Jump to content
Dogomania

Agata Balu

Members
  • Posts

    1534
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Agata Balu

  1. To która łapka była: tylna czy przednia? A skoro skladał jak puzzle to chyba ma gips? jak to dobrze ze serduszko wytrzymalo!!!
  2. Czy Basik czasem nie reagowalby na klikier? Albo na ultradźwiękowy gwizdek? Coś by może wyprobować bo sam węch to za malo do kontaktu. Boję się, ze jeśli nawet fizycznie dojdzie do formy to z socjalizacją będzie ciężko.
  3. Ja wpłacę po nowym roku. Limit na ten rok wyczerpałam :-(
  4. Ano dla tego, że oferować do kupna można tylko psy z zarejestrowanych hodowli. Ja już myślę o zorganizowaniu akcji "uświadamiania" wystawców psów na Allegro :-) Hodowcy psów rasowych są to naogół osoby zrzeszone w organizacjach kynologicznych i pobieraja tylko zwrot "kosztów produkcji" obciążony zresztą podatkiem. "Okazjonalni hodowcy" mogą psa tylko podarować.
  5. [quote name='Ada-jeje']Twoj cytat: Zgodnie z ustawą nie wolno rozmnażać i wprowadzać do obrotu poza miejscem chowu i hodowli. Owszem masz racje ze nie jest zabronione oglaszanie szczeniakow. Znajac zapis w ustawie, gdyby to odemnie zalezalo, zazyczyla bym sobie udokumentowania ze osoba rozmnozyla psy zgodnie z zapisem w ustawie.[/QUOTE] Ado-jeje ogłaszanie płatne lub bezpłatne nie jest zabronione jeżeli Firma publikująca ogloszenie podaje kontakt do oglaszającego. Firma publikujaca ogloszenie nie ma obowiązku sprawdzania czy zwierzę pochodzi z legalnej czy też nielegalnej hodowli. Natomiast jest to rola organów administracyjnych lub skarbowych które moga sprawdzac czy hodowla jest rejestrowana legalnie czy tez nie. Ciekawam co się bedzie działo na Allegro i innych internetowych sklepikach ze zwierzetami.
  6. Niech wszyscy tu wiedzą - bo pewnie nie wiecie - jak Kajko dręczyła babcię Sabinkę każac jej zrobić siusiu na zewnątrz!!! Aż się jeden pan ulitował i chciał zgłosić na policję :-) Zeznaj tu Kajko jak na spowiedzi !!!
  7. Ależ sympatyczny zrobił się ten temat.
  8. Teraz można spokojnie już wpłacać pieniądze na leczenie i DT Basika, bo wiadomo kto będzie decydował.
  9. Kajko a macie kogoś we Wrocławiu, kto sunię będzie odwiedzał?
  10. Koszmar! Ja nie umiem się modlić, ale może to inni zrobią za mnie. Czy los na tego psa sie uwziął aby pokrzyżować wszystkie dobre chęci pomocy? Może wreszcie ten los zajmie się kimś innym?
  11. [quote name='Ola Mikos']Witam serdecznie, od razu chciałam zaznaczyć, że nie jestem trolem :). Czytam Wasz wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi. Natomiast temat był poruszany i macie opinie na ten temat. Czy mogę prosić o radę. Reprezentuje serwis z ogłoszeniami o zwierzętach i jestem w kropce. Żeby te ogłoszenia weryfikować, chcieliśmy wprowadzić tylko podział na sprzedaż rasowych=rodowodowych i na adopcje. Jednak hodowle zarejestrowane, które mogą sprzedawać swoje szczenięta, też mają czasami psy bez rodowodu. Udostępniając kategorie sprzedaży mieszańców, musielibyśmy się liczyć, że pojawią się tam też ogłoszenia od osób prywatnych. Druga kwesta, udostępniając dział Adopcje, myślimy o schroniskach, ale też jest dużo osób, które z dobrym, szczerych pobudek chcą pomóc i szukają też domu dla bezdomnych, ale też dla swoich szczeniąt, a niby też nie można oddać psa. Są