-
Posts
10156 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kakadu
-
[quote name='asiaf1']poprosiłam _beatkę o ogłoszenia[/quote] bardzo dziekuje, toffi zjadl przed chwila miche cieplego jedzenia, wiec chociaz jesc mu sie nie bedzie chcialo; nie wiem czemu on nie chce wejsc do tej budki, moze mieszkal wczesniej w mieszkaniu i nie wie co to budka? na dworze zimno, troche kropi, w srodku by mu bylo lepiej; tz wyciagnal wczoraj styropian, bo zajmowal bardzo duzo miejsca, a to pudlo troche male jest wiec sie teraz kubatura zwiekszyla (zostaly gazety i wykladzina dosc gruba), ale widac, ze ywkladzina czysciutka to znaczy ze nie wchodzi do srodka :-( juz nie wiem co robic, on jest taki zmeczony... jak dzis skuwalam motyka i lopata te pryzme lodu co byla za budka, to toffik sie troche bal halasu, wiec poszedl na druga strone drogi, usiadl i... przysypial na siedzaco :-( przypomnial mi sie wtedy taki piesek, ktorego zgarnelam lata temu (moja pierwsza sprawa na dogo...) zza galerii mokotow w 20 stopniowym mrozie po 2 tygodniach oswajania; kiedy weszlismy do domu, na chwile wyszedl z kociego transporterka w ktorym byl przewozony, a potem jak sie uspokoil i zrobilo mu sie cieplo to postanowil wrocic do niego i sie zdrzemnac, i jak wchodzil to po drodze usnal, i tylne nogi w polowie wystawaly mu na zewnatrz; zaloze sie, ze toffik tez by usnal w cieple natychmiast; a tu na dogo wszystkie domy tymczasowe zapchane nie mowiac juz o stalych :shake:
-
raczej jest wyrzucony; gdyby przylecial do suki w cieczce, to by chyba nie latal po calej okolicy za kazdym przechodzacym, tylko by pilnowal suki? (jesli sie myle - poprawcie mnie) a teraz on caly czas siedzi kolo mojej bramy, czasem sie gdzies przeleci (zwykle do sasiada, bo on ma otwarta brame i duuuuuzy teren i tam sa psy do zabawy) sama juz nie wiem czy by mu nie bylo lepiej w schronisku...
-
Niesamowity psiak Jacuś teraz Bary..JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!!
kakadu replied to Tosia2's topic in Już w nowym domu
[quote name='szybszy_od_dylizansu']A co tam słychać u Tosi? Ma już dostęp do internetu?[/quote] tosia ma dostep ograniczony, nic mi nie wiadomo, zeby to sie zmienilo przez ostatnie 3 dni; -
Niesamowity psiak Jacuś teraz Bary..JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!!
kakadu replied to Tosia2's topic in Już w nowym domu
ok, kaja555 :loveu: obiecala, ze zrobi jutro milkowi ogloszonka, wiec musimy troche poczekac; w ogloszeniach bedzie nr pani ewy i moj adres mailowy na wszelki wypadek; -
:shake: nie, on nie jest u mnie w domu, jest u mnie pod brama bo tam dostaje jesc, frodzio sie rzuca do gryzienia toffika jak tylko go zobaczy, wiec nie wezme go do siebie; poza tym on nie moze u nas zostac, wiec nie chce go przywyczajac, ze wchodzi do srodka; ma poslanie i budke do ktorej nie chce wchodzic, ugotowalam mu wlasnie ryzu z piersia z kurczaka i innymi dodatkami zapachowymi, wiec3 razy dziennie bedzie dostawal jesc, ale co dalej? on juz szczeka nakazdego kto przechodzi :-( boje sie, zego ktos ukatrupi w koncu; jest w samym rogu bramy - na zdjeciu za budka jest pryzma sniegu i lodu,ktora dzis skulam i wyrzucilam i tam przesunelam legowisko; ulica samochody jezdza rzadko, ale rowery i piesi sa czesto wiec on mozekogos w koncu zdenerwowac swoim szczekaniem; nie wiem czy nie poprosze kogoszeby go zawiozl do jozefowa do schroniska :placz: moze tak bedzie dla niego lepiej;
-
[COLOR=Red][B]asiaf1[/B][/COLOR] [COLOR=Black]masz zapelniona skrzynke [/COLOR]wiec wklejam moj list tutaj: [I]witam :) asiu czy jest jakas szansa na ogloszenia? bo jesli jestes zajeta to ja moze poprosze kogos innego, bo mi sie tu zaczyna czas konczyc - toffi sie troche rzadzi przed brama i sie bojr ze ludziom sie to nie spodoba... dopoki siedzial cicho to nikomu nie przeszkadzal, ale zaczyna troche przesadzac z pilnowaniem :cool3: pozdrawiam[/I]
-
lecisz na leb na szyje...:roll:
-
nie spadaj malenki tak szybko :-(
-
chcialam dzis zrobic zdjecia dzienne, bo te nocne wyszly tak sobie (u mnie ciemno jak..., wiec trudno bylo wcelowacw psa) ale dzis TOFFI po nocy wyglada jak ublocony mop, a bedzie jeszcze gorzej :placz: po biszkoptowym kolorze nie zostanie niedlugo sladu...
