednym pokoju chwilowo wykładzinę?
-
Aktualizacja - Twój pies ma chipa? ---> SPRAWDŹ W BAZIE DANYCH
Agata Balu replied to Agata Balu's topic in Chipowanie
[quote name='wilczy zew']Uważasz,że wypchany portfel idzie w parze z sercem? To dlaczego w schronach są papierowe psy,które kosztowały sporo? Czy do schronu trafiają psy biednych osób? Czy wiesz,że rasę york stworzyli biedni ludzie?[/QUOTE] A co ma do tego wypchany portfel? W Polce jest około 6 milionów psów. Na "luksus" posiadania jednego psa "ze względu na posiadanie serca" mógły sobie każdy pozwolić: koszt czipowania: czip 10zł + aplikacja 20 zł + wpis do bazy danych 30 zł=60 zł, jednorazowy na całe życie psa. Koszt roczny opłaty za posiadanie psa: 10 zł. Z tego kosztu można utrzymywać schroniska: 6 mln psów X 10 zł = 60 mln zł corocznie. Koszt utrzymania schroniska dla 400 psów z wyżywieniem, leczeniem i obsługą około 2 mln rocznie. Można z tego utrzymać 30 schronisk. A ile w Polsce mamy schronisk nadzorowanych przez GLW? I nie mamy "bezdomnych" psów po kilku latach - bo każdy pies ma swojego właściciela. Pies staje się bezdomny dopiero po śmierci jego właściciela. Schroniska zmieniają się w azyle dla psów którym zmarli właściciele. Od lat walczę o ustawę o obowiązkowym znakowaniu i rejestracji psów!!! -
Mam głupie pytanie: skoro urzędnicy są niewinni bo wykonują polecenia Prezydenta/Burmistrza, a Prezydent/Burmistrz TYLKO wykonuje postanowienia Rady, a Rada uchwala niezgodnie z prawem, to mamy państwo bezprawia? Rada jest bezkarna? Wojewoda, który zatwierdza uchwały Rady jest bezkarny? Nie jestem prawnikiem, ale może warto komuś zadać te pytania?
-
Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.
Agata Balu replied to iwoniam's topic in Już w nowym domu
[quote name='iwoniam'][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/attachment.php?attachmentid=9671&d=1348386133[/IMG][/QUOTE] Patrzę na Szczęściarę i tak sobie myślę, że to moje opłacenie Amoka dla niej uratowało jej życie. Równocześnie też myślę że to też dzięki Lisce, którą pomagałam ratować z Olkusza. I tak mi smutno, że w ogóle nic o niej nie wiem. Chyba Burawska wszystko zwaliła na Amok i w momencie gdy hotel załatwił dla niej DS przestała się nią interesować (zniknela z tematu, który dla Liski zalozyła na Dogo). Czy myślicie, że można Amok o Liskę zapytać? -
Ninka pojechała do domu :) czyżby pech się skończył ;)
Agata Balu replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
A nie dałoby się nakręcić jakichś filmików oddzielnie z ludźmi w zabawie i w zabawie z psami? Zdjęcia nie oddają relacji wielkości oraz zachowania. Mówmy szczerze: Ninka nie jest fotogeniczna, na zdjęciach wychodzi masywnie, a i nadzwyczajną urodą też nie grzeszy. Filmy mogłyby zachęcić. -
OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !
Agata Balu replied to hanek's topic in Już w nowym domu
Sprawa jeszcze nie jest przegrana. Strony mają uzupełnić materiał ;-) A jakie jest niezawisłe polskie sadownictwo obrazują to artykuły: [url]http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12497902,Siedlecka__W_PRL_u_gwarancji_niezawislosci_nie_bylo_.html[/url] [url]http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,12497987,_Jak_podrzedny_urzedniczyna__ktory_staje_grzecznie.html[/url] -
OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !
Agata Balu replied to hanek's topic in Już w nowym domu
No właśnie a właściciel schroniska teraz jest "tylko" hyclem i prowadzi "tylko" punkt przetrzymywania zwierząt (kwarantannę?), które leczą i ratują przed śmiercią, za własne pieniadze "nieznane" wolontariuszki. -
Zagłodzony owczarek - żyje, ma cudowny dom!!!Dziękujemy!!!
Agata Balu replied to dudson13's topic in Już w nowym domu
A mnie właśnie uśpiono psa, na którego ratowanie wpłacałam pieniądze wpierw jednej nieodpowiedzialnej "ratowniczce" a potem kolejnej. To juz nie pierwszy raz gdy zostałam naciągnięta przez nieodpowiedzialne, albo zachłanne osoby. Obawiam się, że skutecznie mnie wyleczono z ratowania pojedynczych psów. Teraz zajmę się tym globalnie!!! Marzeniem moim jest by wszystkie ratowniczki były takie jak Kajka i MaDi (z Lubelskiej strazy ochrony zwierzat) -
Aktualizacja - Twój pies ma chipa? ---> SPRAWDŹ W BAZIE DANYCH
Agata Balu replied to Agata Balu's topic in Chipowanie
[quote name='SemperCordis kennel']Chipowanie w krajach europejskich nie jest odkryciem . My swoje psy wszystkie mamy zachipowane. Chipy dla szczeniąt wychodzących z naszej hodowli kupujemy za własne pieniądze. szkoda że nasze miasto traktuje chipowanie jako formę ściągania podatku za psa a nie jako formę identyfikacji zwierzęcia . mamy nadzieję że to się zmieni .[/QUOTE] A niby dla czego miasto nie miałoby sciągać nawet co rocznej opłaty od posiadania psa? Pies powinien być dobrem luksusowym. Nie jest niezbędny do życia I tylko dla tego że nie jest dobrem luksusowym mamy co rocznie dziesiatki tysięcy bezdomnych psów dla których brakuje schronisk. Ustawowo obowiązkowe znakowanie i rejestracja psa oraz coroczna opłata od posiadania psa - wszystko na koszt jego właściciela - ukróciłoby wreszcie gehennę setek tysięcy bezdomnych psów dla których brakuje schronisk. -
Tak to jest kiedy nieodpowiedzialne wolontariuszki biorą się za "ratowanie" nie patrząc na jakość tylko ilość. Bardzo mi szkoda ich ofiary - Rexsia! Mam nadzieję, że pieniądze trafią do OTOZ ANIMALS, które nie będzie bezmyślnie je wydawało, ratując psy bez zrobienia wszystkich podstawowych badań !!! Pieniądze na to były. Rex nie MUSIAŁ tak długo cierpieć ani być poddawany experymentalnym operacjom.
-
Niesamowite!!! W dwa dni 15 sztuk!!! Z interwencji czy porzucone?
-
MaDi a Pro-Animals właśnie 13-tego miała kolejną rozprawę dotyczącą mordowni w Olkuszu. Bez wyroku. Ciągnie się to od poczatku 2009 roku!!! Albo oskarżony chory albo znowu uzupełnienie dowodów. Za 3 miesiące będzie trzecia rocznica. A 15 sztuk to mendel i jaka w tym magia?