psy i nie znikną z dniem 1 stycznia i nie wiem, jak teraz przeorganizować serwis. Proszę Was o opinię. Ola[/QUOTE] Zaznaczam, ze nie jestem prawnikiem ale sądzę, że mozna podzielic oferowane sprzedawane psy na "rasowe" i "w typie rasy" tak jak zrobiono to w ustawie o ochronie zwierząt, w części dotyczącej ras zakwalifikowanych jako agresywne " w typie rasy" oznacza to, ze pies pasuje do wzorca rasy, ale nie ma rodowodu. Na tomiast "adopcje" dotycza wszystkich psów bezdomnych szukających domu i sa nieodpłatne natomiast wymagaja spisania umowy adopcyjnej z tymczasowym posiadaczem (schronisko, organizacja, wolontariusz) Czyli wypada że bez 3 opcji się nie obejdzie
  12. Dzięki Biafro za informację!!! Kamień z serca spadł. Jeszcze ma czujne spojrzenie, jeszcze sporo w niej strachu, jeszcze nie czuje się całkiem bezpieczna ale wszystko idzie ku dobremu. Za pół roku, jak się nad nią popracuje, to będzie całkiem inny pies.
  13. Przepraszam za ostatni post wszystkich tu obecnych a szczególnie Piechcię i obecną opiekunkę. Czekam na dobre wiadomości
  14. [quote name='patrycja ostrowska'] Podjęłyśmy więc decyzję o przeniesieniu psa do szpitala na SGGW, gdzie mają każdy możliwy sprzęt na miejscu. Dzień później zrobiono usg i rtg, które wykazały zapalenie otrzewnej i jelit oraz liczne nieprawidłowości w budowie wątroby i śledziony. Stan był krytyczny. Po usg natychmiast zmieniono psu antybiotyk, skierowany na leczenie tego właśnie schorzenia. [/QUOTE] Uwaga do pierwszego akapitu: Nie dzień później tylko 4 dni później!A wczesniej nie podawano żadnego antybiotyku Uwaga do drugiegi akapitu: nie zmieniono antybiotyku tylko podjeto kuracje antybiotykiem. Leczono go nim 3 dni na beztlenowce i pierwotniaki a w w czwartym dniu znowu zmieniono antybiotyk i wypisano.
  15. A tego to nikt nie wie... Trzeba zapytać tych z Mogilna. Oskarzyciela nie powiadamiają. Ale sama jestm ciekawa. Może ktoś z Mogilna jest na Dogo?
  16. Przydała by się jakaś wiadomość o Pestce
  17. Na szczęście dla Lakiego chyba był za słaby aby go skutecznie zabić!!!
  18. Gdybym miala telefon do lecznicy to bym zadzwoniła .... ale nie mam ...
  19. Ale my ciągle nie wiemy co u psiaka? Czy ktos go odwiedza w lecznicy?
  20. Kajko, a ile Sabinka ma lat, bo nie wygląda na babcię
  21. Ja to przeczytalam dopiero rano i znowu ze śmiechu sie poplakałam.
  22. TYLKO do Kajki i brylancika!!! Oby tylko operacja sie udała!
  23. Madi weż ze sobą zdjęcia datowane i załącz jako dowód: zdjęcie to pierwsze Szarika przy "budzie" na lańcuchu i zdjęcie z ostatniego pobytu u Was przed adopcją. Ale chyba już to zrobilaś.
  24. Zwlokło mnie tu z innego tematu, ale z ktorego nie powiem. Po tych okropnościach, o których ciagle sie tu czyta, a które nie maja szans na szczęśliwe zakończenie - to trafic na temat takim HAPPY ENDEM .... to wprost słów brak. A do tego ta cudownie żywa i dowcipna narracja Kajki! Nie mogłam się oderwać. Przeczytalam wszystko od 1-szego postu do ostatniego .... i będzie mi się śnić kijek Ramzesa, rozkopany ogródek, kupa w pampersie, ratownik ciotki. Wiecej grzechów nie pamiętam. Miałam zrobić pranie, pomyć gary, i wreszcie położyć sie wcześniej spać. No i masz. Gary musowo, pranie musowo ..... ale za to bede miec kolorowe sny! Dziękuję Kajko!
×
×
  • Create New...