-
Niesamowity psiak Jacuś teraz Bary..JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!!
kakadu replied to Tosia2's topic in Już w nowym domu
nie wiem czemu adak nie odpowiada, wpisalam sie na jaj watek i cisza, a przeciez byla dosc atywna na watku szybszego dot przytuliska... bede chyba musiala poszukac pomocy gdzie indziej... -
wszystkie obserwacje na temat TOFFI bede wpisywac w pierwszym watku, zeby sie nie pogubily po drodze; dziekuje asiaf ;)
-
do zobaczenia jutro maluszku...
-
kochany toffiku, zrobil sie z ciebie maly offik, ale ciotka kakadu cie podrzuci na dobranoc; blagam cie, wejdz do tej budki :placz:
-
.........................................
-
oto prowizoryczna buda jaka zrobil z pudla po kuchence mikrofalowej dla TOFFI moj tz; w podlodze jest styropian, na wierzchu wykladzina dywanowa, pudlo jest szczelnie oklejone z gory i z dolu grubymi workami na smieci; gdyby tylko zechcial sie tam schowac byloby mu na pewno cieplo i sucho, ale on woli biegac i szukac swojego pana :placz: [IMG]http://img515.imageshack.us/img515/4010/p2100267ee1.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://img144.imageshack.us/img144/7343/p2100264sj4.jpg[/IMG] [IMG]http://img144.imageshack.us/img144/5854/p2100265id2.jpg[/IMG] [IMG]http://img17.imageshack.us/img17/803/p2100266sl8.jpg[/IMG]
-
[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/2576/p2100259qf3.jpg[/IMG] a tak sie wywalil kolami do gory jak go tz zaczal glaskac... [IMG]http://img407.imageshack.us/img407/3036/p2100260ix2.jpg[/IMG] zobaczcie jak zamknal oczy lezac na zimnym asfalcie :-( [IMG]http://img17.imageshack.us/img17/1374/p2100261pg2.jpg[/IMG]
-
[CENTER][SIZE=3][COLOR=Red]PIES WROCIL DO SWOJEGO DOMKU [/COLOR][/SIZE] [COLOR=Magenta][B][SIZE=5]po poltora roku [U][COLOR=Red]znowu bezdomny[/COLOR][/U] w lipcu 2010 trafil do schroniska w jozefowie :placz: [/SIZE][/B][/COLOR] [SIZE=4][COLOR=Red][SIZE=5][B] [COLOR=DeepSkyBlue]oto jego nowy watek:[/COLOR][/B][/SIZE][/COLOR][/SIZE] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/191951-PO-P%C3%93%C5%81TORA-ROKU-ZN%C3%93W-BEZDONMY-toffik-szuka-domku?p=15291134#post15291134[/URL] [/CENTER] [SIZE=4][COLOR=Red][SIZE=5] [/SIZE][/COLOR] [COLOR=Red][U]NOWE DANE, UZUPELNIANIE W MIARE UPLYWU CZASU:[/U] [COLOR=Black][B] dzien drugi (11/02): [/B][SIZE=3]maly TOFFI po trzech posilkach w tym samym miejscu i noclegu na prowizorycznym poslaniu [B][COLOR=Red]objawil charakter stroza[/COLOR][/B]; juz nie biega za przechodzacymi wpatrujac sie w nich z nadzieja; teraz ich obszczekuje w czym widze powazne zagrozenie dla jego pobytu w tym miejscu; mysle, ze moze [COLOR=Red][B]nadawalby sie na stroza posesji;[/B][COLOR=Black] przeciez wszyscy wiemy, ze nawet najwiekszego psa mozna unieszkodliwic chocby gazem przez siatke, jesli sie na powaznie chce wejsc do srodka; wielkosc nie ma znaczenia;); szczekajacego mniejszego psa tez sie ludzie boja; chodzi o to, zeby byl czujny, a [B][COLOR=Red]TOFFI jest czujny[/COLOR][/B] [B][COLOR=Red](ale nie halasliwy)[/COLOR][COLOR=Red] a szczekanie ma grozne[/COLOR][/B]; obejrzalam mu zeby (bez problemu sie temu poddal) oceniam go na jakies 2 lata; [B][SIZE=4]dzien trzeci: [/SIZE][/B][SIZE=4][COLOR=Red]TOFFI uwielbia koty!!![SIZE=3][COLOR=Black]przez okno widzialam jak zaczepial delikatnie kota u sasiada na podworku a potem sie z nim ganial i podszczekiwal; Jest do kotow usposobiony calkowicie przyjacielsko; [COLOR=Red][B]nie przejawia zadnej agresji przy misce;[/B][/COLOR] [B]toffi [/B]zostaje u mnie do poniedzialku, a potem jedzie do eli na tymczas prawdopodobnie na tydzien; potem ela odstawi go na paluch, gdzie bedzie pod specjalnym nadzorem, ale bezdomny; [B]nie zapominajcie o TOFFIM :shake:[/B] [/COLOR][/SIZE][/COLOR] [/SIZE] [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR] [FONT=Verdana][SIZE=3]TOFFI zamieszkal w schowku pod schodami/gankiem; tam bylo kiedys zaplanowane miejsce dla duzego psa, jest drewniana podloga i wejscie jak do budy; jak zrobilam porzadek od razu tam wszedl :); [B][COLOR=Red]daje sie bez problemu czesac, [/COLOR][/B][COLOR=Red][COLOR=Black]wyczesalm go ile moglam, a on stal cierpliwie; na spacerze [COLOR=Red][B]bardzo ladnie sie pilnowal, nie odszedl na krok dalej, [/B][COLOR=Black]a chodzilismy ponad godzine po lesie; niestety chyba [B][COLOR=Blue]nie lubi zostawac sam; bardzo plakal pod furtka [/COLOR][/B][COLOR=Blue][COLOR=Black]kiedy wyszlam z psami (musialam po niego wrocic); zostawiony na podworku [COLOR=Red][B]przed domem zachowuje sie bardzo poprawnie[/B][/COLOR] i cicho wiec [B][COLOR=SeaGreen]moze nie bylby takim dobrym strozem jak myslalam[/COLOR][/B] :roll:, ale z drugiej strony taki ujadajacy pies to tez meczacy jest ;); [SIZE=4][B]dzien czwarty[/B]:[/SIZE] TOFFI odmowil nocowania w budzie pod schodami wiec po nocy spedzonej pod drzwiami na wycieraczce spi juz na zabudowanym ganku z uchylonymi drzwiami, chyba nigdy nie mieszkal w budzie, bo nie wchodzi do bud moich psow, ktore stoja obok niego, ale nie pakuje sie tez na sile do domu i nie placze pod drzwiami zostawiony sam[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]; [B][SIZE=4]dzien piaty: [SIZE=3]TOFFI to[/SIZE][/SIZE][/B][SIZE=4][SIZE=3][COLOR=Red] [B]bardzo mądry psiak [/B][COLOR=Black]- jedna parowka wystarczyla, zeby nauczyc go korzystania z drzwiczek dla psow, ktore sa zamontowane w drzwiach ganku; teraz drzwi beda[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][SIZE=4][SIZE=3]zamkniete i bedzie mu cieplej;[/SIZE] [/SIZE] [B][SIZE=4]dzien szosty: [/SIZE][/B][SIZE=4][B][COLOR=Red][SIZE=3]stosunek do gosci - idealny;[/SIZE][/COLOR][/B][COLOR=Red][SIZE=3][COLOR=Black]TOFFI nie szczekal, nie skakal, poszedl sie grzecznie przywitac, obwachal malego Kubusia i odszedl; [SIZE=4][B]dzien siodmy: [/B][SIZE=3]toffik [B][COLOR=Red]nie ciagnie na smyczy [/COLOR][/B]widac, ze smycz i obroza nie sa mu obce, oraz co bardzo wazne[B][COLOR=Red] nie boi sie jazdy samochodem [/COLOR][/B][COLOR=Red][COLOR=Black]wczoraj prawie wskoczyl sam do srodka i trzeba go bylo odganiac :lol:; ladnie przychodzi na smakolyk do nogi, ale [COLOR=Blue][B]bezwarunkowe przychodzenie na komende trzeba z nim jeszcze pocwiczyc;[/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/SIZE] [/SIZE] [B][COLOR=Blue][SIZE=5] [/SIZE][/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE] [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT] zobaczcie jaki jest biedniutki:[/SIZE] [IMG]http://img12.imageshack.us/img12/7104/p2100256op7.jpg[/IMG] [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/1710/p2100257fd1.jpg[/IMG]
-
Boruc: Młodziutki mieszaniec malamuta i ONka ma DOM!!!
kakadu replied to kaja555's topic in Już w nowym domu
no i co tam slychac? bo ja sobie jeszcze pomyslalam, ze to zrzeczenie mozna dac koledze albo jakos przeslac mailem, a on podpisze i ja to odbiore jak bede w wawie (a bede w poniedzialek, jade z moim psem na konsultacje do dra janickiego - trzymajcie kciuki, zeby sie zgodzil na operacje drugiej nogi...) moge tez wtedy odebrac te umowe adopcyjna, wrzuce w koperte i wysle do havany; moze tak byc? tylko co z weekendem, czy mozna obu stronom zaufac, ze dobrze odczytaja zachowanie psow? czy raczej powinien ktos byc od havany? -
Niesamowity psiak Jacuś teraz Bary..JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!!
kakadu replied to Tosia2's topic in Już w nowym domu
epe, wpisalam sie z prosba o pomoc na watku do ktorego podeslalas link, mam nadzieje, ze adak sie odezwie; poprosilam o zamieszczenie numeru telefonu do pani ewy gontarek, jesli bedzie trzeba to podam tez swoj, ale ona odbiera - moze nie zawsze, no bo wiadomo to komorka, ale nie ma problemu z kontaktem; -
Niesamowity psiak Jacuś teraz Bary..JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!!
kakadu replied to Tosia2's topic in Już w nowym domu
tak, tak, tak epe, dokladnie! dziekuje ci za ten wpis bo juz zwatpilam troche, ze to jest najwazniejsze na tym watku; trzeba mu szukac domu! bo ja rozmawialam dzis z panie ewa i ona mnie zapewnila, ze jesli dom sie znajdzie to ona osobiscie go stamtad wyciagnie; i dala mi gwarancje, ze pies jest zdrowy i czeka na adopcje; moze bede miala jakies nowe zdjecia milka - bardzo bym tego chciala, nawet jesli mialyby przekonac do dzialania tylko jedna osobe; jedna czasem robi roznice bo to moze byc wlasnie ta, ktorej sie uda; jaki jest stan ogloszen, tego niestety nie wiem :shake: co do palet to niestety, ale nic chyba z tego nie wyjdzie, bo przede wszystkim w gre nie wchodza te 'dzurawe' z przerwami, a do innych nie mam dostepu; ale pani ewa powiedziala, ze sukcesywnie taki dobre palety tam dowozi, wiec bedzie dobrze; -
Boruc: Młodziutki mieszaniec malamuta i ONka ma DOM!!!
kakadu replied to kaja555's topic in Już w nowym domu
wlasnie dostalam smsa od znajomego, ze wlasciwie to bardziej by im pasowal ten weekend; czyli opcja udania sie bezposrednio do nich; czyli jeszcze ja, albo ktos inny od havany musi tam dojechac z nimi; ale havana mowila mi wczoraj, ze kogos moze bedzie miala, kto (co wazne) bedzie mogl fachowo okreslic stosunek psow do siebie;bo ja sie nie podejmuje za bardzo - to duza odpowiedzialnosc dla mnie przy minimalnej znajomosci tematu (tylko lektury i obserwacja zachowan moich psow)